Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Интересно е да се види същата статистика и за други типове престъпления. Сигурен съм, че няма да има много разлика. При мен за всичките неща, за които съм стигал до тях, успеваемостта им е точно 0%!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

МНОГО ДОБРЕ КАЗАНО!!!

12193619_1181525295192794_71353976541053

 

До вчера биха НАРОДА, за да осигуряват спокойствието на властта.. днес били от народа и ще свалят властта? Каква поредна идилия. Излиза по телевизията една "фуражка от народа" и обяснява как утре се махали от границата и пускали всички мангали да влизат в България и да правят каквото си искат вътре. Питам се #КОЙ ще разследва това изказване на "блюстителя на реда и закона" и кой въобще им позволява да блокират стотици пътища без разрешение? Затвор за всеки, който не спазва законите! Нали така беше? И бъдете спокойни, напускайте дружно, със сигурност НАРОДА ще пази по-добре границите на Родината!

 

Link to comment
Share on other sites

Да се създадат по искане на държавата временна охрана на протеста, която да има право да бие като тях "законно" и наистина с удоволствие отивам да ги опазя едно хубаво!

Полицаи блокираха колелото на Водната палата и Околовръстното не било протест, а среща на колеги...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Да се създадат по искане на държавата временна охрана на протеста, която да има право да бие като тях "законно" и наистина с удоволствие отивам да ги опазя едно хубаво!

Полицаи блокираха колелото на Водната палата и Околовръстното не било протест, а среща на колеги...

 

Tова за мен е поредното доказателство, че се чувстват над закона (но иначе според тях не било така).

Link to comment
Share on other sites

Пълно разпускане на МВР, и нови 15хил души трябва да се наемат при нови правила, със силно завишена отговорност и много добро материално осигуряване. Бивши кадри не трябва да имат право да бъдат наемани. И готово.

 

Същото е нужно и в прокуратурата и и съда.

 

Не може тия системи да си работят 80 години по един начин ама ние да очакваме да бранят демократичните ни граждански права.

 

Да, в тия системи има и много стойностни хора. Ама цедката в момента не я интересува кой какъв е.

 

Обществото има огромен интерес покрай гнилото и здравото да се изреже и след това с много голям контрол да са се наемат хора.

 

Другото е отбиване на номера. Всеки по-горестоящ като е бил "от едно време" в системата и всеки като те дели на "наше момче/момиче"... резултатите са налице.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Хайде разрови се какво е диш-хакъ. Не, че не плащаме сега по-лошите осигуровки...

Днес попаднах на това. Не знам колко е вярно наистина, но звучи като правилното решение за днешната ситуация

 

В Османската империя винаги, когато някой султан искал да направи реформи в армията еничарите се обявявали против и излизали на бунт срещу реформите. Имало случаи даже след подобни бунтове да се сменят султани...Повечето султани не искали да си имат проблеми с еничарския корпус и се отказвали от реформите, даже давали все по-големи привилегии на еничарите.

В резултат на това те от елитен боен корпус - страшилище за враговете на Империята, се превърнали в капризни мързеливи тулупи, които губели все повече от войнските си качества; последиците - в края на XVIII - нач. на XIX век еничарите започнали да губят сражение след сражение.

И така до 1826 г., когато се намерил един султан (Махмуд II), твърдо решен да извърши тотална реформа в армията. Естествено еничарите пак излезли на бунт и блокирали главния площад на Цариград. Султанът опитал първо дипломатично да ги накара да се приберат в казармите. Те отказали дори заплашили да нахлуят в двореца и да пленят всички високопоставени лица около султана. Тогава Махмуд II изкарал на площада артилерия...и от "смелите" еничари не останало и следа. Останалите живи изпратили пратеници до султана да го молят за милост. Той обаче ги екзекутирал без да му мигне окото.

Така се поставили основите на изграждането на модерна армия (за онова време) в Османската империя.

Link to comment
Share on other sites

Абсурд какъвто може да се получи вероятно в една единствена страна от земното кълбо!

 

Това трябва да се запомни от хората!!!

Link to comment
Share on other sites

Ама този филм вече сме го гледали бе, дорогие товарищи! Да ви пусна ли спойлер как свършва филмчето, кой на края се оказва гадняра, дето яде сладкото и кой е героят, дето запрята ръкави и собственоръчна започва да вари ново?

Link to comment
Share on other sites

Ха ся ми кажете, покрай протеста на ушевите, ко разбрахте за новата реформа в образованието?

Link to comment
Share on other sites

Дали ще доживея деня, когато и ние като румънците ще спретнем на нашите управници един CTRL+ALT+DEL протест? Но да е с последствия, както при тях, а не само да си протестираме и да ги плюем, а ония да се правят, че само дъжд вали...

Link to comment
Share on other sites

Не знам, хора. Ежедневно се сблъсквам с ужасна неграмотност сред млади хора и се плаша...

Link to comment
Share on other sites

Ежедневно се сблъсквам с ужасна неграмотност сред млади хора и се плаша...

 

Повече ме плаши отговорът, който получавам, когато направя съответната забележка: "Е к'во толкова..."

Link to comment
Share on other sites

Повече ме плаши отговорът, който получавам, когато направя съответната забележка: "Е к'во толкова..."

 Най-страшното изречение в този контекст е : "Не съм само аз".

Пък после нямало положителна промяна. Ами тя се прави от всеки един, капка по капка. Това, че другите са неграмотни, не е оправдание или повод за утеха.

Link to comment
Share on other sites

Напротив! Абсолютно валидно оправдание си е, когато си в матрицата на стадното мислене ;)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Само от вътрешнофирмената кореспонденция по текущи проблеми такива бисери има... Направо нямам думи. В официалната е добре, там са грамотни хора. Но иначеее.... Особено от 1 line кви неща изскачат...

Link to comment
Share on other sites

Какво, ако уволним цялото МВР? явно и други хора мислят като мен!

 

Ами освен да се самоцитирам:

 

..нали знаете - каквото и да ви говорят, да знаете, че става дума или за :hump: ...или за smileys-money-374426.gif , ....

 

...в случая с МВР - единствено за онова на втората емотиконка.

 

=============================================================

 

Стрелба в сливенски техникум - един убит и трима ранени

 

Нападателят - мъж на около 30 години, наръгва с нож двама души - ученичка от 9-и клас и настоящия й приятел, които били в двора на училището. Момичето почива на място. Нападателят е стрелял по двамата с газов пистолет. С порезни рани и е учителка, която е била в района. Убиецът бяга от местопрестъплението и се прострелва в устата във входа на съседна кооперация.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...