Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Емигрантите да си траят.

Хехе, да не мислиш, че изгарям от някакво неустоимо желание за противното? В края на краищата не съм аз този, който оревава орталъка от сутрин до вечер за дереджето в държавата си. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А кой го оревава?confused.gif

 

Ред.

" Совсем немного остается до святой для России годовщины - семидесятилетия со дня начала Великой Отечественной войны. И, конечно, к дате активизировались всякого рода вандалы.

Но вандалы неожиданно для себя оказались правы в одном. Люди, которым поставлен памятник, действительно были супергероями. Только не фантастическими, а самыми настоящими. Из плоти и крови. Потому так много их погибло при освобождении Болгарии. Но чудо они успели совершить - спасли мир от фашизма. А такое не каждому супермену под силу."

Превод: "Съвсем малко остава до святата за Русия годишнина - седемдесет години от началото на Великата Отечествена война. И разбира се, в навечерието й се активизират всякакви вандали. Но вандалите, неочаквано за себе си, се оказаха прави в едно. Хората, на които е издигнат паметник, действително са били супер-герои. Само, че не фантастични, а напълно реални. От плът и кръв. Затова и толкова много от тях са загинали при освобождението на България. Но чудото те са го направили - спасили са света от фашизма. А това не по силите на всеки супермен."

Коментарите към статията ще ги пропусна. Цитирам само най-показателния: "Българите си бяха курви, курви и ще си останат".

Link to comment
Share on other sites

Потому так много их погибло при освобождении Болгарии.

Включвам се само и единствено благодарение на горната уникална лъжа, с която буквално всеки се опитва да маже наляво и надясно. Абсолютен исторически факт е, че няма нито една жертва на съветски войник на територията на България по онова време. Нито една! Другият интересен момент е от какво са "освобождавали" България, след като на нейна територия не се е намирал нито един фашистки представител, да не говорим пък за каквито и да било военни формирования на Вермахта. Та от какво са освобождавали България, единствената държава, която не е допуснала нито един от еврейските й граждани да бъде изпратен в лагерите на смъртта? Изобщо става твърде жалко, когато след толкова години лъжите продължават да са основен инструмент в някои определени общества.

Link to comment
Share on other sites

Лъжите са инструмент на всеки един строй, режим и управление. Проблема е след като вече са разкрити и "привидните" неща се знае, че не са такива, защо с такава упоритост и отношение определени хора и организации се обръщат към нас.

Link to comment
Share on other sites

Каквото и да си говорим за американците - нещата там са уредени!

 

Онзи ден си счупих Kindle-a. Просто беше на леглото и като лягах, го натиснах с лакътя, изпука и дотам. Лошо ми стана направо. Както и да е, на другия ден тръгнах да мисля как да го оправя. Гледам в support-а на amazon.com - няма сервиз в България(естествено). Има обаче FAQ и там намирам My Kindle is broken. Пиша аз един е-мейл, обяснявайки какво се е случило, че ми е ясно, че вината е моя, но къде и как мога да го поправя и колко ще ми струва да се смени дисплея. За моя приятна изненада се оказа, че гаранцията на Kindle-a покрива подобни инциденти. След разговор по телефона преди малко, ето какво ми върнаха като е-мейл.

 

"Hello,

 

I'm sorry your Kindle isn't working. I'm sending you a replacement Kindle via Priority International Courier to get it to you as soon as possible.

 

Here's some information about how your order was placed to avoid any delays in customs:

 

I created the replacement order with charges and refunded your original order. The charge for this order is $191.98, and the refund is in the same amount. Both the charge and refund will be applied to the credit card used on the original order. The refund will appear in the next 2-3 business days.

 

If there are any additional customs fees when your Kindle is delivered, please fax us the VAT and customs forms indicating the amount you were charged, as well as a copy of the invoice for your order. Please fax these documents to us at *********. You should receive a response within 3-5 business days."

 

Хайде кажете ми от какво мога да се оплача!?

Link to comment
Share on other sites

Лъжите са инструмент на всеки един строй, режим и управление. Проблема е след като вече са разкрити и "привидните" неща се знае, че не са такива, защо с такава упоритост и отношение определени хора и организации се обръщат към нас.

Така е, обаче аз не мога да разбера как нашенските другари "патриоти" продължават да търсят в тези лъжи основание за "патриотизма" си. Защото единственото патриотично поведение в случая е утвърждаването на историческите факти, т.е. истината. И задаването на някои въпроси. Като например защо никой от "патриотите" не попита другарите руснаци, защо няма паметник в центъра на Москва на българския народ, който единствен не е допуснал да се пролее капка кръв на територията на България при нейната окупация от Червената армия? Няма друга такава държава в Европа по времето на Втората световна война и този факт по отношение на 20-те милиона съветски жертви е достоен за нещо много повече от паметник пред Кремъл. Но, както се вижда от горните цитати, хората живеят в друга паралелна Вселена. Или пък друг един въпрос. Защо няма паметник на кралските ВВС на Великобритания, които наистина са оставили жертви на наша територия за същото това "освобождение"? Колко от въпросните патриоти са виждали гробното поле в Централни гробища на загиналите британски летци? Нали историята трябваше да се уважава, такава каквато е? Изобщо все "патриотични" въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Или пък друг един въпрос. Защо няма паметник на кралските ВВС на Великобритания, които наистина са оставили жертви на наша територия за същото това "освобождение"?

