Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Като ти казвам, че са два акаунта - два са - лично аз съм създал тукашния, който е вързан с българската карта. Дай ми време да си дойдат хората и да споделят какво правят, защото не ми е удобно в малкото минути, в които се виждаме по скайп, вместо да видят децата и да говорим за смейството, да ги карам да ми дават обяснения, щото нали тук у Булфорум има едни професори... (не визирам теб)... 

 

Пълнят си Пейпал баланса от банковата сметка в САЩ директно > Пращат парите на твоя Пейпал акаунт > От тук ги дърпаш по 500 ЕВРО на изтегляне в дебитната карта срещу 5лв такса.

 

Не е нужно дори да ги питаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Подобно е и моето предположение, но не обичам да говоря наизуст, та предпочитам да си питам. На практика се получава както го описваш, само че един и същ човек си върти акаунтите и сметките, а близкият му роднина тук се разхожда с една карта и цоца банкоматите...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Като ти казвам, че са два акаунта - два са - лично аз съм създал тукашния, който е вързан с българската карта. Дай ми време да си дойдат хората и да споделят какво правят, защото не ми е удобно в малкото минути, в които се виждаме по скайп, вместо да видят децата и да говорим за смейството, да ги карам да ми дават обяснения, щото нали тук у Булфорум има едни професори... (не визирам теб)...

 

OK чакам да видя как става номера с 2та акаунта, като междувременно съм готов да се хвана на бас, че комисионната е 4.4% + втори път комисионна при прехвърляне от баланса към българската карта, а не 0.

 

Пълнят си Пейпал баланса от банковата сметка в САЩ директно > Пращат парите на твоя Пейпал акаунт > От тук ги дърпаш по 500 ЕВРО на изтегляне в дебитната карта срещу 5лв такса.

 

Не е нужно дори да ги питаш.

Ъхъ.. и губиш минимум едно 5% от сумата. При $5000 губиш към $250 някъде (+ данъци защото принципно пари ти праща paypal и по закон трябва да декларираш прихода и да си платиш данъка върху него). При нормален банков превод губиш около $40-50 (+данъци, но когато пряк роднина ти прати пари - майка, баща, син, дъщеря, брат, сестра - данъци не се дължат)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Баща ми е тренирал лека атлетика като ученик. Не е бил национал, не е бил сериозен, обещаващ състезател. Всяка сутрин преди тренировка са му връчвали една шепа хапчета. Разказа ми за него връсник, който е станал състезател и е ходил по републикански състезания, който в момента е развалина.

Link to comment
Share on other sites

ТОВА вярно ли е? Защото ако е и се мълчи - не знам какво да кажа вече... 

Мисля че е вярно...

Мнение на Владо Каролев на който не съм голям фен, но съм абсолютно съгласен с казаното

 

 

Проблемът с протести като този на полицаите е, че хората, които се издържат от държавни пари могат да искат все повече и все повече, а обективна оценка за тяхното искане няма - тя е само политическа. Докато тези, които си изкарваме хляба без държавни пари и субсидии, можем да искаме много, но ще получим това, което си изработим честно и според оценката на пазара. И можем да се сърдим само на себе си, ако не е достатъчно. Чантаджиите в полицията могат да получат 40 заплати днес, и утре пак ще са недоволни. И пак политиците могат да клекнат. Някои железничари получават бая пари да се возят в празни влакове и пак са недоволни - искат още. Ще излязат и те на протест. После идват и еколозите - милион и половина държавни пари не им стигнали да преброят делфините, още трябвало. Само 140 милиона взели да "обгрижат" и напишат стратегии за държавните паркове, още трябвало. Ще дойдат и тутунджиите - по 200 милиона на година не им стигали, ще запалят тутуна и пак площадът пред НС ще стане като индиански вигвам от роман на Карл Май. После ще пристигнат богатите зърнари с лимузините - и на тях милиардите субсидии не им стигат, не можело по една нова BMW7 на година да си купуват, трябвало вече Бентли. Ще довтасат и строители на магистрали, какви ли не държавни служители, стражари по затвори, европроектаджии и т.н. И за всички тези хора властта няма аргумент "да не даде" - защото даването и лапането при тях е на база колко силно ще изкряскаш, че си "важен". А не колко хора реално ще дойдат да купят това, което продаваш. В тези протести виждаме най-ясния проблем с това да прибереш 42% от произведеното от гражданите през данъци и след това да го разпределяш, убеждавайки същите граждани, че друг начин нямало. Защото лапащите лесни пари нямат насита - те са винаги гладни за повече.
Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

ТОВА вярно ли е? Защото ако е и се мълчи - не знам какво да кажа вече... 

