Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Много си прав. Само да се опитам да ти отговоря на някои "защо". Петролът е ясен и на първолаците вече, та е излишно да го дискутираме. Не е само той - има и дрога. Доста по-яка баница. Какво по дяволите мислиш "търсят" в Афганистан толкова години? Но има и нещо друго, което е важно - войната. Войната като такава. Войната не като конфликт, а като бизнес. Сега да видим кой има най-голям бизнес във войната? В коя държава десетки милиони са заети в производството на оръжия? Хм? Кой има интерес да предизвиква конфликти, за да се харчи тая продукция? Защото ако не се харчи, бизнесът пропада в една и без това фалирала кошара. В този ред на мисли кой има най-големия бюджет за война в света? Въобще кой има интерес от война? Кой научи козоебците да правят бобми? Кой ги научи и тренира на подривна дейност? Кой ги направи партизани? Кой пали огъня навсякъде? Хаштаг КОЙ......    

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, гадовете трябва да се изтребват, но други са за е*ане - искат да ми кажат, че с цялата си военна мощ щатите и ЕС не могат да ги смачкат за 1 месец ли? Че години им разрешават да се разрастват, да режат демонстративно глави и да печелят милиарди от петрола, дето уж им е забранено да го изнасят ли? Айде не на мене тия....утре пак ще излезнат по улиците на Париж с плакатите против тероризма, пак ще има купища цветя в памет на загиналите, пак всички световни лидери ще осъдят атентатите и пак всички ще сме съпричастни към трагедията на близките на загиналите...само че така не се решават нещата. Не може да си демократичен към индивиди, чиято единствена цел е да се самовзривят в тълпа хора или да стрелят с 'калашников' в някое кино или театър. Ако някой ми даде пълна власт в световен мащаб само за месец-два и взема дедо за помощник, нали се сещаш колко ще ни пука за световното мнение на организациите за защита на правата на някои си....ама за съжаление такива права на такива като нас не дават. Извинявай - ще ги търпят сумати години да завземат териториите на 3-4 страни...да бе, да... :thumbsdown:

А невинните хора в тези държави? Нали това уж е целта. Да се избият терористите, но да има възможно най-малко жертви цивилни хора. Една война ще заличи всички, а косвените жертви в случая ще са повече, отколкото си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

А невинните хора в тези държави? Нали това уж е целта. Да се избият терористите, но да има възможно най-малко жертви цивилни хора. Една война ще заличи всички, а косвените жертви в случая ще са повече, отколкото си заслужава.

 

Кои невинни, младежо? Тия с червените сака ли? За съжаление не можеш ги отся. Има отколешни методи за подбор, но все са недемократични! ДУМУКРАЦИЯ няма, рийш ли... Правата на овцоебеца с жена на 12 нарушаваш... Казано е - каквото си направиш сам, друг не може да ти го направи. Косвените жертви казваш.... Нек'си те виждам като косвена жертва ако се появиш в чалмалийските райони с твоя хиперстайлинг. Хем ща иВат, хем ща колат.. Като овца, щото за тях си точно това. Както и нещастниците, загинали снощи.  

Link to comment
Share on other sites

А невинните хора в тези държави? Нали това уж е целта. Да се избият терористите, но да има възможно най-малко жертви цивилни хора. Една война ще заличи всички, а косвените жертви в случая ще са повече, отколкото си заслужава.

 

Аха...значи да режем опашката на котката по мъничко...за предпочитане в милиметри и да търпим с години всяко отрязване на поредна глава, всеки идиот с калашник в кино или всяко поредно камикадзе с предсмъртен вик Аллах акбар? Да, наистина - това е една много добра алтернатива...пък може ония за дългото време докато ги търпим да се осъзнаят и да кажат "баси к'ви сме гадни, наистина не трябва да правим такива лоши работи". Интересно ако отвлекат тебе или твой роднина дали пак така ще разсъждаваш за евентуалните невинни жертви в ония региони....щото разбираш ли досега с тия постоянни въздушни удари (без особена полза) няма никакви цивилни жертви сигурно и щото ИД там не убива никакви цивилни...ама така е винаги, когато режеш опашки по хиляда пъти, а не решаваш генерално проблема.

Link to comment
Share on other sites

 а не решаваш генерално проблема.

 

А хаштаг КОЙ създаде проблема? Щото от овчар диверсант лесно не се става... Някак си не е естествено развитие на нещата... 

Link to comment
Share on other sites

А невинните хора в тези държави? Нали това уж е целта. Да се избият терористите, но да има възможно най-малко жертви цивилни хора. Една война ще заличи всички, а косвените жертви в случая ще са повече, отколкото си заслужава.

