Jump to content
BulForum.com

Windows 10 Discussion


vagabont

Recommended Posts

56 minutes ago, plameni said:

Това са повече от 10 години и не знам общо колко ъпдейта. Е как един път не заби това животно...

т.е. ъпдейтите не са спирани

 

v.s.

  

5 minutes ago, w00x said:

И Windows 10 да го стабилизираш без да го ъпдейтваш - 40 години ще работи без проблем!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Несъмнено Windows 10 е по-добра система от предходните. Проблемите основно са с хардуер 3-то поколение i-core и надолу. Да не говорими, че големите организации си поръчват enterprise версия, която е напълно изчистена от всичко излишно. За съжаление няма начин да се лицензира enterprise версия на домашен компютър.

Link to comment
Share on other sites

Никой не спори, че 7-цата е прекрасна, същото важи и за ХР-то. Но светът не може да остане на ниво преди 10 - 15 год. Новият хардуер иска нов софтуер, и обратното.

Ще има грешки, ще има ремонт, ще има и ремонт на ремонта, но така е...

10-ката е вече на 5 год. Първата през 2015 и сегашната имат много малко общо. Ако бяха продължили да вадят нова ОС на всеки 3 год, сега щяхме да сме с дограма 11, в очакване на 12. И разбира се щеше да има различни мнения за всяка поотделно.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Честно казано не мога да се сетя за уин версия след ХП от която да съм имал сериозни оплаквания

Минах на Виста малко след като излезна, и като изключим че и бяха наакали начина по който копираше файли, за мен си бачкаше съвсем нормално. 7-цата си беше ок

Единият от старите ми десктопи напрактика си мина от 8 на 8.1 на 10, без преинсталации, и си бачкаше нормално до края на миналата година когато просто го пенсионирах. 

Вкъщи имам 5 активно ползващи се 10-ки,  без оплаквания. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

т.е. ъпдейтите не са спирани

 

v.s.

  

 

 

Коментарът ми беше към написаното от Виден, който 9 години не е получава сериозни функции и нововъведения, а 3 години не получава никакви.

На мен Windows 7 ми вадеше повече сини екрани от 10-ката. Работата беше там, че 7-цата имаше лесен начин да я оправиш, докато Windows 10 така са го ограничили, че всеки път трябва да си припомням гайд, за да буутна в сейф моуд...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

Вистата си беше щета. Работният ми компютър тогава си покриваше без проблем изискванията, но операционната система отказваше да работи адекватно. На същия компютър сложих БЕТА версията на Windows 7 и си работеше без проблем.


Не съм се докосвал до тоя боклук. Мисля това беше най-големият боклук на Вирус ЕВЪР. 
 

3 hours ago, vagabont said:

Несъмнено Windows 10 е по-добра система от предходните. Проблемите основно са с хардуер 3-то поколение i-core и надолу. Да не говорими, че големите организации си поръчват enterprise версия, която е напълно изчистена от всичко излишно. За съжаление няма начин да се лицензира enterprise версия на домашен компютър.


Ние не сме големи организации, а домашни потребители. 
 

2 hours ago, w00x said:

 

Коментарът ми беше към написаното от Виден, който 9 години не е получава сериозни функции и нововъведения, а 3 години не получава никакви.

На мен Windows 7 ми вадеше повече сини екрани от 10-ката. Работата беше там, че 7-цата имаше лесен начин да я оправиш, докато Windows 10 така са го ограничили, че всеки път трябва да си припомням гайд, за да буутна в сейф моуд...


Айде още един ще ми казва какво съм получавал, получавам и какво не... Абсолютно всичко си се е ъпдейтвало, никога не съм спирал ъпдейти. Единствено съм ги контролирал. И не - НИКОГА не съм виждал син екран след ХР, като дори и тогава проблемите са били толкова в ОС-а. 

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос дали АЗ ти казвам какво ТИ си получавал. Ако щеш да се зачервиш целия, няма как да получиш нещо, което никой не е създавал. :) Последният Service Pack на Windows 7 е от 2011-та. Без значение дали на теб ти харесва или не, това са фактите. За спирането на ъпдейтите, също е обявена дата, та не варира индивидуално според потребителя. :) 

 

Ти и на Windows 10 не си виждал син екран, но го плюеш.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, w00x said:

Ти и на Windows 10 не си виждал син екран, но го плюеш.


