Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Така направиха чехите, но очевидно ние сме доста по-различни от тях.

 

Може ли аз да кажа? МОЖЕ ЛИ?

 

Ясно е че са се сетили ами не са се разбрали кой конкретно да си прибере в джоба няколко милиона от операцията и понеже лакомията е надделяла или не са намерили приличен европейски фонд който да плати емнайсе милиона от които 80% да влезнат в джоба на 2-3ма човека и работата не е станала. Не е ли очевидно това?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А ми направи много лошо впечатление в обръщението на руското посолство как все се говори за "кощунство с паметта на милионните съветски хора"... !? Защо го изнасят на политиканставане така евтино? Защо не казват напълно човешката и универсално разбираема теза, че това не е уважително за братския руски народ, дал толкова жертви във ВСВ? А ще си говорим за съветски, защо? Строя ли ще помним или чисто човешката жертва, човек за човека... за идеята на ООН за братство на народите или ще си караме по тясно партийната линийка?

 

Защо? Защо да уважаме паметника ако ще е по партийната линийка, а не от чисто човешката болка и жертва, която той изразява? Ако автора на графитите го е поругал, защо и другата страна го поругава като настоява ли, настоява да въздига съветското си минало в нещо свято за източния блок?!

 

Не е нормално нито драскането, нито поведението на официозите. И много хубаво ги бяха описали "рубладжии" в някой сайт, не помня кой.

Link to comment
Share on other sites

Защо? Защо да уважаме паметника ако ще е по партийната линийка, а не от чисто човешката болка и жертва, която той изразява? Ако автора на графитите го е поругал, защо и другата страна го поругава като настоява ли, настоява да въздига съветското си минало в нещо свято за източния блок?!

Защото този паметник винаги е бил това - апотеоз на една човеконенавистна диктатура и идеология, властвала дълги години в Европа и продължаваща да мъти водата дори в наши дни. Този паметник никога не е представлявал жертвата на руския народ - един от многото понесли жертви, нито пък преборилите кафявата чума - също едни от многото, защото кафявата чума беше унищожена от съвместните усилия на почти цялото човечество по онова време и е твърде нагло някой да си присвоява еднолично заслугите за това.

Link to comment
Share on other sites

Нямах никакво намерение да се връщам към темата, но това ме изхвърли извън релсите като от челен удар с товарен влак. Изказването е на Марина Дадикозян, рускиня, живеща отдавна в България, председател на "Федерация союз соотечественников":

 

 

Значи трябва да сме благодарни на съветските ботуши, че когато са ги посрещали с цветя, не са гърмяли наляво и надясно по посрещачите си. Нещо да кажете, "патриоти"? Апропо, що за "патриот" може да се прехласва по символите на чужда окупационна армия, отнела свободата на народа му? :confused

Това защо ли ми напомня толкова много за позицията която докато беше модно се поддържаше, относно "братското присъствие" на български войски в Чехия и Унгария? Между другото патриотизма няма много общо с чисто човешкото уважение и благодарност за доброто което са сторили на света тези съветски, руски хора! И моля те престани да се гавриш с понятия като патриотизъм и патриоти, защото в явно според твоите представи (поне напоследък винаги в такъв уклон ги употребяваш) те се припокриват с шовинизма и национализма, а това не е така..., можеш да бъдеш сигурен. И като за последно..., що не вземеш да дефинираш понятието "свобода на народа", за която твърдиш, че била отнета!?

Ахъм. Царство България и Руската империя по това време са във война. Руската армия е в съседна Бесарабия, а нашите окопи са около Дунава.

Що се хабиш?

 

Защото този паметник винаги е бил това - апотеоз на една човеконенавистна диктатура и идеология, властвала дълги години в Европа и продължаваща да мъти водата дори в наши дни. Този паметник никога не е представлявал жертвата на руския народ - един от многото понесли жертви, нито пък преборилите кафявата чума - също едни от многото, защото кафявата чума беше унищожена от съвместните усилия на почти цялото човечество по онова време и е твърде нагло някой да си присвоява еднолично заслугите за това.

Много смело изказване! Къде е било това човечество до преди разгромите при Сталинград и Лениград? Да ти кажа ли? Криело си е главата в пясъка и се е надявало задникът му да не много навирен... Много е доблесно да удряш по фланговете на отстъпваща войска и после да се пъчиш какъв голям победител си!

Link to comment
Share on other sites

Ми... бем ли гъ...Явно разстоянието между ушите им е празно. Или обратното - пълно е. С лайна.