Точно с въздушните удари загиват много невинни, защото тези чалми са пръснати из цивилното население и нямат огромни бази които да бъдат бомбардирани! Затова трябва тези които ги създадоха вече да предприемат една наземна акция съвместно с ЕС и да влязат да ги изринат, а не да обясняват Башар Асад колко бил лош...

Link to comment
Share on other sites

Ский ся, аз лично съм съм доволен руснаците как нищо не правят там... Нека продължават така нищо да не правят. И най -важното - с два счупени самолета...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Войната докарва повече $$$ и от дрогата, така че хората от които зависи решаването на проблема, много трудно ще се навият да си врътнат сами кранчето.

И ся к'ва стана тя? Онея с големия военен бюджет ядат яко, а тези омотаните от EU им сърбаме попарата.

Абе това вече не се ли случи през 2008?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Както предвидих в един от предишните си постове - пред френското посолство са започнали да трупат цветя в памет на загиналите. Няма лошо...препоръчвам и на Ангел да отиде да остави някоя китка. Аз също съм съпричастен, но не виждам смисъл всеки път когато поредния идиот убие хора в името на идеите си, да ходя да оставям по някоя китка, щото никого няма да върна от оня свят, пък и разбиранията ми как трябва да се постъпва с крайния ислямо-тероризъм са малко по-радикални.

Link to comment
Share on other sites

Къде отидоха защитниците на горките бежанци, които Европа нямало да усети защото били много малко като процент от европейското население? Тоя кор тепърва започва според мен с всичката тази сган която беше пусната! Да ги товарят на кораби всичките и да им ги пращаме към Щатите като много знаят!

Link to comment
Share on other sites

А пък от анти-тероризъм какви пари се вадят ако знаете, ехх.. мечта направо , мечта. Коне с капаци да бяхте да ви разбера ама уж не сте. Защо се намираме в тази ситуация ? А ? Защо хората в онези държави са безумно изостанали в сравнение с така наречения цивилизован свят ? Да повторим въпроса на Виден ,а. Кой ги докара до там ? Те сами ли се докараха до там ? Като израснеш в подобна среда е много лесно да бъдеш манипулиран. Ние сме малко над тях в това отношение, колкото и да си въобразяваме, че сме по-добри от тях. Може ама с малко. Затова са и тия идейки да избием всички. Ама да помислим как да се култивира проблемния район не може. Само трепане и мародерстване, туй то. Ама то е щото сме цивилизовани, нъл тъй :) Не ми се мисли ако не бяхме цивилизовани. Децата и  жените им ще ги трепем ли ? Дядовците и бабите ? Цялата рода ли чистим или само каквото е чисто и прегледно ? До крак цяла държава или половината ? Щатите, Франция, Англия и още една две държави докараха до там цял един район на картата на света да е в състояние на интелекта и културата с къмто 2 века назад. Честно казано , кура ми да ядат и да се радват че са минали само с има няма 200 души. Лошото е че тия дето са загинали са отново онези, които нямат хал-хабер от цялата работа. В същото време колко десетки хиляди измряха във въпросния регион дето ражда терористи ? 

Link to comment
Share on other sites

В същото време колко десетки хиляди измряха във въпросния регион дето ражда терористи ? 

 

И решението е? :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

Щото не успях да прочета такова. Ако те разбирам правилно, искаш да ги оставим да си се оправят сами, ония да продължават да трепят всичко живо в оня регион, а ние да приемем още десетина милиона бежанци, понеже нали казваш, че все пак сме една идея по-цивилизовани...или пък не съм те разбрал правилно? :)

Аз лично нямам нищо против да не им се месим, обаче и да не приемаме бежанци и мигранти...ама май не става хем едното, хем другото, та...?

Link to comment
Share on other sites

 

А ти какво точно предлагаш да се направи? Това са нискоинтелигентни фанатизирани същества, които се множат като хлебарки. Все повече ще натежава и проблем от другаде - населението на Африка въпреки, войните, мизерията, глада, липсата на питейна вода и факта, че в някои африкански средната продължителност на живота е под 35 години, се е увеличило 4 пъти от 1955 до 2009. Колко ли дълго ще им трябва да се усетят на фанатиците, че от там могат да вербуват колкото си искат други нискоинтелигентни хора за каузите си?

Link to comment
Share on other sites

Както предвидих в един от предишните си постове - пред френското посолство са започнали да трупат цветя в памет на загиналите. Няма лошо...препоръчвам и на Ангел да отиде да остави някоя китка. Аз също съм съпричастен, но не виждам смисъл всеки път когато поредния идиот убие хора в името на идеите си, да ходя да оставям по някоя китка, щото никого няма да върна от оня свят, пък и разбиранията ми как трябва да се постъпва с крайния ислямо-тероризъм са малко по-радикални.

