Jump to content
BulForum.com

Windows 10 Discussion


vagabont

Recommended Posts

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 hours ago, Lucky Luciano said:

И принтерът спря. Мамка им! 

А сигурен ли си че уиндоуса е проблема?Аз съм с последната версия и всичко си работи прекрасно включително и принтера...

Link to comment
Share on other sites

Зависи от принтера, много устройства нямат драйвери за 10-ка, но работят с драйверите за 8.1, работят известно време после системата ги спира като потенциално опасни или подменя драйвера с по-нов който не работи.Има вариант да се забранят актуализациите на драйверите през administrative templates, което помага за известно време или поне до следващия голяма актуализация.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, HEMO said:

А сигурен ли си че уиндоуса е проблема?Аз съм с последната версия и всичко си работи прекрасно включително и принтера...

 

Няма какво друго да е. На лаптоп с Windows 7 работи, на друг лаптоп с 10-ка, която не е ъпване - работи. На настолния изпринтва грешка в драйвъра и край. Трих, сменях, какво ли не правих - не иска и не иска. Верно, че е стар, ама, допреди тоя ъпдейт си работеше, след него - греда. Взех да си мисля за един Mint...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Godfather said:

Каза Мисира, който е още на Вирус 7 и не е помирисвал десятка. :lol:


Дай на канадска мисирка да ти каже какво си помирисвал и какво не. Вирус 10 е боклук бе, набий си го в мисирската глава. 

Link to comment
Share on other sites

Боклук е само за тези, които не могат да се адаптират към софтуерни ъпдейти или тези, които ползват стар хардуер/софтуер.

 

И на Windows 7 имаше много хора с проблеми с принтери, скенери, факсове и каквото ти дойде още. И той ли е "боклук"? Ако е боклук, защо го ползваш? :) 

 

Лъки, проблемът ти е в драйвера. Като триеш, не триеш всичко. Премахване на устройството от Device Manager не маха драйверите, които Уиндоуса си пази и си се инсталират същите при следващия рестарт. Потърси дали някой не е направил модифициран драйвер за твоя принтер, който да рабоит на Windows 10.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Боклук е само за тези, които не могат да се адаптират към софтуерни ъпдейти или тези, които ползват стар хардуер/софтуер.

И на Windows 7 имаше много хора с проблеми с принтери, скенери, факсове и каквото ти дойде още. И той ли е "боклук"? Ако е боклук, защо го ползваш? :) 


Защото за всичките тези години не съм имал НИТО ЕДИН проблем. НИКЪДЕ, НИКОГА, с нищо. Нито на десктопи, нито на лаптопи. И което е по-важно - изпипан интерфейс без педалщини - истинска класика. Няма по-желязна и красива система досега от Вирус 7 х64 Ultimate
Така че педалското 10 изобщо, ама изобщо дори не се опитвай да ми го хвалиш - пълна визуална помия. Абсолютен Вирус траверс един вид - като оная гнида на Евровизия. И тука вече не един и двама ви казват на вас с корпоративните щайги на конвейра същото нещо. Не ни дреме какво имате по офисчетата. Ние не сме корпоративни потребители - набийте си го това в главите. 

Link to comment
Share on other sites

А, ама ползвай си го. Да не използвам аз стар софтуер.. :)
Аз си имам същото и вкъщи от доста години вече. Нямам идея защо реши, че го ползвам само в офиса.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

А, ама ползвай си го. Да не използвам аз стар софтуер.. :)
Аз си имам същото и вкъщи от доста години вече. Нямам идея защо реши, че го ползвам само в офиса.


Ама изобщо и не се съмнявал в тебе по тоя въпрос. А пък и ХР си ползвам на няколко машини.   

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

Боклук е само за тези, които не могат да се адаптират към софтуерни ъпдейти...

 

Имаш предвид и адаптиране към подобни простотии ли?

  

On 2/15/2020 at 9:36 PM, plameni said:

 

И това не е единствения случай.

Никога преди това от Майкрософт не са правили пускали чак толкова бъгави ъпдейти.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

Имаш предвид и адаптиране към подобни простотии ли?

  

 

И това не е единствения случай.

Никога преди това от Майкрософт не са правили пускали чак толкова бъгави ъпдейти.

 

Да. Не са пускали чак такива бъгави ъпдейти. Направо бъгави версии са пускали. :D Ме и Vista сигурно са си ги махнали изцяло от каталога с продукти.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

 

Да. Не са пускали чак такива бъгави ъпдейти. Направо бъгави версии са пускали. :D Ме и Vista сигурно са си ги махнали изцяло от каталога с продукти.

 

Quote

Минало - заминало, в морето е удавено, зад гърба оставено... отдавна е забравено.