Мисля добре и нагледно съм обяснил защо - няколко пъти. Да съм споменал син екран някъде?

И между другото думите ти само показват колко стабилна е системата. 

Link to comment
Share on other sites

Да, разбрах те. Интерфейса не ти харесва. Във връзка с друго го написах.

 

Аз не казвам, че Уиндоус 10 е перфектен. Казвам, че за мен е същия като 7-цата. Има неща, които в 10 ми харесват повече, но има и такива, които на 7 ми харесваха повече. Заключението е, че се адаптирам и си го ползвам. Ако го прецакат, Уиндоус подлежи на къстъмизация по редица начини и всичко може да се направи така, както ни харесва. :) Не е като да сме затворени, както е при macOS.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

Да, разбрах те. Интерфейса не ти харесва. Във връзка с друго го написах.

 

Аз не казвам, че Уиндоус 10 е перфектен. Казвам, че за мен е същия като 7-цата. Има неща, които в 10 ми харесват повече, но има и такива, които на 7 ми харесваха повече. Заключението е, че се адаптирам и си го ползвам. Ако го прецакат, Уиндоус подлежи на къстъмизация по редица начини и всичко може да се направи така, както ни харесва. :) Не е като да сме затворени, както е при macOS.


Значи още в началото поясних, че рано или късно по един или друг начин ще ни извият ръцете да минем на по-горна система. Като става с всичко между другото. Но ме вбесява факта, че ни пречат да си останем със стара при положение, че ние потребителите го пожелаем. Ето това ме подлудява. 

Link to comment
Share on other sites

Няма как да поддържат стара операционна система, само защото все по-малко и по-малко потребители искат да я използват. Разработчиците също няма как да поддържат и разработват програмите си за всички стари операционни системи. Аз не го виждам като извиване на ръцете и пречене. Просто нормален прогрес.

 

Поне не ти забраняват да си ползваш стария софтуер на старата система щом ти е кеф. Ако си имаш нужните програми, можеш да си ползваш Windows 7 до края на живота, че и внуците ти могат да го ползват, че и техните внуци до края на света.
Има фирми, които не процедират така и спират напълно работещи продукти/системи, защото има нов модел и не им се занимава вече да ги разработват. Мисля, че Logitech бяха направили подобно нещо с една тяхна стрийминг система. Хората си я ползваха вкъщи офлайн, без да има нужда от софтуерна поддръжка или нещо друго. Logitech изведнъж казали "няма да я ползвате вече" и я блокирали, при положение, че съвсем спокойно можеш да си я ползваш офлайн така, както си си я ползвал до този момент. Единственото е, че няма да получиш повече ъпдейти.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм далеч от мисълта да си поддържат старата система, не съм ненормален. Но ето в случая с Мафия съм си бесен и ще продължавам да бесувам. 

Стига глупости - Кредисимо. Кажи ми откъде да взека ключ за скапаната десятка и да я слагам, че съм дал 40 евра! 

Link to comment
Share on other sites

Аз си купих от Ebay. Пристигна на мейла ми 30 секунди след плащането. Не е ясно до кога ще изкара, защото пише, че са за един компютър и ако се смени дъното или процесора, ще го изкара невалиден. Вързан ми е за Майкрософт акаунта обаче, та може и да успея да го активирам. Не съм стигнал до този момент още. Дори и да се наложи, платил съм 3лв за ключа. :) Ще ги прежаля отново.

 

Има някакъв скрипт за активация, който дори не изисква активатор, а използва бъг в системата на Майкрософт. Може да пробваш него ако не ти се дават пари.

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за некви дребни суми няма да се правим на цигани. Ама не ме вкарвайте в некви филми "клан клан недоклан", че да издивявам после... 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:

Ако става въпрос за некви дребни суми няма да се правим на цигани. Ама не ме вкарвайте в некви филми "клан клан недоклан", че да издивявам после... 

 

Купуваш корпоративен лиценз (или някакъв риселър лиценз, сервизен лиценз и т.н.) с тези ключове. Както казах, повечето са лимитирани за една инсталация на един компютър. Можеш да си преинсталираш колкото си искаш, но ако смениш някоя от главните части - може да се наложи да купуваш нов ключ. Другата опасност е, че ако на онзи с корпоративния лиценз му баннат всичките ключове, може да се озовеш без ключ.

