Jump to content
BulForum.com

Windows 10 Discussion


vagabont

Recommended Posts

21 minutes ago, instinct said:

 

Ясно е че не знаеш :). То само с гледане отблизо не става. Трябва конкретно да си специалист по въпросите, които се коментират, а именно - Икономика и Информационни технологии.

 

Иначе МС си гледат печалбата и извиват ръце, напълно игнорирайки всякакви факти и здрав смисъл, което от повече от десет години е напълно очевидно за всеки, който е вътре в нещата.

Явно и идея си нямаш колко такива тролове като теб са са ми се набирали през годините да ми обясняват как всичко това, дето ми е минало през ръцете не е истина. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 275
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, Godfather said:

Явно и идея си нямаш колко такива тролове като теб са са ми се набирали през годините да ми обясняват как всичко това, дето ми е минало през ръцете не е истина. :lol::rofl:

 

Логично е, че така ще говориш, каквито и да са фактите. Компаниите в топ 100 не толерират служители, които публично /в интернет/ изказват мнения, противоречащи  на официалната фирмена политика. Справките за това кой какво е писал по социалните мрежи отдавна са практика при търсенето и оценката на персонала, и езикови бариери вече няма.

 

Затова :beerchug и по-добре не намесвайте уиндоусите в темата за игрите.

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, RaptoR said:


Всичко ми е ясно, но не мога да го понасям като интерфейс - отвратителен е. Новият фейс също е отвратителен - и от него няма да избягаме... Машината ми не е шибан таблет - ако искам шибан таблет ще си взема щибан таблет... Въобще не мога да разбера какви идиоти и чукундури правят новите версии, та са в пъти по-некадърни от старите. Не ми пука колко са "сигурни" и прочее.   
 


Не ме намесвай в мисирщините си. Особено пък когато ме прекъсваш докато избивам клингонска измет!


Има скинове, за да си го направиш както си искаш. И като XP можеш да го направиш.

Това с таблетите беше при Уиндоус 8. В 8.1 го махнаха, защото видяха, че е глупаво да го налагат на десктоп потребители.

В 10 си е опционално, ако използваш тъч екран.

 

Единственото дразнещо в Уиндоус 10 за мен са нотификейшъните, защото са реализирани по страшно глупав и досаден начин, които нотификейшъни така или иначе ги няма в 7, та може напълно да си ги изключиш и да не ти липсват..

 

28 minutes ago, Godfather said:

Явно и идея си нямаш колко такива тролове като теб са са ми се набирали през годините да ми обясняват как всичко това, дето ми е минало през ръцете не е истина. :lol::rofl:


1 000 000 компютъра, що не им плащате по $25/$50 (за първата година) на парче, да седите с Уиндоус 7 и да отлагате неизбежното 3? За да спестите преобучаване на потребители, които така или иначе ползват Уиндоус 10 на личните си лаптопи. Щяхте да сте Fortune 50 компания с такива икономисти. Дай предложение. Ще те направят CTO минимум. Или CFO по-скоро.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:


Има скинове, за да си го направиш както си искаш. И като XP можеш да го направиш.

Това с таблетите беше при Уиндоус 8. В 8.1 го махнаха, защото видяха, че е глупаво да го налагат на десктоп потребители.

В 10 си е опционално, ако използваш тъч екран.

 

Единственото дразнещо в Уиндоус 10 за мен са нотификейшъните, защото са реализирани по страшно глупав и досаден начин, които нотификейшъни така или иначе ги няма в 7, та може напълно да си ги изключиш и да не ти липсват..

 


1 000 000 компютъра, що не им плащате по $25/$50 (за първата година) на парче, да седите с Уиндоус 7 и да отлагате неизбежното 3? За да спестите преобучаване на потребители, които така или иначе ползват Уиндоус 10 на личните си лаптопи. Щяхте да сте Fortune 50 компания с такива икономисти. Дай предложение. Ще те направят CTO минимум. Или CFO по-скоро.

 

Ми такъв им е западния бизнес модел. Все нещо с нов дизайн трябва да изкарват, да изглежда по-различно, да трябва да му свикваш (и да го поправяш, защото всъщност работи по-зле от предишния вариант)... Този бизнес модел естествено няма нищо общо с реалната икономическа наука (в частност ергономика, производителност на труда и прочие).

