Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

 

Никога.Поне не и работещо. Стига с тоя негативизъм! Дано го въведат до 1-2 години, че да се оправи избирателната активност.
Негативизъм?Не.Просто съм реалист.Държавата с най-силно застъпени електронни услуги и правителство в ЕС-Дания,държавата дето е на път да премахне хартиените пари изцяло,няма електронно гласуване та нашите главоци ли?Щяла да се оправи избирателната активност смехххх,ще се оправи стъкмистиката,вече няма да купуват гласове-просто ще си ги манипулират електронно.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нали се сещаш колко са зле тотото като цяло и какви пари перат. И щом тези са успели представи си как някой по-умен го е правил няколко пъти без да го усетят. И като цяло такъв смях в залата няма. Тези 2мата трябва да ги наградят и да опандизят всички шефове и на Декарт и на Тотото

Бъркаш се. Няма как някой да го е правил няколко пъти, след като се знае парите къде отиват ;)

По интересното в случая е, че "хакерите" са се изложили като 2-рокурсници, което ме навежда на мисълта, че има нещо гнило тука...

Link to comment
Share on other sites

Кюрдите в Северен Ирак взривяват и опожаряват жилища на араби, прогонват ги. Честно казано мног се кефя на кюрдите заради смелоста им да се опълчат и на турция и на ИДИЛ.

Не си само ти.

 

 

Бъркаш се. Няма как някой да го е правил няколко пъти, след като се знае парите къде отиват ;)

По интересното в случая е, че "хакерите" са се изложили като 2-рокурсници, което ме навежда на мисълта, че има нещо гнило тука...

Те май са точно второкурсници

Link to comment
Share on other sites

Негативизъм?Не.Просто съм реалист.Държавата с най-силно застъпени електронни услуги и правителство в ЕС-Дания,държавата дето е на път да премахне хартиените пари изцяло,няма електронно гласуване та нашите главоци ли?Щяла да се оправи избирателната активност смехххх,ще се оправи стъкмистиката,вече няма да купуват гласове-просто ще си ги манипулират електронно.

 

Типично мислене имаш.

Електронният вот се манипулира по-трудно от хартиения, защото не може да бутнеш 40 000 невалидни бюлетини и да омешиш вота за района. А и ако е направено както трябва - няма как да сменят твоят вот с друг. Трябва да намерят нов избирател, на който да пишат вота.

 

Хората гледат прекалено много филми за хакери...

Link to comment
Share on other sites

Истината е, че когато си решил да правиш изборни далавери, ще ги направиш и с електронен, и без електронен вот, че като ги знам тука какви тарикати има...ще направят изборните далавери даже и без избори.

Link to comment
Share on other sites

 

Типично мислене имаш....

 

"Всеки по-задълбочен анализатор ще ви каже, че избирателната активност не се покачва с технологични решения, а с даването на реална причина на избирателя да гласува. С други думи – ако ще и да може да се гласуват само с мигване, ако хората не виждат защо да гласуват, просто няма да го направят. И обратното – ако хората имат мотивация да гласуват, ако ще и урните да са на дъното на океана, те пак ще намерят начин да пуснат гласа си"

 

Прочети още на: http://www.bgnes.com/analizi-i-interviuta/analizi-i-interviuta/4371825/

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Това няма нищо общо в случая. Докато не се въведе истинско електронно гласуване в тази държава ще командват фесовете. Те изпитват неистов страх от този вид гласуване, защото много добре знаят какво означава то. Защото над милион и половина българи (може би два) по света ще гласуват вече всеки път, никой от тях няма да гласува за ДПС и властта няма да се решава с кебапчета по циганските махали и сплашване на помаците. Това е основното и най-важно нещо. Затова от толкова години само се говори и умишлено се спъва тази опция. Жалко че като дойде, може вече да е късно.  

Link to comment
Share on other sites

Това няма нищо общо в случая. Докато не се въведе истинско електронно гласуване в тази държава ще командват фесовете. Те изпитват неистов страх от този вид гласуване, защото много добре знаят какво означава то. Защото над милион и половина българи (може би два) по света ще гласуват вече всеки път, никой от тях няма да гласува за ДПС и властта няма да се решава с кебапчета по циганските махали и сплашване на помаците. Това е основното и най-важно нещо. Затова от толкова години само се говори и умишлено се спъва тази опция. Жалко че като дойде, може вече да е късно.  

