Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Бъркаш! На територията на България през време на почти цялата война е имало формирования на вермахта (макар и съвсем малки и с предимно представителни функции). Също така има и загинали съветски войници, въпреки, че не е ясно от какво и дали, е трябвало да ни освобождават.

Няма такова нещо. Няма нито един загинал съветски войник на територията на България - запомнете го хубаво това и си научете историята такава, каквато наистина е била. Няма нито един гроб на съветски войник, за разлика от доста такива на британски примерно. Що се отнася до нацистките формирования, говорим за есента на 1944-та, а не за началото на войната - по това време както се вижда от горните цитати България вече е обявила война на нацистка Германия и се включва в групата на Съюзническите сили.

 

Може би защото основният брой жертви дадени от тях са тези които са били свалени докато са бомбардирали цивилно население??? Военни гробища е едно, а паметник е нещо съвсем различно.

Именно. А тези, които са донесли изтреблението на цвета на българската интелигенция, офицерство и бизнес са заслужили огромен паметник в центъра на София. Супер патриотично, нали?

Link to comment
Share on other sites

Вече срещнах подобен аргумент. Ами да махнем и Невски тогава?

Пич, ти още малко ще се върнеш и в Средновековието да вадиш "аргументи" без никаква връзка. Тук говорим за едни съвсем ясни и конкретни събития през една съвсем ясна и не толкова отминала епоха. Проблемът е, че въпросната епоха е свързана с едни много нагли и откровени лъжи, с които и до днес много народ продължава да живее, може би защото така им изнася. Запомнете го веднъж завинаги - съветската армия няма нито една жертва на територията на България и това само по себе си е уникален исторически факт, достоен не за един ами за сто паметника насред Червения площад в Москва. Разбира се такова признание никога не е идвало от страна на "братушките" - те дори се правят, че този факт не съществува. Та какво може да очакваме от подобни подигравки с историята.

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти още малко ще се върнеш и в Средновековието да вадиш "аргументи" без никаква връзка. Тук говорим за едни съвсем ясни и конкретни събития през една съвсем ясна и не толкова отминала епоха. Проблемът е, че въпросната епоха е свързана с едни много нагли и откровени лъжи, с които и до днес много народ продължава да живее, може би защото така им изнася. Запомнете го веднъж завинаги - съветската армия няма нито една жертва на територията на България и това само по себе си е уникален исторически факт, достоен не за един ами за сто паметника насред Червения площад в Москва. Разбира се такова признание никога не е идвало от страна на "братушките" - те дори се правят, че този факт не съществува. Та какво може да очакваме от подобни подигравки с историята.

 

след като е факт, не би ти било проблем да го подкрепиш с доказателства, нали? и нека не са статии във википедия, моля.

Link to comment
Share on other sites

 

Именно. А тези, които са донесли изтреблението на цвета на българската интелигенция, офицерство и бизнес са заслужили огромен паметник в центъра на София. Супер патриотично, нали?

 

Ето това е още една заблуда.

Този цвят сме си го изтребили ние самите, впрочем и преди 9-ти, държавният апарат е затрил много неудобни за него офицери, политици, артисти и т.н. интелигенция..., при това по доста показен начин. Историята пази спомен и за тези неща, а освен спомен пази и снимков материал на гледки заради които в близкото минало една ТВ водеща, изчезна от ефир доста светкавично. Тук не става дума за това кой от какво бил ни освобождавал или кой, кого изтребвал, става дума за невероятният подвиг и огромната добрина към света, които са направили съветските войници като са пречупили военната мощ на Германия, при това с огромни жертви. Погледни политическата карта от онова време, Франция пада буквално без бой, Полша е прегазена за броени дни, Англия е блокирана на островната си територия, Китай е зает да се защитава от превъзхождащите го сили на Япония. На практика светът е бил завоюван от оста Берлин, Токио, Рим. Американците са си мишкували еврейските чалъми* с надеждата, че ще им се размине, пък и нЕкой долар ку могат да изкарат... австралийците са се посирали от страх, дали няма да осъмнат някоя сутрин с пристанища пълни с японски кораби. Та, така..., един изостанал във всяко едно отношение Съветски съюз, успява благодарение на огромни загуби във жива сила, техника, цивилно население и промишлени мощности, да обезкърви, а в последствие и да обърне в отстъпление Вермахта. Не искам да се впускам в подробности, как в най-напечените моменти от войната, при тези загуби които са претърпели руснаците успяват да създадат оръжия, самолети и бронетехника които дават началото на огромна част от съвременното въоръжение в съответните категории. Това ако не заслужава паметници и вечна почит, значи има нещо много гнило в салатата!

