Jump to content
BulForum.com

Да се посмеете малко...


Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То и други хора във форума трябва да го гледат :)

Oт първа ръка мога да потвърдя, че обикновения американец е тъп на гъз. Щом ги лъжат да дават по 400 долара за ЗАДНИ накладки, няма какво повече да кажа. Покажи му, че си сертифициран по някакъв начин(дори лъжлив) и за него си Господ Бог в тая област. Ненадминат. Нищо, че никой сертифициран механик на БМВ не може да сложи мотор от 335 в пета и 7-ма серия както един авер. В работата ми търсеха сертифициран техник на Isokern fireplace. Няма такова животно, а когато си наел строителна фирма да ти строи къщата... може би трябва да ти мине през акъла, че тия хора са сложили повече от 1на камина в повече от 1на къща. В такава рамка са вкарани, че напълно си заслужават лайната, в които плуват и повече не се сдържам и им го казвам в лицето. Кога ще ме уволнят...ще видим.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Забавно е да плюем по американците, след като за 2ри път избираме Боко, а преди него БСП.. и Сидеров успя да събере цели 11% едни минали избори а на следващите Бареков стана евродепутат.. още по-забавно и показателно за средното IQ на българина ще бъде ако този път изберем БСП...

Link to comment
Share on other sites

Мда, така. Дедо.

 

Чефо, при нас всеки търси сертифицирано обслужване за да може да ти важат застраховките и да не се занимаваш с допълнителни разходи ако нещо се скапе. Предполагам, че така е и в Америката.

Link to comment
Share on other sites

Забавно е да плюем по американците, след като за 2ри път избираме Боко, а преди него БСП.. и Сидеров успя да събере цели 11% едни минали избори а на следващите Бареков стана евродепутат.. още по-забавно и показателно за средното IQ на българина ще бъде ако този път изберем БСП...

Не е въпроса да ги плюем. Нещата не опират до това в случая, макар че едва ли го виждаш така. Въпроса е, че няколко души във форума ги величаете, сякаш са постигнали съвършенството, а те далеч не са. Като цяло българските спорове са си такива. Всеки го вади по-голям от другия и не се гледат реалните факти. Ако се гледа реално пък, стигаме до точката в която всички осъзнаваме, може би, че цял свят е така, само дето при нас разликата е, че като цяло живеем мизерно и това е държавна политика, а ние чок тарикатите не правим нищо да я променим. И това продължава последните 60-70 години и разумен изход явно няма. Причините са ясни на всички или поне се надявам да са. Омагьосан кръг му се викаше. Чешем си езиците, щото само това ни стиска да направим. Та нали имаме свобода на словото едва ли не. Демокрация и т.н. Само че както каза Карлин, Бог да го прости, притежателите на държавата не им пука за свободата на словото. Всяко чудо за три дни. После подхващаме спора наново и тъпотията няма край :) 

Link to comment
Share on other sites

Като започнахте да сравнявате, сетих се за един интересен факт за щатите, който ме изуми и специално го проверявах верен ли е. Честата практика съществува в родилните домове там да обрязват новородените мъжки деца веднага след раждането. Даже не питат за разрешение, все едно процедура по подразбиране. Няма нищо общо с религии това и са продължавали да го правят десетилетия. Около 40% и нагоре от мъжете са резнати по тая причина (ей го и джоуи от приятелите, имаше един епизод в който не можеха да намерят актьор с нормален член и той се пробва да му залепи някаква имитация за кастинга :)). Та така, интересно ми е какво мислят местните за това, някой ако знае...?

Link to comment
Share on other sites

Да, няма, ама в един друг и по-добър свят :).  Търси на circumcision us children в гугъла. И официалните статистики може да намериш, а набързо ето http://www.bbc.com/news/magazine-19072761 и http://www.circumstitions.com/USA.html
 

While Europe increasingly questions the practice of circumcising boys, US paediatricians are about to say that the medical case for it is getting stronger. Most US adult men are circumcised, but the number of newborns having the op is falling, and is now below 50% in some states - intensifying the dilemma for parents.The CDC data, reported by the New York Times, showed that the incidence of circumcision declined from 56 percent in 2006 to 32.5 percent in 2009. It peaked at 90% in 1964, according to the Laumann study (based on self-reporting by adults).

 

Link to comment
Share on other sites

Не е въпроса да ги плюем. Нещата не опират до това в случая, макар че едва ли го виждаш така. Въпроса е, че няколко души във форума ги величаете, сякаш са постигнали съвършенството, а те далеч не са.

