Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

И в кварталното барче важи - да. Самоче аз с моята спряна кола, на тоя счупен тротоар не тровя на никой здравето. Нали така?

 

 

Еми като сме само аз и барманът, пак на никой не пречим, ама какво от това?

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, виж по кой член ти е глобата и кажи да видим за какво точно се заяждат. Щото може да излезе, че не трябва ;)

 

Ще погледна после. Аз си бях спрял на тротоара. Ако беше някъде другъде, а не пред нас, изобщо нямаше да ме е яд. Не е в това въпроса.

 

Въпроса е, че просто нямаше къде да си оставя колата (сутрин слизам да я местя всеки път, за да не съм на тротоара) и че на тоя тротоар точно, никой не стъпва, защото е крайно неудобен (цък). Още по-малко пък майки с деца по средата на нощта или хора в инвалидни колички.

Link to comment
Share on other sites

И от толкова места, нямаше ли за теб поне едно, което да не пречи? Щото ако си спрял баш там, дето изкарва снимката - много яко пречиш на видимостта ;) 

Link to comment
Share on other sites

Ще погледна после. Аз си бях спрял на тротоара. Ако беше някъде другъде, а не пред нас, изобщо нямаше да ме е яд. Не е в това въпроса.

 

Въпроса е, че просто нямаше къде да си оставя колата (сутрин слизам да я местя всеки път, за да не съм на тротоара) и че на тоя тротоар точно, никой не стъпва, защото е крайно неудобен (цък). Още по-малко пък майки с деца по средата на нощта или хора в инвалидни колички.

Ако спираш точно на това място, което си показал, може да са ти напраскали глобата за спиране на кръстовище (мисля, че 5 метра беше дистанцията, на която трябва да си от кръстовището)

Link to comment
Share on other sites

1. Нямаше нито едно място, иначе нямаше да спра там.
2. На коя видимост по-точно преча, защото колата ми беше дръпната крайно към гаражите, а платното след десния завой се разширява и от 2 ленти, стават 3 за следващите 30 метра. На видимостта пречи колата, спряна на отсрещният тротоар, която за сметка на това нямаше лепенка.

 

За спиране на тротоар е лепенката. Не за кръстовище.

Link to comment
Share on other sites

1. Нямаше нито едно място, иначе нямаше да спра там.

2. На коя видимост по-точно преча, защото колата ми беше дръпната крайно към гаражите, а платното след десния завой се разширява и от 2 ленти, стават 3 за следващите 30 метра. На видимостта пречи колата, спряна на отсрещният тротоар, която за сметка на това нямаше лепенка.

 

За спиране на тротоар е лепенката. Не за кръстовище.

 

Ако си спрял тука, на тоя ъгъл - пречиш. Колкото и да се дърпаш към гаражите, колата ти не е 2 метра и стига до кръстовището. Колкото до това, че е за спиране на тротоар - може и да не знаят друг закон, който да впишат :lol:

Link to comment
Share on other sites

Казвам ти, че не преча. Не съм единственият, който спира там и когато има спряна кола, аз съвсем спокойно мога да си погледна на дясно като излизам.

Link to comment
Share on other sites

Дам... там ЦЕЛИЯТ блок - всички без гаражи - спират БРУТАЛНО!!! Факт. Поне през последните 3-4 години имам наблюдения. Най-лесно е да се заравни до линиите с чакъл отгоре и да е паркинг ... ама общината пръста си не мръдва.

Link to comment
Share on other sites

Спирането на тротоар е забранено, само ако между колата и сградата остава по малко от 1.5 или 2.5 метра за пешеходците. Точното разстояние трябва да се провери. При положение, че блока е на десетки метри, и ако си точно по члена за тротоара.....


Това по най-бърз испомени. Трябв да се провери, но горе долу това беше по закона за пътищата

Link to comment
Share on other sites

Спирането на тротоар е забранено, само ако между колата и сградата остава по малко от 1.5 или 2.5 метра за пешеходците. Точното разстояние трябва да се провери. При положение, че блока е на десетки метри, и ако си точно по члена за тротоара.....

Това по най-бърз испомени. Трябв да се провери, но горе долу това беше по закона за пътищата

 

Тоя път не бях спрял на повече от 1,5м. Предния път обаче имаше 1,5 метра за минаване и пак ме глобиха.

Ще си спирам на улицата вече и тва е. И без това е разширена на едно място. По правилник мога да спирам ако не преча на движението.

 

@host: то до линията има чакъл, но няма лампи. Затова не спирам там. Вечерно време може да се изгубя докато стигна от там до блока. Ако сложат лампи, ще си спирам с удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

Дам. Няколко пъти вече като ходим на гости на Пешо все бъркам блока, щото като идвам от Сточна през линиите и е толкова тъмно, че всичките блокове ми се виждат еднакви.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми е, че е описано като разстояние между колата и сградата, не полянка. А тук блоковете са на десетки метри от тротоара, за това казвам, че е странно точно по този член да те глобят, понеже ако се гледа дословно, то място има и за влак.