Ми вероятно е вярно...В Дания примерно служебните коли имат стикери на единия калник с работното време на фирмата-обявил си че работиш от 8-17 тогава може да я караш.През другото време не,съответно данъка на колата е многократно по-нисък.А там данъците са много сериозни.

Link to comment
Share on other sites

Покрай сухото гори и мокрото.

 

Сега заради тия, дето си купуват луксозни лимузини и джипове като товарни на фирмата, ще изгорят и нормалните хора, които си ползват автомобилите за работа реално.

Link to comment
Share on other sites

ТОВА вярно ли е? Защото ако е и се мълчи - не знам какво да кажа вече... 

От известно време се обсъжда. Лично аз подкрепям. Масово се източва ДДС-то. Предполагам и ти си по този начин? Малко е странно да се писка, че ще им секнат незаконните далавери на доста хора.

Link to comment
Share on other sites

От известно време се обсъжда. Лично аз подкрепям. Масово се източва ДДС-то. Предполагам и ти си по този начин? Малко е странно да се писка, че ще им секнат незаконните далавери на доста хора.

Да започна с това, че аз автомобил на името на фирмата нямам - нито бензина ми е разход нито автомобила.

 

А според мен е голяма глупост. Когато искаш да съживиш икономика, толкова, умряла като нашата не се вдигат данъци, а напротив - облекчаваш ситуацията и правиш по-лесно започването на някакво ново предприятие + това правиш всички присъщи разходи да са такива на 100%. Сега трябвало да е 7 местен автомобила, следващата тъпотия ще е дали си ползвам телефона и за лични цели и колко % - иди доказвай. Все едно работа с нормален автомобил не може да се ходи да се върши.

 

Като цяло усещането е, че държавата и държавната администрация се опитва да те прецака и да те откаже да правиш каквото и да било, третирайки те като престъпник. Абсолютно наясно съм, че според лелите в НАП, всеки който "върти бизнес" по презумпция е далавераджия и прави нещо нередно.

 

Що нещо разходи изобщо не ги отчитам защото това не са разходи според данъчните. Сега и телефона ще спре да ми минава за разход, не че са кой знае колко пари ама както и да е. Важно е да накажем лошите бизнесмени, да вземем каквото можем от тях та баре се откажат.

 

Едно ще ви кажа - този закон няма да направи нищо на дебеловратите мутри - точно те ще успеят да минат метър и пак ще си карат джиповете. Този закон именно хора като мен ще удари и е предпоставка за идиотски глоби.

 

Всъщност някой от вас наясно ли е изобщо какво означава разход на фирма, какво се води ДМА, как се отчитат нещата и как аджеба се отчита бензина на служебен автомобил?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ники, имало все още логични мисли в тебе... :grin: 

 

Аз пък не знам защо само колите виждате в това безумие. Случайно например да виждате, че баба ви и дядо ви на село ще плащат за градинката с доматите като за луксозен парцел?  

Link to comment
Share on other sites

w00x-a е прав за ПейПал-а. 

 

Американски акаунт + линкната банкова карта -----> Български акаунт с линката БГ карта. Не е като да има още хиляда начина. 

Таксите обаче не виждам как го правят "по-изгодно". С директен банков превод съм почти сигурен че таксата ще е по-ниска, дори да не е по-ниска няма да се налага да се теглят по 500-600$/дневно щото толкова е ограничението. 

 

 

пс : Кога е можело да се линква БГ сметка към ПейПал ? Аз нямам спомен някога да е било възможно. 

