Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

3 hours ago, w00x said:

Нямам никаква идея. Просто ми попадна статията на произволен принцип. И тъй като "журналистическаото творчество" в нея, се изразява в 2 цитата, няма значение дали е тая незнайна страница, нечий блог или репортажа на живо по телевизията.

Аз виждам, че е написана тенденциозно заради коментарите, които са правили, но тях ги игнорирам.


Факт е, че Радев призоваваше към различни неща на всеки 4 месеца. Лично си направих труда да му търся изявите в произволен новинарски уебсайт предния път, когато водихме спор по темата.

С очите си съм виждал как казва в изявление, че мерките "не може да продължават вече 4-та седмица, защото хората трябва да живеят нормално". Това беше Април 2020.

 

Всичките са боклуци, без изключение. Просто едни са по-малко боклуци от другите боклуци. Дали защото не са се наяли още и гледат да са примерни поне 2-3 години, или по някаква друга причина, няма значение.

И ако се следва логиката всеки път да се избира по-малкия боклук, в един момент, по-малкият боклук на изборите ще се окаже добър политик. Освен ако не му се даде възможност да седи на власт 12 години, през които да му мине периода на доказване и да стане по-голям боклук, отколкото е бил, когато сме го избрали. Тогава ще ни върне назад в изчистването на боклуците и пак трябва да започваме отначало прогресията от по-малък боклук към нормални хора.

Президентът има чисто церемониални функции според конституцията на РБ. И в скапани ситуации, като настоящата, да съставя служебно правителство (което да докрета до следващите избори), което СП винаги е експертно, понеже самият президент не е политик. Както и да дава мандати. Нито повече, нито по-малко. Една друга важна функция на този определен пост е да следи законотворчеството и да разклаща пръст, когато е нужно. Друг е въпросът до колко го ебава за слива това му право, водачът на най-масово парламентарно представена шайка. Президентът също така няма никакъв контрол над правителството, докато правителството винаги може да го изнесе от стола му.

Толкова за Радев, пък бил той фуражка (боце също беше), зелен чорап (боце също беше), ге`ерал (боце също беше). Питам аз, защо цялата тази помия не се ля преди година, когато положението беше в пъти по-несигурно и не ясно, а точно сега. По стахановски предизборно? В чие дупе се бръкна без смазка, та старите кадри от вк. Пловдивски новини (Волен им беше редактор) така се активизираха (познават се по специфичният фекален стил на писане впрочем, ама ти си малък, та да го знаеш). Нали, преди година се говореше за некви чували, за некви детски площадки, превърнати в морги и един друг ге`ерал плещеше тъпотии и всяваше паника посред нощ, под личната диктовка на Вожда. Защо тогава не, а сега, да?

И защо, когато се прие единствената смислена мярка, която да ни отърве поне за малко от тъпотиите на големите ни бра`чеди (макар и това приемане отново да беше крайно необмислено и по стахановски), помията рукна с двойна сила?

Какво е различното от преди година?

Вожда и кукловодите му са леко олекнали и без килимче под краката.

Народът, въпреки, че продължава да е тотално дезинформиран, поне не е в онази паника.

Бизнесът, както и самият живот (и преди съм го казвал), намери начин.

Едни големци, дето раздаваха баници. И други големци, дето прилапваха бизнеси с помощта на държавата. Сега клечат на скрито с клепнали уши, щото не знаят какво им готви утрето, а инак бяха толкова могъщи.

На народът взе да му писва от тъпотии.

 

Същото от преди година е, че има едни евро пари за усвояване, пък едни хора имат опит в тази дейност. Че и гладни гърла около тях, дето ако не ги гъчат (щото пари са давали тия гърла). Същите тези хора съвсем в реда на нещата ще отекат в канализацията на историята (добре би било и по пандизите да влязат, ама надали).

Същото е и, че животът на хората не се е подобрил. Въпреки, че паниката в онзи вид я няма.