 

Идея си нямаш какво е дразнещо в 10-ката, защото гледаш само външния вид (не че и той не е супер малоумен). Точно така всяка блондинка тръгва да си избира кола - според цвета й.

Какво и как се случва под капака, каква е реалната сигурност, има ли изобщо нужда от нова кола и не я ли нарежда здраво дилърът в магазина - за нея такива въпроси са пълна мъгла и маловажни подробности.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Ти продължаваш обаче да обясняваш на хората какво гледат, какво са гледали и с какво са запознати. :) Без изобщо да имаш идея за реалността. Просто приемаш, че си най-информиран от всички.

Че и далечно свързани аналогии вкарваш, за цвят. И за подчертаване на ироничното си отношение. Разбрахме. Правиш секс. Успокой се.

Link to comment
Share on other sites

Няма как дори да помисля, че някой е по-информиран от мен, когато тръгва със сравнения за "отворени и липсващи врати в Изгрев". Така че приеми, че просто има хора (и то са милиони), които знаят как се затваря и как се държи заключена въпросната врата. Няма нужда да им обясняваш на тези хора (и в частност на мен), че според твоя личен опит (явно недостатъчен), да се държи затворена тази врата било невъзможно. Няма нужда да рекламираш как безусловно трябвало да си бутнат сградата и да се пренесат на ново място и в нов строеж.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Деа, а можеше да коментирате някоя интересна игра.. :D

Забавно е да гледаш как хора на които никой няма да им даде да се доближат до съпорта на корп машини, ходят и раздават акъл по форумите за игри :D

Link to comment
Share on other sites

Забавно е, да. Може да научиш примерно, че microsoft essentials е добра антивирусна.

 

Но както и да е. Писах и аз горе, че темата си е за игри и няма смисъл да се води флейм за ОС...

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, instinct said:

Няма как дори да помисля, че някой е по-информиран от мен, когато тръгва със сравнения за "отворени и липсващи врати в Изгрев". Така че приеми, че просто има хора (и то са милиони), които знаят как се затваря и как се държи заключена въпросната врата. Няма нужда да им обясняваш на тези хора (и в частност на мен), че според твоя личен опит (явно недостатъчен), да се държи затворена тази врата било невъзможно. Няма нужда да рекламираш как безусловно трябвало да си бутнат сградата и да се пренесат на ново място и в нов строеж.

 

Сега разбрах. Ти просто завиждаш, че аналогията ми беше по-добра от твоята. Ясно.

 

3 minutes ago, instinct said:

Забавно е, да. Може да научиш примерно, че microsoft essentials е добра антивирусна.

 

Тотално disconnected...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ARPAnet said:

Замислих се, че не ползвам 7ца вкъщи от 8 години. Служебно от 5 или 6.. 

10 ползвахме дори в Barclays/Absa

 

 

При нас ъпгрейднахме на Windows 10 още щом излезе, но ние сме сравнително малка фирма с около 300 компютъра.

Link to comment
Share on other sites

В at&t минахме на 8.1 преди около 6 години.

Като дойдох в Interoute не съм сигурен какво ми дадоха като първи лаптоп, май беше 7ца, но лаптопа го преинсталирах още по време на тестовите ми 3 месеца и от тогава е 10ка. Не съм сигурен кога официално минахме на 10. Май беше по желание за доста време.

В Barclays и двете (трите ако броим дедикейтната ми вм-ка) машини си бяха просто 10ки

А от както се върнах.. macos, разни федори и няколко win 10-ки рънват по служебните ми лаптопи. Като ежедневния ми ОС е 10-ка.

Всъщност в края на миналата година най-накрая получих и официална корп машина отново, и тя 10-ка.

 

Та какви 7ци в днешно време....

 

 

 

 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Ти продължаваш обаче да обясняваш на хората какво гледат, какво са гледали и с какво са запознати. :) Без изобщо да имаш идея за реалността. Просто приемаш, че си най-информиран от всички.

Че и далечно свързани аналогии вкарваш, за цвят. И за подчертаване на ироничното си отношение. Разбрахме. Правиш секс. Успокой се.