Link to comment
Share on other sites

Определено трЕбЕ да си пусна нета и да си възстановя машината на другото място laughing.gif

 

По принцип не слушам такава музика, но поздрав :D

Никак не е лошо, нали biggrin1.gif

 

Обяснявам: аз не съм привързан към паметника като такъв. За мен това е част от българската история, и понеже почитам миналото си, колкото и да е срамно, не понасям да се гаврят с неговите символи. Ами хубаво, чужда армия. А ако бяха постъпили по същия начин с паметника на Шипка? Каква е разликата? Там са загивали руснаци и румънци.Че и финландци, черкези и какви ли не още. Някой ще каже - Опълчението? Колко? 400-500 българи? И? Ситуацията е аналогична. Затова сме мърша.

Благодаря за такова оригиналничене и запомняне от света. Предпочитам да си остана скромен и незапомнящ се, отколкото да ме подиграват, че държавата ми е член на ЕС и не може да си опази културните ценности.

 

Ред.: За влюбените в Америка: а колко невинни жертви тежат на най-големия агресор в човешката история? И за какъв бяс трябва да съм въодушевен от елементите на фолклора и мита в една тепърва зараждаща се нация, нацапани от някой идиот по един от културните паметници в родната ми страна?

Наско, спорни и трудни за разбиране са някои неща, особено от определени хора, но аз лично не намирам причина да се гневим чак толкова на гротеската. Да - поругава се паметник, да, не е редно да се постъпва така с паметник, но все пак няма трайни последици. По-скоро нека си спомним поругаванията, разрушенията и съсипията на паметници на родни поети, революционери и учени, които останаха ненаказани през годините... Никой нищо не направи, дори не са възстановени някои от паметниците, които бяха трайно, а в някои случаи и тотално повредени... От български граждани... Срам и позор.

 

В редакцията си абсолютно прав.

 

на същите германци със закон им е забранено да обсъждат идеите и тази част от миналото си. имат една единствена разрешена позиция - да се срамуват. странно, но дори и този закон си спазват.

 

Мобстън, в Mюнхен и до ден днешен стои тухлената стена, надупчена като сирене от куршумите на MP38 и MP40 по време на масовите разстрели на евреи... Много различен обаче е въпроса колко от геманците се срамуват и колко се гордеят като минават покрай нея всеки ден ...

 

Защо няма паметник на кралските ВВС на Великобритания, които наистина са оставили жертви на наша територия за същото това "освобождение"? Колко от въпросните патриоти са виждали гробното поле в Централни гробища на загиналите британски летци? Нали историята трябваше да се уважава, такава каквато е? Изобщо все "патриотични" въпроси.

Момчиле, нека погледнем на какво прилича София след прелетите на тези пилоти, а? Не е трудно сам да откриеш съответни материали.

 

Ако пък имаш желание, заповядай на Централни гробища в Пловдив да видиш, че са уважени бойците на Британия от Първата световна война в зоната на първо поле.

 

Някак си не е редно да почиташ хора, избивали твои сънародници без цел и посока поради каквато и да е причина, дори и да са загинали геройски в борбата с фашизма...

 

Между другото - ВИЖ ТУК и по-специално 7-ми абзац.

 

Ми имат предвид освобождението от турско. Ма всеки си го чупи през неговите си очи.И не сме единствената държава, не дала евреите си. И исторически факт е, че има загинали съветски войници на територията на България. Ама някой чете само общоизвестните истини.

 

И има български паметници в Русия, имаааа. Има и на хан Кубрат, и на Кирил и Методий, има на няколко лекаря. Снимки да пускам ли?

 

Още една редакция

 

А колко от вас са виждали гроба на българина, погребан в Арлингтън, защото е свалил, а след това спасил свалените американски летци?

 

Без да си знаете военната история, не правете забележки.

Наско, едва ли има тук някой, който да знае военната история по-добре от тебе.

 

Ревнивец!

С мен е защото съм готин.

Силно се надяваме да е все така devil.gif

 

Патриоти отговарят на емигранти: изказването е грозно. Не са стреляли, но са изнасилвали.

И за некадърните им безчинства има безброй доказателства. В същото време лекарите на немската армия безплатно обгрижват населението във всички населени места, където има настанени немски военни части...

