Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Само да ви уточня нещо. Това дето пишат, че са водоустойчиви до 50 метра и т.н. е много далече от истината. Друга тема е как някой ще слезе с такъв часовник на 50 метра под водата де.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тоя втория ако беше черен и сините стрелки бяха акцент, щеше да е супер як. Сега е просто цигански.

Ми не, пак щеше да си е цигански. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Само да ви уточня нещо. Това дето пишат, че са водоустойчиви до 50 метра и т.н. е много далече от истината. Друга тема е как някой ще слезе с такъв часовник на 50 метра под водата де.

Метрите за водоустойчивост нямат нищо общо с линейните метри. :)

 

50m означава, че може да се къпеш с него и да го потапят в сладка вода.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Water_Resistant_mark

Link to comment
Share on other sites

 

Точно за тази таблица говоря. Винаги ми е струвало глупаво да е направена по този начин. Уж пише водоустойчив, а да те е страх да влезеш в басей с него. Иначе тези които са водолазни за големи налягания имат и хелиева капсула. Но там е друга история. Тя е за хора които прекарват време във барокамера и дишат богати на хелий смеси.
Link to comment
Share on other sites

Тези метри не били дълбочина а "воден стълб", на което обяснението е: ако тече вода - от колко високо може да го заливаш без да влезе вътре. Дъжд ужким се предполага да падат капки та е като за 2 метра стълб май. Бабината им трънкина мен ако питаш

 

По-добре беше да е обяснено дали е или не е водоустойчив и дали става да се плува с него изобщо. Тези за водолази са съвсем друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Тези метри не били дълбочина а "воден стълб", на което обяснението е: ако тече вода - от колко високо може да го заливаш без да влезе вътре. Дъжд ужким се предполага да падат капки та е като за 2 метра стълб май. Бабината им трънкина мен ако питаш

 

По-добре беше да е обяснено дали е или не е водоустойчив и дали става да се плува с него изобщо. Тези за водолази са съвсем друга тема.

Въпросът е, че човек вижда на етикета: water resistant 50m. Нормално е да си помислиш, че няма да имаш никакви проблеми да влизаш да плуваш и да се гмуркаш на апенея. Винаги съм се дразнел как реално лъжат с тези метри.
Link to comment
Share on other sites

Хората просто са си направили система. Тая таблица я има в книжката на всеки часовник, който съм притежавал до сега и спокойно може да се провери. Ако се набута на 50метра под водата с него, да е жив и здрав. Втория път ще прочете.

Link to comment
Share on other sites

Ако се набута 50 метра без оборудване (и успее после да изплува) ще е егати сериозния гмуркач. 50 метра са колкото 15 етажен блок, а такива в Пловдив не са много :)

Link to comment
Share on other sites

Ако се набута 50 метра без оборудване (и успее после да изплува) ще е егати сериозния гмуркач. 50 метра са колкото 15 етажен блок, а такива в Пловдив не са много :)

С подходящи плавници тези 50 метра се преодолими с малко тренировки ;). Но едва ли някой ще ги сложи случайно и ще остане с този часовник на ръката. Но все пак лъжат за метрите и това ме дразни.
Link to comment
Share on other sites

Всъщност не е необходимо да се потапяш до 50 метра, за да усетиш далаверата с тия означения на водоустойчивостта. В повечето случаи доверчивите люде просто решават да се потопят край брега за миди например с часовник, устойчив на 50m и в един момент - ха изненада, в часовника плуват рибки. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не е необходимо да се потапяш до 50 метра, за да усетиш далаверата с тия означения на водоустойчивостта. В повечето случаи доверчивите люде просто решават да се потопят край брега за миди например с часовник, устойчив на 50m и в един момент - ха изненада, в часовника плуват рибки. :lol:

Това ми напомня за един член на форума. Искаше да му тествам часовника на 100 метра под водата...
Link to comment
Share on other sites

Защо ще предпочете жена, която познава от 5 месеца, и дори нямат общ език, пред приятелства, които е градил 20 години? I don't get it.

 

Ваньо, знаеш, че там нещата не опират само до жената...и на него едва ли му е лесно да махне с ръка. Факт е, че загубихме още един верен приятел в дебрите на Америка...

 

Тааааа, ако толкова те притеснява - може да пробваме на мен да ми родиш дете :lol:

Link to comment
Share on other sites

Очаквах повече от тия ножчета за бръснене на wilkinson.2 месеца като се бръсна по 1-2 пъти седмично и накрая беше супер зле.Добре,че имам още 9 :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Защо ще предпочете жена, която познава от 5 месеца, и дори нямат общ език, пред приятелства, които е градил 20 години? I don't get it.

Защото го тресе хормона и си мисли, че е влюбен. Ти можеш да се надяваш само наистина да е влюбен. Ако не е - ще се върне с подвита опашка.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...