Jump to content
BulForum.com

НЕКОРЕКТНИ Продавачи / Купувачи - споделяне на мнения


Recommended Posts

 

 

Aкаунти (Регистрации)

 

 

25. Регистрирането на повече от един акаунт за определен участник е абсолютно забранено! Подобен род действия се приемат за умишлена злоупотреба и се наказват, по преценка на администраторите, с 3 предупредителни точки или направо със забрана (ban). 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако оставим настрана, че зад един ИП адрес могат да стоят няколко човека/компютри/потребителя (особено в по-малки градове, където да е по-трудно раздаването на отделни ИП адреси), което в случая е почти ясно че не е ситуацията, остава това че има акаунт Validating, който може да е в това положение с дни (очевидно), може и друг от тези акаунти да е бил Validating с дни. Това не е особено оправдателно, но при всички случаи е някакъв повод за всеки, който примерно иска в разумен срок да обясни и защити обвинения, които има по негов адрес, независимо дали преди се е ползвал от това си право. Имаме и регистрация на жена му, което също е в допуска, че имаме различни потребители, които искат да имат своя регистрация на едно и също място (което вече няма как да накажеш на база едно ИП по различни причини).

Основното обаче е, че най-вероятно не са чели правилата, което също не е директен повод да бъде човек обвиняван за някакъв вид престъпник или да бъде обиждан чак толкова. Отново - само като страничен наблюдател.

Да, леко неграмотен е, вероятно не е чел правилата добре, което ми напомня как едни агресивни хора в един софийски форум преди години ме нарекоха пловдивски цървул заради някаква невинна грешка.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Машиналното маркиране на I've read and agree to the Terms of Use не може да е оправдание за неспазване на правилата.
Или и тук има "...ама аз само за малко."
 
Между другото, да припомня, че в Правилата има точно две точки изцяло в червен цвят... за да се виждат добре.
Да цитирам и втората:
 

26. Забранено е преотстъпването на акаунта на приятели, роднини или познати.


 

...
Относно профилът от който пиша в момента е на жена ми... Tя любезно се съгласи да го сподели временно с мен...

Link to comment
Share on other sites

Поне нито за миг не се е крил или опитал да скрие факта за преотстъпването. В противен случай никой нямаше да има право да решава по "усет" дали става въпрос за преотстъпване или няколко потребителя зад един ИП адрес. В днешно време ИП адреса сам по себе си все повече не може вече да е 100% показател дали има нарушение (е, не и в случая, което е ясно).

Не казвам, че няма нарушаване на правила, а че дори и най-големите престъпници имат право да им се каже поне веднъж че нарушават точка от правилата. Стават и технически грешки. И за всеки случай не са причина толкова агресивно да го нападате, поне се опита да се защити, макар че и аз се бях включил за това че в предишната си "самоличност" не бях съгласен с поведението му в обявите му и че не е следил дали се говори за него.

Два от акаунтите (по един негов и на жена му) са с нула постове, което също на мен ми говори нещо, не знам за вас.

Link to comment
Share on other sites

Никого не нападам.

Трите ми поста са реакция на откровената глупост в елементарния опит за заяждане и търсене на чужди грешки.

Последните два са отговор на твоите коментари.

При толкова очеизваждащи нарушения, не виждам смисъл да коментирам повече...

Link to comment
Share on other sites

Стига си се излагал..Голям разбирач си.Всички разбрахме!!!Само ти не разбра, че има правила и една ТЪНКА граница,след която се спира със спора и се пие една ракия със салата.

 

Немога да не се съглася с @ikin. Но тук нещата отиват на изцяло друго ниво ... и от смешно става трагично...

 

Станменчо , приятел, на мен като човек над 20г в тая сфера ми е ясно, че си кретен, но кажи ми защо имаш такава нужда да го показваш на всички !?

Защо не каза "майната му" и не продължиш да си копаш в базара ?

