Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Силна грешка. Именно тогава дори некадърни родители да продуцираха лайненца - в училище имаше ред и дисциплина и се вкарваха в правия път. Ако пък не => вън => ТВУ и по веригата. Това и сега може да се направи, но няма кой...

Видене, голяма част от днешните родители са израстнали и са били възпитавани през лелеяния от теб социализъм. Как си обясняваш факта, че качествения мат'рял от онва време произвежда некачествен сега? Може би само пропагандата за качеството е била голяма, но мат'ряла си е бил същия, а?

 

И как ще си обясниш факта, че всички драпаха да ходят на запад при гнилия капитализъм?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Свободията е виновна. Я ги накрай тия младежи да боядисат етажа в даскалото и ги питай друг път ще правят ли такива глупости. Сега щяли да им вземат телефоните и за кво...да няма повече кадри, ама случките ще продължат..

Link to comment
Share on other sites

Да не забравяме и учителите ...

И аз съм имал учители които сме правили на сандър и такива при които класът не е гъквал. Съответно единият учител се е оплаквал пред директора, а другият се е кълнял, че по-послушни от нас няма. 
Как стават такива фокуси - не знам. Но едва ли е заради липсващият социализъм :))

Link to comment
Share on other sites

Свободията е виновна. Я ги накрай тия младежи да боядисат етажа в даскалото и ги питай друг път ще правят ли такива глупости. Сега щяли да им вземат телефоните и за кво...да няма повече кадри, ама случките ще продължат..

А свободията била виновна. Аз пък казвам, че виновни са безплатните неща и българина никога не оценява нищо, което е получил даром. Както и задължителните работи - българските деца ходят на училище по задължение и броят като ненормални кефейки се, че е свършило. Ей това искам да се премахне. Както и безплатните неща за да станат ценени. Пък който не мисли, че си заслужава хич да не ходи на училище. Те и без това въпросните диванета от клипчето не искат.

Link to comment
Share on other sites

Възпитанието и образованието трябва да продължат и след като детето го вземат от детска градина. 

 

Естествено, Руми, и преди това също. Тук коментираме варианта тотална щета вкъщи. Тогава остава училището. Когато имаме комбинативна тотална щета - ето го резултата заснет. 

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо училището да поправя тоталните щети в къщи. Забрави за тези глупости.

 

Изхода е такива да престанат да получават даром неща, които и без това не заслужават. И не пращане в ТВУ или други подобни. Просто да ги изгонят от училище и дотам. На тях не им и пука, защото въпросната диплома не им и трябва - по-добрия въпрос тука е - защо изобщо харчим данъци за да се опитваме да наливаме нещо е празните глави на ей такива индивиди, след като и без това нищо няма да влезе вътре.

 

И в същия момент процъфтяват частни школи, курсове и университети (примерно тезе на Наков, Телерик и т.н.), при това доволно добре платени. Стигате ли вече сами до извода къде е ключа за бараката?

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо училището да поправя тоталните щети в къщи. Забрави за тези глупости.

 

Бабината ти трънкина с твоите тъпотии вече...  :moon:

 

==============================================

 

Е ли верно, че и the formerly known е заминал? 

Link to comment
Share on other sites

И сте прави... и бъркате жестоко!

Докато възрастните са заети единствено и само с оцеляването, образование, възпитанието на келешчетата и изграждането на ценностна система ще са винаги на твърде заден план!

А когато си принуден да се занимаваш само и единствено със собственото си и на поколението ти оцеляване, то тогава водиш скотски живот. Когато това ти е наложено като начин на живот, то тогава ти си скот!

И предполагам, че за никого няма да е изненада, че скотовете плодят скотове, нали?

Link to comment
Share on other sites

И сте прави... и бъркате жестоко!

Докато възрастните са заети единствено и само с оцеляването, образование, възпитанието на келешчетата и изграждането на ценностна система ще са винаги на твърде заден план!

А когато си принуден да се занимаваш само и единствено със собственото си и на поколението ти оцеляване, то тогава водиш скотски живот. Когато това ти е наложено като начин на живот, то тогава ти си скот!

И предполагам, че за никого няма да е изненада, че скотовете плодят скотове, нали?

 

И стигнахме пак до корупцията и неработещата съдебна система :) 

Link to comment
Share on other sites

И сте прави... и бъркате жестоко!

