Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абсолютно всички са наясно с този въпрос - ХА сега иди и го докажи счетоводно.

Ей това трябва да бъде разбрано. Аз, дето съм гнида в сравнение с Лукойл лъгах с данъците, какво остава за компания се милиарди. В кой свят живеете? Разликата между корупция и бонус е, че второто трябва да се докаже, че е първо :). Та същото и с данъчните измами - докажете ги.
Link to comment
Share on other sites

Ей това трябва да бъде разбрано. Аз, дето съм гнида в сравнение с Лукойл лъгах с данъците, какво остава за компания се милиарди. В кой свят живеете? Разликата между корупция и бонус е, че второто трябва да се докаже, че е първо :). Та същото и с данъчните измами - докажете ги.

Ти си лъгал, защото никой не ти е проверил формата, която си попълнил. Ако дойдат да те проверят от IRS, знаеш ли какво ще те направят? Там при теб го карат на доверие. Докато някой не сгази лука.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ей това трябва да бъде разбрано. Аз, дето съм гнида в сравнение с Лукойл лъгах с данъците, какво остава за компания се милиарди. В кой свят живеете? Разликата между корупция и бонус е, че второто трябва да се докаже, че е първо :). Та същото и с данъчните измами - докажете ги.

Пробвай да напишеш няколко години, че бачкаш и не само не изкарваш пари, ами си и на загуба и държавата трябва да ти върне малко ДДС и ще си говорим дали няма да дойдат IRS да ти разплачат роднините! Ясно е че навсякъде се прави financial engineering, ама тук направо се осират!

 

Мъж от Столипиново заби юмрук в окото на полицай! Близо 500 души са се събрали в квартала  - мангустерите стават все по-нагли

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

мангустерите стават все по-нагли

 

огава нервите на момчето не издържаха и зашлеви шамар на полицая" - нали знаеш приказката "Лъже като дърт циганин...". ;)

 

П.П. Женската на мангустера мангуста ли се води? :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Така ще е докато не се възстанови стария ред на отношение към мангалите. И СПООР на ежедневна тренировка в цивилни ладички в квартала като в доброто старо време. 

 

огава нервите на момчето не издържаха и зашлеви шамар на полицая" - нали знаеш приказката "Лъже като дърт циганин...". ;)

 

П.П. Женската на мангустера мангуста ли се води? :lol:

 

Не, бе! Мисир! Мангустерка. :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Това травеститче цепи мрака :lol:

П.С.Най-хубавия коментар по тази случка - защото отразява действителноста,полицията бие българи на протести,а циганите посягат на полицейски служители в своята разюзданост.Хак им е!

"уважаеми" полицаи , прдължавайте в същия дух. значи лижете задниците на шефовете си , те от своя страна на политиците , защитавайте политиците ,като има протести, бийте българите т.е. сънародниците си , а мангалите не ги закачайте. ....... ха ха ха , а сте толкова тъпи ,че точно тези,който защитавате и пазите т.е. скапаните политици, точно те ви излагат живота на риск... прост пример : безредиците в бежанския лагер в харманли , сега и този случай. но нали сте на държавна хранилка , кво беше от държавната служба по-хубаво няма ха ха.

 

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Пробвай да напишеш няколко години, че бачкаш и не само не изкарваш пари, ами си и на загуба и държавата трябва да ти върне малко ДДС и ще си говорим дали няма да дойдат IRS да ти разплачат роднините! Ясно е че навсякъде се прави financial engineering, ама тук направо се осират!

 

Мъж от Столипиново заби юмрук в окото на полицай! Близо 500 души са се събрали в квартала  - мангустерите стават все по-нагли

Toчно това мисля да направя следващите две до три година. Няма новоотворена фирма дето да работи на печлба. Трябва да си луд да го напрвиш ;)

 

Интересно защо полицаите не са стреляли. В никоя нормална държава няма да им се размине.

абсолютно съгласен. особено па при мен. щяха да паднат няколко негърски глави

Link to comment
Share on other sites

Интересно защо полицаите не са стреляли. В никоя нормална държава няма да им се размине.