 

И още нещо , колеги тва за жената сериозно ли го мислите ?! Щото ако е така можем да очакваме и кучето и децата на господина :D :lol:

 

 

Колкото до SATA2.... :D :lol: безмълвен съм ... а и @plameni е казал всичко което е нужно 

Edited by pavlan
Link to comment
Share on other sites

plameni, не съм визирал точно теб за нападането, не знам защо го прие лично.

Всичко, което исках да кажа, е че нещата не са винаги черно-бели, това е. Много хора често са нарушавали много правила в този форум, примери милиони ако човек се разрови, особено тежки са нарушенията по отношения на офтопици, често обиди, които понякога се пропускат, и др.

За заяждането, краткия ми коментар беше, че просто е взел неподходящ пример той да се заяде back. Твоят аргумент за очеизваждащо нарушение е регистрирането от един ИП адрес на няколко (4) акаунта, два от които с нула поста, единия още стои Validating.

От теб не, но от останалите видях някакво прекалено агресивно поведение, все едно са били изиграни с хиляди лв от него, а той не виждам да е прекрачвал границата на добрия тон особено.., не и непровокирано.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Основното обаче е, че най-вероятно не са чели правилата, което също не е директен повод да бъде човек обвиняван за някакъв вид престъпник или да бъде обиждан чак толкова.

 

Същото казва и адвокатът на мангала без книжка: "Неграмотен е и затова не е чел Правилника и Закона..." или да приемем, че "Кучета и котки може, но прасета - не".

 

Поне нито за миг не се е крил или опитал да скрие факта за преотстъпването.

 

Викаш: "Признат грях - половин грях"?

Link to comment
Share on other sites

Явно за пореден път говорим на различни езици. Аз не се сърдя, с теб сме обречени да сме така :).

Както казах светът не е само черно и бяло. По твоята логика дай да разстрелваме тия без книжка или щото са цигани.

Който иска, разбира тезата ми.

Link to comment
Share on other sites

Явно за пореден път говорим на различни езици. Аз не се сърдя, с теб сме обречени да сме така :). Както казах светът не е само черно и бяло. По твоята логика дай да разстрелваме тия без книжка или щото са цигани. 

 

Къде пък видя такова заключение в моята логика??? Не ми изопачавай думите.

 

Може и да изглежда черно-бяло, но наистина смятам, че на съответното нарушение, трябва да се отговаря по адекватен начин, особено когато правилата и мерките при нарушаването им са написани.

Това е моята логика!

За без книжка си има съответното административно наказание, ако има и щети, тогава се намесва Наказателния кодекс. За повече от един акаунт, също е написано какво се прави.

 

Реакции от типа "К'во толкова..." или "Ама той иначе е едно много добро момче" ми бъркат в... третото око... и винаги ще реагирам остро.

Link to comment
Share on other sites

В един друг форум за постнат линк без описание, си отнесох предупреждението. За обява без коректни координати също.

НО нямам никакви притеснения да купя хардуер от човек пак от там за 500-600лв по куриер (няколко пъти), защото знам, че всичко се следи и хората си държат на потребителите/името. 

 

Правилата са да се спазват. Дали някой ще следи и ги прилага стриктно е др бира.

Link to comment
Share on other sites

В един друг форум за постнат линк без описание, си отнесох предупреждението. За обява без коректни координати също.

НО нямам никакви притеснения да купя хардуер от човек пак от там за 500-600лв по куриер (няколко пъти), защото знам, че всичко се следи и хората си държат на потребителите/името. 

 

Правилата са да се спазват. Дали някой ще следи и ги прилага стриктно е др бира.

ахаххаха все едно за мен говориш предполагам у хардуеъра ги отнесе :D почти същите и аз отнесох за два дни. Ама няма нищо сигурно на 100% винаги трябва да имаш едно наум.

