Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Те не са 130, ама не очаквай Сотбиса да намери много разлика между неговите и твоите, макар и да са DJ-ски. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

ЕЕЕ, де. Видях им цената още преди вуксовия пост - ясно е, че ще има разлика. Онези цифри съм ги дал информативно! :pirate

Link to comment
Share on other sites

Е да де, разбрахме - 130 лв. ти е границата над която започваш да чуваш разликите между твоите и останалите. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Язе имам Рокат мишле, Рейзър клавиатура (ще я хвърлям в коша скоро), убиец джам и убиец машина, но карам стар таралясник. ПЦ-то ми е по-скъпо от таралясника (колата).

Link to comment
Share on other sites

Те не са 130, ама не очаквай Сотбиса да намери много разлика между неговите и твоите, макар и да са DJ-ски. :P

 

Те тия не са диджейски. Студийни/Мониторни ги водят... Разни оператори и коментатори ги използват. Редом с диджеи.

 

ЕЕЕ, де. Видях им цената още преди вуксовия пост - ясно е, че ще има разлика. Онези цифри съм ги дал информативно! :pirate

 

Ами по принцип има разлика. Някои хора твърдят, че с по-хубави слушалки направо искат да изслушат цялата си музикална колекция отново.

 

Язе имам Рокат мишле, Рейзър клавиатура (ще я хвърлям в коша скоро), убиец джам и убиец машина, но карам стар таралясник. ПЦ-то ми е по-скъпо от таралясника (колата).

 

Колата не е периферия към компютъра бе. Аз пък изобщо нямам. Дрехите ми във всеки един момент са по-скъпи от тая дето я карам като се наложи. Това не е показателно за нищо.

Link to comment
Share on other sites

На мен и компира и колелото ми струват повече от колата, която нямам :) Отделно, че имам замразен актив - колело за 500 кинта, седящо в полицейските складове и чакащо да приключат някой ден тоя век делата...

Link to comment
Share on other sites

...Дрехите ми във всеки един момент са по-скъпи от тая дето я карам като се наложи.

 

Това не трябваше да го казваш... :P

 

 

А относно слушалките ти - виж в коя секция са...а и неслучайно са написали:

 

The capsule is rotatable for one-ear listening. Ideal monitoring headphones for cameramen and DJs.

 

 

П.П. Не съм виждал досега мониторни/студийни слушалки, дето да може да им завърташ едната капсула, че да слушаш само с едното ухо...

 

 

А по въпроса за "кое колко струвало" - всичко е доста относително и всеки набляга там, където си прецени. При мен напр., въпреки тоталното обезценяване на pro и semi-pro аудиокартите през последните години, дължащо се на навлизането в тази област на "евтини" фирми като М-Аудио, Берингер и др., все още двете ми многоканални карти струват повече, отколкото струват 2-та ми компютъра + двата лаптопа взети заедно...

Link to comment
Share on other sites

Това не трябваше да го казваш... :P

 

 

А относно слушалките ти - виж в коя секция са...а и неслучайно са написали:

 

П.П. Не съм виждал досега мониторни/студийни слушалки, дето да може да им завърташ едната капсула, че да слушаш само с едното ухо...

 

Добре де, може да не са напълно студийни, но на много места съм виждал хора да ги ползват в студийна среда. Примерно коментаторите по ESPN са с такива. Както и да е. Някакъв хибрид са, но щом 20 години го произвеждат тоя модел, явно има защо. :) Пък и Sennheiser предлагат пълен ремонт на развален чифт срещу 30 паунда. Независимо какво им има. Ако не могат да ги оправят, ти пращат нови.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, може да не са напълно студийни, но на много места съм виждал хора да ги ползват в студийна среда.

 

Не, просто имаме различно разбиране за "студио" - за мен по подразбиране означава "звукозаписно", но има и друг род студия, като репортерските например...То затова идва и неяснотата в термина "студийни слушалки", който доста фирми употребяват не по предназначение. "Студийни" слушалки би трябвало да се употребяват само за "мониторните" такива. От друга страна пък имаме същото неправилно използване на термина "мониторен"...и става една каша. Някои употребяват "мониторни слушалки" за модели, които са толкова мониторни, колкото кийбордите от PSR серията на Yamaha са синтезатори. :P

Отделно, че при колоните има монитори за студио, нямащи нищо общо с мониторите за сцена и т.н.

 

П.П. Предлагам да спрем с обясненията в темата, защото те не интересуват никой друг, освен нас двамата...;)

Link to comment
Share on other sites

П.П. Предлагам да спрем с обясненията в темата, защото те не интересуват никой друг, освен нас двамата...;)

 

Не си много прав тука :)

Link to comment
Share on other sites

Преглеждайки темата за хвалбите, попаднах на поста на вукса, та ме осени един въпрос. Без да визирам конкретно уокса, винаги ми е било интересно защо хората наливат маса пари за нещо като слушалки, мишки, клавиатури и т.н., а в същото време компютрите им едвам подкарват пасианс. Питам, като човек, който доста е инвестирал в личните си ПЦ-та, но за сметка на това ми е през оная работа за гореизброената техника. Вкъщи си ползвам едни мишки на А4tech от пантивека и съм супердоволен, нямат по 100 допълнителни копчета за бърза направа на шопска салата или мусака, но са идеални за мен. Същото и със слушалките - имам някакви noname от 30 лева, но при изкарване на звук не правя разлика с такива от 130 (примерно).