Ами не е баш така! Само в Щатите биха го думнали, според налаганите еврогейски ценнности трябва да се отнесат с любов и разбиране към него, защото е онеправдано малцинство, което заслужава само помощ и съжаление! В Белгия ми разказват от първо лице как всякакви такива пришълци си позволяват да обиждат и дори понякога плюят полицаите в лицето и нищо не им правят, ти да ги стрелят ми говориш...

 

Toчно това мисля да направя следващите две до три година. Няма новоотворена фирма дето да работи на печлба. Трябва да си луд да го напрвиш ;)

 

абсолютно съгласен. особено па при мен. щяха да паднат няколко негърски глави

Едно е новоотворена фирма, друго е най-големия играч на пазара с горивата...

Link to comment
Share on other sites

Интересно защо полицаите не са стреляли. В никоя нормална държава няма да им се размине.

 

Това ако стане изобщо някога тука агне ще опека по въпроса. Никакъв шанс! Така беше преди 1989. Ще си остане хубав спомен. 

Link to comment
Share on other sites

Пребиха Емил Джасим а дано, ама май пак поредния кьорфишек... Нанесъл му удари в стомаха и краката... Бой по циганската муцуна, какви крака, какъв стомах!!!

 

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Едно е новоотворена фирма, друго е най-големия играч на пазара с горивата...

 

В икономиката има едно нещо, наречено живот на продукта. В началото е най-трудно, печалба няма. В края - същата работа. Да не говорим за периодите на кризи в развитието. Или на политика на подпомагане на дъщерни дружества/майки ако са застрашени финансово. Тоест, причините може да са различни от криенето на данъци, което всъщност си е международен спорт. В най-големи мащаби се практикува където се въртят най-многото пари - на запад. Да не си мислите, че тука откриваме топлата вода, случайно :)).

Link to comment
Share on other sites

Пребиха Емил Джасим а дано, ама май пак поредния кьорфишек... Нанесъл му удари в стомаха и краката... Бой по циганската муцуна, какви крака, какъв стомах!!!

 

 

 

Точно щях да отворя шампанското и линкът ти не работи. 

Link to comment
Share on other sites

Смених линка Рапторе :)

В икономиката има едно нещо, наречено живот на продукта. В началото е най-трудно, печалба няма. В края - същата работа. Да не говорим за периодите на кризи в развитието. Или на политика на подпомагане на дъщерни дружества/майки ако са застрашени финансово. Тоест, причините може да са различни от криенето на данъци, което всъщност си е международен спорт. В най-големи мащаби се практикува където се въртят най-многото пари - на запад. Да не си мислите, че тука откриваме топлата вода, случайно :)).

Първо се казва жизнен цикъл на продукта, второ е в маркетинга, трето искаш да ми кажеш, че бензина, дизела и газта е в края на жизнения си цикъл и заради това са на загуба така ли? Ти чуваш ли се какво говориш? Как навсякъде другаде същия продукт прави маса пари, а тук, когато петрола беше под 30$ се продаваше с най-голяма надценка в ЕС се реализират загуби?! Както казах и преди това има си мерки, които могат да се вземат като тази, която дадох за пример!!!

Link to comment
Share on other sites

Първо се казва жизнен цикъл на продукта, второ е в маркетинга, трето искаш да ми кажеш, че бензина, дизела и газта е в края на жизнения си цикъл и заради това са на загуба така ли?

 

И четвърто, въпросният жизнен цикъл не е запазена марка само за продуктите. Икономиката (и науката като цяло) познава такива цикли на растеж и упадък във всичко съществуващо. Включително във фирми и дружествата, които си имат начало и край, независимо дали предмета на дейност в момента е печеливш. Щото има един куп други фактори, политика, конкуренция и така нататък.

Link to comment
Share on other sites

Ще почакам да видя да не е случаен грабеж и ако не е се заклевам, че ще пия едно шампанско... 

 

Май нищо му няма на копеленцето, трябваше да го изнасилят и да го излъчат от фейсбука му, да обясни тогава за историята кое как е било!

