Jump to content
BulForum.com

НЕКОРЕКТНИ Продавачи / Купувачи - споделяне на мнения


Recommended Posts

https://www.bulforum.com/topic/139994-продавам-мострен-геймърски-гаранционен-лаптоп/

 

 

Георгиева, тази обява ти ли си я писала?

Някъде надолу съм направил запитване за процесора, защото знам, че заблуждаваш хората.

Появява се човек/който не е много в час, но са му изпаднали парички, които иска да инвестира в лаптоп/, който се примамва от страхотното ти описание за четириядрен лаптоп.

Човека поръчва, плаща транспорт...

Мислиш ли, че предложенията ти от сорта да си поделите 8-те лева обратен транспорт компенсира разочарованието от подобна покупка?

Ето, това дразни.

Да, тук сте прав. Тук съм подвел клиентите с 4тириядрен процесор, но това е било преди повече от 1 година. Ако погледнете обявите ми, ще видите че отдавна думата четириядрен вече не присъства в обявите ми, освен ако не е наистина такъв! Но, защо не съм получавал известия на имейла, че съм имал коментари по мой теми или за мен, тези коментари ги виждам сега за 1ви път. В момента пак не получвам известия, не ли редно когато сте ме споменали или коментирали тема във форума аз да получа съобщение. Мога ли аз да знам в кой подраздел, някой е казал нещо свързано с мен. За мен е важно мнението на клиента и аз имам интерес ако той ме пита аз да направя всичко възможно да отговоря на въпросите му, за да може той евентуално да го купи. Може би има някакъв проблем в сайта, когато ми е писано на лично го виждам и съм отговарял винаги, но няма как да следя 1000 обяви. Също аз обяви не съм упвал никога. Също нямам навик да ги трия, в други форуми темите/обявите имат срок и се трият автоматично (може би модераторите могат да помислят върху това, по този начин разделът ще има по изчистен вид) Относно клиентът с който си поделихме куриерските такси, пак заявявам че нямаше изгорели пиксели по дисплея, ако клиентът ми си пази хронологията на вайбър, нека я покаже. Пратил съм му снимки, това бяха 3 миниатюрни прашинки, който аз найстина не съм видял, но не са били пиксели, бяха толкова малки че трябваше да се вгледа повечко човек на бял фон за да ги види! Също по капака на дисплея не е имало деруги, а бяха няколко драскотини като косъмчета. Но лаптопа си беше L520, и това че е той е мислил че е 540 не е моя грешка, обявата все още стой и може да се види. Както вече казах в този случай, найстина мисля че вината е споделена. Това че съм писал че е Като Нов, ясно говори че не е неупотребяван и е нормално да има минимални следи от употреба, с думата КАТО съм искал да опиша продукта като Доближаващ се до НОВ, но все пак е ползван. Относно геймърски, тук мисля че нямате право да се сърдите, щом може да се играят игри на него защо да не ползвам думата Game (игра). Реално погледнато на всеки компютър може да се играят игри, аз никаде не съм посочил какви игри могат да се играят, така че мисля че не съм подвел потребителите. Освен това думата геймърски използвам когато видеото е със собствена памет поне 512мб, а май отскоро и ако е поне 1гб. По някога найстина идват машини който са като ползвани съвсем малко, по данни на харда и по външният им вид личи че са ползвани много кратко време, тогава си позволявам да ползвам тази дума мострени, в моя защита ще кажа че думата мостра всъщност значи стока за продан. Това са търговски практики , които целят превличането на интереса на клиента. Ще дам един пример, като си купувате зрънчо и на него има нарисувана катеричка която го хрупа, като отворите пакета нали не очаквате да изкочи някой катеричок? Нека и клиентът пък малко се замисли , когато има реален интерес обикновено хваща телефона и звъни и пита. А освен това, след продажбата пък колко пъти съм се заангажирвал с клиенти, който не могат да направят елементарни неща, например да инсталират някоя програма, не могат да си усилят звука, те не ползвали Google Chrome, aми примерно друг браузер и т.н. Всяка моя машина е с теамвивър, на никого не съм отказал помощ. Аз имам интерес клиента да остане доволен и утре да те препоръча на накой друг! Но съгласете се, че винаги ще има и недоволни? Кой от Вас не е бъркал, кой не е грешил? Аз се извиних вече, но не видях някой да се извини на мен за думи като тарикат, мошеник, мангал...?

