Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Приключи третият опит за завод за коли в България
 


"Литекс моторс" са поискали откриване на производство по несъстоятелност от Софийския градски съд на 24 февруари 2017 г.
Молбата е подадена от миноритарния акционер Илия Петров Терзиев, който държи 38.6% от капитала в "Литекс моторс" през дружеството "Терексим", става ясно от Търговския регистър.
Останалите 61.4% от капитала на "Литекс моторс" са собственост на "Уотърсий България", което е дъщерно дружество на офшорката "Уотърсий Лимитид", регистрирана на Британските Вирджински острови. Неин краен собственик е Данаил Ганчев – син на Гриша Ганчев.
 
"Литекс моторс" беше основана през 2008 г. с цел да произвежда изцяло автомобили по лиценз на китайската компания "Great Wall". Идеята беше китайците да навлязат на европейския пазар от България. Те обаче не дадоха финансово рамо на начинанието, а единствено технологията за производството на колите. Така инвестицията дойде основно от КТБ, чийто мажоритарен акционер Цветан Василев отпусна два заема на Гриша Ганчев – инвестиционен и оборотен за общо 33 млн. евро. Самата КТБ първоначално държеше 8% от капитала.
През 2009 г. тогавашният премиер Сергей Станишев направи първа копка на бъдещия завод в Баховица Заводът е проектиран от настоящия главен архитект на София Здравко Здравков. Предприятието бе пуснато в експлоатация през февруари 2012 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Изборите минаха и всичко е наред, може да се продължи спокойно по същият начин:

 

КЗК не откри картел, а забрани общуване между петролни фирми

 

 

Галине, ето ти нещо което няма начин да издържи в съда, но дразни много:

 

Изселниците в Турция ще съдят България в Страсбург заради условията на вота

 

Ето и то същата тази организация:

 

Лидер на изселниците в Турция се разгневи, че в секцията в Бурса се говори на български

Тази последната новина е от президентските избори.

Мда, бе... Не стига, че нито като самосъзнание, нито като език има нещо българско в него, не стига, дето от десетки години една стотинка не е дал на тази държава. Не стига и дето над 90% и от тукашните гниди нямат и по един час трудов стаж (и следователно никакви данъци не са плащали), но за сметка на това всички ТРУДЕЩИ се българи им плащат помощите и сметките. А на всичкото отгоре и изобщо имат право на глас. Че и наглеят заради плахите опити да им се попречи да прокарват султанската политика в България! А онова миризливо лайно, пашата на Бълвоч що го не питаха от кое си отверстие ги измъкна тези претенции за езика, след като Тук в член трети е казано кой е официалният език в републиката!

А най-якото ще стане, когато разръшкат онази фашкия, дето по 60-70 гаджала имат право на тукашна адресна регистрация в селския трафопост. Тогава вече къв рев и вой ще се надигне, не е истина.

 

Link to comment
Share on other sites

17553887_10154713342956032_7409071174564695063_n.png

 

В интервю за БНТ Огнян Герджиков коментира намерението на лидера на ДОСТ Лютви Местан да заведе дело срещу България в Европейския съд за правата на човека в Страсбург и подчерта, че всеки гласоподавател трябва да знае задължително официалния в България език. "Който иска да участва в изборите, да бъде така любезен да знае официалния език, на който се работи в България", заяви служебният премиер.

Link to comment
Share on other sites

И кво сега г-н Модератор, Герджиков също ли е патрЕот?

Нещо май се бъркаш. Съгласен съм с това което казва. Против съм обаче някакви бабички да се блъскат на границата. Напълно подкрепям това което беше на тези избори с попълването на декларацията вътре в секцията за гласуване. Никъде не съм се изказвал против това нещо. Даже го похвалих в деня на изборите. Виж и предните новини които пуснах днес. Аз себе си определям като патриот, не като патреот. Ако обаче си патреот, може би изобщо не го виждаш това ;).
Link to comment
Share on other sites

И кво сега г-н Модератор, Герджиков също ли е патрЕот?

 

Пълен педал и безподобен пУмЯр - със сигурност. Не мисля, че е имало по-голям отвратитко на поста в историята. 

Link to comment
Share on other sites

Пълен педал и безподобен пУмЯр - със сигурност. Не мисля, че е имало по-голям отвратитко на поста в историята.

Близнашки ;)
Link to comment
Share on other sites

Да, видях, извинявам се.

Виждал ли си някога да публикувам фалшива новина? Или alternate facts, както им вика бай Тръмп. Изобщо и не влизам в пик, блитц, брадва, будна ера и още неизброими. Любимите сайтове на не малко хора тук...
Link to comment
Share on other sites

Аз също подкрепям на 100%! Като не знаеш езика - от къде на къде ще се месиш в делата на държавата?! За мен лични и неграмотните, хората без основно образование също трябва да се изгонят от избирателните секции. Един приятел викаше и тия, дето не плащат данъци - и тях да не ги допускат :)

Link to comment
Share on other sites

Също, преглеждайки печата, НИКЪДЕ не виждам да се говори за цените на газта! Щото еврокомисията даде седем седмичен срок на държавите да променят договорите си с Газпром под заплаха за сериозна санкция за Газпром. А нашите гъзолизци къде са?