 

Това разбира се е друга тема и е редно да си припомним от какви хора се състои американската армия в момента - много напомнят на контингента на съветската такава от онези времена по определени показатели.... biggrin1.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

THX може да са само буквички, но след малка калибрация с контролния панел, съраунда ми звучи така, както не съм го чувал до сега, а съм с тия колони от 5 години вече. Със звуковата карта от 3. Луда работа.

Или просто новите custom драйвери за звука дето сложих са по-добри...

Link to comment
Share on other sites

И като за последно..., що не вземеш да дефинираш понятието "свобода на народа", за която твърдиш, че била отнета!?

Ти ако още не си разбрал каква е разликата между комунистическата диктатура и свободата, едва ли има някой на този свят, който ще може да ти я обясни.

 

Много смело изказване! Къде е било това човечество до преди разгромите при Сталинград и Лениград? Да ти кажа ли? Криело си е главата в пясъка и се е надявало задникът му да не много навирен... Много е доблесно да удряш по фланговете на отстъпваща войска и после да се пъчиш какъв голям победител си!

Човечеството се е намирало там където и в началото на войната - разединено по най-различни причини. За разлика от всички обаче основни участници в Съюзническите сили, има само едни, които в първите години на войната са били първи дружки с нацистите и са си разделяли Европа заедно с Хитлер, а после останали безкрайно изненадани. Познай кои са били те?

 

Момчиле, нека погледнем на какво прилича София след прелетите на тези пилоти, а? Не е трудно сам да откриеш съответни материали.

 

Ако пък имаш желание, заповядай на Централни гробища в Пловдив да видиш, че са уважени бойците на Британия от Първата световна война в зоната на първо поле.

Видене, въпросът ми беше не случайно изключително провокиращ - именно да провокира реципрочно отношение към другите подобни "освободители". Пък и за въпросните гробове точно аз отворих въпрос в началото.

Link to comment
Share on other sites

По същата логика Труман и Чърчил са виновни, че са ни дали на Съветите. Дърдориш глупости.

Link to comment
Share on other sites

... има само едни, които в първите години на войната са били първи дружки с нацистите и са си разделяли Европа заедно с Хитлер, а после останали безкрайно изненадани. Познай кои са били те?

 

Видене, въпросът ми беше не случайно изключително провокиращ - именно да провокира реципрочно отношение към другите подобни "освободители". Пък и за въпросните гробове точно аз отворих въпрос в началото.

 

В никакъв случай не си мисли, че е имало различни планове и от двете страни - това, че едните са били назад с материала не ги оправдава разбира се... В крайна сметка в края на Войната "демократите" на Англия и Франция допринасят България да бъде ощетена по всички възможни параграфи съвсем целенасочено. Достатъчно си интелигентен да се сетиш защо. Естествено нито един - ни от изток, ни от запад застава зад нас...

 

Относно втория абзац - нали прочете линка? Това не е изолиран случай. Българската армия - поне аз не знам - да има случай на гавра с противниците, след като са били победени. А историята знае, че не един и два противника сме победили. Между другото по същата причина не окачествявам рисунките по паметника толкова трагично - напротив.

 

Аз питам - защо никой не пита кога, кой и как отряза опашката на единия лъв на Лъвов мост! Защо туй не се тръби из медиите, а се появи ей тъй мимолетно? Заловиха ли извършителя и кой бе той? Не бе ли това срам и позор?:

 

luv1.jpg

 

 

По същата логика Труман и Чърчил са виновни, че са ни дали на Съветите. Дърдориш глупости.

Направили са нещо много по-лошо и ти знаеш за какво говоря - Съветите нямат общо, освен че удобно си затрайват. И е подписан един там договор...

 

Чърчил между другото е пряко отговорен за съсипването на България. Не само той разбира се.... Интереса клати феса!

Link to comment
Share on other sites

В никакъв случай не си мисли, че е имало различни планове и от двете страни - това, че едните са били назад с материала не ги оправдава разбира се...

Това не е основният проблем. Основното е, че тези някои са били първи дружки с Хитлер и са всъщност основната причина за плъзването на кафявата чума из Европа и за заличаването почти на някои държави като Полша от лицето на земята. Тези някои са снабдявали щедро нацистите с ресурси за военната им машна, докато в един момент не са се ухапали за палците. Ето тези факти на първите години на войната са ключови за разрастването на чумата, но пък за сметка на това винаги са били пренебрегвани от пропагандата, която е наблягала само на последната година и развръзката.