 

(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само на определените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

Обаче, ако от собственика на пътя - общината, са определили друго - т,е има някакво нареждане от общината, че не може на тротоар по принцип, тогава става гадно.

 

От общината има издадена наредба как може да се паркира, и тя повтаря горното -

 

Чл.6. (1) Допуска се престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, само на определените от собствениците на пътя или администрацията места, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най- малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

Та... според мен може да се заядеш. Поне аз така си мисля.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, стига пищя бе, баси. Аз на мястото на катаджиите щях освен за тротоара, да ти фрасна акт и за спиране на по-малко от 5м. На нас ни написаха акт за спиране на тротоара, ВЪПРЕКИ че е собствено паркомясто със скоба и прочие. Следващият път, като видиш кола там - звъниш. И гледай чий е гаража - най-вероятно той е мизерника.

Link to comment
Share on other sites

Длъжни са да направят проверка. Вероятно ще бъдат предупредени, но самият факт, че му отиват на проверка ги притиска доста. Ако има доста подадени сигнали може и накрая да стане интересно. Глобите са доста солени в даден момента нататък.

 

 

 

Миналото лято, точно бях в Джоаната, вътре, нещо беше един от онези странно хладни дни, и всички пушеха, беше няква брутална димна завеса и за мое щастие влиза проверка. Просто едвам подтисках злорадата си усмивка, при което... проверяващите директно отидоха до бара, там, бам 2 бутилки черен етикет в една торбичка, ядоха по една тортичка барабар с полицая дето беше с тях и си тръгнаха, така че не мисля, че има количество сигнали и "проверки" които могат да направят нещо по този въпрос специално в това заведение...

Link to comment
Share on other sites

Снощи решихме да седнем в Джоана-та за едно бързо хапване. Беше доста късно и нямаше голям избор. Още като сядахме ни донесоха пепелник и ни информираха, че нямало проблем да се пуши... Вентилация няма изобщо. Да видим какво ще направят този път от РИОКОЗ.

 

Ванка, най-вероятно нищо. А и глобата, дори да я наложат, за тия не е фатална. Както е казал човекът по-горе - поят ги явно и си траят. Инак в ДАЯНА не се пуши. Дали адашчето ти е виновно за това не знам, понеже беше вдигал гири там, но на последната форумна среща в Даяна 2 пушихме вън цялата чета.  

 

Някой пак е подал сигнал, че съм спрял на тротоара пред нас.... И пак фиш. Хубаво, че няма да ги платя, иначе щях да стана berserk...

 

Как така реши, че няма да ги платиш?

 

СПИРАМ ПРЕД НАС!

 

И не съм написал "подай сигнал"...

 

Какво значи спирам пред нас, Ангеле? Земята пред вас твоя ли е? Паркоместо 40 лева на месец плащаш ли на Общината? 

 

Как си противореча? И как това, че си спирам колата пред ВКЪЩИ, на НЕИЗПОЛЗВАЕМ И ПОТРОШЕН ТРОТОАР се съпоставя с това, че забраната за тютюнопушенето се потъпква от всички?

 

Поне не правя ляв завой без да погледна насреща движещите се предизвиквайки ПТП, само защото съм влезнал на жълто и се предполага, че не трябва да има други коли, нали така?

 

Ще спирам до тротоара вече и това е. И без това се разширява пътя там и за 20 метра стават от 2 - 3 платна. За това няма на какво основание да ме глобят.

 

Най-дразнещото е, че глобата беше сложена избирателно на моята кола. Говори ми още за закон и нарушаването му.

 

Не споменавай повече тоя ляв завой, че само доказваш колко псевдошофьор си. 

 

Как разбра, че глобата е била избирателно за твоята кола? Ако в момента на поставянето само тя е била там и после други са паркирали?

 

В закона няма такова нещо като неизползваем тротоар. Има тротоар и е забранено да се спира по него. Както и върху зелени площи. Като при зелените площи проблемът с дефиницията е доста по-сериозен. 

 

От екстремен кулинар се превръщам в кулинарно извратен...  :wtf:

 

Какво изяде?

 

Наред са ми всички документи. Просто ми стана странно. Аз пък съм на мнение, че трябва на всяко кръстовище да ги има и всеки да спират.

 

Anywayz, снощи вървеше да ми излезе късмета с 1 девойка, но едно щастие ме напъна мега рязко. Тичам от каевето, скачам в 1-вото такси, гаааааааааааааааааааааааааааааааааааз, но ни хваща светофара на кръстовището пред нас. Хвърлям 5 лева в таксито и се хвърлям като тюлен към вкъщи. Тичам към нас, ама вече мноооооооооооооого ме напъва. Спринт по стълбите със затворени бузи, влизам вкъщи, сядам на чинията и започва екзорсизъм.