 

Аз се чудя още ли го чопкате тоя случай с гемърските лаптопи. Наздраве от мен.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа, правилата... :)

Хора са ги писали, и да, да се спазват...

А като казах "не е черно и бяло"... в правилата има много точки, които ежедневно се нарушават хиляди пъти, вкл. такива, за които присъстват думи като "абсолютно недопустимо" и т.н. Вкл. се нарушават хилядократно от модератори :D . Една от точките и аз често я нарушавам. Е, досега не съм ял наказания за това. И не искам. И точно в подобен контекст обърнах внимание на онези неща от предни мои постове, и коментара ми относно някакво твърдо спазване на едно, а не на друго правило, и то към някой участник или не към друг и т.н. ;) . Айде малко по-неагресивно да се държим ако е само на база 4 регистрации от едно ИП, това е което коментирах. Разбира се модератора е в пълното си право да модерира както намери за добре :) .

plameni, явно си наивен или идеалист.. И аз съм често, taka че всичко е точно.

 

Относно хардуера... там наистина несравнимо повече се държи на спазване на правилата, често прекаляват, основно един от тях, който в един момент вече прекали в много ситуации, в които вече и аз бях намесен, позволява си МНОГОкратно да нарушава собствените си правила, което не знам как да го охарактеризирам... и се натрупаха нещата с адски много саркастични и иронични коментари, хиляди тотални офтопици (във форум където офтопиците са особено следени за "обикновените" потребители, но явно не и за модераторите) и спрях да пиша там, адски много помия има вече там, и само чета.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа, правилата... :)

Хора са ги писали, и да, да се спазват...

...

Айде малко по-неагресивно да се държим ако е само на база 4 регистрации от едно ИП, това е което коментирах.

 

При написано "повече от един акаунт", колко ти е приемливата граница? Десет? Сто? Седемстотин?

... Имаме и регистрация на жена му, което също е в допуска, че имаме различни потребители, които искат да имат своя регистрация на едно и също място (което вече няма как да накажеш на база едно ИП по различни причини).

 

Ти май си по-наивен и от мен  :grin:

Погледна ли първия пост на Georgieva? Още ли имаш съмнения, че е на друг потребител макар и от същия IP-адрес?

ГЕОРГИЕВ първо започва с продажба и едва в следващите постове започва да търси обяснение за бан-а.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не, аз говорех за друго нещо.

Ясно е че той самия си призна, че "ползва акаунта на жена си", разбира се че най-вероятно той си го е регистрирал. Не се е крил, призна го още в първия пост от този акаунт. За това самият аз го критикувах.

Самият факт, че той си призна от първия пост говори нещо, не се е крил. Ясно е че не е прочел правилата и/или е рискувал да направи 2-3 нови акаунта, ДВА от които с нула поста, третия пък Validating (не)знайно колко време. През тези два факта дръзнах да споделя мнение, че толкова по агресивен начин беше оплют (даже против собствените правила на форума), и баннат. Не че съм против спазването на правила.... и точно в този контектс пък споменах за хилядите нарушения, които се случват ежедневно и никой или почти никой не е наказван.

Сигурен съм, че схващаш общата картинка на мнението ми (и на предните) и гледната точка, но явно прекалено държиш на гледната си точка и не би признал моята. Аз твоята я разбирам, просто както казах нещата не са чернобели, именно затова и светът не е толкова лош, и затова и форумът даже съществува :) . Ако абсолютно всяко нещо се движеше по правилата (дори на този форум), или тук нямаше да има никой вече и форумът да е закрит, или нямаше да ги има и тези 5-10 човека, които чат пат разнообразяват форума от Купува/Продава.

Link to comment
Share on other sites

... Не се е крил, призна го още в първия пост от този акаунт. За това самият аз го критикувах.

Самият факт, че той си призна от първия пост говори нещо, не се е крил.

 

Наречи ме дребнав и заядлив, но:

Първият пост на Georgieva е обява за продажба.