 

Та за какво говорим?

Дали Радев е похапвал агнешки главички преди години с някакви авери. Още преди изобщо да се стигне до подобна непредвидена ситуация? Дали мангали, дето и идея си нямат за какво става въпрос, са държали велпапе с надпис- Радев е любоФ?

Дали си чувал някога, как Радев лично и от джоба ТИ е раздавал ТВОИТЕ пари за бетон, асфалт и подпомагане на мангали, построили незаконните си коптори в коритото на река?

А Радев да ти е искал 30% напред, че да участваш в държавна поръчка, без изобщо да е сигурно, че ще участваш? ....извинявай, забравих, че ти не работиш за себеси, ами чукаш на хранилка по пантофи...

 

И изобщо, Радев не е Путин, че да бъде първообраз на архизлото (освен в рамките на на малкото ни блатце)

 

А какви са големите грехове на същия този Радев?

Първо - Беше издигнат от БСП, въпреки, че няма нищо общо с тях и им бръкна в дупето.

Второ - Изобщо не беше конформистки настроен към свинщините на кукловодите на Вожда.

Трето..... Освен, че е офицер-пилот (което е доживот) и бивш военен, за друго не се сещам.....

 

Та пак да попитам. Защо не преди година и спрямо един истински виновник, ами точно сега?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То това не се брои за грях, щото си беше проява на разум, предвит срещу кого сме буферна зона. И пушечна мръвка, предназначена да отнесе сплеш демиджа.....

Ама пък поне щяхме да имаме доста повечко самолети за същите тези големи пари, дето самолети щяха да са си префектни за ролята им на еър полисинг (щото отдавна нямаме авиацията и възможностите на възпираща ракетна сила, пак заради онези, отвъд океана).

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Президентът има чисто церемониални функции според конституцията на РБ. И в скапани ситуации, като настоящата, да съставя служебно правителство (което да докрета до следващите избори), което СП винаги е експертно, понеже самият президент не е политик. Както и да дава мандати. Нито повече, нито по-малко. Една друга важна функция на този определен пост е да следи законотворчеството и да разклаща пръст, когато е нужно. Друг е въпросът до колко го ебава за слива това му право, водачът на най-масово парламентарно представена шайка. Президентът също така няма никакъв контрол над правителството, докато правителството винаги може да го изнесе от стола му.

Толкова за Радев, пък бил той фуражка (боце също беше), зелен чорап (боце също беше), ге`ерал (боце също беше). Питам аз, защо цялата тази помия не се ля преди година, когато положението беше в пъти по-несигурно и не ясно, а точно сега. По стахановски предизборно? В чие дупе се бръкна без смазка, та старите кадри от вк. Пловдивски новини (Волен им беше редактор) така се активизираха (познават се по специфичният фекален стил на писане впрочем, ама ти си малък, та да го знаеш). Нали, преди година се говореше за некви чували, за некви детски площадки, превърнати в морги и един друг ге`ерал плещеше тъпотии и всяваше паника посред нощ, под личната диктовка на Вожда. Защо тогава не, а сега, да?

И защо, когато се прие единствената смислена мярка, която да ни отърве поне за малко от тъпотиите на големите ни бра`чеди (макар и това приемане отново да беше крайно необмислено и по стахановски), помията рукна с двойна сила?

Какво е различното от преди година?

Вожда и кукловодите му са леко олекнали и без килимче под краката.

Народът, въпреки, че продължава да е тотално дезинформиран, поне не е в онази паника.

Бизнесът, както и самият живот (и преди съм го казвал), намери начин.

Едни големци, дето раздаваха баници. И други големци, дето прилапваха бизнеси с помощта на държавата. Сега клечат на скрито с клепнали уши, щото не знаят какво им готви утрето, а инак бяха толкова могъщи.

На народът взе да му писва от тъпотии.