 

Обаче 10 е тук и сега

:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Именно. А и 10 не е такъв провал като Vista-та. Vista-та на сегашното поколение операционни системи е Windows 8. Те явно винаги имат една гадна преходна версия, преди да пуснат нещо работещо.

 

Windows Me > Windows XP

Windows Vista > Windows 7

Windows 8 > Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Правя. Изброените от мен версии не са били концепции, а крайни продукти.

Искам да кажа, че не трябва да сме изненадани от бъгави ъпдейти от фирма, която пуска бъгави продукти.

 

Умишлено го пропуснах. Просто и 95, и 98 си бяха нормално работещи операционни системи, и не се вписват в описаният от мен цикъл на пускане на версии.

Link to comment
Share on other sites

Точно това е "изненадващото". 
На предишните работещи продукти, почти всички ъпдейти си бяха работещи и не водеха до такива сривове и загуби.

 

За пример мога да дам най-дълго задържалият се при мен компютър. 

От началото на 2010-а едно HP XW4600 е с Windows 7 и работеше без проблем допреди няколко месеца, когато реших, че е крайно време да го пенсионирам.

Това са повече от 10 години и не знам общо колко ъпдейта. Е как един път не заби това животно...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

Просто и 95, и 98 си бяха нормално работещи операционни системи, и не се вписват в описаният от мен цикъл на пускане на версии.

 

За 95 не съм съгласен. Толкова BSOD съм имал с нея, че... При това с бърз за онези времена компютър, с достатъчно RAM и дисково пространство...

 

 

Всъщност, затова по-късно приех схемата, да изчаквам инсталацията на която и да е нова OC на Майкрософт, чак след появата на първия Service Pack за нея :lol:

 

Windows 10 вече е на повече от 5 години, т.е. достатъчно зряла OC и не би трябвало изобщо да се допускат подобни "извращения".

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

Именно. А и 10 не е такъв провал като Vista-та. Vista-та на сегашното поколение операционни системи е Windows 8. Те явно винаги имат една гадна преходна версия, преди да пуснат нещо работещо.

 

 

Windows Vista > Windows 7

Windows 8 > Windows 10

Не е баш така. Между Виста и 7-цата има цели 3 години. Същото е и между 8-цата и 10-та

Вистата не беше никак лоша. Просто излезе ненавреме. През 2006-та компютрите масово бяха едноядрени и с 512 рам. Всички ревнаха "ауу, много тежка". Ми тежка е, с такъв компютър....

През 2009-та, когато излезе 7-цата, вече имаше двуядрени, имаше и 2-4ГБ рам. 

Чистата 8-ца 2012 беше малко прибързана. И задължително пак всички ревнаха "ауу, къде ми е старт бутона". Ми къде е?

намира се на клавиатурата - win key. Една година по-късно излезе 8.1, която е една прекрасна ОС.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, plameni said:

Това са повече от 10 години и не знам общо колко ъпдейта. Е как един път не заби това животно...


Точно щях да спомена - как един път не крашна тая система?!?!? ЗВЯР. Никога не е имало по-добра и все още няма. 

Link to comment
Share on other sites

Като стана въпрос за 95, се сетих за един от първите вицове по повод новите неща и по-специално Preemptive multitasking:

 

- Г-н Гейтс, ще ни разясните ли какво означава "приоритетна многозадачност"?

- Момент, да си доформатирам дискетата и ще ви покажа...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mobi said:

Не е баш така. Между Виста и 7-цата има цели 3 години. Същото е и между 8-цата и 10-та

Вистата не беше никак лоша. Просто излезе ненавреме. През 2006-та компютрите масово бяха едноядрени и с 512 рам. Всички ревнаха "ауу, много тежка". Ми тежка е, с такъв компютър....

През 2009-та, когато излезе 7-цата, вече имаше двуядрени, имаше и 2-4ГБ рам. 

Чистата 8-ца 2012 беше малко прибързана. И задължително пак всички ревнаха "ауу, къде ми е старт бутона". Ми къде е?

намира се на клавиатурата - win key. Една година по-късно излезе 8.1, която е една прекрасна ОС.

 

Защо пишеш, че не е "баш така", а след това пишеш същото, което съм написал аз? :)

Вистата си беше щета. Работният ми компютър тогава си покриваше без проблем изискванията, но операционната система отказваше да работи адекватно. На същия компютър сложих БЕТА версията на Windows 7 и си работеше без проблем.

Аз обсъждам Windows 8, а не 8.1. 8.1 можеше съвсем спокойно да е нова операционна система. :) 

 

10 minutes ago, RaptoR said:


Точно щях да спомена - как един път не крашна тая система?!?!? ЗВЯР. Никога не е имало по-добра и все още няма. 

 

Как да има като от години нищо не се е променяло по нея? :D

И Windows 10 да го стабилизираш без да го ъпдейтваш - 40 години ще работи без проблем!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...