Във втория казва "аз съм st@nmen" и чак в осмия пише "профилът от който пиша в момента е на жена ми".

Link to comment
Share on other sites

Ми да, дребнаво е, даже супер.

Само се сещам, че като гледах поста му, в който споменава кой е, беше 1-ви или 2-ри. Иначе след това всеки, който е по-редовен можеше да се досети, че "Georgieva" е женско име и най-вероятно е на жена му, след като той се казва Георгиев ;) .

Останалата ми теза мисля вече ясно я изложих за да я повтарям за N-ти път. Не го защитавам, не обвинявам и модерирането, а само че ми се стори, че в случая прекалено агресивно беше приложено, както и някои хора прекалено агресивно го нападнаха, след като той дали в първия или втория пост от този акаунт, все пак се обясни и опита да се защити. И смея да кажа, в някои свои аргументи беше прав. Поне според мен... ама кой съм аз, аз съм наивен.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ми напишете тогава : този форум е само за фелибето майна ( сори, незнам с и или с й се пише)

Явно там позвате думи като ЧЕПИШ и РИИШ ЛИ , съжалявам не знам каво означават.

Ако, аз имах не заинтересованост едвали щях да отговарям на комплексари и разни псевдоградовисти. Живеем вече в 21 век и отдавна общноста е отворена за всички.

Относно запетаята, и аз не разбрах каде трябва да е втората, но както казах не претендирам да съм професор по български език? Нито пък се ебавам с някой, още повече ако лицето е в мъжки род. А и с кого се ебавам , освен ако не сте Вие, то не е ваша работа. 

Относно известяването и уведомяването, в правилника пише " ...Ако подозирате, че сте измамени от някой продавач или купувач - пуснете рапорт или ЛС до администратор/модератор, като опишете случката и след това отново опишете подробно случката в темата за некоректните продавачи / купувачи. Визираният човек ще бъде приканен да даде неговата гледна точка по случая, като в зависимост от това (и дали изобщо ще реши да отговори), ще се предприемат или не някакви конкретни мерки..." Е аз, не бях приканен!? Нещо по въпроса ми да КАИШ?!

 

Да плача ли, да се смея ли? Или с един каиш да ти нашибам габровското дупе, та да се научиш че има разлика между каиш и кайш. 

Много нагло к***е си, да знаеш!

Link to comment
Share on other sites

 

Наречи ме дребнав и заядлив, но:

Първият пост на Georgieva е обява за продажба.

Във втория казва "аз съм st@nmen" и чак в осмия пише "профилът от който пиша в момента е на жена ми".

 

Лъжите на габровския боклук, който си позволява и да обижда и разбира се ще бъде изринат с габровските му лайна лъсват още в секундата, в която погледнеш датите на регистрация на всички тия акаунти. Оттам нататък едва ли остана някой неразбрал, че това е поредният повярвал си селски гаражен тарикат, който няма огледало и не забелязва каква мижитурска мишка е...  

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново! Отново бях баннат, без да имам право на отговор! Много е лесно казваш нещо против някого и после му затръшваш вратата, без да може той да се защити.! Аз такива хора ги наричам дребнави и заядливи, хейтъри ,завистници .... Но, завистта е опасна само когато е от приятели, при други обстоятелства е просто комплимент. За дребнавите хора е по лесно да ти обърнат гръб, отколкото да спорят с теб. За хейтърите каквото и да кажа, то те все ще намерят за какво да плюят и хулят. Уморих се, вече да се опитвам да доказвам на тоя и оня, че няма нужда от толкова злоба и нападки! Аз няма да нарека никого нито боклук, нито мангал, нито търгаш, нито селски тарикат или мижитурска мишка (не знаех, че съществува такава дума, ама нали си модератор то на теб е позволено всичко)... Не защото няма какво Ви да кажа, а просто защото претендирам за възпитание, чест и достойнство. 