Мен защо ме намеси не разбрах само. Аз съм последният човек, който ще е съпричастен с каквото и да било.

 

Според твоята идея обаче, ако някой иска да изсели циганите от България примерно, трябва да изсели цялата държава.

 

Няма как да се избият всичките. Те не са си само по местата. Те са из целия свят. Ще нападнат въпродните държави с армии, а в САЩ, някой местен ислямист ще реши, че ще отмъщава за непознатите си сънародници и ще иде да се взриви в някой кино салон или МОЛ... Ами ако освен тоя в САЩ, във всяка една държава се появи по един такъв и реши да отмъщава?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

С никой не съм солидарен, с никой няма да бъда солидарен, няма да поемам няква вина/тежест за чужди грешки. Франция и Германия имат квартали с големината на София пълна само с мюсюлмани и всяква друга паплач, след всичките тия полу-човеци които минаха като “бежанци” кура тепърва ще става по-голям.....ИДИЛ не могат да се борят с Русия/Сащ/Франция и т.н. в директни военни действия....за сметка на това пък на членовете им не им пречи да се взривяват та тоя филм терпърва започва. 

 

 

 

Аз мога да ти обясня много лесно, без да съм чел "новината". За целта ще ти топна главицата във затворен съд с ... каквото пожелаеш и ще го пердаша отвън. Ще гледам кога ще ти избие кръв от носа... 

 

 

 

:bowdown:

 

г-н Хорейшио не разбрах как точно са откраднали рибата ? И колко точно време трябва някой да блъска необезпокоявано по аквариума за да стресира животинките до смърт.....

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

И решението е? :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

Щото не успях да прочета такова. Ако те разбирам правилно, искаш да ги оставим да си се оправят сами, ония да продължават да трепят всичко живо в оня регион, а ние да приемем още десетина милиона бежанци, понеже нали казваш, че все пак сме една идея по-цивилизовани...или пък не съм те разбрал правилно? :)

Аз лично нямам нищо против да не им се месим, обаче и да не приемаме бежанци и мигранти...ама май не става хем едното, хем другото, та...?

Ние да се месим ?? Кои точно сме ние, че да се месим в каквото и да било ? Това как да е. Решение вече няма. Решение имаше преди 25-30 години. Че даже и преди това. Вече е късно за каквото и да е. И изтребването не е решение. Никой не ни е карал да приемаме бежанци. Путкогъзите ни политици под натиска на "демократична" Европа я сътвориха тая свинщина. Какво се случи в крайна сметка ? Загинаха невинни. И това далеч не са последните невинни, които ще загинат. Докато има нефт, дрога, търговия с оръжие и растящи бюджети за анти-тероризъм, никой нищо и никога няма да остави в онзи регион. Прекалено е късно за каквото и да е нормално решение. Горния ми коментар беше насочен към вашите коментари. Меко казано тъпи, без да ми се обиждате. Искате геноцид. И то при положение, че сте ми седнали пред компютрите и ръсите мозък. Що не изтрепем и мангалите, след като те са в пъти по-голям проблем от бежанците ? Или само можем да си пише съчинения в свободен стил из форумите. Ай стига глупости вече, че е смешно за големи хора да разсъждават по този начин.

Link to comment
Share on other sites

В "ние" изобщо не визирах България, защото ние винаги сме били незначителни (с леки краткосрочни моменти преди доста векове). А освен това искаме или не искаме, вече сме в ЕС и ще приемаме каквото ни наредят, та пушек ще се вдига. Само не разбрах защо намеси циганите и глобалното им изтрепване, след като досега, освен случаите на убийство на някоя баба или дядо,  не съм чул за циганин-терорист самовзривил се в кино или застрелял по идейни съображения няколко десетки човека...не че в бъдеще не е възможно в Пазарджик например и тях да превъртят, ама поне на тоя етап повечето са само кърлежи, неплащащи сметки и смучещи всичко в държавата, което е възможно да се изсмуче.

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли, едно девойче, което ми е дружка, от Индонезия, мюсюлманка, снощи се е спасила на косъм. По-точно - спасили са я. Каза така - солидарна съм със загиналите хора. Можеше да съм аз. Не съм солидарна с политиците, които причиниха това.

 

Не е стокхолмски синдром при нея. Радвайте се, че ние сме само разпределителен пункт. Притеснявайте се от факта, че граничим с държава, която от години подпомага миграцията на ислямисти. За Африка - там има доста ислямски държави.

Link to comment
Share on other sites

Абе нали във Франция е забранено притежаването на оръжие, особено автоматично. Тези как така са се сдобили с нещо? Нали е забранено? Сега някой от защитниците на забраната за разпространение на оръжие ще се сети ли какво щеше да е положението, ако тези идиоти не бяха единствените въоръжени там? Дали щеше да има толкова много жертви или те щяха да са измежду застреляните? Защото не е същото като да си единствения въоръжен и да стреляш по овце и "овцете" да отвърнат на стрелбата...