 

Никога не съм ги величаел, просто ми идва в повече "аууу колко са тъпи американците" (гледайки средностатистически мексиканец или негър и сравнявайки със средностатистически студент в СУ). Само че ако тръгнеш да сравняваш средностатистическия студент в СУ или ТУ които се водят най-добрите учебни заведения у нас със средностатистическия студент в Харвард или MIT примерно някак сравнението изобщо не е в наша полза. Толкова и по въпроса с образованието и колко там са по-тъпи от тука. 

 

А че им е по-уредена държавата като цяло също го има. Това, че на мен ми идва в повече също е така. Аз мога много керливи ризи да им извадя, но причината да не съм там е основно във факта, че пропуснах момента да го направя, а не че там е толкова гадно. Гадно е ако си отишъл с голямата кошница и очакваш да бачкаш по 4 часа на ден и да си купиш яхта след 1 година.

Link to comment
Share on other sites

Като започнахте да сравнявате, сетих се за един интересен факт за щатите, който ме изуми и специално го проверявах верен ли е. Честата практика съществува в родилните домове там да обрязват новородените мъжки деца веднага след раждането. Даже не питат за разрешение, все едно процедура по подразбиране. Няма нищо общо с религии това и са продължавали да го правят десетилетия. Около 40% и нагоре от мъжете са резнати по тая причина (ей го и джоуи от приятелите, имаше един епизод в който не можеха да намерят актьор с нормален член и той се пробва да му залепи някаква имитация за кастинга :)). Та така, интересно ми е какво мислят местните за това, някой ако знае...?

Обрязването става на по-късен етап от самото раждане а и е по-хигиенично. Виж, тук на нашите ширини си мислим, че е нещо лошо, наследено от турците....

Link to comment
Share on other sites

Като цяло българските спорове са си такива. Всеки го вади по-голям от другия ...

Мен силно ме озадачава, че напоследък в родината споровете са общо взето САЩ срещу Русия. А самата България нещо я няма. А някой каже нещо срещу Русия - значи е американофил. И обратното. А реално и двете никак не са цвете за мирисане. Та... покрай русофилите и русофобите - къде са българофилите?

 

Обрязването става на по-късен етап от самото раждане а и е по-хигиенично. Виж, тук на нашите ширини си мислим, че е нещо лошо, наследено от турците....

Сериозно? В епоха, в която във почти всеки дом има баня и топла вода - да оправдаваш тази частична кастрация с хигиената е странно.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Я почети малко преди да пишеш тъпотии...
Там където е влажно с честото миене не му помагаш много много...Става развъдниък на бактериии... А и да си жив и здрав, да покажеш на малкия си син, как да си го чисти, колко често и кога...а дали ще го прави е съвсем различно...
 

 

Обрязаните момчета са с по-нисък риск за инфекция на уринарния тракт (ИУТ, UTI) показаха резултатите от проучване, публикувани в Canadian Medical Association Journal (1). Децата с интактен препуциум са заплашени от инфекция, независимо от степента на видимост на уретралния отвор.

Честотата на ИУТ е съответно 30% при момчетата без циркумцизия и напълно видим меатус и 23.8% при тези с частично или напълно открит орифициум. При обрязани, инцидентите на ИУТ са 4.8%.

За първите две групи разликата е несигнификантна, докато циркумцизията е била свързана с 88% по-нисък риск за инфектиране (OR 0.12, 95% CI 0.06 to 0.45), като рискът се е понижил допълнително с 99.3% след изключване на влиянието на други променливи величини (OR 0.07, 95% CI 0.02 – 0.26).

Проучването е проспективно, с включени 393 момчета до тригодишна възраст (средна възраст 3.9 месеца), преминали през спешния център на Montreal Children’s Hospital. При децата е поставен катетър и е взета стерилна урина. При катетеризацията е оценен уретралният меатус като видим, почти видим и напълно скрит.

От всички деца 21% са били обрязани, 10% са били със запазен препуциум и напълно видим уретрален отвор, 27% са необрязани с полувидим орифициум и при 41% от децата препуциумът е покривал напълно отвора на уретрата. Всяко пето дете от цялата група е с регистрирана уринарна инфекция (20.4%), дефинирана като растеж на изолиран микроорганизъм при посявка.