 

Както и да е, имаше хепи енд историята. Но докато седях полуразпаднат в/у чинията си мислех - имал ли съм по-щастливи мигове в живота ми.

Еми... Малко могат да се сравнят.

 

Което си е истина - истина си е. 

 

Не съм твое момче в какъвто и да е смисъл.А относно твоето възражение на моя пост да не би да признаваш,че си с крехък дух?!?!?!

 

Аууууу - извинявай много. Няма да правя така повече. Дефинирай крехък дух, че е много размито определение. 

Link to comment
Share on other sites

Миналото лято, точно бях в Джоаната, вътре, нещо беше един от онези странно хладни дни, и всички пушеха, беше няква брутална димна завеса и за мое щастие влиза проверка. Просто едвам подтисках злорадата си усмивка, при което... проверяващите директно отидоха до бара, там, бам 2 бутилки черен етикет в една торбичка, ядоха по една тортичка барабар с полицая дето беше с тях и си тръгнаха, така че не мисля, че има количество сигнали и "проверки" които могат да направят нещо по този въпрос специално в това заведение...

Ставаш и почваш да им ръкопляскаш като излизат от заведението. Поне да си направиш сеира да ги гледаш как ще се чудят къде да гледат.
Link to comment
Share on other sites

Как така реши, че няма да ги платиш?

 

Как ще ме задължат от общината да им платя глобите за паркиране?

Link to comment
Share on other sites

В момента, в който си плащаш данък сгради, но пък ти май нямаш сгради на твое име... Фишовете вече се регистрират, не е като едно време. 

Link to comment
Share on other sites

Това не е ФИШ към КАТ. Данъците сгради вече излезнаха след предната глоба, 30лв фиш за неправилно паркиране нямаше.

Един колега от 2 години има висящ фиш и не му е излезнал още никъде.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, виж какви са наредбите на общината, че да не му изядеш лигавия на плешивия едноок. Щото повсеместно взе да става практика да ти праснат такова нещо и ако не платиш в срок от 7-12-14 дни почват да ти трупат лихви(мултиплицираща глоба). Да не се окажеш накрая неприятно изненадан изотзадзе. И да - никой не те търси.

Link to comment
Share on other sites

1. Нямаше нито едно място, иначе нямаше да спра там.

Хахахаха, яко "оправдание". Пич, нещо много странни разбирания имаш за спазването на законите. Хубаво е, че ти слагати глобите. Евентуално на третата, може и да ти светне нещо. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, виж какви са наредбите на общината, че да не му изядеш лигавия на плешивия едноок. Щото повсеместно взе да става практика да ти праснат такова нещо и ако не платиш в срок от 7-12-14 дни почват да ти трупат лихви(мултиплицираща глоба). Да не се окажеш накрая неприятно изненадан изотзадзе. И да - никой не те търси.

 

Нищо не виждам за лихви. Да не говорим, че нещо не виждам и по какъв член са ме глобили. Трябва да го видя в глобата.

 

http://plovdiv.bg/obs/%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B8/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0/

 

едит: Намерих, но не пише нищо за тротоари в Чл. 98 от ЗДвП.

 

Хахахаха, яко "оправдание". Пич, нещо много странни разбирания имаш за спазването на законите. Хубаво е, че ти слагати глобите. Евентуално на третата, може и да ти светне нещо. :lol:

 

1. Не се оправдавам.

2. Никъде не съм казал, че съм спазил закона и без право са ми сложили фиша.

3. Какво изобщо ти обяснявам..

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, виж какви са наредбите на общината, че да не му изядеш лигавия на плешивия едноок. Щото повсеместно взе да става практика да ти праснат такова нещо и ако не платиш в срок от 7-12-14 дни почват да ти трупат лихви(мултиплицираща глоба). Да не се окажеш накрая неприятно изненадан изотзадзе. И да - никой не те търси.

 

Няма лихви за тия глоби, споко. 

Link to comment
Share on other sites

Нищо не виждам за лихви. Да не говорим, че нещо не виждам и по какъв член са ме глобили. Трябва да го видя в глобата.

 

http://plovdiv.bg/obs/%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B8/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0/

 

едит: Намерих, но не пише нищо за тротоари в Чл. 98 от ЗДвП.

 

 

 

Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:

1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за

движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;

2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на

движението;

3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в

участъци с ограничена видимост;

4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която

може да затрудни движението на релсовите превозни средства;

5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра

преди тях;

6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;

7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно

средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с

пътен знак е забранено изпреварването;

8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни

превозни средства, обозначена с пътен знак.

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:

1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина,

предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни

превозни средства;

2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на

жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;

3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз

на пътници;

4. на места, определени за инвалиди;

5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни

средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в

Министерството на вътрешните работи;

6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на

детските заведения и училищата.

 

 

Аз какво ти казах за гаража?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...