 

*Не, не съм антисемит, просто историческите факти показват точно това.

Link to comment
Share on other sites

И според мен точно тия, боядисаните, надали са изтребили българската интелигенция - символиката на този паметник е малко по-различна. Това се опитах да обясня и на оня Александър н'ам кой си от линка на Атанас, който намеси и Сталин в българския геноцид, но забрави, че точно Сталин изчисти цялата съветска интелигенция, вкл. и най-кадърните си генерали...ама ми изтриха коментара, карай - да са живи и здрави. Паметниците са си паметници - те са историята, която може и да не ни се харесва, ама си е наша и сме минали през нея и е добре да не се шарят...както е добре и да не ми шарят на къщата и вратата на гаража...ааааааа...няма да боядисвам всяка година! :pirate

Link to comment
Share on other sites

след като е факт, не би ти било проблем да го подкрепиш с доказателства, нали? и нека не са статии във википедия, моля.

Хахаха, ами вземи прочети всички исторически хроники за тези събития - дори създадените в мътните времена на комунистически терор. Как могат да се дадат конкретни примери за тонове информация. Отиди във военно-историческия музей в София например. Във всички тези източници съвсем очевидно се вижда, че съветската Червена армия преминава Дунава на 8-ми септември и след това цяла България без грам идея за каквато и да било съпротива от когото и да било. Няма нито един описан такъв случай. Няма нито един регистриран гроб на съветски войник на територията на България. И няма и как да има, защото по това време България вече е част от Съюзническите сили, а БА се включва в състава на съветския Трети украински фронт. Ако не теб ти е известен някакъв факт опровергаващ горното, моля сподели го.

Link to comment
Share on other sites

.........

Отностно това, дали в България е имало части на Вермахта..., запитай се какво е представлявало летище Божурище, впрочем щабът на германците се е намирал в Борисовата градина... Друго да те питам, след като няма загинали съветски войници на територията на България..., за чий чеп тогава има толкова паметници с конкретни имена върху тях? Примерно в Шабла, Малорад и още доста, при това датата на смърта е преди 44-та. Пак казвам, не е ясно дали и от кого са ни освобождавали (всъщност е съвсем ясно с каква цел навлизат на територията на България, но това е друга тема), факт е, че загинали има. Според руски източници загиналите са над 700, но ме лично доста ме съмнява, че тази цифра е прекалено раздута.

Link to comment
Share on other sites

Отностно това, дали в България е имало части на Вермахта..., запитай се какво е представлявало летище Божурище, впрочем щабът на германците се е намирал в Борисовата градина... Друго да те питам, след като няма загинали съветски войници на територията на България..., за чий чеп тогава има толкова паметници с конкретни имена върху тях? Примерно в Шабла, Малорад и още доста, при това датата на смърта е преди 44-та. Пак казвам, не е ясно дали и от кого са ни освобождавали (всъщност е съвсем ясно с каква цел навлизат на територията на България, но това е друга тема), факт е, че загинали има. Според руски източници загиналите са над 700, но ме лично доста ме съмнява, че тази цифра е прекалено раздута.

Говорим за части на Вермахта, когато СССР обявява война на България на 5-ти септември 1944-та. По това време вече не е останал и помен от тези части на Вермахта. Иначе това са жертви на морските битки в българската акватория между съветски и немски части в периода 41-ва - 42-ра. Знае се за потопени от немците 6 съветски подводници тип "Щука", като най-легендарната от тях е подводницата "Щука 211", участвала в потапянето на румънския миноносец "Принц Карол". Български части не са участвали в тези битки, макар и за причина за потъването на някои от тези съдове да се считат минните заграждения край Шабла. Та говорим за съветски жертви на територията на България - такова нещо няма. А тази бройка от 700, която съветската пропаганда си смуче от пръстите е направо зашеметяваща лъжа.