 

На американските пилоти им направиха постамент доколкото помня, въпреки бурните протести на БСП и някои други. Но след малко така пак ще почнем да се джавкаме.

Link to comment
Share on other sites

Ми имат предвид освобождението от турско. Ма всеки си го чупи през неговите си очи.И не сме единствената държава, не дала евреите си. И исторически факт е, че има загинали съветски войници на територията на България. Ама някой чете само общоизвестните истини.

 

И има български паметници в Русия, имаааа. Има и на хан Кубрат, и на Кирил и Методий, има на няколко лекаря. Снимки да пускам ли?

 

Още една редакция

 

А колко от вас са виждали гроба на българина, погребан в Арлингтън, защото е свалил, а след това спасил свалените американски летци?

 

Без да си знаете военната история, не правете забележки.

Link to comment
Share on other sites

На 5 септември 1944 г. СССР прекъсва дипломатическите си отношения с България и й обявява война въпреки ясно изразения от София неутралитет 10 дни по-рано. Мотивът е, че страната ни продължава да е част от нацисткия лагер и действа в полза на Берлин. Москва прави тази стъпка, въпреки че София е подготвила скъсването на отношенията си с Германия.

 

От пролетта на 1944 г. е ясно, че нацисткият лагер губи войната и България търси начини да се откъсне от него, без да бъде въвлечена във военни действия. Назначеното на 1 юни правителство на Иван Багрянов влиза в контакт с британската и американската дипломация и изпраща специална мисия в Египет. През август пък дясната опозиция и левият Отечествен фронт излизат с инициатива за "ново конституционно правителство", но под натиска на Москва ОФ се отказва от участие. На 2 септември Народната и Демократическата партия и БЗНС съставят кабинет начело с Константин Муравиев, който започва да възстановява конституционния ред в страната. Народното събрание е разпуснато, обявена е политическа амнистия, жандармерията е премахната, възстановени са политическите партии. За комунистите, активно подкрепяни от Москва, обаче това е недостатъчно и те обявяват курс към въоръжено въстание срещу "новата фашистката власт".

 

Три часа след като СССР обявява война на България, Министерският съвет къса дипломатическите отношения с Райха и иска от Съветския съюз примирие. Москва отказва. На 6 септември България обявява война на Германия, която влиза в сила на 8 септември, но междувременно съветските войски вече са навлезли на българска територия. В нощта срещу 9 септември комунистите вземат властта с преврат и с помощта на съветските щикове историята на България поема в нежелана посока.

 

Въпреки всичко, историческите паметници не трябва да се поругават. Ако това беше еврейски паметник, сещаш ли се какви щяха да са реакциите? Нека паметниците седят, за да напомнят какво е било, защото нашего брата е с твърде къса памет...

Link to comment
Share on other sites

Понеже се плъзгаме по крайно плоска повърхност с тези "гледали филма" - вместо режисирали и спонсорирали - предлагам да не "цапаме" темата с напъните си. Имаше някаква друга май.

 

Аз нямам нищо против признателността към руския народ. Нищо лошо не виждам в това. И не виждам и лошо в паметниците. Лошото е, че определени хора искат да им запазят старите послания - при това на нов глас. Това не ми се нрави.

 

______________________

 

Това си беше към поста на Гадо, забавих да цитирам - мързи ме.

Понеже това което съм написал явно се е плъзнало по плоската повърхност на мозъка ти, за това не виждам смисъл да ти отговарям по друг начин.

 

П.с. А, какво точно съм написал..., мен също ме мързи да се самоцитирам.

 

.....

Бъркаш! На територията на България през време на почти цялата война е имало формирования на вермахта (макар и съвсем малки и с предимно представителни функции). Също така има и загинали съветски войници, въпреки, че не е ясно от какво и дали, е трябвало да ни освобождават.

Link to comment
Share on other sites

явно се е плъзнало по плоската повърхност на мозъка ти,

 

Леко, че минаваш границите на добрия тон - нещо което е необяснимо за такъв прозаичен разговор. Забележката беше насочена към акцента в мнението ти , който беше неправилен... въобще не са седели и гледали, съвсем целенасочено са си режисирали, спонсорирали, насърчавали и т.н. хората. Изглеждало е, че не участват ама всъщност са си бая отговорни.

 

И моля без такъв род намеци, не ни отива на възпитанието и на двамата предполагам.

Link to comment
Share on other sites

И моля без такъв род намеци, не ни отива на възпитанието и на двамата предполагам.

Само на твоето. Гадо никога не е можел да води спор.

Link to comment
Share on other sites

Само на твоето. Гадо никога не е можел да води спор.

 

Айде, айде. И неговото защото е цвете.

 

gado няма за цел да води спор в повечето случаи, а да си губи времето в заяждане.