Видене, моите уважения, но аз нещо изобщо не мога да схвана "логиката" на тази простотия. Българите, живеещи в България НЕ ИСКАТ да гласуват вече на толкова избори в продължение на години и предпочитат да ходят за гъби, а сега в един момент тия, които отдавна не живеят в България ще се втурнат тутакси да гласуват на избори по интернет. Що за малоумна теза? Защо никой не прави така, щото тия българи в държавата, където анджък са изборните урни, и които ходят за гъби всеки път, да вземат да си вдигнат задниците и да отидат до урните?

Link to comment
Share on other sites

Това няма нищо общо в случая. Докато не се въведе истинско електронно гласуване в тази държава ще командват фесовете. Те изпитват неистов страх от този вид гласуване, защото много добре знаят какво означава то. Защото над милион и половина българи (може би два) по света ще гласуват вече всеки път, никой от тях няма да гласува за ДПС и властта няма да се решава с кебапчета по циганските махали и сплашване на помаците. Това е основното и най-важно нещо.

 

Адски голяма заблуда.Електронното гласуване не отменя стандартното с бюлетини.Просто добавя още една възможност.Злоупотребите,изградени с години при "хартиените" вотове ще си продължават с пълна сила...Кое ще се промени точно?Гласуващите под строй турчоля за дпс или пък работодателите из помаклъка дето дават бонуси към заплатите на работниците при определен изборен резултат?Аз съм за електронното гласуване,ходя да гласувам като гламав на всички избори,всичките ми приятели в чужбина до един гласуват.На последните избори приятели в Копенхаген пътуваха на мотори 150км в едната посока до посолството да пуснат бюлетина,мислиш ли че за тях ще се промени нещо?НЕ.Имат желание да гласуват-намират начин.

Link to comment
Share on other sites

Българите в България в болшинството си са вече скотска рая и селташки чалгари. И на практика от години изборите се решават с цигански и турски вот, тъй като този електорат е твърд и ходи под строй до урните. На останалите отдавна има е писнало и ги е обзело отчаянието и апатията. И няма кой да ги изкара от нея. Като си толкова отворен, вземи ела и изиграй Левски. Много е лесно да се дават оценки от Канада, неведнъж съм ти го казвал на тебе това. Когато веднъж се видят някакви що годе реални и смислени резултати от избори, тогава и тук хората ще отидат да гласуват. Със сигурност. Защото ще видят, че смисъл има. Тезата никак не е проста, още по-малко малоумна. А никой не прави нищо за тия в държавата УМИШЛЕНО, ако не ти е известно. Затъпява се нацията УМИШЛЕНО, ако не ти е известно и изключително успешно. Защото това е изключително удобно на тези, които печелят от статуквото. Чалга и ракия и печалба с минимални средства и смешна бройка купени гласове. Гласовете в чужбина обаче не се купуват току така, а хората, които са там не биха ги продали за 20 лева, ако изобщо позволят подобно нещо да се коментира. Така че тия високопарни, назидателни приказки за това как  и защо тука не гласували - не на мене. Още първият вот с възможност за електронно подаване моменталически ще покаже резултати. Тогава ще са много интересни процентите на ДПС, БСП и АТАКА.... 

 

НЕМО - една птичка пролет не прави - ако са отишли 2 твои приятели - 2222 не са отишли. На предишните избори пък брат ми вися 4,5 часа на улицата в Лондон на опашка и заяви, че втори път няма да отиде. И аз не бих отишъл по този начин. Да не говорим колко стотици хиляди хора и да искат нямат тази възможност, точно защото трябва да идат на майната си, а отгоре и на това да ги правят на маймуни като идат. 

Link to comment
Share on other sites

"Всеки по-задълбочен анализатор ще ви каже, че избирателната активност не се покачва с технологични решения, а с даването на реална причина на избирателя да гласува. С други думи – ако ще и да може да се гласуват само с мигване, ако хората не виждат защо да гласуват, просто няма да го направят. И обратното – ако хората имат мотивация да гласуват, ако ще и урните да са на дъното на океана, те пак ще намерят начин да пуснат гласа си" Прочети още на: http://www.bgnes.com/analizi-i-interviuta/analizi-i-interviuta/4371825/

 

Анализаторите могат да си втъкнат анализите в задника. Ще дам пример по-долу да не го пиша 2 пъти.

 

Видене, моите уважения, но аз нещо изобщо не мога да схвана "логиката" на тази простотия. Българите, живеещи в България НЕ ИСКАТ да гласуват вече на толкова избори в продължение на години и предпочитат да ходят за гъби, а сега в един момент тия, които отдавна не живеят в България ще се втурнат тутакси да гласуват на избори по интернет. Що за малоумна теза? Защо никой не прави така, щото тия българи в държавата, където анджък са изборните урни, и които ходят за гъби всеки път, да вземат да си вдигнат задниците и да отидат до урните?