Относно профилът от който пиша в момента е на жена ми и е нормално тя да е с женско име (в първият пост се преставих, че съм st@nmen). Tя любезно се съгласи да го сподели временно с мен. Благодаря й, ако не беше тя(профилът й) нямаше да видя какво сте писали. И пак казвам, че тук грешка имат и модераторите, защото никой не ми е изпратил нито предупреждение, нито право на отговор, а бях просто премахнат! И тук не получих извинение, но им благодаря, че все пак ме оставиха от този профил да се защитя!

Edited by Georgieva
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, тук сте прав. Тук съм подвел клиентите с 4тириядрен процесор, но това е било преди повече от 1 година.

Ако погледнете обявите ми, ще видите че отдавна думата четириядрен вече не присъства в обявите ми, освен ако не е наистина такъв! ...

 

Не присъства, защото лично аз съм поправил всяка една такава обява. ;)

В интерес на истината в скоби винаги е присъствало (4thr), което е пределно ясно за всеки с малко знания за процесорите и виртуалните потоци, но щом един процесор има 2 физически ядра и поддържа 2 виртуални, това съвсем не го прави четириядрен, така че е редно да се обявѝ като двуядрен с поддръжка на HT.

Що се отнася до "геймърските" лаптопи - за мен понятието "геймърски" също е доста разтегливо, но явно хората тук приемат за такъв този, с който да може да се играят игрите от последната година и то на висока резолюция, с максимум fps и включени повечето ефекти и екстри за заглаждане. В темата за коментиране на проблемите съм имал спор с такива запалени геймъри, но така и не се отказаха от убежденията си, които изброих по-горе. Освен това под "мострен" други пък явно приемат лаптоп, който е стоял малко време на рафт или витрина на магазин, единствено с цел демонстрация на клиентите, а не че е бил собственост на човек, пък макар и да го е ползвал много внимателно и лаптопът да няма видими следи от употреба.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък пак ще се обадя, да контрирам станмен по няколко параграфа, като градивна критика, а не заяждане.

1. Georgieva профилът не е някакъв съществуващ 'предишен', а е регистриран преди 2 дни, как така жена ти го е отдала на концесия колкото да се защитиш? Защо не си регистрира станмен2 или георгиев или безброй други?!

2. Това че си казал, че си st@nmen в началото на някоя тема или пост, не означава, че ще го повтаряш във всеки пост, и никой не е длъжен да е прочел този пост за да направи връзката кой си всъщност и цялата дандания, която е последвала от предната ти регистрация ;) .

3. Не е заяждане, но силно впечатление прави доста неграмотното писане. Постарай се малко да научиш български език ;) . Личи си кога е от бързане и кога не. Рядко дори в този форум потребител да ми направи такова впечатление.

4. Геймърски и за мен е по-скоро често заблуда за по-неразбиращите. За мен геймърски не е да може да се играят последните игри, а когато видеокартата е поне с една идея по-мощна от средностатистическото за дадено поколение хардуер. Примерно някоя 9800GT/1ГБ за хардуер от сорта на X2 5200+ с 2/4ГБ РАМ. Нещо такова. Съвсем принципно.

 

За останалото съм съгласен принципно.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък пак ще се обадя, да контрирам станмен по няколко параграфа, като градивна критика, а не заяждане.

1. Georgieva профилът не е някакъв съществуващ 'предишен', а е регистриран преди 2 дни, как така жена ти го е отдала на концесия колкото да се защитиш? Защо не си регистрира станмен2 или георгиев или безброй други?!