 

Същото от преди година е, че има едни евро пари за усвояване, пък едни хора имат опит в тази дейност. Че и гладни гърла около тях, дето ако не ги гъчат (щото пари са давали тия гърла). Същите тези хора съвсем в реда на нещата ще отекат в канализацията на историята (добре би било и по пандизите да влязат, ама надали).

Същото е и, че животът на хората не се е подобрил. Въпреки, че паниката в онзи вид я няма.

 

Та за какво говорим?

Дали Радев е похапвал агнешки главички преди години с някакви авери. Още преди изобщо да се стигне до подобна непредвидена ситуация? Дали мангали, дето и идея си нямат за какво става въпрос, са държали велпапе с надпис- Радев е любоФ?

Дали си чувал някога, как Радев лично и от джоба ТИ е раздавал ТВОИТЕ пари за бетон, асфалт и подпомагане на мангали, построили незаконните си коптори в коритото на река?

А Радев да ти е искал 30% напред, че да участваш в държавна поръчка, без изобщо да е сигурно, че ще участваш? ....извинявай, забравих, че ти не работиш за себеси, ами чукаш на хранилка по пантофи...

 

И изобщо, Радев не е Путин, че да бъде първообраз на архизлото (освен в рамките на на малкото ни блатце)

 

А какви са големите грехове на същия този Радев?

Първо - Беше издигнат от БСП, въпреки, че няма нищо общо с тях и им бръкна в дупето.

Второ - Изобщо не беше конформистки настроен към свинщините на кукловодите на Вожда.

Трето..... Освен, че е офицер-пилот (което е доживот) и бивш военен, за друго не се сещам.....

 

Та пак да попитам. Защо не преди година и спрямо един истински виновник, ами точно сега?

 

Аз знам, че президентът е никой в държавата.
Факт е обаче, че е възхваляван едва ли не като месия, дори и да няма никакви правомощия. Просто е интересно как този същия месия при първата удобна възможност излезе да плюе срещу тогавашното правителство с някакви гръмки изказвания и призиви, а сега е на същата позиция по отношение на мерките, където беше и онова правителство, срещу което плюеше.

Онези плашеха с чували (защото простолюдието трябва да се плаши с гръмки изказвания, за да се стресне (ако)), а този плаши с локдаун.

 

И няма значение коя е медията с клозетния стил журналистика. Като изключим тъпите коментари в началото на "статията", останалото са факти. Попаднах на видео на изказването.
 

Аз не казвам, че предишното правителство беше по-добро и не ги защитавам по никакъв начин. Дори не ги обсъждам извън контекста на сравнението свързано директно с действията на Радев от Април 2020.

Казвам, че Месията (отпреди 3 месеца), бил той пилот, учител, професор или готвач, е същият популист и бях прав, когато казвах, че е хубаво да ги хвалят (служебното правителство и президента), но нека първо свършат нещо, вместо само да говорят. А те какво свършиха след първоначалния напън? Ми едно голямо нищо. И те по типичен маниер, както бяха постоянно в новините,  правеха се фейсбук групи, пищеше се по терасите, момичетата в екстаз си хвърляха бельото по тях на митинги и т.н., сега вече никой не ги чува.

 

НГоляма част от населението променя решението си за това, за кой ще гласува, въз основа на единични решения свързани с контролиране на пандемията. Това е върха на малоумщината.
"Този потвърди, че има световна пандемия. Аз няма да гласувам за него вече." Нямам думи просто. А като свърши тая пандемия рано или късно какво става?

Интересно ми е какви са били аргументите за симпатиите им преди това.

Докато се правят сметки на дребно и хората се връзват от днес за утре, всеки ще е политик. Ще печели с кебапчета, с гръмки изказвания, с моментни решения, с обещания за 120лв годишни добавки във фонда на селото и други безумни дреболии и алабализми.