Докато възрастните са заети единствено и само с оцеляването, образование, възпитанието на келешчетата и изграждането на ценностна система ще са винаги на твърде заден план!

А когато си принуден да се занимаваш само и единствено със собственото си и на поколението ти оцеляване, то тогава водиш скотски живот. Когато това ти е наложено като начин на живот, то тогава ти си скот!

И предполагам, че за никого няма да е изненада, че скотовете плодят скотове, нали?

 

Никой с нищо не е зает, ако си има правилните приоритети.

Има чувство за безнаказаност е там е целия проблем. Другия дедо го каза - "К'во ме е*е за т'ва даскало, като и без това после тая диплома ще прашаса някъде. Да не съм луд тука за 500лв да бачкам на някой"

Я има 10% реализация след ВУЗ-а, я няма и толкова. За средното пък да не говорим. Който го интересува, няма да чака от там да го научат и същия този после попада в Телерика.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Кой къде каза за възпитание само от учители? Просто едно време ме биеха с линията в 1ви клас, сега играят игри на GSM-а. Едно време те сочиха с пръст, а сега си героя на даскалото.

Някой хора си имат принципи и държат на тях, не всичко за всеки е само пари!

 

 

 

 

Демек и ти казваш, че:

 

 

 

Демек не казвам нищо такова, не знам как си го измисли това! 

 

Грешка е да се говорят подобни глупости. Не напразно учителите са преди всичко ПЕДАГОЗИ. 

 

В първите си седем класа съм научил много от учителите си и нямам предвид уроците в учебника. И не само аз. 

И какъв точно педагог трябва да си, като вашите са ти внушили, че си на мама и на тати златото, най-важния на света, и ти си правиш каквото искаш, без да уважаваш никой! Учителя няма право дори да те обиди, камо ли да те удари! Аз при двама учители за родители, от малък им казах, че никога няма да стана учител, защото на втория ден ще пречукам някое лайнарче от бой!

Link to comment
Share on other sites

А свободията била виновна. Аз пък казвам, че виновни са безплатните неща и българина никога не оценява нищо, което е получил даром. Както и задължителните работи - българските деца ходят на училище по задължение и броят като ненормални кефейки се, че е свършило. Ей това искам да се премахне. Както и безплатните неща за да станат ценени. Пък който не мисли, че си заслужава хич да не ходи на училище. Те и без това въпросните диванета от клипчето не искат.

Тотални глупости. Аз също съм козирувал в тета, че и още 3ма поне има от форума, с които съм бил в един клас, после и колега в унито. Всички се отнасяхме с уважение към учителя, не само това, но и самите учители си бяха силни личности, не даваха гък да им се каже. Особено по специалните предмети. И това е само преди 16 години.

Според твоите критерии ще останат само CEO-та и мафиоти в нашата страна. Това платено, онова платено. Чакай малко Рангеле, огледай се, шибни си един шамар и най-вече... Започни да спиш по нормално време, че сорс кода е почнал да се бъгва.

 

Рангел е нарицателно в случая.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Никой с нищо не е зает, ако си има правилните приоритети.

Има чувство за безнаказаност е там е целия проблем. Другия дедо го каза - "К'во ме е*е за т'ва даскало, като и без това после тая диплома ще прашаса някъде. Да не съм луд тука за 500лв да бачкам на някой"

Я има 10% реализация след ВУЗ-а, я няма и толкова. За средното пък да не говорим. Който го интересува, няма да чака от там да го научат и същия този после попада в Телерика.

Кви правилни прироритети бе, Момко!?!

Какъв по императивен приоритет има от този, да оцелееш и да осигуриш до колкото можеш и оцеляването на поколението ти!?!

Това, че вероятно на теб не ти се налага единствено да оцеляваш, никак, ама никак не важи и за останалите над 80% от българите в България! Да ти го кажа ли и с по-прости думи? Хората от които зависи да помогнат на келешчетата да си създадат приоритети, по едната случайност се падат и техни родители... Започна ли да го стопляш или да се пробвам и още по-простичко да ти го кажа!?!

 

П.п. А съвсем отделен въпрос е, че това си е целенасочена, не държавна, а на политиканите политика, понеже стадото от скотове е много по-лесно манипулируемо от гражданите, чийто съзнание не заето единствено с  мислене дали ще имат с какво да си платят сметките или да посрещнат неименуемите си непредвидени разходи.