 

Аз ще ти кажа логиката. Хората, които са на кантар, предпочитат да не губят 40 минути от ежедневието си, за да отидат до урните. Ти лично, колко петиции си подписал на ръка на улицата или в някое учреждение? А колко петиции си подписал за 1 минута онлайн? Същото и с анкетите. Колко анкети си отговорил онлайн и на колко от тях си стоял по 15 минути на телефона, да си губиш времето и да отговаряш въпроси? Въпроса е реторичен, не е нужно да ми казваш, че ти такива неща не правиш.

 

Хората, които са на кантар или просто не им пука достатъчно, за да си губят времето да идат да гласуват физически, защото "няма за кого" или "всичките са еднакви", и т.н.- ще гласуват онлайн, защото е по-лесно, по-бързо и по-нетрудоемко.

 

На всичкото отгоре, първият път ще им е и интересно на хората да гласуват и ще има рекордна активност.

 

Познавам 2-ма човека поне, които са апатични към изборите, но ако могат да си дадат вота от вкъщи - ще го направят.

 

При последните 2 избори просто не се чувствах добре в денят на изборите и не можах да ида да гласувам. Ако беше от компютър - щях да стана за 2-5 минути, да си дам вота и да легна пак.

 

Имам 4-ма колеги, които не са от Пловдив, но живеят тук постоянно без сменена регистрация. Те трябва да обикалят по общини и разни други институции, за да си изкарат разрешително да гласуват в Пловдив, или да се приберат до родните си градове, за да гласуват там. Те също ще гласуват, когато електронното гласуване се въведе.

 

И какво стана? От "малоумната" теза - 7 гласа в повече и това само от моето обкръжение, и то на прима виста.

Link to comment
Share on other sites

Както се каза, който иска, намира начин и решение. Всичко друго са оправдания. Особено говоря за хората, живеещи в България. Да, неудобство е, но не е кой знае какво. Тези в чужбина, които трябва да пътуват по 300 километра по ги разбирам, макар че шапка свалям на желаещите да гласуват, независимо от обстоятелствата.

Три пъти на избори, ако не се лъжа, съм ходила до ГРАО да подавам заявление за гласуване по настоящ адрес. Вече не ми се налага, защото официално съм пловдивски гражданин. И два пъти (на редовни избори, и на балотаж), до Хисар, за да гласувам. И тогава работех в Карфур, на смени, хич не ми беше удобно.

 

Ей от това ще си умрем българите, от мързела и мисленето "Нали не съм само аз?", "К'во ме е*е?" и "Не ми се занимава".

 

А иначе се надявам поне малко да се трогнат младите хора да гласуват, ако се въведе някой ден в необозримото бъдеще, електронното гласуване.

Link to comment
Share on other sites

 

"Познавам 2-ма човека поне, които са апатични към изборите, но ако могат да си дадат вота от вкъщи - ще го направят."

 

wOOX При толкова сериозен коментар и статистиката мълчи :popcorn:

"Само че емпиричните данни в Естония не показват нищо подобно. Не се покачва избирателната активност, а просто една част от хората, които тъй или иначе си гласуват го правят онлайн. Важно е да се отбележи, че от всички гласуващи, процентът на подалите гласа си през Интернет е между 15 и 25 на сто, т.е. дори естонците, при които се гласува и онлайн от 2005 г., масово предпочитат да гласуват с хартиени бюлетини. "

 

Това в единствената страна в света дето е въведено електронното гласуване.....

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

 

"Познавам 2-ма човека поне, които са апатични към изборите, но ако могат да си дадат вота от вкъщи - ще го направят."

 

wOOX При толкова сериозен коментар и статистиката мълчи :popcorn:

"Само че емпиричните данни в Естония не показват нищо подобно. Не се покачва избирателната активност, а просто една част от хората, които тъй или иначе си гласуват го правят онлайн. Важно е да се отбележи, че от всички гласуващи, процентът на подалите гласа си през Интернет е между 15 и 25 на сто, т.е. дори естонците, при които се гласува и онлайн от 2005 г., масово предпочитат да гласуват с хартиени бюлетини. "

 

Това в единствената страна в света дето е въведено електронното гласуване.....

 

 

И веднага се пита - колко естонци живеят трайно в чужбина? Колко цигани има в Естония като свободен пазар на гласове? Колко турци има в Естония и има ли конфликтна етническа партия, аналог на ДПС? Тия сухи статистики малко ги обмисляйте преди да ги прилагате към български модел.  

