Jump to content
BulForum.com

Windows 10 Discussion


vagabont

Recommended Posts

По-добре да не прилагате последната актуализация на Windows 10 версия 2004. Версията е с множество проблеми, повредени драйвери, затруднено възпроизвеждане на html 5, постоянно дефрагментиране на ssd и др.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не сте тествали на достатъчен брой машини. От вчера следните бъгове: MPT драйвер за LG телефони не работи, видео клипове във fairefox не работят освен ако няма flash player, множество принтери и скенери работещи с драйвери за 8.1 спират да работят и това е само на пръв поглед... Става въпрос за малко остарял хардуер между 2-4 поколение i-core, но пък бизнес модели на HP, Dell.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
3 hours ago, RaptoR said:

Незабавно закупуване !!!


EDIT: Какво са направили тия малоумни тъпаци не знам, но след 15 краша и никакво тръгване спирам да пробвам преди да съм потрошил всичко наоколо... Ебати идиотите! Такова нещо не съм виждал досега. 

EDIT 2: Е много ви благодаря, тъпаци неземни!!! След не знам колко похабени нерви и половин час четене намирам това в сайт, който няма нищо общо с играта:
 


На м%$€а ви %€§$@та смарангясана!!!! :angry1

 

Хахахаха, гоУем си ми Мисир, ти на каква машина се опитваш да я играеш? Кой ползва Вирус 7 тези дни? :Facepalm::lol:

Аз тъкмо щях да пиша, че я почнах, изглежда много добре, но и изискванията към видеото са сериозни, та виж и дали картата ти попада в групата на подходящите. Моята едвам поддържа 4К@60FPS.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

 

Хахахаха, гоУем си ми Мисир, ти на каква машина се опитваш да я играеш? Кой ползва Вирус 7 тези дни? :Facepalm::lol:

Аз тъкмо щях да пиша, че я почнах, изглежда много добре, но и изискванията към видеото са сериозни, та виж и дали картата ти попада в групата на подходящите. Моята едвам поддържа 4К@60FPS.

 

На съвсем нормална машина и всеки с малко ум си ползва Вирус 7, 64-ка - най-стабилната им система. Ама ти нали си МИСИР... 
 

Link to comment
Share on other sites

image.png

 

:)

 

Все повече разработчици минават към Windows 10 като минимум вече.

Windows 7 е стара операционна система без поддръжка, която е отворена към атаки като входна врата на блок в Изгрев. На места вратата направо липсва.

 

Хубаво е при първа възможност да ъпгрейднеш. Не боли. :)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w00x said:

image.png

 

:)

 

Все повече разработчици минават към Windows 10 като минимум вече.

Windows 7 е стара операционна система без поддръжка, която е отворена към атаки като входна врата на блок в Изгрев. На места вратата направо липсва.

 

Хубаво е при първа възможност да ъпгрейднеш. Не боли. :)


ОТВРАТИТЕЛЕН е скапаният 10. И тая врата на блок как пък никой никога е я мина при мене толкова години. Дори не помня вече кога последно съм слагал и Аваст. 
 

Между другото когато СЕРЕШ така мащабно, това дето си го ожълтил ти трябва да е с ОГРОМНИ букви на заглавната страница. Иначе си просто некадърник и подвеждаш хората... Дадох 40 евро, за да видя, че насреща ми някакви ДЕБИЛИ са направили пореден некадърен конзолен порт. Не знам къде са бляли оригиналните автори на една от най-великите игри в историята. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

На съвсем нормална машина и всеки с малко ум си ползва Вирус 7, 64-ка - най-стабилната им система. Ама ти нали си МИСИР... 
 

Ъхъ, тук "всеки с малко ум" трябва да се превежда като "всеки мисир, дето си мисли, че разбира от компютри". :lol:

 

43 minutes ago, RaptoR said:

И тая врата на блок как пък никой никога е я мина при мене толкова години.

Кой те излъга, че никой не я е минавал? :laughing1:

 

И да, специално за наш Мисирчо, големите студия за игри трябва изрично с големи банери да обясняват на всички, че играта не става за ОС, която отдавна никой не поддържа. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Ъхъ, тук "всеки с малко ум" трябва да се превежда като "всеки мисир, дето си мисли, че разбира от компютри". :lol:

 

Кой те излъга, че никой не я е минавал? :laughing1:

 

И да, специално за наш Мисирчо, големите студия за игри трябва изрично с големи банери да обясняват на всички, че играта не става за ОС, която отдавна никой не поддържа. :rofl:


Виж ся, да се опитваш да ме дразниш с мисирщините си в момента е много груба грешка, тъй като съм бясен.  