Link to comment
Share on other sites

Демек не казвам нищо такова, не знам как си го измисли това!

 

И какъв точно педагог трябва да си, като вашите са ти внушили, че си на мама и на тати златото, най-важния на света, и ти си правиш каквото искаш, без да уважаваш никой! Учителя няма право дори да те обиди, камо ли да те удари! Аз при двама учители за родители, от малък им казах, че никога няма да стана учител, защото на втория ден ще пречукам някое лайнарче от бой!

Защо изобщо някой ще иска да става учител. Не знам как е било преди, но учителската заплата не ме блазни грам. Да не говорим, че нямаш някви права да смажеш никой от бой и всеки ден лайнарчета ти се качват на главата. Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Никой с нищо не е зает, ако си има правилните приоритети.

Има чувство за безнаказаност е там е целия проблем.

Не за безнаказаност а за беззаконие. ЗАЩОТО НЕ РАБОТИ ШИБАНАТА КОРУМПИРАНА СЪДЕБНА СИСТЕМА! 
Link to comment
Share on other sites

Защото да си учител не е работа, а призвание! Нали гледам жената. Добре, че най-накрая я убедих да се откаже и да премине само на частни уроци. Учителската заплата може да не те блазни, но покрай нея, ако имаш акъл и си кадърен, с днешната затъпяваща младеж, която чака да и сипеш всичко на готово, е частните уроците са страшно доходоносни.

Link to comment
Share on other sites

П.п. А съвсем отделен въпрос е, че това си е целенасочена, не държавна, а на политиканите политика, понеже стадото от скотове е много по-лесно манипулируемо от гражданите, чийто съзнание не заето единствено с  мислене дали ще имат с какво да си платят сметките или да посрещнат неименуемите си непредвидени разходи.

Хайде да започнем да ги наричаме Феодали, както би следвало да бъдат наричани все пак тези хора. Може и олигарси ама феодали ми се струва по-правилно.

Link to comment
Share on other sites

Защото да си учител не е работа, а призвание! Нали гледам жената. Добре, че най-накрая я убедих да се откаже и да премине само на частни уроци. Учителската заплата може да не те блазни, но покрай нея, ако имаш акъл и си кадърен, с днешната затъпяваща младеж, която чака да и сипеш всичко на готово, е частните уроците са страшно доходоносни.

Мен такива неща като признания и други глупости не ме блазнят. Всичко се измерва в цифри и колкото повече цифрата на дохода е по-голяма от цифрата на разхода - аз съм доволен. Няма лошо да идеш на урок. Аз на уроци не помня дали бях, но се записах на допълнителен курс по математика. Само това ме интересуваше и на това наблягах. С другото се справях сам... Бая добре смея да кажа. Да не говоря от името на други хора, но най-силните ученици от нашия клас не помня да са били по уроци. По-скоро обратното беше.

 

Как да е. Сега други неща имам в главата, но не са признания и някви глупави ценности

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Защото да си учител не е работа, а призвание! Нали гледам жената. Добре, че най-накрая я убедих да се откаже и да премине само на частни уроци. Учителската заплата може да не те блазни, но покрай нея, ако имаш акъл и си кадърен, с днешната затъпяваща младеж, която чака да и сипеш всичко на готово, е частните уроците са страшно доходоносни.

Аре бе било призвание. И да си лекар било призвание. И трябвало тези хора да работят без пари, защото държавата ги била учила. Селски манталитет е това. А за затъпяващата младеж единствено родителите са виновни. Това да гледаш на образованието като на нещо "ей тъй да мине" зависи само от родителите и тяхното отношение към училището.

 

Всеки полага труд, който следва да бъде заплатен! Колкото по-квалифициран и отговорен е този труд - толкова по-добре заплатен трябва да бъде. 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Кой решава кой труд е по квалифициран, щото боклукчийте в Берлин взимат само около 20 пъти повече от нашите?!

Link to comment
Share on other sites

Аре бе било призвание. И да си лекар било призвание. И трябвало тези хора да работят без пари, защото държавата ги била учила. Селски манталитет е това. А за затъпяващата младеж единствено родителите са виновни. Това да гледаш на образованието като на нещо "ей тъй да мине" зависи само от родителите и тяхното отношение към училището.