И четвърто, въпросният жизнен цикъл не е запазена марка само за продуктите. Икономиката (и науката като цяло) познава такива цикли на растеж и упадък във всичко съществуващо. Включително във фирми и дружествата, които си имат начало и край, независимо дали предмета на дейност в момента е печеливш. Щото има един куп други фактори, политика, конкуренция и така нататък.

Така е - в момента икономиката е в тежка депресия, потреблението е почти никакво, всичката им конкуренция ги смазва (нали те не са монополист), а и политически правят всичко възможно да ги мачкат (не им подпомагат монополистичната позиция въобще) та нормално да за на загуба седем години подред!!!  :Facepalm:

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Така е - в момента икономиката е в тежка депресия, потреблението е почти никакво, всичката им конкуренция ги смазва (нали те не са монополист), а и политически правят всичко възможно да ги мачкат (не им подпомагат монополистичната позиция въобще) та нормално да за на загуба седем години подред!!!  :Facepalm:

 

Има необлагаеми инвестиции, преводи във фондове извън страната (законно), натрупване на резерви, които не се водят към печалбата, покриване на предишни задължения, на които падежа им изтича в текущия период, и да изброявам още просто няма край. А не виждам и никаква причина да разглеждам българския пазар изолирано от световния, все едно че тая фирма си е ей така чисто местна, и си зависи само от тукашното положение. Съвсем не е така това. Именно и по-горе съм споменал - подпомагане на свързани дружества със свободните капитали на в момента печелившо такова.

 

edit: като гледам точно последните няколко години са период, през който много пари са вкарани за модернизация на производството...

 

 

Развивая новые направления бизнеса и модернизируя производство, ПАО «ЛУКОЙЛ» инвестировало более 3 млрд долл. в экономику Болгарии.

 

Самый масштабный инвестиционный проект по модернизации НПЗ осуществлен в 2012—2015 годах. Компания инвестировала значительные средства в строительство Комплекса переработки тяжелых остатков, что позволило повысить конкурентоспособность крупнейшего болгарского предприятия. Это стало крупнейшим инвестиционным проектом в экономике Болгарии за последние 10 лет.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Има необлагаеми инвестиции, преводи във фондове извън страната (законно), натрупване на резерви, които не се водят към печалбата, покриване на предишни задължения, на които падежа им изтича в текущия период, и да изброявам още просто няма край. А не виждам и никаква причина да разглеждам българския пазар изолирано от световния, все едно че тая фирма си е ей така чисто местна, и си зависи само от тукашното положение. Съвсем не е така това. Именно и по-горе съм споменал - подпомагане на свързани дружества със свободните капитали на в момента печелившо такова.

Не знам ти адвокат ли си им или какво :D Ясно ми е, че с финансов инженеринг могат да се направят законно тези неща, но трябва да си сляп или бавноразвиващ, за да не разбереш, че всъщност избягват данъци ощетявайки държавата с милиарди, против което могат да се вземат мерки. Дадох за пример така наречения "данък Google" или тия Британци и Австралийци са по-неграмотни икономически от нас, че да го правят?

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е сложен и с много неизвестни, пък и международната политика е намесена. Без да гледаме документацията може само да гадаем, според мен обаче възможните обяснения съвсем не се изчерпват с простото криене на данъци. Защото нито е просто, нито е криене. Може да е например връщане към основната фирма на вложения от нея първоначален капитал. И едната, и другата операция са инвестиционни, което означава, че "изяждат" печалбата на дружествата. И ако някой има право да протестира, това са акционерите, дето няма да получат големи годишни дивиденти (ама цената на акциите ще им скочи, така че...) Welcome to the big business... законите се правят с вратички за него. Не ги гледам изобщо гуугле и британците - то пак е политика намесена, пък и за някакви жълти стотинки става въпрос спрямо всички останали суми, които се разиграват на тоя пазар :)).

Link to comment
Share on other sites

Опаа, на какво попаднах преди малко:

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2017/03/23/2940338_nasledstvoto_na_rokfeler_v_bulgariia/

Утре ще проуча повече по въпроса. Тези които се радваха, че е умрял, ще кажат ли нещо?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...