Просто младежа ме затапи как не съм разбирал от бизнес и кумпутури или от бизнес с кумпутури, ра'иш ли. Особено тежко прозвуча тезата, като включи бизнеса от позицията на вероятно нещо неописуемо, което вкарва в малкия джоб бизнеса за $43 милиарда, за който в една или друга степен имам някакво отношение и отговорности. :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARPAnet said:

Та какви 7ци в днешно време....

 

За крайни потребители е ясно, но HP например, все още инсталират Windows 7 Embedded дори на новите си широкоформатни принтери.

EOL е до 2024-а, така че още не е напълно умряла седмицата :P

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Просто младежа ме затапи как не съм разбирал от бизнес и кумпутури или от бизнес с кумпутури, ра'иш ли. Особено тежко прозвуча тезата, като включи бизнеса от позицията на вероятно нещо неописуемо, което вкарва в малкия джоб бизнеса за $43 милиарда, за който в една или друга степен имам някакво отношение и отговорности. :lol:

 

Не мисля, че е младеж.

 

А според мен ти затвори устата тогава, когато ти каза, че ти не казваш истината, защото си пазиш позицията и ако го направиш, работодателите ти ще разберат какви си ги говорил. А истината е, че Уиндоус 10 се слага поради корпоративни интереси, за да следи служителите на фирмата, а не защото е по-добър или нужен.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

За крайни потребители е ясно, но HP например, все още инсталират Windows 7 Embedded дори на новите си широкоформатни принтери.

EOL е до 2024-а, така че още не е напълно умряла седмицата :P

Обичам такива девайси, продаваме секюрити на собствениците им.

Погледнах и според това което виждам, 2024 е края на ESU. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А истината е, че Уиндоус 10 се слага поради корпоративни интереси, за да следи служителите на фирмата, а не защото е по-добър или нужен.

 

Ако си се занимавал с Azure и Intune, автоматично трябва да добавиш и "много по-добре управляем", което прави значително по-лесно продажбата/използването на модела WaaS (Windows as a Service).

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Както винаги, стремя се вече по-не-крайно и без много емоции да гледам на софтуера и като цяло на нещата в живота, за които е безсмислено да се изпада в крайности. Другото са "войни", които се вижда, че траят безкрайно, без смисъл и е само загуба на време. Един казва някакви аргументи за едно или друго, друг винаги си знае неговото и бълва епитети... нормално за една безкрайна и безсмислена война - обикновена караница.

Като си помисля, че преди години и аз хейтвах 10-ката много. Но както винаги нещата не са само черно-бели. Днешно време на по-съвременен хардуер е почти немислимо да се слага антична ОС като 7 - драйвери, поддръжка, софтуер. На външен вид на мен лично даже като ЦЯЛО ми харесва повече от 7. Имам и няколко 7-ци и чат пат ги зареждам във виртуални машини и мога да кажа, че харесвам повече 10-ката като вид, бутони, интерфейс чисто визуално. Естествено това не означава, че всичко е 100% визуално издържано и красиво, има някои дребни кусурчета, няма идеални неща.

Зарежда доста по-бързо дори от HDD, работи по-пъргаво, дори да е с малко, особено на определени места. Но да кажем точно тия последните неща не са особен фактор поне за мен.

Имам 10-ка за игри, накичена с каквото е нужно. Имам и Server 2019 i server 2016-ки. Мога да кажа, че последните са по-добри в много отношения - 10ката си има bloatware-а и досадите. Така че нормалната 10-ка е малко по-зле за мен от Server 2019/6. Последните са ... прекрасни :D .

(Вече) не робувам на митовете за "следене", ползване на какви ли не сбозващи анти-следящи тунинги и т.н. Тази тема вече се изтърка за мен. Телеметрия имаше и в 7. Windows е затворен код система и каквото и да си говорим, каквото и да се "спира" от опции, никога не можем да знаем какво къде се праща, освен с reverse през следене на конекциите в гейтуея примерно. Същото (ЗА МЕН) се отнася и до произволна друга OS (Линукс..), която не съм писал аз, а е милиони реда код, който няма как никога да проверя и анализирам, още повече всеки ъпдейт променя изцяло доста части от него. И в двата случая едни хора, които НЕ познавам, ми казват колко е сигурна или еди каква си един софтуер, и за мен те са равно отдалечени като доверие за да се доверя повече на едните или другите. Все пак е факт, че като се изпонаспрат разни сървизи, процеси и т.н. доколкото безопасно позволява интерфейса, намаляват и конекциите ако има такива. При Server реално нямам необясними конекции в рутера.