 

 

Май не ме разбра правилно, имах в предвид, че да си само учител днешно време, е все едно да работиш за слава, мизерната заплата не може да обезпечи това, което претърпяваш.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо училището да поправя тоталните щети в къщи. Забрави за тези глупости.

 

Изхода е такива да престанат да получават даром неща, които и без това не заслужават. И не пращане в ТВУ или други подобни. Просто да ги изгонят от училище и дотам. На тях не им и пука, защото въпросната диплома не им и трябва - по-добрия въпрос тука е - защо изобщо харчим данъци за да се опитваме да наливаме нещо е празните глави на ей такива индивиди, след като и без това нищо няма да влезе вътре.

 

И в същия момент процъфтяват частни школи, курсове и университети (примерно тезе на Наков, Телерик и т.н.), при това доволно добре платени. Стигате ли вече сами до извода къде е ключа за бараката?

 

Пак глупости. Оная русата минетаджийка с черния джип, дето се беше паркирала върху тротоара, дали ще бъде засегната от платените училища и т.н. неща, които сега са безплатни? Как мислиш? Останалите разлигавени богаташки синчета и дъщерички, които и сега са по частните институции, дали ще се очовечат?

 

Курсовете и частните школи процъфтяват, защото в университета те учат на разни остарели тъпанарщини и не можеш да се развиеш в никоя специалност както трябва.

 

Аре бе било призвание. И да си лекар било призвание. И трябвало тези хора да работят без пари, защото държавата ги била учила. Селски манталитет е това. А за затъпяващата младеж единствено родителите са виновни. Това да гледаш на образованието като на нещо "ей тъй да мине" зависи само от родителите и тяхното отношение към училището.

 

Всеки полага труд, който следва да бъде заплатен! Колкото по-квалифициран и отговорен е този труд - толкова по-добре заплатен трябва да бъде.

Нормално е да гледаш на нещо, което е "ей така да мине". Какво помниш от 8-ми или 10-ти клас?

Ти кога си живял бе човек? Истории от детството си имаш ли?

 

---------------------------------------

 

Гласуването на избори е задължително

 

Айде да видим сега....

Остава и електронното гласуване да пуснат сега, за да могат и хора, които нямат възможност да идат до урните по каквато и да е причина да гласуват и да не бъдат глобявани.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Кой решава кой труд е по квалифициран, щото боклукчийте в Берлин взимат само около 20 пъти повече от нашите?!

 

Господ-Бог. Що за тъп въпрос!? Ти като си търсиш работа като овца ли отиваш и "ми колко ще ми дадете?"... "мммм ми 5лева ще ти дадем за цял месец, ти се радвай, че не ти искаме такса ваход"... ти на това "о благодаря. ами добре тогава" ли ще отвърнеш? 

 

Май не ме разбра правилно, имах в предвид, че да си само учител днешно време, е все едно да работиш за слава, мизерната заплата не може да обезпечи това, което претърпяваш.

 

Именно! А при тези пари никой по-сериозен човек не могат да привлекат за учител. Малко омагьосан кръг.

 

Пак глупости. Оная русата минетаджийка с черния джип, дето се беше паркирала върху тротоара, дали ще бъде засегната от платените училища и т.н. неща, които сега са безплатни? Как мислиш? Останалите разлигавени богаташки синчета и дъщерички, които и сега са по частните институции, дали ще се очовечат?

 

Онази е от броящите. Много те моля. Тя също не знае за какво ходи на училище. Останалите "разлигавени богаташки синчета" като моя примерно, ходят на такива училища защото 1во бройката на учениците в клас е много по-малка и 2ро моите представи за това какво е редно и какво не са такива. Аз не желая държавата да плаща и да определя какво учи моето дете. Това училище за сметка на това имат 1 истински англичанин, който преподава няколко предмета на английски и също така учителката им по математика ми е направила много добро впечатление. Резултатите ги виждам. Отделен момент е, че аз му набивам канчето през седмица да слуша в училище и да внимава, а не съм забелязал да го галят с перце когато говорим на родителските срещи. 

 

Курсовете и частните школи процъфтяват, защото в университета те учат на разни остарели тъпанарщини и не можеш да се развиеш в никоя специалност както трябва.

 

Ааааа добре. Значи бавно стигаш до извода, че трябва да се направи нещо и не просто да се отбива номера, а образованието наистина да дава някакви полезни знания подобно на частните школи и университети. 