 

Ако не те притеснява, ето ти една обява. 4.30лв.

https://www.ebay.com/itm/WINDOWS-10-PRO-PROFESSIONAL-GENUINE-LICENSE-KEY-INSTANT-DELIVERY/353235392379?hash=item523e78577b:g:0CEAAOSwARxfhJDe

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Лъки, проблемът ти е в драйвера. Като триеш, не триеш всичко. Премахване на устройството от Device Manager не маха драйверите, които Уиндоуса си пази и си се инсталират същите при следващия рестарт. Потърси дали някой не е направил модифициран драйвер за твоя принтер, който да рабоит на Windows 10.

 

Знаеш ли кое е най-тъпото. Че му пуснах да принти документ от 3 страници, изпринти първата коректно, а на втора и трета изписа PLC Error в горната част на листа и дотам. Тоест как се прецаква драйвър, докато работи, се пита в задачата. Ясно, че е драйвърна боза, ясно, че принтерът е HP 1010, ама защо работеше 6 месеца и се бъгна в средата на печатането на документ...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, w00x said:

Последният Service Pack на Windows 7 е от 2011-та. Без значение дали на теб ти харесва или не, това са фактите. За спирането на ъпдейтите, също е обявена дата, та не варира индивидуално според потребителя.

 

Чиста проба демагогия и изопачаване на фактите...

По същата логика мога да попитам, колко Service Pack-а за Windows 10 са пуснати за пет години? Знаеш, че отговорът е точно нула... Absolute zero...

Съзнателно ли пропускаш да отчетеш смяната на модела на предоставяне на ъпдейти? Или напр. Convenience rollup update от 2016-а, включващ всичко след SP1 (почти 0.5GB ъпдейти).

Monthly Rollup и Security-only update продължават да излизат всеки месец, като последният е от 8-ми септември.  

Link to comment
Share on other sites

Сега говорих с моите хора - категорично ми заявиха, че директно се елиминират секви ъпдейти при Вирус 10 след инсталация, щото става ЗЛОВЕЩО мазало = най-голямата лайнарщина в 10 са ъпдейтите. След малко ще ида с машината там директно. За 10 имало някакъв активатор уж, с който всичко работело за момента. Ако нещо не спори ще се мине на ключове. Всъщност какви пари искат тия чукундури ако някой нещастен човек се реши да плаща? 

Link to comment
Share on other sites

Тези със спрените ъпгрейди често завършват в подобна тема, питайки що поредната гадост им е омазала уина :))

Според tomshardware, при ъпгрейд от 7/8 все още се получава безплатна активация на 10 https://www.tomshardware.com/reviews/get-windows-10-free-or-cheap,5717.html#:~:text=Microsoft charges the most for,only usable for one PC.

Та Майкрософт продължават да го раздават безплатно напрактика :)

Има и споменати цени, има и камара уебчета продаващи ключове за 10 и офис, включително и по-известни като g2a

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

Тези със спрените ъпгрейди често завършват в подобна тема, питайки що поредната гадост им е омазала уина :))

 

А тези с пуснатите масово оревават орталъка, защото са скапани, некадърни и им омазват машините. А ся да видим... Току що ми го казаха и хора, на които им е професия да инсталират и продават машини. Предимно ДОМАШНИ нали, да не се бъркаме пак с корпоративните кошници, в които има основно офис пакет и още нещо... Ха да видим тримцата корпорати (a plural for корави глави I invented today) кога ще го вденете това, Ясене.  

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи:

3х гейм десктопа, вярно от единият си работя. Но всичките си имат геймки, филми, принтер, всякакви глупави апове

2х лаптопа които се ползват редовно, отново за всичко.

3х лаптопа които се отварят от дъжд на вятър

Спокойно мога да сложа в сметката десктопа и лаптопа на майка ми, и лаптопа на баба ми. 

И всичко се ъпдейтва редовно. 

Всъщност корп-корп машината ми стои в гардероба и я пускам от дъжд на вятър колкото да не си загуба синка с домейна.

Как пък една машина не ми се омаза за 5+ години с 10, не знам. Ама и периода с инсталиране на десктопи като "профи" дейност го минах още като бях в училище .. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...