Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Така им е най-лесно - хвърлят отрова в храна тук-там, а отровата по принцип е доста евтина, пък и шансът да те хванат кой си, клони към нула.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Четохте ли за лешоядите в Кресна ? Небето остана празно там ! Бяхме свикнали с тях и те внасяха капка допълнителен уют в спусканиятa. Дефилето беше почнало да прилича на истинска защитена местност. Бяхме се затрили в района един ден и по случайност връхлетяхме при тях и клетката им. Грандиозна гледка и грандиозен труд ! ... 

Не съм отявлен природозащитник, но тук въпроса въобще и не опира до това. Обръщението ми е насочено към местните, защото там има няколко хлапета които познавам лично и знам че са единствения шанс в тоя район да има малко надежда за оправия. 

Останалите помнете: 

Като дойде следващото наводнение ние пак ще сме там да ви вадим давещите се деца и животни от реката. 

Като тръгнат да ви взимат питейната вода и водата за поливане със строежи на вецове ... ние пак ще сме там 

Като ви бутат парниците заради пътя ... ние пак ще дойдем 

 Ще направим всичко възможно магистралата да не мине баш през баните, които са ви единствената атракция

Ще направим всичко възможно да не ви газят тировете и заспалите Румънци

.

За вас кратуни прости остава само да си карате както знаете. 

Продължавайте да трошите 

Продължавайте да си хвърляте боклука и умрелите животни в реката

Не забравяйте и по традиция да ни разбивате колите. 

Разбира се че поляните са обществени тоалетни, боклука се оставя на място и се палят огньове през два метра ... 

Това всичкото което шепа голтаци с доброволен труд са изградили, унищожавайте на спокойствие ... 

И разбира се обвинявайте държавата и "ония тарикати от София" дето са се настанили там и заради тях не ви върви и нямате поминък и работа. 

 Очаквайте над вас да има държава и власт да се грижи за интереса ви .. ама няма ! И ще си гниете в тая дупка прости и прецакани докато не ви вземат всичко ... 

... ние "глупаците" и ентусиастите през това време ще продължаваме докато можем ... само и само едно кътче да остане чисто и достойно за пример !

Един приятел каякар, моторджия и просто добър човек. Той и всички останали, които по цяло лято са около Кресна, направиха много за района.

Link to comment
Share on other sites

Защо трябва да ме интересува и да ми пука какво става някъде из Северна Азия, след като дори на тях не им пука за това какво се случва в Европа, дори напротив - проявяваха нескрито злорадство преди време? Ние поне не злорадстваме, просто ни е безразлично. От къдЯ накъдЯ трябва да се интересувам и да проявавам съпричастие към нещо случващо се в едни северноазиатски територии? Дали територията е Русия, Китай, Виетнам или Мианмар - все тая. И мен ме е гнус, само като си помисля как азиатците ядат кучета, ама гледам да не ми пука много-много.

 

    1.Дай да сме наясно, в Русия никой не търси съувствие от тия ,които презира !

    2. По време на теракта на "Дубровка" ,Москва , българският журналист сравни терористите,избиващи жени и деца с нашите революционери! А терористите в училището в Беслан бяха наричани "бунтовници" по разни западни медии водещи журналисти не скриваха задоволството си! Можеш също да намериш статията в "Медиапул", да се насладиш !

    3.Чечнските терористи бяха финансирани ,въоръжавани и лекувани от запада. Примерно на боклукът радуев немски хирурзи му сложиха титанова пластина вместо половината череп. Отделно "кавказ център",който се помещаваше в Дания , отделно насаждането на радикален ислиам ,не само в Африка и Азия , НО И НА БАЛКАНИТЕ!!!

    4.Да не говорим за Украйна !!!За избитите хора,за изгорените живи в Одеса ,само защото искат даговорят на родният си език!!!

    5.И мен ме е гнус,че имам такива сънародници като теб,но си трая! 

 

   8d63bd2a7ed9.jpg

Edited by Naso
Link to comment
Share on other sites

    

    5.И мен ме е гмус,че имам такива сънародници като теб,но си трая! 

Мани го Момчил, той си е с промит мозък...

Link to comment
Share on other sites

 

Aaaa ще стигнете пак до извода, че Тръмп е много по-добрия президент ама нали...