2. Това че си казал, че си st@nmen в началото на някоя тема или пост, не означава, че ще го повтаряш във всеки пост, и никой не е длъжен да е прочел този пост за да направи връзката кой си всъщност и цялата дандания, която е последвала от предната ти регистрация ;) .

3. Не е заяждане, но силно впечатление прави доста неграмотното писане. Постарай се малко да научиш български език ;) . Личи си кога е от бързане и кога не. Рядко дори в този форум потребител да ми направи такова впечатление.

4. Геймърски и за мен е по-скоро често заблуда за по-неразбиращите. За мен геймърски не е да може да се играят последните игри, а когато видеокартата е поне с една идея по-мощна от средностатистическото за дадено поколение хардуер. Примерно някоя 9800GT/1ГБ за хардуер от сорта на X2 5200+ с 2/4ГБ РАМ. Нещо такова. Съвсем принципно.

 

За останалото съм съгласен принципно.

 

1. Мислех, че ако напиша нещо подобно на stanmen2, ще бъда банат още при регистрацията! То и tedy, не е съвсем мъжко име, в кръга на маитапа.

2. Всеки има право да чете каквото си иска, и аз не съм упрекнал никого! Аз само подчертах, че съм го отбелязал!

3. Никога не съм претендирал за правилен правопис, но се старая и поне не пиша на шлякавица! Все пак това не конкурс за изпит по български!

Не е заяждане, но мисля че и Вие допускате грешки: " .. Рядко дори в този форум потребител да ми направи такова впечатление." След "рядко" трябва да има запетая, а накрая ! :)

4. Сам казахте, че това е ваше мнение, но няма да се съглася с вас. Аз вече обясних своята теория, не бих си позволил да напиша геиминг на машина която е с интелски процесор например! Едвали, някой описва по-подробно от мен обявите си! Там описвам каква е видео картата, колко мб е, битове, DirectX , Pixel Shaders , WDDM ... Може някой клиент да иска да играе CS, NFS Undergraund и аз като не съм написал че става за игри, да подмине обявата! Нека и клиентът малко почете! Нека види ставали, не ставали това PC за неговата игра! 

 

Благодаря, че написахте своето мнение!

Не присъства, защото лично аз съм поправил всяка една такава обява. ;)

В интерес на истината в скоби винаги е присъствало (4thr), което е пределно ясно за всеки с малко знания за процесорите и виртуалните потоци, но щом един процесор има 2 физически ядра и поддържа 2 виртуални, това съвсем не го прави четириядрен, така че е редно да се обявѝ като двуядрен с поддръжка на HT.

Що се отнася до "геймърските" лаптопи - за мен понятието "геймърски" също е доста разтегливо, но явно хората тук приемат за такъв този, с който да може да се играят игрите от последната година и то на висока резолюция, с максимум fps и включени повечето ефекти и екстри за заглаждане. В темата за коментиране на проблемите съм имал спор с такива запалени геймъри, но така и не се отказаха от убежденията си, които изброих по-горе. Освен това под "мострен" други пък явно приемат лаптоп, който е стоял малко време на рафт или витрина на магазин, единствено с цел демонстрация на клиентите, а не че е бил собственост на човек, пък макар и да го е ползвал много внимателно и лаптопът да няма видими следи от употреба.

 

 

(4thr) е threads което значи нишки, никаде не съм писал 4 core.

Да, по този начин отбелязвам че е 4 нишков процесора, не казвам че е четириядрен.

Link to comment
Share on other sites

Аз казах същото (за нишките) - че за имащите елементарни познания нещата са ясни, но не всички са длъжни да ги имат. Но относно буквално написаните "четириядрени" лаптопи - поправил съм доста голямо количество от тях и жалко че не се пазят логове за всичко, че да изкарам оригиналните анонси.

