Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Нали не мислиш,че Раптора и или някой друг ВЕЧЕ трябва да ти отговаря?!?!?!По темата с Пинк Флойд и Р.Уотърс,тяхната музика и други сродни теми,в които ДЕМОНСТРИРАШ празното си его и липсата на сериозност.В такава ситуация за мен можеш да получиш ЕДИНСТВЕНО едно от двете:

1.Пълен игнор.

2.Бан след продължителна безсмислена конфронтация с останали членове на форума.

Mobo неясно защо и той иска да прави някаква партия с тебе.Изобщо двамата си комуникирайте заедно и ПОотделно от останалите по-зрели потребители тук.И няма нужда да ме храниш щото такива сте предвидими.

Link to comment
Share on other sites

Значи ти смяташ, че твоето МНЕНИЕ е правилно, и че мен трябва да ме баннат, защото имам различно МНЕНИЕ? Не си много умен, май. :lol: Ти да не си Overman с нов ник?

 

EDIT: Извинявай, забранил си ми да те "храня". Не чети поста ми.

Link to comment
Share on other sites

Аз продължавам да правя опити да не съм прекалено остър в коментарите си, но е истина, че Пинк Флойд са нещо много повече от музикална банда. От малкото групи са, чиито текстове носят послания. Които изразяват сериозна позиция с песните си. В случай, че опонирането не е изцяло с цел чисто и просто заяждане, или както е по-модерно да се казва - тролене, нека дам няколко примера:
Money, Time, малко примери от "Стената", албумът, върху който Роджър Уотърс след дълги дела спечели правата:

Goodbye, blue skies, Hey You, Is There Anybody Out There, Comfortably Numb, Run Like Hell, Waiting for the Worms са малко примери от творчеството им, за които се сещам в момента. Винаги са били банда с позиция и бях приятно изненадан, че Роджър е запазил тази позиция и за самостоятелното си шоу. Трудно ми е да приема, че вярвате, че един милионер, ще играе по свирката на локални мутро-политици, след като според вас и концерта в Турция също му е платено, да прожектира върху стената лицата на жертви на протестите на площад Тексим.

Но - всеки си има правото на мнение. Всъщност дискусията започна от това, че едно музикално джудже, псува по една музикална легенда. Разбира се, той също има правото да изрази мнението си. Но това не го лишава от правото да е проста селска пръчка, както и не лишава мен от правото да го кажа.

Link to comment
Share on other sites

Именно. Той е нехаресван. И е нехаресван с мнение. И има хора, които го споделят. Както и има много хора, които са гласували за Герб например. Това също са нехаресвани с мнения, но те имат правото да имат мнение. Също както и хората, които са гласували за ДПС. Нехаресвани с мнение, но имат право на това мнение. Нещо, което галакси не е много галактичен, за да разбере...

Link to comment
Share on other sites

Иване, това за олигофрените с мнение не стана ясно дали ти харесва, че го имат или само отчиташ факта?

Колкото до това да изразиш позиция, макар и грешна народа отдавна е казал: по-добре да замълчиш и да те подозират, че си тъп, отколкото да си отвориш устата и да разсееш всякакви подозрения

Link to comment
Share on other sites

.....

Mobo неясно защо и той иска да прави някаква партия с тебе.Изобщо двамата си комуникирайте заедно и ПОотделно от останалите по-зрели потребители тук.И няма нужда да ме храниш щото такива сте предвидими.

@ galaxi, а не може ли заедно и поотделно да си комуникираш ти някъде извън форума?

щото тоя форум уж беше за свободна обмяна на мнения и идеи.

 

Ето я ПЪЛНАТА липса на какъвто и да било Ентелектуален заряд. Ясно изразена, в стил Мишо Говнара. Повече е излишно да се коментира. 

тогава недей. и без това явно не можеш без обидни определения.

 

Аз продължавам да правя опити да не съм прекалено остър в коментарите си, но е истина, че Пинк Флойд са нещо много повече от музикална банда. От малкото групи са, чиито текстове носят послания. Които изразяват сериозна позиция с песните си. В случай, че опонирането не е изцяло с цел чисто и просто заяждане, или както е по-модерно да се казва - тролене, нека дам няколко примера:

Money, Time, малко примери от "Стената", албумът, върху който Роджър Уотърс след дълги дела спечели правата:

Goodbye, blue skies, Hey You, Is There Anybody Out There, Comfortably Numb, Run Like Hell, Waiting for the Worms са малко примери от творчеството им, за които се сещам в момента. Винаги са били банда с позиция и бях приятно изненадан, че Роджър е запазил тази позиция и за самостоятелното си шоу. Трудно ми е да приема, че вярвате, че един милионер, ще играе по свирката на локални мутро-политици, след като според вас и концерта в Турция също му е платено, да прожектира върху стената лицата на жертви на протестите на площад Тексим.

Но - всеки си има правото на мнение. Всъщност дискусията започна от това, че едно музикално джудже, псува по една музикална легенда. Разбира се, той също има правото да изрази мнението си. Но това не го лишава от правото да е проста селска пръчка, както и не лишава мен от правото да го кажа.