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Ти пък...чак да не се говори - нали разбрахме, че ще я вдигат с голям процент, който ще се отрази и в цените на повечето стоки.

Link to comment
Share on other sites

Де бе, това е най-чудното.Цяла Европа говори за намаляне на цената, а тук се обсъжда до 30% увеличение...к'во стааа..? :wtf:

В грешка си. Не се обсъжда, вече е факт!
Link to comment
Share on other sites

 

 

От фирмата ми казват, че вече нямало безплатни автобуси. Трябвало да си искаме парите от ДОСТ и да си купим билет за редовните линии. За да пътуваме за България ни беше обещано да пътуваме безплатно и в двете посоки, а на връщане да си вземе до 20 кг месо, алкохол, цигари. Това беше неписаният ни договор с тази партия. Гарантираха ни, че на границата няма да имаме проблеми. Аз гласувах за ДОСТ, накарах и близките ми да го направят. Къде е моят безплатен билет? Кой ще ми гарантира, че багажът ми няма да бъде пребъркан на граничния пункт „Капъ куле“?“, каза Ахмед Еминов, който по изготвените списъци трябвало пътува във вторник и вече да е пристигнал в Гьорукле, Бурса.  

Това е цитирано от тази новина! Добре аз ли съм тъп и не разбирам или това си е откровено признание за търговия с гласове??? Къде са прокуратурата и съда??

Link to comment
Share on other sites

Хак им е-да разберат как са използвани...

Обаче трябва и от ДПС-то да изядат подобна куряга, та хептен да им просветне. Само дето за разлика от достлушката партия, тия не са гладни въшки и имат парици, та едва ли...

 

П.п. Обаче ми прави впечатление колко са поевтиняли гласовете на амуджите. Щом за двупосочен билет и обещание за непребъркване по границата (за хранителните стоки закупени с личните им пари), тия се юрват от пичка си лалина, та под строй да гласуват тук.

То ако толкова са я закъсали..., що не се върнат тук? Хем ще си опреснят езика и няма да мрънкат, дет ги карат да си пишат имената на български. Хем може пак да са си същите мизерници и измекяри, ама поне няма да им се налага да бият път.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Обаче ми прави впечатление колко са поевтиняли гласовете на амуджите. Щом за двупосочен билет....

 

Има и друго...Ердоган поддържа ДОСТ (разбирай - има изгода), а в момента положението с диктатурата в Турция е мамата си трака...всеки, който не върви по гайдата или по-точно по маането на Ердоган и управляващите го чака недобра и не много известна съдба, даже им се чудя как така пред камери и журналисти се изпускат и се възмущават, че не им били платени билетите за връщане, но го отдавам на това, че голяма част от тях са недобре образовани и доста първични. ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде са прокуратурата и съда??

То кога в България е имало съд и прокуратура, че нещо не се сещам?

 

 

 

Иначе по темата - днес беше извършена историческа мисия с използвана ракета Falcon 9 (или по-точно използвана първа степен, която изведе капсулата Dragon миналата година с карго за МКС и се върна обратно, кацайки на платформа в Атлантическия океан). Това е първият в историята космически полет на използвана орбитална ракета-носител (т.е. извеждаща полезни товари в орбита), която на всичкото отгоре отново се върна обратно и осъществи перфектно кацане върху плаващата платформа. :bowdown:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sPEPKGEQuiU

Link to comment
Share on other sites

...историческа мисия с използвана ракета Falcon 9 (или по-точно използвана първа степен, която изведе капсулата Dragon миналата година с карго за МКС и се върна обратно, кацайки на платформа в Атлантическия океан). Това е първият в историята космически полет на използвана орбитална ракета-носител (т.е. извеждаща полезни товари в орбита), която на всичкото отгоре отново се върна обратно и осъществи перфектно кацане върху плаващата платформа.

 

И тия са го закъсали като нас - все разни втора употреба ракети ползват, че и трета употреба май се канят да я правят. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не били компютри, ами компоти. И не сме ги изнесли, ами са ни ги върнали...

 

А това вече е прекалено!

 

 

 

След всичко това, след неуспеха на вота, за Местан идват тежки дни, тъй като той трябва да отговаря пред турската държава защо ДОСТ не успя да влезе в парламента - цел, за която Ердоган хвърли повече от 20 милиона евро в България.

 

Ако това наистина е вярно и не се вземат мерки тази държавна измяна да бъде наказана възможно най-строго, то властта наистина е отишла на майка си у пyTкaта. И е крайно време да се вземат пушките!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...