 

П.П. А Теди е както женско, така и мъжко име/съкращение от име - дори в двата сезона на "Западен свят" има един такъв...а има и други дублети като Алекс и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

Само дето аз нямам претенции да съм търговец, да гоня някакъв рейтинг (всеки, който продава в прмишлени количества трябва да се стреми към това), че да имам и претенции да пиша съвсем правилно и това да е важно за мен. Аз не си търся клиенти в този форум. И едно е някоя запетайка да се изпусне, друго е неща като "4тириядрен", "превличането", и липсата на цял камиоин запейтаки (или сложени не на място) е най-малкия проблем поне в онзи дългия пост горе ;) . Всъщност май виждам, че постът е редактиран, имаше повече грешки. Което вече прави добро впечатление ;) . Дано съм спомогнал за това.

Не беше заяждане, а опитах градивна критика, защото прави силно впечатление. И аз греша, но смея да мисля, и съм го доказвал многократно, че съм относително грамотен. Напоследък често изпускам запетаи и др., не поради незнание, а поради бързане, а и вече с повечето се знаем, и както казах не търся рейтинг или да ми зависи каквото и да е - който е важно, се знаем кой колко е грамотен :) . Даже с всички си пишем на "ти", това се е превърнало в норма вече. Аз лично даже не харесвам да ми пишат на "вие" - остаряла и ненужна учтива форма, но това си е мое мнение. Някои, доста популярни, езици даже нямат подобна форма.

 

За моя ник, ще се повторя, че аз не ангажирам никого с нищо покрай моята особа. Но ако въртиш изцяло само бизнес на дадено място, всяко нещо се гледа. Така вече работи този свят. Доверието към търговците е много крехко нещо, и потребителят вече гледа ВСИЧКО. Аз пак не разбрах защо от милиардите възможни никове (освен станмен2/3/4...), се избра фамилията на съпругата (очевидно женски ник), след като ще се ползва от мъж за търговия.

В OLX примерно това на мен ми прави недобро впечатление, затова и го споменах като фактор. Търся жена (или мъж), а отсреща ми се обажда жена му, или тъщата, или детето, а примерно се води фирма или нещо такова.

Пак казвам, не се заяждам, а казвам на мен кое ми прави впечатление :) . Не познавам st@nmen, може да е Ок търговец, но именно защото не го познавам, всеки друг възможен белег, по който мога да си правя някакви изводи, се гледат.

Link to comment
Share on other sites

Аз казах същото (за нишките) - че за имащите елементарни познания нещата са ясни, но не всички са длъжни да ги имат. Но относно буквално написаните "четириядрени" лаптопи - поправил съм доста голямо количество от тях и жалко че не се пазят логове за всичко, че да изкарам оригиналните анонси.

 

П.П. А Теди е както женско, така и мъжко име/съкращение от име - дори в двата сезона на "Западен свят" има един такъв...а има и други дублети като Алекс и т.н. ;)

Аз не отричам, но и казах че отдавна съм поправил тази грешка.

Link to comment
Share on other sites

Само дето аз нямам претенции да съм търговец, да гоня някакъв рейтинг (всеки, който продава в прмишлени количества трябва да се стреми към това), че да имам и претенции да пиша съвсем правилно и това да е важно за мен. Аз не си търся клиенти в този форум. И едно е някоя запетайка да се изпусне, друго е неща като "4тириядрен", "превличането", и липсата на цял камиоин запейтаки (или сложени не на място) е най-малкия проблем поне в онзи дългия пост горе ;) . Всъщност май виждам, че постът е редактиран, имаше повече грешки. Което вече прави добро впечатление ;) . Дано съм спомогнал за това.