Link to comment
Share on other sites

Имам чуството, че "Web" камерите са направени з шпионирането на човечеството. Имам чуството, че някой знае какво правя с компютъра(лаптоп) и , че някой ме гледа през камерата.

Незнам как да го разбирам , но взех някой мерки за да защитя компютара си от ремоте аксес и забелязах огромна промяна в държанието му. Стана много по бърз от както, махнах драйвери и дисейбъл всичко свързано с камерата , рових из системни настройки забраних ремоте аксес , изтрих всички програми свързани с стрйминг...

Може и да съм луд но това което видях преди да залепя лепенката на камерата ме кара да вярвам , че просто има частица истина в това което си въобразявам , камерата ми намигна с синя светлина.!

Оше нещо , забелязах , че ако кажа дума на английски , която не ползвам често се появяват асоциации в "youtube" и още много други такива сайтове.

Вчера пробвах да повторя , марихуана , няколко пъти , зомби , ииииии папагал .. Получи се нещо което очаквах , появиха се видео клипове свързани с тези три думи...

А ползвам , безплатен интернет(за мени и още няколко маймуни като мен.. хахах) с незащитен рутер

Ще си пусна и аз един куршум в главата , така ще направя място на следващия , като мен , който ще ме последва хаха

Link to comment
Share on other sites

Разстреляните на българска територия съветски инструктори са над 50. За тези 700 малко преувеличено ми звучи. И само някой да посмее да ми повдигне темата за Белене и избиването на интелигенцията.

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, ами вземи прочети всички исторически хроники за тези събития - дори създадените в мътните времена на комунистически терор. Как могат да се дадат конкретни примери за тонове информация. Отиди във военно-историческия музей в София например. Във всички тези източници съвсем очевидно се вижда, че съветската Червена армия преминава Дунава на 8-ми септември и след това цяла България без грам идея за каквато и да било съпротива от когото и да било. Няма нито един описан такъв случай. Няма нито един регистриран гроб на съветски войник на територията на България. И няма и как да има, защото по това време България вече е част от Съюзническите сили, а БА се включва в състава на съветския Трети украински фронт. Ако не теб ти е известен някакъв факт опровергаващ горното, моля сподели го.

 

съжалявам, нямам толкова свободно време. а и не аз изтъквам липсата на нещо като факт. толкова ли пък да няма научни трудове, в които след анализ на множество факти да е даден същия извод?

 

и защо по дяволите трябва паметник да се свързва директно с жертви? все пак не всяко историческо събитие е свързано с насилие.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Имам чуството, че "Web" камерите са направени з шпионирането на човечеството. Имам чуството, че някой знае какво правя с компютъра(лаптоп) и , че някой ме гледа през камерата.

Незнам как да го разбирам , но взех някой мерки за да защитя компютара си от ремоте аксес и забелязах огромна промяна в държанието му. Стана много по бърз от както, махнах драйвери и дисейбъл всичко свързано с камерата , рових из системни настройки забраних ремоте аксес , изтрих всички програми свързани с стрйминг...

Може и да съм луд но това което видях преди да залепя лепенката на камерата ме кара да вярвам , че просто има частица истина в това което си въобразявам , камерата ми намигна с синя светлина.!

Оше нещо , забелязах , че ако кажа дума на английски , която не ползвам често се появяват асоциации в "youtube" и още много други такива сайтове.

Вчера пробвах да повторя , марихуана , няколко пъти , зомби , ииииии папагал .. Получи се нещо което очаквах , появиха се видео клипове свързани с тези три думи...

А ползвам , безплатен интернет(за мени и още няколко маймуни като мен.. хахах) с незащитен рутер

Ще си пусна и аз един куршум в главата , така ще направя място на следващия , като мен , който ще ме последва хаха

 

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Ха, добре дошъл...