 

Греховете на Радев са, че е фурнаджийска лопата. Ей това са му греховете.
Всички грешим, но е редно да застане и да каже "Не бях прав в началото. Сгреших". Не тихомълком, бавно, бавно да сменя позицията и да отива в противоположната на първоначалната си. Това е женско. Както ти би го нарекъл - джендърско.

 

И против Бойко се пишеха статии и се усмиваха тъпите му изказвания. И на него му се вадеха противоречията и кирливите ризи.

Link to comment
Share on other sites

Ама ти честно ли!?

Избърши пяната от устата си, дето е избила заради пагона. И пробвай пак, щото нищо не ти разбрах....

Link to comment
Share on other sites

Радев е фурнаджийска лопата, която се нагался според настроенията на хората и ме дразни.

Народът е малоумен и гласува на импулс.


ГЕРБ са тъпи и нагли крадци.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Радев е фурнаджийска лопата, която се нагался според настроенията на хората и ме дразни.

Народът е малоумен и гласува на импулс.


ГЕРБ са тъпи и нагли крадци.

Всъщност, Радев те дразнеше, щото не беше достатъчно тренди по твой вкус. И не говореше майчиния ти англиски, хем без да бълва тъпотиите, дето Вожда и на български не му се разбираха добре.

 

П.п. Вожд, на немски е Фюрер. Само че, разликата с Адолф е, че онзи хората му в голямата си част са го приемали на сериозно. А нашенският буди само смях и изблици на народотворчество по отношение на майка му, когато се опитва да артикулира като сапиенс.

 

П.п.2 А Радев като президент е класи над плювньо (дето сега изпълзя измежду дъските и се опитва нефелно да храчи и той, щото е ял от онази шепа). Пък да не говорим за посмешищата от деветдесете насам.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм широкоскроен. Може да ме дразни по два и повече параграфа. Ако ти се занимава (знам, че не ти се), може да погледнеш още тогава откъде тръгна "дискусията". От това, че казах, че ме дразни, защото откакто е избран седеше и си мълчеше. Оказа се, че е правил някакви неща там, за които аз не бях чувал (защото не се интересувам от политика достатъчно, че да дълбая из дебрите на новинарските клоаки), задкулисно, но по медиите все едно не съществуваше тоя човек. И изведнъж, когато видя удобен момент, на секундата се появи. Ако искаше да е опозиция и да се бие срещу лошите, щеше да се бие срещи лошите постоянно, а не само тогава, когато е видял възможност за развитие на политическата си кариера. 

Като онзи сополанко Светльо Хиподилов, който го ударили отзад (в кола. докато пътувал. блъснали го, демек) и той използва случката, за да си пробута политическата кариера и да каже "Аз като стана политик, такива неща НЯМА ДА ИМА.". Същата мижитурка.

Повръща ми се от такива плазмодии. Гадни популисти.

 

Тя и кравешката тор вероятно е по-добре на вкус от човешката (поне мирише така), но това не я прави вкусна.

Това, че е класи над някой, не го прави добър.

Link to comment
Share on other sites

Кажи сега, какво е правил Радев задкулисно. Щото въпреки очакванията ме (вероятно ще те фрустрирам с това), ама ми се занимава!

 

П.п. А Радев въпреки, че не се интересуваш от политика, всъщност бая се поби с кукловодите на Вожда. Ама вероятно поради незаинтересуваността ти от политиката, някак ти е убягнало от вниманието.

 

П.п. То и мен неа, дето не ме интересуват ми минават ей така. Ама инак знам за набиращата популярност теория, отричаща тъмната материя като прекалено удобна, и даваща един по-различен поглед върху гравитацията.

Link to comment
Share on other sites

Под "задкулисно" имам предвид "без много шум". Не го казвам в лош смисъл. Нали се оказа, че е налагал вето на доста закони и решения. Неща, които аз не знаех, но и не променят първоначалното ми мнение особено много.