 

Аз питам - защо никой не пита кога, кой и как отряза опашката на единия лъв на Лъвов мост! Защо туй не се тръби из медиите, а се появи ей тъй мимолетно? Заловиха ли извършителя и кой бе той? Не бе ли това срам и позор?:

Лъвът си няма неправителствена организация като форум "България - Русия", която да го защитава. ;)

Link to comment
Share on other sites

Глупостиииииииииииииииииии!!!!

 

 

Страните по договора обещават да се въздържат от атака помежду си и да спазват неутралитет в случай, че някоя от тях стане обект на военни действия на трето лице или на трета страна. Участниците в споразумението отказват да участват в обединението на властите, "нито пряко, нито косвено срещу другата страна." Договарят се за осигуряване на взаимен обмен на информация по въпроси, засягащи интересите на страните.

 

Към споразумението е приложен таен допълнителен протокол за определяне границите на областите от взаимен интерес в Източна Европа в случай на "териториално и политическо преразпределение". Протоколът предвижда включването на Латвия, Естония, Финландия, източната част на "зони, принадлежащи на полската държава" и Бесарабия в съветската сфера на интереси, а Литва, Полша и на запад - в сферата на интересите на Германия.

 

 

 

 

НЯМА икономическо подпомагане. Икономическо подпомагане има за СССР от страна на Англия и най-вече САЩ по договора "заем-наем". И то едва през 1943г.Дори има анекдот по случая. Надписите "USA" руските войници обяснявали като "Ubii Sukensina Adolfa" - Убийте кучия син Адолф.

 

 

 

 

 

 

 

Момчиле, не те знам колко си добре с историята...ама явно не си за отличен.

 

Link to comment
Share on other sites

Ти ако още не си разбрал каква е разликата между комунистическата диктатура и свободата, едва ли има някой на този свят, който ще може да ти я обясни.

Явно употребяваш фразата "свободата на народа" съвсем по инерция, без да си даваш сметка какво стои зад нея. Мисълта ми беше съвсем друга. Народът винаги е бил вързан на въже достатъчно дълго, та да се чувства свободен, но не достатъчно дълго, та да се обеси на него... и това е при всеки строй и държава! Или ти там нещата ги усещаш по друг начин? Забележи, че целенасочено употребявам думата народ, изобщо не говоря за комфорта на отделният индивид. Не искам да се впускам в обширни задълбавания, ама едно ще ти кажа, по-голям социализъм от мястото на което живееш има може би само в Норвегия ;) Аре ся да видим дали ще го смелиш този привиден парадокс.

 

 

Човечеството се е намирало там където и в началото на войната - разединено по най-различни причини. За разлика от всички обаче основни участници в Съюзническите сили, има само едни, които в първите години на войната са били първи дружки с нацистите и са си разделяли Европа заедно с Хитлер, а после останали безкрайно изненадани. Познай кои са били те?

Аха, и изведнъж това човечество скача и взима, че побеждава германците... Тази теория здраво издиша! А, истината може би е малко по-друга. На същото това човечество не му е дремело кой знае колко за кафявата чума, кинтите и имотеца се ще са си там. Хем Хитлер е щял да свърши мръсната работа по почистването на светът от комунизма..., да ама в един момент отписаните руснаци взимат, че обръщат в отстъпление германците и на господа доблесните победители им припарва под тлъстите задници. Излиза, че не разпространението на кафявата чума, а заплахата от червената проказа ги е спекла до толкова, че да се намесят във войната. Като ще си приказваме за това кой е бил първа дружка с нацистите... ми поразрови се малко и ще останеш доста учуден, какви топли чувства са царяли между щатите и Германия, до толкова топли, че германското влияние е възпирало приемането на някои закони... За англичаните пък изобщо не ми се говори..., хем са яли немски бомби на корем, хем са си имали "Клуб за британско немска дружба"... бах мааму, а?!

Link to comment
Share on other sites

Това не е основният проблем. Основното е, че тези някои са били първи дружки с Хитлер и са всъщност основната причина за плъзването на кафявата чума из Европа и за заличаването почти на някои държави като Полша от лицето на земята. Тези някои са снабдявали щедро нацистите с ресурси за военната им машна, докато в един момент не са се ухапали за палците. Ето тези факти на първите години на войната са ключови за разрастването на чумата, но пък за сметка на това винаги са били пренебрегвани от пропагандата, която е наблягала само на последната година и развръзката.