:rofl:

 

 

Иначе днес след много дълго търсене на една песен на Тодор Колев си намерих плочата "Немам нерви" на 320 kbps. Направо се размазвам в момента...

Link to comment
Share on other sites

Имам чуството, че "Web" камерите са направени з шпионирането на човечеството. Имам чуството, че някой знае какво правя с компютъра(лаптоп) и , че някой ме гледа през камерата.

Незнам как да го разбирам , но взех някой мерки за да защитя компютара си от ремоте аксес и забелязах огромна промяна в държанието му. Стана много по бърз от както, махнах драйвери и дисейбъл всичко свързано с камерата , рових из системни настройки забраних ремоте аксес , изтрих всички програми свързани с стрйминг...

Може и да съм луд но това което видях преди да залепя лепенката на камерата ме кара да вярвам , че просто има частица истина в това което си въобразявам , камерата ми намигна с синя светлина.!

Оше нещо , забелязах , че ако кажа дума на английски , която не ползвам често се появяват асоциации в "youtube" и още много други такива сайтове.

Вчера пробвах да повторя , марихуана , няколко пъти , зомби , ииииии папагал .. Получи се нещо което очаквах , появиха се видео клипове свързани с тези три думи...

А ползвам , безплатен интернет(за мени и още няколко маймуни като мен.. хахах) с незащитен рутер

Ще си пусна и аз един куршум в главата , така ще направя място на следващия , като мен , който ще ме последва хаха

 

През камерата могат да те следят ако са ти сложили буба на компютъра, но с незащитения рутер, всичко се обясни. Много вероятно е да са ти следени и чатовете и паролите, и снимките, и общо взето всичката информация на компютъра ти. Можеш да си сигурен, че ако някой ти е сложил нещо, няма да можеш да го махнеш от Control Panel-а с Add/Remove или като влезнеш просто в Program Files и изтриеш всичко, което не ти е понятно.

 

Добра теория на конспирация иначе.

 

Използвайки камерата на лаптопите, хората си проследяват откраднатите устройства, а ако някой има пълен достъп до компютъра ти, може да прави с теб каквото си иска и ти дори няма да разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Незнам за какво е създадена писменоста или писменноста или писменността или писмеността , аз я използвам на минус - 00000000000,1 процента мое и по малко , ще дам пример че не винаги даден способ за комуникация е важен за човека за да се каже , че поне е средно интелигентен дори въобще , че има някакви синапси в протеиновия мозък в скоби много се смеем тука с аверчето хахахьхаха и моля ви , не ме хокайте затова , че пунктуацията и други такива работи които много не ме вълнуват неса където и както трябва написани , примера е :Айнщайн винаги е изкарвал книгата с телефоните след като са го питали за собствения му телефонен номер (неси го е знаел)... следват още такива бисери ,като този.. ту би кънтиню..

Link to comment
Share on other sites

Незнам за какво е създадена писменоста или писменноста или писменността или писмеността , аз я използвам на минус - 00000000000,1 процента мое и по малко , ще дам пример че не винаги даден способ за комуникация е важен за човека за да се каже , че поне е средно интелигентен дори въобще , че има някакви синапси в протеиновия мозък в скоби много се смеем тука с аверчето хахахьхаха и моля ви , не ме хокайте затова , че пунктуацията и други такива работи които много не ме вълнуват неса където и както трябва написани , примера е :Айнщайн винаги е изкарвал книгата с телефоните след като са го питали за собствения му телефонен номер (неси го е знаел)... следват още такива бисери ,като този.. ту би кънтиню..

 

Ааа. Още един дето си пише сам и няма значение какво му отговаряш. Сега разбирам.

 

Извинения.

Link to comment
Share on other sites

Ааа. Още един дето си пише сам и няма значение какво му отговаряш. Сега разбирам.

 

Извинения.

 

Няма за за какво да се извиняваш пич,просто искам да кажа,да не се вглеждате в неправилното структуриране на изреченията ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...