Аз ти казвам, че никой не я е минавал. Твърдо и категорично. 

Ще обясняват и ще пеят дори, когато вързват ръцете на потребителите!!! И кой ти каза, че ОТДАВНА не се поддържа 7? Пак показваш какъв си мисир!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

...

 

Windows 7 е стара операционна система без поддръжка, която е отворена към атаки като входна врата на блок в Изгрев. На места вратата направо липсва.

 

...

 

Такива изказвания са за ТЕМАТА ЗА ВИЦОВЕ, не за тук :)

 

Като не знаета защо се рекламира така масово 10-ката и се оплюва отлично работещата 7-ца, поне се поинтересувайте от 2014 година насам бивши кадри на кои служби започнаха да заемат ключови позиции в микромеките и фейсбука...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Политиката на Стийм е да ти връщат парите ако си играл по-малко от 2 часа.

 

Пък като ъпдейтнеш след 10 години, ще я изиграеш. :)

 

Дори браузърите малко по малко ще започнат да спират поддръжка за Уиндоус 7. Скоро.

За Виста се случи в рамките на една година, след като Майкрософт спряха да я поддържат. Поддръжката за 7цата спря орез Януари 2020.

 

2 minutes ago, instinct said:

 

Такива изказвания са за ТЕМАТА ЗА ВИЦОВЕ, не за тук :)

 

Свободен си да ползваш каквото си пожелаеш. :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, instinct said:

 

Такива изказвания са за ТЕМАТА ЗА ВИЦОВЕ, не за тук :)


Абсолютно!
 

Just now, w00x said:

Политиката на Стийм е да ти връщат парите ако си играл по-малко от 2 часа.

 

Пък като ъпдейтнеш след 10 години, ще я изиграеш. :)

 

Дори браузърите малко по малко ще започнат да спират поддръжка за Уиндоус 7. Скоро.

За Виста се случи в рамките на една година, след като Майкрософт спряха да я поддържат. Поддръжката за 7цата спря орез Януари 2020.


Да питам аз тогава кви са тия работи дето идват, даже днес получих:

erseftswertwertwe.jpg

Също така да отбележа - аз пари за Вирус не съм давал. Имам само едно лайно 10 в офиса в Банкя, понеже там могат да ни атакуват. И не помня какво дадох, защото си дойде с машината дето взех. 
 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Ъпдейт на дефинициите на антивирусната ти програма .......


Антивирусна нямам от много години. Вероятно имаш предвид нещо вируско? 

Link to comment
Share on other sites

До 2023 има удължена поддръжка за големите бизнеси с pro и enterprice седмици.

 

Застрахователите сигурно имат изискване всеки да е с последната версия ъпдейти и ОС да е поддържан. Иначе няма сила, която да накара фирми с разбиращи от работата си сисадмини да минат на 10-ка.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, RaptoR said:

Интересно че не съм я слагал аз. Значи си е дошла с Вируса. Още по-интересно - не съм забелязал да проявява активност - никога. 

 

Да, защото беше една от най-добрите анти-вирусни за Уиндоус 7. С най-малко фалшиви аларми.

 

8 minutes ago, instinct said:

До 2023 има удължена поддръжка за големите бизнеси с pro и enterprice седмици.

 

Застрахователите сигурно имат изискване всеки да е с последната версия ъпдейти и ОС да е поддържан. Иначе няма сила, която да накара фирми с разбиращи от работата си сисадмини да минат на 10-ка.

 

И какво като има поддръжка за тях? Ти голям бизнес или ентерпрайс със споразумение ли си?

 

Или си плащаш за допълнителната поддръжка?

 

image.png

 

За нормалните потребители, датите са това:

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, instinct said:

 

Такива изказвания са за ТЕМАТА ЗА ВИЦОВЕ, не за тук :)

 

Като не знаета защо се рекламира така масово 10-ката и се оплюва отлично работещата 7-ца, поне се поинтересувайте от 2014 година насам бивши кадри на кои служби започнаха да заемат ключови позиции в микромеките и фейсбука...

Така е. А ти вечер слагаш ли си шапката от алуминиево фолио?

 

10 minutes ago, RaptoR said:


Абсолютно!
 


Да питам аз тогава кви са тия работи дето идват, даже днес получих:


Също така да отбележа - аз пари за Вирус не съм давал. Имам само едно лайно 10 в офиса в Банкя, понеже там могат да ни атакуват. И не помня какво дадох, защото си дойде с машината дето взех. 
 