Link to comment
Share on other sites

Еййй...калпав народ сме и това си е... :unhappy:
 

Вандали изпотрошиха хладилника за бедни на Главната в Пловдив
 
Кампанията "Ако си дал..." в Пловдив е пред провал. Само 5 дни след поставяне на хладилника за бедни пред Община Пловдив, той бе разбит, вратите му изпочупени, а той е абсолютно празен, съобщи сайта topnovini.bg. Добрата иницитива бе подета от пловдивчанка, живееща в Цюрих, но идеята и за помощ на бедните в града под тепетата не просъщестува дълго. 
Хладилникът не бе охраняван и не е нужно, защото такива кампании се иницират от хората за хората. Но явно обществото в България все още не е дорасло за такива инициативи.

Link to comment
Share on other sites

Поне данъците на автомобилите в Пловдив ще паднат надолу. Цък.

Намалението ще засегне над 120 хиляди моторни-превозни средства от трите най-масови класове, непроменени ще останат данъците на високия клас автомобили, както и на около 4 хиляди от най-ниския клас, които и сега са с минимална ставка.

 

Под висок и нисък клас се има предвид само приравняването към конските сили ли?

Link to comment
Share on other sites

Еййй...калпав народ сме и това си е... :unhappy:

 

 

Пълни глупости, вратите на хладилника са паднали от вятъра. Каза го свидетел.

 

=========================

 

На майка ми данъка в София беше 7 лева и стотинки. Да видим тук как ще е...

Link to comment
Share on other sites

Пълни глупости, вратите на хладилника са паднали от вятъра. Каза го свидетел.

 

=========================

 

На майка ми данъка в София беше 7 лева и стотинки. Да видим тук как ще е...

 

Значи поредното непроверяване на "новина" от "новинар"....и ебаси и хладилника, щом от един вятър му пада вратата.

 

А иначе майка ти в София с какво се придвижва - на велосипед с моторче от 5 кубика ли? :grin: ...баси, 7 лева...

Link to comment
Share on other sites

Значи поредното непроверяване на "новина" от "новинар"....и ебаси и хладилника, щом от един вятър му пада вратата.

 

А иначе майка ти в София с какво се придвижва - на велосипед с моторче от 5 кубика ли? :grin: ...баси, 7 лева...

 

Новинарите не са толкова виновни. Новината я имаше в Пловдив24, но там човек беше написал, че е видял с очите си как вратите на хладилника втора употреба цял ден се лашкат от бурния вятър, минувачи се опитват да ги затварят и дори подпират и накрая явно просто са се предали и са паднали... Та бяха уточнили, че най-вероятно вандализъм посред бял ден на Главната не се е случил. Може и да обърнеш внимание как не казвам, че си мисир, понеже не прочел и не си разбрал тая работа... 

 

Майка ми кара Пежо 207. След епопеята в КАТ миналата и началото на тая седмица, чакам да видя какъв данък ще му сложат - от любопитство. В София бе 7 лева и стотинки.  

Link to comment
Share on other sites

И що да се крият за някакъв си нещастен милион...то само костюмът му от снимката на линка ти сигурно струва поне няколко хиляди... и малко отгоре, заради това, че е XXL размер. :lol:

Абе...нещата са ясни - държавната и партийна мафия (разбирай - мафията, покровителствана от партиите и държавата) се вихри с пълна сила откак сме тръгнали да се "преустройваме" и някои така хубаво се преустроиха, че нямам думи.

Link to comment
Share on other sites

И що да се крият за някакъв си нещастен милион...то само костюмът му от снимката на линка ти сигурно струва поне няколко хиляди... и малко отгоре, заради това, че е XXL размер. :lol:

Абе...нещата са ясни - държавната и партийна мафия (разбирай - мафията, покровителствана от партиите и държавата) се вихри с пълна сила откак сме тръгнали да се "преустройваме" и някои така хубаво се преустроиха, че нямам думи.

Този италианеца написал Гомор правилно каза в интервюто - Италия е демокрация с мафия вътре, България е мафия с демокрация в нея :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...