 

ПС: До тука тоя пич е повече от адекватен и освен, че докарва през ден нервни кризи на либералчетата, така си опича нещата, че не знаеш дали като вземат да го плюят дали нарочно не го е докарал за да върне нещо и да изкара двойна полза от това. Просто е гениален тоя пич.

 

И споменах ли, че направо ми изкарва кинти тоз момък. Само от разликата в курса на долара от единия проект печеля вече по близо 1000лв месечно повече. Как да не го обичам после?

Link to comment
Share on other sites

И споменах ли, че направо ми изкарва кинти тоз момък. Само от разликата в курса на долара от единия проект печеля вече по близо 1000лв месечно повече. Как да не го обичам после?

Ъъъъ, като как точно Тръмп ти изкарва кинтите, нещо не се разбра? Доларът е във възходящ тренд още от май месец миналата година, а американската икономика още по-отдавна. :)

Link to comment
Share on other sites

Колко струва един IP адрес? На този въпрос от днес могат да ви отговорят и от Министерството на вътрешните работи, откъдето публикуваха поредна абсурдно завишена като цена обществена поръчка.

 

Както Фрог писа преди дни, силовото ведомство ще даде 13 млн. лв. с ДДС за закупуването на 121 луксозни патрулни джипа.

 

7 млн. лв. ще даде силовото министерство за Осигуряване на IP виртуални частни мрежи. По нататък в описанието откриваме, че става въпрос за 282 броя основни и 20 броя резервни точки за достъп (VPN).

 

Нормално е тези термини да не ви говорят нищо. Явно на това разчитат и от МВР, обявявайки огромната цена, при положение, че търсената от тях услуга струва в пъти по-малко.

 

След консултация със специалист, Фрог достигна до следната сметка. 300 IP адреса струват при неимоверно завишаване на цената около 1000 лв., дори и да става дума за индивидуални клиенти, какъвто МВР не е. За 48 месеца IP-тата ще струват 4000 лв. VPN-ите по принцип се създават с Open-source софтуер, който е безплатен.

 

Макар един мощен сървър да е напълно достатъчен за заданието, нека бъдем широкоскроени и да предположим, че ще бъдат закупени пет сървъра, цената на всеки от които може да достигне до 10 000 долара. За да бъде поддържана системата, ще са необходими поне петима системни администратора. Заплатата им е от порядъка на 2000 лв. на месец, като в заданието е посочен срок от 48 месеца. Тоест за заплатите на тези хора ще бъдат похарчени около 480 000 лв.

 

Сметката показва, че реалната цена на заданието би трябвало да бъде около 600 000 лв. Дори и да прибавим нормалното за държавни поръчки завишение на цената, пак не бихме могли да закръглим на повече от 1 млн. лв. за четири години. Тя обаче е посочена като 7 млн. лв.

 

За съжаление не бихме могли да установим, дали в техническите спецификации на поръчката има допълнителни условия, или специални протоколи и изисквания, които биха могли да завишат цената, тъй като посоченият в нея линк към профила на купувача към момента на писане на статията не е активен. При всички положения предложената оферта е седем пъти по-високо от пазарната си стойност.

 

 

 

Михаил Кръстев, Frognews.bg

Link to comment
Share on other sites

1.Дай да сме наясно, в Русия никой не търси съувствие от тия ,които презира !

5.И мен ме е гнус,че имам такива сънародници като теб,но си трая!

 

А след това защо не подскачаме някои за осветяването на Бранденбургската врата:))

 

Един коментар който мярнах в нета и подхожда на написаното

"В България изобщо има ли българи? Най-вероятно няма, защото не ми е известно някъде освен в България населението да се чувства руско по манталитет, но от вроден тарикатлък да иска заплати в евро."

 

@Raptor - дам, сметката е съвсем правилна. Да сложим и печалба за фирмата и да я удвоим х2, пак излиза по-нормална цифра. Трабва да се насоча към държавните поръчки, там е истината. За съжаление никой няма да ме пусне да припаря дори до такава :D

Link to comment
Share on other sites

Тоя коментар е доста половинчат, я смисъл пропуска лекинко така другата половина дето се правят на атлантици и американци. За едно съм съгласен обаче - в тая суматоха сякаш не останаха българи или поне никой не мисли за България. Един вид целта е постигната.  

Link to comment
Share on other sites

За едно съм съгласен обаче - в тая суматоха сякаш не останах българи или поне никой не мисли за България. Един вид целта е постигната.  