 

6 minutes ago, RaptoR said:


Антивирусна нямам от много години. Вероятно имаш предвид нещо вируско? 

:Facepalm::Facepalm:Казах ти аз да не скачаш напред с мисирщината, ама ти не слушаш. :lol:

 

4 minutes ago, instinct said:

До 2023 има удължена поддръжка за големите бизнеси с pro и enterprice седмици.

Тази удължена поддръжка случайно знаеш ли колко струва или някой те излъга, че се предлага безплатно от Микромек? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да се говори - Вирус 10 е тотален боклук - гнасна отврат. До ден днешен Вирус 7 не ми е направил нитоедин проблем. Никога.  

Link to comment
Share on other sites

Видене, и аз не се накефих много, че спряха поддръжката на Седмака, но такова е положението. От януари тази година вече официално съм с 10 на всичките си машини вкъщи, като през последните 2 години ползвах и 10 и смея да трърдя, че е  доста добър Windows. Много е user friendly и върви добре дори и на стари машини (лаптопи). Колкото и да се дърпаш, ще трябва да минеш на 10-ка. А най-доброто е, че за 4-5 долара може дори да е оригинална операционната ти система :). 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Godfather said:

Тази удължена поддръжка случайно знаеш ли колко струва или някой те излъга, че се предлага безплатно от Микромек? :lol:

 

Евтино излиза, предвид алтернативата.

 

Знаеш ли колко струва да сменяш ОС на стотици машини, да се бориш с новите бъгове и недомислици, да преобучаваш персонала и така нататък... Напълно излишна загуба на производителност, време и пари. Масово тия офисни "планктони" по бюрата дори и на XP могат да си вършат работата. За какво им е 10-ка??? За нищо :).

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, instinct said:

 

Евтино излиза, предвид алтернативата.

 

Знаеш ли колко струва да сменяш ОС на стотици машини, да се бориш с новите бъгове и недомислици, да преобучаваш персонала и така нататък... Напълно излишна загуба на производителност, време и пари. Особено като се има предвид, че масово тия офисни "планктони" по бюрата дори и на XP могат да си вършат работата. За какво им е 10-ка??? За нищо :).

Не, не знам, въпреки че работя във Fortune 100 компания с над 125 хиляди служители и около милион компютърни/мрежови единици. И ти като горния Мисир явно много сте си повЕрвали, прочитайки тук-там нещо из Уикипедия и интернет. :lol:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sothbiss said:

Видене, и аз не се накефих много, че спряха поддръжката на Седмака, но такова е положението. От януари тази година вече официално съм с 10 на всичките си машини вкъщи, като през последните 2 години ползвах и 10 и смея да трърдя, че е  доста добър Windows. Много е user friendly и върви добре дори и на стари машини (лаптопи). Колкото и да се дърпаш, ще трябва да минеш на 10-ка. А най-доброто е, че за 4-5 долара може дори да е оригинална операционната ти система :). 


Всичко ми е ясно, но не мога да го понасям като интерфейс - отвратителен е. Новият фейс също е отвратителен - и от него няма да избягаме... Машината ми не е шибан таблет - ако искам шибан таблет ще си взема щибан таблет... Въобще не мога да разбера какви идиоти и чукундури правят новите версии, та са в пъти по-некадърни от старите. Не ми пука колко са "сигурни" и прочее.   
 

4 minutes ago, Godfather said:

Не, не знам, въпреки че работя във Fortune 100 компания с над 125 хиляди служители и около милион компютърни/мрежови единици. И ти като горния Мисир явно много сте си повЕрвали, прочитайки тук-там нещо из Уикипедия и интернет. :lol:


Не ме намесвай в мисирщините си. Особено пък когато ме прекъсваш докато избивам клингонска измет!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Не, не знам, въпреки че работя във Fortune 100 компания с над 125 хиляди служители и около милион компютърни/мрежови единици. И ти като горния Мисир явно много сте си повЕрвали, прочитайки тук-там нещо из Уикипедия и интернет. :lol:

 

Ясно е че не знаеш :). То само с гледане отблизо не става. Трябва конкретно да си специалист по въпросите, които се коментират, а именно - Икономика и Информационни технологии.

 

Иначе МС си гледат печалбата и извиват ръце, напълно игнорирайки всякакви факти и здрав смисъл, което от повече от десет години е напълно очевидно за всеки, който е вътре в нещата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...