Тези данни показват, че децата с интактен препуциум са в по-висок риск за ИУТ. Kолонизацията на краекожието с патогенни микроорганизми е водеща причина за уроинфекция при момчета, но това не обяснява разликата в честотата на засягане при различна степен на видимост на уретралния канал. (ДС)

Използван източник:

1. Dubrovski A., Foster B., Jednak R. et al. Visibility of the urethral meatus and risk of urinary tract infections in uncircumcised boys. CMAJ, July 2012 http://cmaj.ca/content/early/2012/07/09/cmaj.111372

Link to comment
Share on other sites

OK ti is prav.

 

Прав е той, щом цитира проучване в списание ;). Това долу хем е по темата, хем ползите от продукта също са подкрепени с лабораторни изпитания...

 

BapJTNY.jpg

Link to comment
Share on other sites

Намери си научни доказателства, има ги и тях. От век и веков всякакви изследвания се публикуват в такива научни журанли, ама кой да провери.... Не ми пробутвайте неща с кока кола и списания - молим....

 

 

From the Divisions of Pediatric Emergency Medicine (Dubrovsky, McGillivray), Pediatric Nephrology (Foster), Pediatric Urology (Jednak), the Department of Epidemiology, Biostatistics and Occupational Health (Foster) and Montreal Children's Hospital Clinical Research Centre (Mok), Montréal Children's Hospital, McGill University Health Centre, Montréal, Que.

 

Туй за горния ми цитат...

 

PS: И да не забравиш да си измиеш пишлето след като го тръснеш веднъж-дваж....

post-2392-0-81201300-1486982208.jpg

Link to comment
Share on other sites

Намери си научни доказателства, има ги и тях. От век и веков всякакви изследвания се публикуват в такива научни журанли, ама кой да провери.... Не ми пробутвайте неща с кока кола и списания - молим....

 

Аз ти показвам, че научното доказателство след 20-30 години вече е оборено и е доказано точно противоположното твърдение, а ти мислиш, че като се появи нещо в списания (edit: точно научните журнали имах предвид) или другаде, не може да е измислица, така ли... Примери колкото искаш:

 

In response to a growing number of critiques charging that Coca-Cola has actively attempted to skew the science on the connection between sugar and disease, the company—the world’s largest soft drink manufacturer—recently made the laudable decision to disclose its corporate funding over the past five years. The jaw-dropping list shows that Coca-Cola spent more than $100 million in this period to fund medical organizations, disease foundations, and athletic groups—including more than $21.8 million specifically earmarked to fund scientific research.

 

Виждаш ли го това болднатото? Рекламите 'давайте кола на децата, много е полезна' са подкрепени и те от научни публикации (би трябвало да се подразбира това, ама явно не за всички, така че пояснявам).

 

PS: сега ш'си ги мерим ли...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Никога не съм ги величаел, просто ми идва в повече "аууу колко са тъпи американците" (гледайки средностатистически мексиканец или негър и сравнявайки със средностатистически студент в СУ). Само че ако тръгнеш да сравняваш средностатистическия студент в СУ или ТУ които се водят най-добрите учебни заведения у нас със средностатистическия студент в Харвард или MIT примерно някак сравнението изобщо не е в наша полза. Толкова и по въпроса с образованието и колко там са по-тъпи от тука. 

 

А че им е по-уредена държавата като цяло също го има. Това, че на мен ми идва в повече също е така. Аз мога много керливи ризи да им извадя, но причината да не съм там е основно във факта, че пропуснах момента да го направя, а не че там е толкова гадно. Гадно е ако си отишъл с голямата кошница и очакваш да бачкаш по 4 часа на ден и да си купиш яхта след 1 година.

 

Нямам впечатления да са тъпи. Както там, така и тук има тъпаци. Повече население, съответно и повече тъпаци. Но съм убеден, че по брой тъпаци на глава от населението, ги бием повече от убедително. Ама хората така се успокояват. Американците са тъпаци, затова и ние тука нищо не можем да направим. Сигурен съм, че си чувал подобни мохабети. "Ми за какво да се борим тука, няма смисъл, нищо не можем да направим, даже виж че и американците са така. Еми да, взимат повечко пари и това е, иначе са тъпи и т.н. и т.н. и т.н." Не е гадно там, нито е гадно в Англия, нито в Германия или в повечето бели страни. Както Стефчо е установил вече, иска се да знаеш езика на който се говори в дадената държава и да имаш валиден за въпросната държава кетап, за работата, която искаш  да работиш. Не е като да не го предупредих, преди да замине :)

Мен силно ме озадачава, че напоследък в родината споровете са общо взето САЩ срещу Русия. А самата България нещо я няма. А някой каже нещо срещу Русия - значи е американофил. И обратното. А реално и двете никак не са цвете за мирисане. Та... покрай русофилите и русофобите - къде са българофилите?