 

Клавиатура и мишка - ако някой ден те заболят ръцете а ти се налага да работиш на компютъра по цял ден не по 50 ми по 500лв ще си навит да даваш за тези 2те стига да са ти удобни и да не ти правят проблеми.

 

Отделно всеки си има приоритети. Жена ми може да слуша музика и да рови в интернет. На нея и един Пентиум 4 ще ѝ върши работа, но екрана, клавиатурата и тонколоните ги ползва по цял ден, процесора ѝ е нужен да обработи един html чат пат и да декодира mp3.

 

PS Гаврата с Асен Блатечки кърти :D.

 

И напълно си го заслужава с малоумната реклама. Това което ми хареса най-много беше вица, че Блатечки е в болница с опастност за живота... понеже Кубрат Пулев и той бил свалил негов филм.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

За комплимента за вица благодаря.

 

Иначе ето, черпя:

Beer.jpg

 

Аре аз почвам да чопля бази във Фиджи... Стискайте палци да не осерем положението :)

Link to comment
Share on other sites

Брей, вие като навидели форума се разписахте :laughing:

Вицът за Пулев и Асен цепи мрака :punk

Link to comment
Share on other sites

И ся' к'во, трябва да си окичим децата с жилетки.....И за мен да купя...Явно някой има няколко стотин хиляди жилетки за продаване....Тъпанари....

За тъмната част от денонощието разбирам, ама и през деня.... :confused Виж, да задължат да имаш осветление (фар, стоп..мигалки разни) ясно, ама.....Това май ще е световен прецедент...

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината тая жилетка не струва нищо. Не те задължават да слагаш ризница и протектори за 500 лева, които освен другото и спарват. А при лоша видимост доста улесняват водача на МПС. Старая се да не се качвам на колелото без такава жилетка.

 

И пак казвам - не съм видял глобен циганин или такъв с каска.

Link to comment
Share on other sites

Ами именно, нас ще ни ръбят с глоби, а мангалите ще минават за дискриминирани.Чудно ми е само, как ще глобят детето ми примерно, че кара без жилетка..Ще дойдат до вкъщи с патрулката да ми връчат акта ли?

За видимостта съм съгласен, аз също имам в раницата жилетка....основно я ползвам, когато ходим някъде извън града...Но освен нея имам и светлини....И все пак, ми се струва, че това е тъпотия, и то голяма...Нямаме култура на шофиране (тук визирам МПС-та, велосипеди, мотопеди, пешеходци, изобщо всички участници в движението)..Ето днес, още един смъртен случай от Пловдив....

Link to comment
Share on other sites

Подозирам, че е направено именно заради циганите, но силно ме съмнява да могат да го изконтролират това. Те и да хванат някой мангал с колело от тези бъркащи по кошовете много ще ми е интересно как ще го глобят.

 

ПС: Днес беше ебаси деня и не мога да си обясня защо половината хора правеха странни неща - в рамките на половин час едно такси спря на завоя покрай ВИХВП (идвайки по бул. Марица) - ей тъй си спря на въпросния завой запречвайки го после се мръдна леко но дотам. След това на В.Априлов завоя към ТЕТ-а някакъв реши по средата на кръстовището да прави маневри на заден та за малко един автобус не го отнесе. И за капак една патица спряла не на тротоара а качила само едната си гума на него и неин клиент спрял накриво (на ДОСТА ТЯСНА тясна еднопосочна улица и то точно на 1 метър от колата на гъската която беше паркирала кофти) бяха запушили нашата улица, хубаво че успях някак да мина та само го напсувах, че е олигофрен. Но честно малко ми оставаше умишлено да ги задера и 2мата щото на тази отдавна съм ѝ набрал...

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината тая жилетка не струва нищо. Не те задължават да слагаш ризница и протектори за 500 лева, които освен другото и спарват. А при лоша видимост доста улесняват водача на МПС. Старая се да не се качвам на колелото без такава жилетка.

 

И пак казвам - не съм видял глобен циганин или такъв с каска.

 

щото па жилетката от изкуствена материя със светлоотразителна боя не спарва.....

и щото след първото намокряне/изпотяване тая жилетка ще продължи да е светлоотразителна....

 

 

между другото зависи как точно ще го запишат в закона. ако е просто "носене" не ми пречи да си нося една силносгъната в раницата, само за да имам повод да троша нервите на скучаещи полицаи, които биха решили да ме заядат.

 

 

п.п. абе гадо що ми се сърди и толко време не ще да ме почерпи с ноу-хау какъв хладилник да си купя?!

аре разбрах че форума е бъгнал, а не че съм бил баннат пак, ама тва хладилното гуру що така ме оставя с топла бира за лятото?!

Link to comment
Share on other sites

offfff mobooo mnogo si karal ta znae6

moita jiletka sym pikal v/u neq, dyjd e valqlo kvo li ne e stavalo i o6te otrazqva da va eba v koloezda4ite vsi4ki

 

не е нужно :D .просто да ги няма на пътя. Особено па сутринта...от де да го знам на колко бири е

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...