Link to comment
Share on other sites

 

...Тия сухи статистики малко ги обмисляйте преди да ги прилагате към български модел.  
Сигурно не са много ама други с таквиз избори нЕма ;)
Link to comment
Share on other sites

 

wOOX При толкова сериозен коментар и статистиката мълчи :popcorn:

 

 

При положение, че ти пускаш просто някакви твърдения на анализатори, а аз ти давам факти от реалния живот, били те и в малки цифри, сарказмът ти е някакси неоценен. Нямам нито желание, нито възможност да обикалям да анкетирам хората по улицата.

 

Аз ти давам пример за 7 човека, които ще са повлияни от електронното гласуване - ти ми даваш пример за 0, които няма. Къде изобщо се пънеш при такова отношение? Мога да ти гарантирам, че твоите приятели НЯМА да пропътуват 150км с мотори в едната посока, за да гласуват ако има електронно гласуване. Ще прекарат 3-те часа със семейство, приятели или просто в мързелуване. Без излишен риск, докато пътуват 300км за една бюлетина, която може да се пусне и онлайн.

 

Технологията се развива в грешна посока. Всичко вече е електронно. Аз сметка в офис на фирма не съм плащал от 6 години. На теб ако ти е кеф - ходи, но не казвай, че е по-удобно и по-добро. Ти ходиш да си плащаш сметките, защото ти се разхожда. Както твоите приятели пътуват 150км в едната посока с мотори, защото им доставя удоволствие. Ако трябваше да правят нещо неприятно в продължение на 3 часа, за да стигнат до урните, дали щяха пак да го направят от граждански дух? Нека не се заблуждаваме тука.

 

Погледни правила и закони при гласуването в другите държави и тогава сравнявай с България. В Швейцария им пращат бюлетините по пощата и хората ги връщат пак по пощата!

 

Аз и на това съм навит - няма проблем. С тая разлика, че половината ще бъдат недоставени или ще паднат от някой камион в Родопите, докато ги превозват от Кършака до Кичука.

Link to comment
Share on other sites

Ангел е прав, но на мен ще ми липсва нормалното гласуване и по-точно социалния момент - излизане вкупом на 15 авери от блока и след урните захващаме с бири и мезета :D

Link to comment
Share on other sites

Ангел е прав, но на мен ще ми липсва нормалното гласуване и по-точно социалния момент - излизане вкупом на 15 авери от блока и след урните захващаме с бири и мезета :D

 

Никой не те лишава от това и няма право! Говорим за опция електронно гласуване за удобство на хората, не за опция ЗАДЪЛЖИТЕЛНО електронно гласуване... 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Технологията се развива в грешна посока. Всичко вече е електронно. Аз сметка в офис на фирма не съм плащал от 6 години....

 

 

Нещо не четеш ми се струва.НЕ СЪМ против електронното гласуване ИЗОБЩО,тъкмо обратното.Просто съм убеден ,че няма как у нас да го направят достатъчно сигурно и честно...точно заради партийната система.Това са две много различни неща.Аз също не плащам сметки много отдавна на гише,но изборите са нещо коренно различно.Там залога е колосален,ако банката ти се издъни при плащане ще ти възстановят парите тихомълком,обаче при манипулиране на избори...ще си ги гледкаме четири години как влачат.Задай си въпроса защо държави технически на светлинни години от нашата не гласуват по интернет?

 

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Нещо не четеш ми се струва.НЕ СЪМ против електронното гласуване ИЗОБЩО,тъкмо обратното.Просто съм убеден ,че няма как у нас да го направят достатъчно сигурно и честно...точно заради партийната система.Това са две много различни неща.Аз също не плащам сметки много отдавна на гише,но изборите са нещо коренно различно.Там залога е колосален,ако банката ти се издъни при плащане ще ти възстановят парите тихомълком,обаче при манипулиране на избори...ще си ги гледкаме четири години как влачат.Задай си въпроса защо държави технически на светлинни години от нашата не гласуват по интернет?

 

Защото там има по-големи интереси избирателната активност да остане такава, каквато е и да не се промени?

Нека не обсъждаме конспиративни теории.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

 

Защото там има по-големи интереси избирателната активност да остане такава, каквато е и да не се промени?
Сигурно е за това ще знаеш :o Както и да е оспамихме темата ще се радвам да не съм прав,изборите у нас да тръгнат по електонно мед и масло...
Link to comment
Share on other sites

Едва ли, но пък моменталически ще си проличи ако има стъкмистика, каквато се прави в момента и вотът няма да се решава от 1/3 от избирателите... Със сигурност. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...