 

Сериозно? В епоха, в която във почти всеки дом има баня и топла вода - да оправдаваш тази частична кастрация с хигиената е странно.

САЩ и Русия са големи държави и директно им е през чепа какво мислят другите за тях. Както със сигурност сте установили, каквото не могат да си го вземат с уговорки, заплахи и т.н., иначе казано чрез дипломация, си го взимат със сила. Примери мисля няма нужда да давам :) Българофили няма, освен на маса, на по няколко домошарки обърнати набързо. Това си е от години така и така и ще си остане. На държавата българофили не и трябват. Малоумници и трябват. Имаме ги в изобилие, не е проблем това. Надеждата за мене лично се крие в бизнеса. Бизнеса почна да реве, че няма кадри, няма кой да работи и т.н. Хората от бизнеса са тия, които могат да окажат влияние на държавната политика, за да се промени въпросната политика и да се насочи към създаването на нещо повече от безмозъчни чалгари. Една насочена към по-добро образование, по-добър контрол на спазване на законите държавна политика може да свърши работа. Също трябва и да се насочи към подобряване стандарта на живот, което не е особено сложно, но поради неясни за мен причини, на държавните ни кратуни не е удобно. Толкова години, малоумниците не пожелаха да разберат, че ако хората са добре, те ще са в пъти по-добре. Ама .... те и там няма българофили :)

Link to comment
Share on other sites

Нямам впечатления да са тъпи. Както там, така и тук има тъпаци. Повече население, съответно и повече тъпаци. Но съм убеден, че по брой тъпаци на глава от населението, ги бием повече от убедително. Ама хората така се успокояват. Американците са тъпаци, затова и ние тука нищо не можем да направим. Сигурен съм, че си чувал подобни мохабети. "Ми за какво да се борим тука, няма смисъл, нищо не можем да направим, даже виж че и американците са така. Еми да, взимат повечко пари и това е, иначе са тъпи и т.н. и т.н. и т.н." Не е гадно там, нито е гадно в Англия, нито в Германия или в повечето бели страни. Както Стефчо е установил вече, иска се да знаеш езика на който се говори в дадената държава и да имаш валиден за въпросната държава кетап, за работата, която искаш  да работиш. Не е като да не го предупредих, преди да замине :)

САЩ и Русия са големи държави и директно им е през чепа какво мислят другите за тях. Както със сигурност сте установили, каквото не могат да си го вземат с уговорки, заплахи и т.н., иначе казано чрез дипломация, си го взимат със сила. Примери мисля няма нужда да давам :) Българофили няма, освен на маса, на по няколко домошарки обърнати набързо. Това си е от години така и така и ще си остане. На държавата българофили не и трябват. Малоумници и трябват. Имаме ги в изобилие, не е проблем това. Надеждата за мене лично се крие в бизнеса. Бизнеса почна да реве, че няма кадри, няма кой да работи и т.н. Хората от бизнеса са тия, които могат да окажат влияние на държавната политика, за да се промени въпросната политика и да се насочи към създаването на нещо повече от безмозъчни чалгари. Една насочена към по-добро образование, по-добър контрол на спазване на законите държавна политика може да свърши работа. Също трябва и да се насочи към подобряване стандарта на живот, което не е особено сложно, но поради неясни за мен причини, на държавните ни кратуни не е удобно. Толкова години, малоумниците не пожелаха да разберат, че ако хората са добре, те ще са в пъти по-добре. Ама .... те и там няма българофили :)

Защо са ти неясни причините? Беден и прост народ е винаги по-лесен за манипулация. Като са му напълно задоволени нуждите от първа необходимост, човек започва да осъзнава света около себе си и започва да иска повече и да вижда и разбира как бива ограбван ежедневно. Тогава може да дръзне да се надигне общо негодувание, но като повечето хора се притесняват как да изкарат зимата, нямат смелост да поискат повече...

 

(Тези неща не са ли по-скоро за друга тема :) )

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Аз може и да съм само ВРЗРУ модератор, ама ще ви плякам страстно, макар и с отвращение....

 

П.п. Веско няма да го с отвращение, него само с кеф и тройна страст!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...