Тук май няма две мнения. Въпросът, поне за мен, е чия е тази цел...

Link to comment
Share on other sites

Aaaa ще стигнете пак до извода, че Тръмп е много по-добрия президент ама нали...

 

ПС: До тука тоя пич е повече от адекватен и освен, че докарва през ден нервни кризи на либералчетата, така си опича нещата, че не знаеш дали като вземат да го плюят дали нарочно не го е докарал за да върне нещо и да изкара двойна полза от това. Просто е гениален тоя пич.

 

И споменах ли, че направо ми изкарва кинти тоз момък. Само от разликата в курса на долара от единия проект печеля вече по близо 1000лв месечно повече. Как да не го обичам после?

До тук само показа, че не може да прокара почти нищо от съществените неща, които говори - няколко пъти съда му отменя забраните за чужденци от определени държави, не можаха да прокарат заместителя на Обамакеър, въобще не ми е ясно как ще успее да промени данъците...

 

Ъъъъ, като как точно Тръмп ти изкарва кинтите, нещо не се разбра? Доларът е във възходящ тренд още от май месец миналата година, а американската икономика още по-отдавна. :)

То доларът е във възходящ тренд от началото на 2014 до февруари 2015, от тогава си е в консолидация и за жалост май това му беше ходенето...

 

Тук май няма две мнения. Въпросът, поне за мен, е чия е тази цел...

Е как чия, на всички на които им трябва просто още една пионка, без собствено мение, в играта им...

Link to comment
Share on other sites

Какво се случи с хората, убили патрулните полицаи в Астрахан.

Тия мръсни, гадни руснаци, какво е това зверство и потъпкване на човешките им права?! Трябваше да ги приберат, да ги прегърнат, да поговорят с тях, да разберат какво ги тревожи и ги е подтикнало към това...

 

Петьо Еврото - романтика и имоти

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Маани ги, бе... Изостанали, диви и безпътни северно азиатци такива....

Link to comment
Share on other sites

Брей, вчера се закани, че ще ги удари и днес даже не изчака да съмне...не мога да му го отрека, че хич не губи време като каже нещо...
 

"Тази вечер наредих военен удар по авиобаза в Сирия, откъдето беше проведена химическа атака", заяви президентът на САЩ.
 
САЩ са изстреляли "десетки" ракети "Томахоук" по сирийска военновъздушна база. Ударът е нанесен с 59 ракети, уточни служителят в Белия дом, като посочи, че САЩ са нанесли удар по въздушната база Шейрат, която е "асоциирана в програмата" на Сирия за химически оръжия и "директно е свързана" с "ужасяващите" събития от вторник.

Link to comment
Share on other sites

Брей, вчера се закани, че ще ги удари и днес даже не изчака да съмне...не мога да му го отрека, че хич не губи време като каже нещо...

 

Тръмп изведнъж и неочаквано подпука здраво любимото псе на Путлер. Вече взе да става доста интересно. Не знам как е на руски "оти ги ручахме жабетата", ама някой от русофилите може да помогне с превода. Всъщност сещам се за нещо близко - хотели как лучше, получилось как всегда.   :lol:

Link to comment
Share on other sites

За балъците дето ръкопляскат пак където не трябва:
 

Сирия става коментирана тема във фейсбук само когато плъзне новина, че асад пак е избил де що има дете, жена и старец. обикновено, коментиращите не могат да посочат сирия на картата и кой знае защо никога не коментират избитите над 3000 цивилни в съседен мосул или кланетата извършени от „умерената“ опозиция в самата сирия, но пък цепят тапета от възмущение за варварството на асад. хайде да проследим фактите около атаката с химически оръжия в хан шейхун: базирана в лондон нпо (сирийската обсерватория за човешки права), представлявана от един-единствен човек, съобщава, че военновъздушните сили на сирия са атакували цивилни хора с химически оръжия, цитирайки източници от хан шейхун. за аматьорите името хан шейхун не означава нищо, но тези, които следят войната в сирия знаят добре, че този град разположен в провинция идлиб е под пълния контрол на ал нусра (ал кайда). незабавно след това следват видеа от гравитиращите около ал кайда ‘бели каски’, които спасяват хора. новината се тиражира светкавично по всички мейнстрийм медии и всички голи и боси по темата сирия по света и у нас безкритично поглъщат информацията. ето ви перфектната технология за създаване на fake news. нпо от един човек с неясно финансиране, който живее в англия пуска новина, подадена му от ал кайда и тя моментално се разпространява като безусловна истина от медиите из целия свят. повтарям за по-тъпите сред нас: ал кайда са основният източник на информация за случилото се в града. разбира се, твърденията на ал кайда са къде-къде по-достоверни от тези на сирийски и руски военни източници, според които атаката, извършена от сирийската авиация е била проведена с конвенционални средства и е била насочена срещу военни складове на опозицията, в които кой знае защо е имало и химически оръжия и именно това е довело да трагедията.