С 2 думи, особено LTSC версиите са най-добрия OS досега, и тази мания по 7цата е почти неразбираема. Но тя си я имаше и по времето на ХР, и по-голямата част от "аргументите" са почти безумни и тогава, и сега. Но всеки има право да има мнение и да го защитава (спокойно, разумно и с добър тон).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Не мисля, че е младеж.

 

А според мен ти затвори устата тогава, когато ти каза, че ти не казваш истината, защото си пазиш позицията и ако го направиш, работодателите ти ще разберат какви си ги говорил. А истината е, че Уиндоус 10 се слага поради корпоративни интереси, за да следи служителите на фирмата, а не защото е по-добър или нужен.

Може и да не е, аз визирах по-скоро начина му разсъждение. Относно "шпионирането" на фирмени служители, което е основно изискване свързано със сигурноста на фирмените информационни ресурси и включва неща тако URL filtering, deep packet inspection & data loss prevention, "младежа" би трябвало доста сериозно да се разочарова, ако някой успее да му обясни, че тия неща съществуват далеч преди да се появи Вирус 10 и се изпълнява от специфични инструменти, които по принцип нямат много връзка с Вируса. Ако "младежа" е толкова отвратен от фирменото "шпиониране" на служители, предлагам му да си основе своя компания, която да дава работа на ... да речем поне 100 хиляди души и да им разреши да си правят каквото си искат на служебните машини, без да се интересува и да ги "шпионира" по никакъв начин. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mobi, за какво ти трябват по-старите две, че чак дуал/три-буут? Не може ли просто във виртуална машина да ги ползваш ако е наистина за нещо, което примерно не върви под 10?

Link to comment
Share on other sites

Виртуалната машина не може да замести пълноценна операционна система, с всички инсталирани драйвери и програми.

Всъщност като се замисля, май винаги съм бил с повече от една ОС -  XP + Vista, XP + 7, 7 + 8  и т.н.

Защо да нямаш 2 или 3? Така или иначе един хард може да го делиш максимум на 4 - 3-те ОС и малкия бутващ дял.

В моя случай системния хард е ССД 512 - място бол.

 

Link to comment
Share on other sites

Да бе, само попитах. Естествено VM не може изцяло да замести за някои неща физ.инсталация. Зависи и какво точно работиш или за какво ти трябва. Доста малко неща има, в които VM не може да замести. Основно някакви 3D хави или PCI/e устройства за които няма драйвери за 10 примерно. Аз лично не обичам да разхвърлям неща между различни OS освен ако няма наистина критична причина за това, а не просто да ги разделям ей така.

Аз лично имам дуал буут, но на различни физ.дискове и избирам през BIOS какво да заредя. Единствено заради игрите ми е 10-ка, която ползвам само за игри, защото не искам да ми мажат основния Win. Отдавна избягвам мултибуут от един диск с различни дялове, по различни причини. Не ми е и трябвало повече от 3 ОС някога, и да съм нямал поне 3 устройства.

"Защо да нямаш 2 или 3?" - еми аз бих попитал - защо пък да имам :) . То имам 2 (поне на десктопа), но не самоцелно, и защото за по-сигурно при игрите да са на 10-ка за минимални възможности за проблеми. Но не и мултибуут с по-стари версии като 7/ХР, линукс и т.н.

За деленето, с GPT можеш на доста повече от 4 да го делиш :) . Но аз си ползвам още MBR де, освен за големите дискове (над 2ТБ).

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tedy said:

..Доста малко неща има, в които VM не може да замести. Основно някакви 3D хави...

 

Ти направо зачеркна цялата производствена гама сървърни GPU-акселератори :lol:
Да се чуди човек, защо Nvidia ги произвежда тия DATA CENTER GPUs FOR SERVERS, при това в пъти по-мощни от десктоп картите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...