 

Нормално е да гледаш на нещо, което е "ей така да мине". Какво помниш от 8-ми или 10-ти клас?

Ти кога си живял бе човек? Истории от детството си имаш ли?

 

Имам - поне 3 пъти са ме заключвали в училище в компютърната зала и майка ми е звъняла във всички болници и в полицията да ме търси. Истории с мен колкото искаш.

 

И не - не е нормално да гледаш на училището като на отбиване на номера. Времето там е за да научиш нещо и трябва да се оползотвори именно за това. Ако беше платено много хора щяха да се замислят за какво аджеба ги дават тези пари. Като е безплатно - абе еби го - да минава и да се приключва с тази "глупост" 

 

 

Гласуването на избори е задължително

 

Айде да видим сега....

Остава и електронното гласуване да пуснат сега, за да могат и хора, които нямат възможност да идат до урните по каквато и да е причина да гласуват и да не бъдат глобявани.

Остава само да върнат и чл. 1ви щото натам са я подкарали ГЕРБ и БСП

Link to comment
Share on other sites

 

Онази е от броящите. Много те моля. Тя също не знае за какво ходи на училище. Останалите "разлигавени богаташки синчета" като моя примерно, ходят на такива училища защото 1во бройката на учениците в клас е много по-малка и 2ро моите представи за това какво е редно и какво не са такива. Аз не желая държавата да плаща и да определя какво учи моето дете. Това училище за сметка на това имат 1 истински англичанин, който преподава няколко предмета на английски и също така учителката им по математика ми е направила много добро впечатление. Резултатите ги виждам. Отделен момент е, че аз му набивам канчето през седмица да слуша в училище и да внимава, а не съм забелязал да го галят с перце когато говорим на родителските срещи. 

 

 

Ааааа добре. Значи бавно стигаш до извода, че трябва да се направи нещо и не просто да се отбива номера, а образованието наистина да дава някакви полезни знания подобно на частните школи и университети. 

  

Имам - поне 3 пъти са ме заключвали в училище в компютърната зала и майка ми е звъняла във всички болници и в полицията да ме търси. Истории с мен колкото искаш.

 

И не - не е нормално да гледаш на училището като на отбиване на номера. Времето там е за да научиш нещо и трябва да се оползотвори именно за това. Ако беше платено много хора щяха да се замислят за какво аджеба ги дават тези пари. Като е безплатно - абе еби го - да минава и да се приключва с тази "глупост" 

 

От какви броящи е? Без значение дали знае или не. Ще ходи, ако ще и платено да е. И не говоря за твоето дете. Не говорим за деца, които не са излезнали от основно училище още. Там положението е под контрол още до някъде и в държавните училища, защото ако малкия ти прави проблем, ще го насолиш пред всичките и ще се кротне, защото си 4 глави над него.

 

После става страшно обаче. В училищата след 8-ми клас. Като се продават амфетамини и трева в държавните училища и кокаин в частните, защото хората са по-богати. За тогава говорим. За годините между 14 и 18, когато средата започва страшно много да влияе на изграждането на характера и в частното училище си заобграден предимно от меркантилни, повърхности, комплексирани, себедоказващи се келеменца.

 

И това ли са ти историите? Че си бил много любознателен и са те заключвали в компютърната зала? Започвам да оставам с впечатлението, че си прекарал едно доста самотно детство... :(

 

Ами аз нищо не помня от ученото в училище. Ти също не помниш, колкото и да ми се обясняваш тука! Само Английски език научих и то не изцяло с помощта на училището. И то в основното. Техникума е фира. Помня обаче как съм бягал от последния час, за да ходя да играя на игрите примерно. Или пък как в техникума съм си тръгвал от последните няколко часа с фалшива медицинска бележка, за да отида да се видя с момиче и т.н. Все едно. Идеята ми е, че дори и да е платено - положението ще е същото. Положението ще е като сегашното със скъпите университети. Мислиш, че не съм искал да уча в чужбина ли? Еми да ама кой да ми даде по 40 000лв на година за частен университет без стипендии? Всички приети там са били по-умни от мен ли? И ако всичките бяха по 40 000лв, аз какво щях да правя тогава? Колкото и да имах желание, гъза да си садера - пак шансовете ми да влезна в тоя университет щяха да са по-ниски от 2-3%.

 

Какъв е чл. 1-ви?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...