 

 

Момчиле, познанията в тая сфера... Дано да не си такъв в голфа biggrin1.gif

 

"Тези някои" са толкова назад с материала в началото на войната, че можем да си припомним с усмивка танковете с дървен купол. Военната им машина е подпряна от запад:

 

Икономическо подпомагане има за СССР от страна на Англия и най-вече САЩ по договора "заем-наем". И то едва през 1943г.Дори има анекдот по случая. Надписите "USA" руските войници обяснявали като "Ubii Sukensina Adolfa" - Убийте кучия син Адолф.

 

Това не е просто анекдот. Погледни с какви двигатели са им камионите, танковете и т.н. на братушките. И откъде идват. Едва ли може да се изчисли финансово подпомагането от запад...

 

Момчиле, не те знам колко си добре с историята...ама явно не си за отличен.

 

Човека си е добре в Канада, има добра работа с добра заплата, чудесно хоби и най-доброто здравно осигуряване в света (може би).

 

---------------------

 

Съсипията на България в новото време започва с ТОВА и продължава с ТОВА, като по- голям шамар едва ли е извъртан на държава с подобни размери и местоположение (аз си признавам, че не се сещам за подобен случай).

 

За капак на тая "сладоледена торта", комшиите, които сме бъхтали като шкембета в дувар се възползват максимално и редом с безбожните репарации, които ни натрисат от запад, предявяват и териториални претенции. По-здрав и за гърците в тая връзка.

 

За комшиите разбирам - злобата е налице, но останалите - големите - толерират абсолютно целенасочено разкъсването и разединението на Българската държава, защото както казва именно Чърчил - "Ние не можем да допуснем подобна силна държава на Балканите" (не цитирам дословно) и разбира се е подкрепен от всички останали хиени.

 

ЕДИТ: Някои казват, че сме най-големите каръци, защото в големите войни сме заставали на грешната страна.... може би най-лошата шега, която нашата нация е получила Отгоре редом с всичките си политици...

Link to comment
Share on other sites

Тази линия в политиката на великите сили/нарочно пиша с малка буква/ води началото си още от преди 1878. Думите, които ти цитираш, Видене, са на английския министър-председател Дизраели. Той се изказва дори още по-грубо, по повод кланетата. "По-добре да загинат 100000 българи, отколкото да пострадат британските интереси." Ето и кой е Дизраели: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD_%D0%94%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB%D0%B8

 

Чърчил само продължава традицията. Нему принадлежат думите:" Европа свършва там, където започват да ядат шкембе-чорба". Но тук вече много задълбаваме. Първата световна война завършва така - "една непобедена армия, една победена държава".

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, не те знам колко си добре с историята...ама явно не си за отличен.

Ами разликата идва от това, че аз гледам да чета историята от различни независими източници, а не съм закърмен само със съветска пропаганда. Съветският съюз е снабдявал сериозно нацистка Германия през цялото време на войната до нападението най-вече с жито и петрол. Една от куриозните истории, за които няма как да прочетеш в съветската пропаганда е, че точно на едно от местата по границата с Полша, където частите на Вермахта са чакали и в момента на получаването на командата за атака е преминавала влакова композиция с жито за Германия. Разбира се войските първо изчакали композицията да премине и чак след това нахлули на съветска територия. Този куриозен факт го има отбелязан в една от най-сериозните серии на BBC за войната, давани по доста канали.

 

Ето ти също така един интересен откъс от статия на Timothy Snyder в Гардиън от миналата година (забележи, Гардиън е откровено левичарска медия):

In the meantime, the Soviet Union supplied Nazi Germany with grain and oil as the Wehrmacht invaded Denmark, Norway, Belgium, France, the Netherlands and Luxembourg. Soviet supplies made it impossible for the Royal Navy to effectively blockade Germany during the Battle of Britain. The Red Army also moved west, invading Finland, occupying part of Romania, and annexing the three Baltic States.

 

Момчиле, познанията в тая сфера... Дано да не си такъв в голфа

Видене, аз все още си мисля, че би трябвало да си говорим за история, а не за съветска пропаганда. Би трябвало да схващаш разликата, ако не, просто няма какво повече да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав, все пак това, което казах, смея да твърдя, че е факт. В момента за друг период говорим, знаем етимологията на нещата. Тъжен факт е, че през цялото време сме Е*АНИ заради географското си положение, безгръбначните си продажни политици (може би без Стамболов) и грешните по стечение на обстоятелствата позиции, които заемаме във Войните. Напълно правилно великите сили не заслужават главна буква. И все пак всички в тая каша имат история! А когато изгониха отпадъците си оттатък океана велики нациии загинаха и се родиха днешните "господари" - от престъпника и проститутката....