 

Те само лек повод за размисъл, може да вземат да ви минават не толкова либерални идеи ако помислите малко.

Link to comment
Share on other sites

Защото не е същото като да си единствения въоръжен и да стреляш по овце....

 

Точно като стрелба по овце е било...по-точно - като разстрел на овце. Когато са започнали да стрелят вътре по хората, народът е легнал на земята, опитвайки се да  се предпази по някакъв начин, а ония гадове най-спокойно и без много бързане започнали да обикалят и да разстрелват всеки легнал или прав ; когато им привършвал пълнителя, просто слагали следващ и продължавали да обикалят и да стрелят.

 

---------------

 

Току що по Нова ТВ казаха, че ИДИЛ продавала 1 барел петрол за около $15-16 и петролопроводът бълвал 24/7 яко нонстоп, като постоянно "някой" купува...после се чудим защо ги търпят толкова време да си разиграват коня без почти никакви сериозни последствия.

Link to comment
Share on other sites

Ся папата трябва да обяви нов кръстоносен поход, мамка му! Аа... Чакай! Няма да стане, понеже Божи гроб е в еврейски ръце, та нали, да не стане некоя грешка.

Така, че момци, запасявайте се с вазелин и понаучете малко арабски. Пък на булките си тактично им намекнете, че е крайно време да започнат усилено да разучават последните модни тенденции при десена на молитвените килимчета ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе нали във Франция е забранено притежаването на оръжие, особено автоматично. Тези как така са се сдобили с нещо? Нали е забранено? Сега някой от защитниците на забраната за разпространение на оръжие ще се сети ли какво щеше да е положението, ако тези идиоти не бяха единствените въоръжени там? Дали щеше да има толкова много жертви или те щяха да са измежду застреляните? Защото не е същото като да си единствения въоръжен и да стреляш по овце и "овцете" да отвърнат на стрелбата...

 

Те само лек повод за размисъл, може да вземат да ви минават не толкова либерални идеи ако помислите малко.

Ако бяха в Тексас щяха да ги разстрелят като кучета, лошото е че като са с жилетки с експлозиви нищо не помага... Сега четох, че ИД съобщили следващите си цели - Вашингтон, Лондон и Рим

Link to comment
Share on other sites

.... лошото е че като са с жилетки с експлозиви нищо не помага...

 

Off/ Ааа, що - като геймвах навремето, май в Painkiller ако не се лъжа имаше няк'ви зомбита-камикадзе, дето носеха на шията си експлозив и търчаха срещу тебе...и ако ги допуснеш без да искаш до себе си се самовзривяваха. Да, ама аз тия обикновено ги нацелвах с някое от оръжията доста отдалече и беше голям кеф да го видиш такъв как се взривява от експлозива, дето носи. ;)

Link to comment
Share on other sites

Когато се случиха убийствата в редакцията на Шарли Ебдо коментирах, че виновни не са само ислямистите; виновна е и държавата, която индиректно ги е поканила със забраната гражданите да бъдат въоръжени. Снощи тя отново стана съучастник на поне 150 убийства поради същата причина.

Не, не е "героично" да изпратиш армията в града, след като трагедията е станала; това е като да изложиш човек на радиация и после да обявиш, че си герой, защото си му дал кисело мляко.

Не, не е решение да се затворят границите. Отнемането на още свобода е последното нещо, което трябва да се направи. Всъщност правилното решение е точно обратното - да се върне свободата нормалните хора да притежават оръжие и да могат да го използват за самозащита.

Не, не е решение да се молим за Париж. Молитвите няма да върнат мъртвите, няма да изцерят ранените, няма да спрат тероризма. Тероризмът ще спре, когато срещу убийците се изправят въоръжени индивиди, които могат и са решени да се бранят. Тероризмът ще процъфтява винаги, когато срещу себе си убийците имат беззащитни жертви.

Не, не е добре жителите на Париж (а и където и да е другаде) да бъдат подлагани на насилствена "мултикултуризация". "Войната срещу дискриминацията" е едно най-вредните неща и по своето същество е същото като насилствената дискриминация, извършвана от нацистите например. Хората дискриминират винаги - с кого ще си легнат, какво ще ядат, с кого ще се асоциират и т.н. Дискриминацията е най-нормалното нещо на света, а опитът да се изтръгне по централно-бюрократичен принцип е вреден и противоестествен.

За съжаление съм почти убеден, че отговорът на терористичните атаки ще е само един - още повече власт за държавата и още по-малко свобода за индивидите. Точно обратното на това, което ни е необходимо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...