 

Излезе ли на показ, когато му беше удобно, за да поведе недоволните хора? Излезе.
Смени ли си мнението 1239 пъти, за да угоди на избирателите? Смени го.

 

Ако ще лек за рак да е намерил, в тези двете неща по-горе се провали. И затова ме дразни. Нямам доверие на фурнаджийски лопати. Никога не знаеш, кога ще се обърнат и ще те пъхнат теб във фурната, за да вземат другото хлебче.

Link to comment
Share on other sites

Божее... Ти Верно ли!?

Ще си туря първата час на този ти пост като подпис на профила ми!

А сега ще хапна и ще лягам, щото единствения страх от страховете ми, дето не съм превъзмогнал още е този, от булката ми. Това е и единствената причина да не съм си повярвал още, че топките ми са с размер на помело....

 

П.п. Ангел! Имаш далеч по-голям потенциал! Недей се излага така!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Под "задкулисно" имам предвид "без много шум". Не го казвам в лош смисъл. Нали се оказа, че е налагал вето на доста закони и решения. Неща, които аз не знаех, но и не променят първоначалното ми мнение особено много.

 

radev-veto.png

 

Не е зле да си по-подготвен и когато тръгнеш да правиш политически анализи, да не си като кон с капаци, иначе рискуваш да попаднеш в собствената ти класификация:

8 hours ago, w00x said:

Народът е малоумен и гласува на импулс.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

radev-veto.png

 

Не е зле да си по-подготвен и когато тръгнеш да правиш политически анализи, да не си като кон с капаци, иначе рискуваш да попаднеш в собствената ти класификация:

 


Какво ми показваш по-точно? Че ако исках, можех да намеря информация? Еми да де, но аз не искам. По въпроси, които не ме интересуват, консумирам това, което ми се мерне пред очите.

Как да ти го обясня по друг начин, защото виждам, че така не става? Този ми е поне 4-тия опит.

 

Аз не правя политически анализи. Аз споделям лично мнение по отношение на неоспорими факти от близкото минало.

Link to comment
Share on other sites

Показвам, че личното ти мнение се базира на сравнително ограничен брой факти "които са се мярнали пред очите ти" и затова, придавайки им по-голяма тежест, прилича повече на "импулс", което го класифицира, сам знаеш как...

Link to comment
Share on other sites

Личното ми мнение не е свързано по никакъв начин с наложеното от Радев "вето" на различни етапи.

 

Постоянната промяна на мнението, за да съвпадне с моментните настроения и непоемането на отговорност, може да са "ограничен брой факти" за теб, но на мен ми показват основни черти от характера, които не харесвам, особено ако се проявяват в някой политик.

Както казах - може лек за рак да е измислил. Няма значение. Фурнаджийската лопата си е фурнаджийска лопата и не може да се разчита на нея.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Съкрушителна история: Съпругът ми виеше за помощ, докато умираше, а те го подхвърляха от линейка в линейка (plovdiv24.bg)

Но хората продължават да не разбират, че големият проблем с Ковид е всъщност болничната система която взима-дава .. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Въпроса е защо хора, които имат пневмония, теста им е отрицателен не ги приемат ? Общо взето да не му се налага на човек да стига до болница, че ще си умре по пътя... 

 

Ангеле тия изобщо няма да ги коментираме. Имаше преди време една американка, която викаше, няма вирус и така си и умре от Covid.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kotora said:

Въпроса е защо хора, които имат пневмония, теста им е отрицателен не ги приемат ? Общо взето да не му се налага на човек да стига до болница, че ще си умре по пътя... 

 

Ангеле тия изобщо няма да ги коментираме. Имаше преди време една американка, която викаше, няма вирус и така си и умре от Covid.

 

Щото здравната система е хаос. Особено в момента.

Много хора обаче решават, че е добра идея да разчитат, че здравната система ще им реши проблема АКО им се наложи, вместо да сложат една допълнителна предпазна стена пред тази вероятност.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...