ок. този път ме съгласи, както и годфадъра. не са само музика - пълни са с послания. продукт на екип от ПР специалисти, ползващи локално актуални провокации за доизграждане на даден имидж, а не на твореца чийто имидж се ползва и доизгражда. съответно при разпределена отговорност нищо не пречи да се вмъкват външни интереси маскирани като общи или в случая "актуално бунтарски". А и милионера всъщност не прави спектаклите си про боно публико, ерго финансовият интерес е налице, както за него така и за екипа.

в момента без променен избирателен кодекс от директна оставка интерес имат само от ГЕРБ, за да назначи марионетния им президент поредното служебно правителство за замитане на улики. така че просто джуджето е било право. пък и не съм видял в цитираните от вас негови творби да е псувал по "величието"

Link to comment
Share on other sites

Иване нали знаеш, че употребата на думата "олигофрен" толкова често и натрапчиво прави особено впечатление за лош вкус. Знаеш какво значи тя и знаеш лицата страдащи от това умствено състояние каква тежка съдба имат. Тая квалификация, заедно с "дебил" и "имбецил" се срещат. Но не толкова често (според мен) в нашия форум.

 

Нека не падаме до нивото на БГ леля... Ъ... Мама и тям подобни форумк с много ограничени потебители (дали като интереси, дали като култура... няма как точно да знаем).

 

Правя тази вметка защото знам, че реално си преценяш думите и държането и си възпитан и културен индивид. Ограничи малко употребата на тези квалификации. Или поне ги задръж за темата с политиката, че там е ясно, че няма ни свян, ни нищо.

 

Не се заяждам или правя на интересен. Просто знаейки хора с такива мозъчни увреждания, ми е неприято ръсенето като шарена сол на тези квалификации така редовно.

 

10х ин ъдванс и дано дискусията продължи в темата за политика.

 

_________________

 

Ся е момента някой да пусне снимки с коври и разговора да се насочи в нова посока.

 

Link to comment
Share on other sites

А аз за втори път си пускам да звучи "Стената", албумът, и ми е толкова нехайно и спокойно... Иначе като всяка есен в нашата фирма се задава сериозна буря... Та дори и да се размине последната световна война, ще си имаме местна :)

Link to comment
Share on other sites

Балсъмго!

Транс пенис михи ест и да връат на майната си всички картофени босове и барон фон Говньо-вци от лайняната планина!

Link to comment
Share on other sites

Балсъмго!

Транс пенис михи ест и да връат на майната си всички картофени босове и барон фон Говньо-вци от лайняната планина!

 

Ти ракийца нямаш ли?  :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Пу! Да бех ти донесъл от новата сливова - страхотия е! Другият път ще взема 10-на литра да си имаме тука и ще ти подам 2 на тебе. Хем ще дойдеш да вкараме малко фреон в колата, че нещо ми се струва слабее климатика...  

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Дедо, трябва да има нехаресвани. Ако всички бяха като теб, умни, красиви, добри, нямаше да има как да изпъкваш.

Аз? Харесван? При толкова старания да набивам акъл на тоя и оня? Нещо ме съмнява.

 

Между другото струва ми се, че нещо си ме разбрал грешно. Въпроса ми беше, дали просто констатираш, че Мишо Шамара си има мнение, ако ще и да е "олигофренско"?

 

И второ - дали изобщо подкрепяш изразяването на мнение, ако ще и да е абсолютно грешно? Принципно не съм против, човек да си изрази мнението, но съм против да се говорят глупости, без човек да помисли малко, какво наистина казва.

 

ПС: Специално заради теб се постарах да сложа някоя и друга запетайка :)

Link to comment
Share on other sites

глупавите хора не трябва да изразяват мнение

гоУем праз че имали право.... аман от права.....

Тънкия момент е "как определяме кой е глупав и кой не".

 

То малко в стил бай Тошо - "ти нямаш 5 лева бе, какъв си ти да казваш нещо"

Link to comment
Share on other sites

пич, схващам те. теб поне те разбирам, щото допускаш и разни аргументи да се промъкват в текстовете ти.

по въпроса:  Р.Уотърс не се появи през февруари, а се появи сега. И в медиите се акцентира върху частта от шоуто му с "ОСТАВКА"-та, а не върху качествата на музиката или другите му послания. А тази част е странно добре синхронизирана и съвпада с една друга кампания, пък и едва ли е била изпълнена и в Букурещ или в Истанбул. Явно има адаптация на шООто според публиката, т.е. същото което изтъкваш и ти: Който плаща - той поръчва музиката.

Зачи викаш още през ноември миналата гoдина Тиквата е знаел, че през май национал-социалистите ще го избутат от властта и се е разбрал с Роджър Уотърс да мине през България като част от грандиозната му ПР кампания да си върне властта. Мобо, ти направо счупи ... знаеш какво. Case closed.

Link to comment
Share on other sites

 Мобо, ти направо счупи ... знаеш какво. Case closed.

 

Аз съм "over and out", то просто няма какво да каже човек... Не е и нужно... 

 

==================

 

Бях оставил куки кликъра 10-на дни - идеално го заварих с 13 цифри....  :laughing:

 

==================

 

В сектор "Note to self" от изминалата седмица - The Economist не само не става за четене, но и скара не се опитвайте да палите с него...   :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...