нищо не се променя. информационната помия ни облива години наред. от трагедията в дума, източна гута, през 2013-та и до ден днешен ‘опозицията’ не е престанала да обвинява сирийската армия в употреба на химически оръжия, въпреки че целият химически арсенал на асад беше предаден и унищожен. но колко от нас забелязват удобните политически моменти, в които се случват тези трагедии? ‘опозицията’ винаги се оказва атакувана с химически оръжия в два основни случая: когато търпи поражения на бойното поле или когато предстои важно политическо събитие. в конкретния случай имаме и двата фактора. ислямистите са на път да претърпят жестоко поражение в хама, след като те самите нарушиха установеното примирие, а химическата атака се случва точно по време на конференцията в брюксел за прекратяване на сирийския конфликт и седмица преди да бъдат подновени мирните преговори. да напомням ли, че подобни обвинения за кланета и газови атаки ни заливаха и когато ислямистите губеха алепо? това е едната страна на проблема т.е. удобното време, в което се случва химическата атака (преговорите + поражението в хама) и източникът на информацията (ал кайда), който твърди, че именно сирийската авиация е провела газовата атака. за мислещите и информирани хора възникват и други интересни въпроси. защо му е на асад да използва химически оръжия, когато: 1) целият свят постоянно го дебне точно за тези химически оръжия, а от своя страна той винаги успява да удовлетвори точно навреме очакванията на световната демократична общественост; 2) защо му е да употребява химически оръжия точно тогава, когато печели на бойното поле, и то срещу цивилни, в дълбокия тил на опозицията, вместо да ги използва на фронтовата линия, където наистина биха му свършили работа?

изобщо мейнстриймът години наред изгражда абсолютно гротескния образ на един изключително жесток и тъп диктатор като от също толкова тъп холивудски филм, който нарочно унищожава мирни граждани с химически оръжия, докато пердаши враговете си без химически оръжия. и кой знае защо, единственият реалистичен сценарий, при който сирийската армия удря складове на ал кайда, в които се оказва, че има химически оръжия, не се коментира. защо? защото веднага следва логичният въпрос – защо ал кайда разполага с химическо оръжие? въобще, с нивото на информираност на аудиторията няма вероятност скоро да се оправят нещата. отвсякъде бълва малоумна самозабравила се пропаганда с малоумен холивудски сюжет, разчетен да въздейства върху емоциите на хората, докато всичко се превърне в някаква тотална бутафория. в общи линии пошла работа.

 

Link to comment
Share on other sites

За балъците дето ръкопляскат пак където не трябва:

 

Виж сега, щом така са казали медиите, значи няма как да е лъжа... Особено щом и САЩ кажат, че е така, значи със сигурност е вярно, те никога не лъжат и не изопачават факти!!! То като цяло тези неща са доста близки до акъла, ако някои се замисля дали това което чете е истина! Ето едно клипче от миналата година, с един който им казва нещата доста правилно и откровено! 

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, щом така са казали медиите, значи няма как да е лъжа... Особено щом и САЩ кажат, че е така, значи със сигурност е вярно, те никога не лъжат и не изопачават факти!!! То като цяло тези неща са доста близки до акъла, ако някои се замисля дали това което чете е истина! Ето едно клипче от миналата година, с един който им казва нещата доста правилно и откровено! 

 

Мосля, че и мозък колкото грахово зърно е достатъчен, за да се сети човек, че няма такъв малоумник на света да използва химическо оръжие не само по този, но и по-какъвто и да било начин. Да не говорим за най-наблюдавания в момента човек... Но простотията си е простотията, а продуханите са така продухани, че няма накъде повече. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...