 

ЕДИТ: Верно ли вярваш, Момчиле, на публикации и известия на BBC, CNN и прочее????? confused.gif

 

Видене, аз все още си мисля, че би трябвало да си говорим за история, а не за съветска пропаганда. Би трябвало да схващаш разликата, ако не, просто няма какво повече да кажа.

 

Аз бих искал да разбера защо си мислиш, че всичко, което говорим ние е съветска пропаганда? И къде бъркаме във фактите? По-скоро аз бих могъл да те попитам защо вярваш на съвременната пропаганда... Дори и по Дискавъри....

 

Първата световна война завършва така - "една непобедена армия, една победена държава".

 

Така и не се научиха българите да уважават тия факти... Както и много подобни. И се стигна дотам да ги забравят... Срам и позор!

Link to comment
Share on other sites

ЕДИТ: Верно ли вярваш, Момчиле, на публикации и известия на BBC, CNN и прочее?????

А на кой да вярвам, на ТАСС и Большая советская? Документалната поредица на BBC за Втората световна война се базира на едни от най-обемните документални архиви. Има хиляди документи за активното снабдяване на нацистите от страна на съветското ръководство с ресурси буквално до последния момент на нападението им. Ти например кога и от къде научи за клането в Катин да речем?

 

Апропо, всички знаят, че Втората световна война започва с нападението на Полша от нацистка Германия на 1-ви септември 1939-та. Колко от вас обаче знаят, че в същото това нападение участва и Съветския съюз, превземайки източните части на Полша на 17-ти септември? Колко от вас знаят, че всъщност Втората световна война започва с дружните усилия на нацистка Германия и Съветския съюз?

Link to comment
Share on other sites

Писах, писах, писах, ма то само до заяждане ми идва. :/

Пълно е с миротворци, само дето някои страни тълкуват израза различно... що ли?

 

Ама има ли смисъл... к'во се обеснявам, аз съм на принципът, "Вярвай на този, който ти вярва!"

Link to comment
Share on other sites

А за какво спорите в момента? Понеже ми се струва че май сте на едно и също мнение или просто си мерите органите кой познава по-добре историята?

Link to comment
Share on other sites

А за какво спорите в момента? Понеже ми се струва че май сте на едно и също мнение или просто си мерите органите кой познава по-добре историята?

Дедо, за другите не знам, дори съм съгласен да съм с най-малкия орган. Просто не понасям съветската пропаганда още от едно време.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, за другите не знам, дори съм съгласен да съм с най-малкия орган. Просто не понасям съветската пропаганда още от едно време.

Момчиле, пинципно те разбирам, но дефинирай твоята представа за ужасна червена, съветска пропаганда

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, пинципно те разбирам, но дефинирай твоята представа за ужасна червена, съветска пропаганда

Това, което многократно беше повтаряно в този спор - как фашистката заплаха била унищожена само благодарение на великата Червена армия, как единствената благодарност за това, че Европа се е отървала от този кошмар го дължим пак само и единствено на въпросната армия, как СССР нямали никакво отношение към активното подпомагане на европейската инвазия на Хитлер и касапниците през войната и прочие от този род.

 

 

ПП. Освен горните глупости, през главата ми минава и това, че на 16 септември излиза пълната Star Wars сага на blu-ray. :punk

Link to comment
Share on other sites

Малииииииии, как изопачаваш. Не прави грешката да смяташ, че чета само "съветска пропаганда". Много са бъркали така.

 

И къде някой/ аз/ е казал, че Европа е оттървана само и благодарение на Русия? Ако не е десантът в Сицилия, боевете в Африка и десантът в Нормандия. Червената армия е щяла да бъде спряна на територията на Чехословакия. Според гадните буржоазни капиталистически аналитици, Момчиле. Махни капаците.

Link to comment
Share on other sites

Абе, детайли може да се посочват много, но е неоспорим факт, че руснаците изнасят на гърба си Втората Световна война. Всякакви други твърдения са просто смешни. Говоря за човешките жертви.

В този смисъл всякаква подигравка с паметник на нация, дала този ужасяващ брой жертви - нещо, което ние не можем и да си представим в момента, е просто безобразие! Келеш със спрей в ръката се гаври със спомен за смъртта на десетки милиони. Ето това е нашата България... Няма нужда от пропаганда тук. Ние самите сме толкова зле, че не ни трябва някой да ни помага в деградацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...