Влязох отново във форума Ви, на първо място да БЛАГОДАРЯ на tedy за всичко което каза!

Второ, относно кога съм бил казал, че съм st@nmen. То стана във втория ми пост защото чак тогава видях, че е писано против мен! Наистина, отначало не разбрах защо не мога да вляза във форума, като казах не получих предупреждение. Направих друга регистрация , но не успешна. После още една, та накрая накарах съпругата ми да си направи своя от своят  имейл и от там вече знаете историята.

Трето относно компетенцията ми, никога не съм оспорвал, че има и по-компетентни от мен. Но относно асортимента ми, относно продажбите ми, ако щете относно дори рейтингът ми в сайтове - някой от Вас могат само да мечтаят за това което аз съм постигнал за 10 години. Да, прави сте АЗ мога и без Вас и Вие можете и без мен. Можех просто да Ви зачеркна, предпочетох да Ви покажа, че има и друга страна на "кръста".

От тук нататък, няма да Ви удовлетворявам повече с моята особа! БЛАГОДАРЯ на всички, които бяха преки или косвени , гласни или негласни събеседници. 

 

st@nmen

Edited by User7310
Link to comment
Share on other sites

Ха дано! Щото мизерната ти мижитурска, мишкинска особа ми губи ценни секунди... Марш там в дерето в Габрово, величие неземно, нечувано от никого и повече да не си влезнал тук! 

Link to comment
Share on other sites

Понеже напоследък темата се чете от повече хора, ще я използвам да помоля всички, които редовно ми пишат на ЛС с молби да затварям теми, да коригирам заглавия, да трия лични данни, да оправям развалени отношения и всичко друго, вече да не ми пишат, защото няма да им удовлетворявам молбите - просто най-вероятно няма да влизам във форума поради загуба на интерес към целия форум в последно време. Не питайте за причината - съвсем доброволно се отказвам от модераторство, а и 10-те години, в които го правя ми се струват предостатъчни.
 
И преди да приключа с посещенията, да напомня на всички да спазвате най-важните 3 точки от общите правила на Bulforum.com:
 
 

1. Добрият тон е абсолютно задължителен! Уважавайте останалите участници във форума, дори когато не сте съгласни с тях. Отнасяйте се с другите така, както искате те да се отнасят с Вас. Горещо препоръчваме да се изразявате на кирилица!
 
2. Не е разрешено използването на псувни, цинизми, обидни думи, преки характеристики или самоцелни саркастични забележки, особено когато целят разпалване или подклаждане на конфликт.
 
3. Отправянето на обиди и заплахи (вкл. и чрез системата за лични съобщения) е недопустимо.
 
Погазването на Т. 2. или Т.3. се счита за грубо нарушение. Пост с такова съдържание се редактира или трие, а авторът му се наказва с предупреждение (warn). При упорито и системно незачитане на тези правила участникът се лишава от права за даване на мнения в този сайт.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Респект за Midex, само той си знае колко време и нерви е отделил на форума. За жалост, помията , която ни залива от всякъде вече препълни и този форум. Така е, не е като едно време. Всичко се променя, жалко че един форум в който всички си помагахме малко или много,   стана жертва на пошлостта и алчността. Важно е да сме живи и здрави!

Link to comment
Share on other sites

Има известна връзка, но е по-общо това, което ще кажа.

Защо в правилата на раздела няма правило, засягащо честата практика след (а понякога и преди) завършването на сделка по продажба/покупка, авторът да изтрива (по-точно изпразва, нулира) всичките си постове в темата и после не е ясна историята на продажбата? Това за мен е тежък случай на нарушение, който трябва да намери място в правилата в някоя точка.

Причините предполагам най-често са някакъв вид "разсърдване", но може да е и опит за прикриване примерно на "лоша" история на сделка или нещо подобно. То самия факт на подобно поведение вече говори достатъчно лошо, за мен лично.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...