Link to comment
Share on other sites

Бахти, ти пак не си разбрал. :(

 

Човече, ти си супер предубеден вече. Престани да го повтаряш това. Много добре си разбирам аз. Замисли се дали ти разбираш правилно. :)

Link to comment
Share on other sites

Човече, ти си супер предубеден вече. Престани да го повтаряш това. Много добре си разбирам аз. Замисли се дали ти разбираш правилно. :)

 

Абе Ангеле... пак се оправдаваш вместо да се заядеш на твой ред, че щом си разбрал грешно явно той не може да обяснява и другия път да се постарае повече :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе Ангеле... пак се оправдаваш вместо да се заядеш на твой ред, че щом си разбрал грешно явно той не може да обяснява и другия път да се постарае повече :lol:

 

Не съм типа хора дето търсят конфликти с хората от първото изречение. Ако не си разбрал. :)

Link to comment
Share on other sites

Айде, айде. И неговото защото е цвете.

 

Прерови ми всички постове , питай дали има пускани срещу мои изяви съобщения. Питай Ваньо какво отношение получава всеки път като клиент :D :beer: (другия път като крещиш пак така Ваньо ще ти издам забрана за вляяяни в убекта :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Прерови ми всички постове , питай дали има пускани срещу мои изяви съобщения. Питай Ваньо какво отношение получава всеки път като клиент :D :beer: (другия път като крещиш пак така Ваньо ще ти издам забрана за вляяяни в убекта :lol: )

 

Няма нужда да преравам. Аз се сещам за един много пресен пример, макар че ти тогава очевидно беше нещо афектиран. Колкото до отношението извън форума, това не е никакъв критерий, защото неколкократно съм видял разлика между това тук и това извън. На няколко индивида при това.

 

ДЕМЕК - ША ТА БАННАТ ОТ МОЛ-А АНГИЛЕ!

 

САКЪН!

Link to comment
Share on other sites

Леко, че минаваш границите на добрия тон - нещо което е необяснимо за такъв прозаичен разговор. Забележката беше насочена към акцента в мнението ти , който беше неправилен... въобще не са седели и гледали, съвсем целенасочено са си режисирали, спонсорирали, насърчавали и т.н. хората. Изглеждало е, че не участват ама всъщност са си бая отговорни.

 

И моля без такъв род намеци, не ни отива на възпитанието и на двамата предполагам.

Апфф....!

Аз нямам нищо против признателността към руския народ. Нищо лошо не виждам в това. И не виждам и лошо в паметниците. Лошото е, че определени хора искат да им запазят старите послания - при това на нов глас. Това не ми се нрави.

За кой точно акцент говореше???

Щото аз американците ги бях споменал леко мимоходом....

Освен това, горното ти изказване стои малко нелогично на фона на това =>

Да, за това паметници слагани от дупедавци нямат място в центъра. Нито Комунистически (да не чувам руски), нито Северноатланически.

 

Нито постъпката е адекватна, нито тоя цинизъм към българската нация наречен паметник.

Като се имат предвид и някои наши предишни разговори по подобни теми..., нещата започват да стоят още по-странно.

 

П.с. Ако крехката ти същност се е почувствала засегната, приеми искренните ми извинения.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ваньо, за неща които не разбирам, просто не споря (или поне историята не познава подобен случай през последните двадесетина години), а по нещата за които мога да споря... във форума едва ли има и трима човека които да са достатъчно компетентни, та да се получи спор...

В този смисъл, да, няма с кого да споря тук (ако това имаш предвид с това, че не мога да споря). Послушай Ангел, човекът е прав като ти казва, че 99% от това което правя е да дрънкам глупости!

 

П.с. Или този ти коментар беше пореден нефелен опит за фитил?

 

 

Или пък друг един въпрос. Защо няма паметник на кралските ВВС на Великобритания, които наистина са оставили жертви на наша територия за същото това "освобождение"? Колко от въпросните патриоти са виждали гробното поле в Централни гробища на загиналите британски летци? Нали историята трябваше да се уважава, такава каквато е? Изобщо все "патриотични" въпроси.

 

Може би защото основният брой жертви дадени от тях са тези които са били свалени докато са бомбардирали цивилно население??? Военни гробища е едно, а паметник е нещо съвсем различно.

Link to comment
Share on other sites

Стига бе, Гадине! Те знаят!

 

http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=218379618194427&id=217986004900455&notif_t=feed_comment

 

Някоя учтива душа ми махна няколко поста, в които се обяснява защо и как.

Link to comment
Share on other sites

http://www.facebook...._t=feed_comment

 

Някоя учтива душа ми махна няколко поста, в които се обяснява защо и как.

 

Бъди сигурен, че още доста хора са писали, но не ги виждаш. Понеже нямам ъкаунт, специално си направих един и зададох въпрос към Ал. Ананиев, който беше по-скоро неутрален, отколкото пристрастен към някоя от спорещите страни и на който той трудно би отговорил логично. Въпросът ми се появи, постоя цифром и словом 2-3 минути и "учтивата душа" го изпрати при останалите липсващи, което ме изпълни с гордост, че в нашия форум липсва тамошната цензура и тук диалозите остават за поколенията. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...