Не беше заяждане, а опитах градивна критика, защото прави силно впечатление. И аз греша, но смея да мисля, и съм го доказвал многократно, че съм относително грамотен. Напоследък често изпускам запетаи и др., не поради незнание, а поради бързане, а и вече с повечето се знаем, и както казах не търся рейтинг или да ми зависи каквото и да е - който е важно, се знаем кой колко е грамотен :) . Даже с всички си пишем на "ти", това се е превърнало в норма вече. Аз лично даже не харесвам да ми пишат на "вие" - остаряла и ненужна учтива форма, но това си е мое мнение. Някои, доста популярни, езици даже нямат подобна форма.

 

За моя ник, ще се повторя, че аз не ангажирам никого с нищо покрай моята особа. Но ако въртиш изцяло само бизнес на дадено място, всяко нещо се гледа. Така вече работи този свят. Доверието към търговците е много крехко нещо, и потребителят вече гледа ВСИЧКО. Аз пак не разбрах защо от милиардите възможни никове (освен станмен2/3/4...), се избра фамилията на съпругата (очевидно женски ник), след като ще се ползва от мъж за търговия.

В OLX примерно това на мен ми прави недобро впечатление, затова и го споменах като фактор. Търся жена (или мъж), а отсреща ми се обажда жена му, или тъщата, или детето, а примерно се води фирма или нещо такова.

Пак казвам, не се заяждам, а казвам на мен кое ми прави впечатление :) . Не познавам st@nmen, може да е Ок търговец, но именно защото не го познавам, всеки друг възможен белег, по който мога да си правя някакви изводи, се гледат.

Мислех, че ще е временно. Надявах се да ми върнат регистрацията. 

Link to comment
Share on other sites

Но, защо не съм получавал известия на имейла, че съм имал коментари по мой теми или за мен, тези коментари ги виждам сега за 1ви път.

 

Защото, бричет, това не е продавалника или базара! Това е /беше/ форум на скромна пловдивска общност, в която 3/4 от потребителите се познаваха и си имаха доверие! Не е форума на Габрово, не е hardwarebg форума, нито laptop форума!

Обикновено тук като се пуска тема - те интересува кой какво пита, какво коментира, от какво се интересува и няма нужда да те "известяват" по мейл - демек - те е еня за останалите потребители! Рийш ли?


Надявах се да ми върнат регистрацията.

 

Аз пък се надявам да не ти я върнат никога, защото единственият път, когато прояви заинтересованост към този форум - беше като те изритаха и до момента единственото което правиш е да се чепиш в модераторите и се демонстрира същата незаинтересованост към потребителите!


И последно - ай не се ебавай за със "След "рядко" трябва да има запетая", защото малко по-натам трябва да има и втора запетая, която дори не си забелязал!

 

Относно определението "Като нов" и твоето тълкувание - в едни други сайтове, след подобно обяснение, щеше да плащаш пътя в двете посоки!

Link to comment
Share on other sites

Ок, изречението "Рядко дори в този форум потребител да ми направи такова впечатление." да се чете "Дори в този форум е рядкост потребител да ми направи такова впечатление." :Р . А къде по-нататък има запетая, в това изречение или до края на поста? :D ..

Питам просто да си обогатя знанията за запетаите, защото за тях често имам свои правила и не зачитам книжовните :) . Също както за мен буквата ѝ е абсолютно ненужна и е остаряло правило както хиляди други закостенели такива. както пълния и непълен член, ама това е друга тема.

С другото (смисъла на поста) съм съгласен :) .

Link to comment
Share on other sites

Но, защо не съм получавал известия на имейла, че съм имал коментари по мой теми или за мен, тези коментари ги виждам сега за 1ви път.

 

Защото, бричет, това не е продавалника или базара! Това е /беше/ форум на скромна пловдивска общност, в която 3/4 от потребителите се познаваха и си имаха доверие! Не е форума на Габрово, не е hardwarebg форума, нито laptop форума!

Обикновено тук като се пуска тема - те интересува кой какво пита, какво коментира, от какво се интересува и няма нужда да те "известяват" по мейл - демек - те е еня за останалите потребители! Рийш ли?

Надявах се да ми върнат регистрацията.

 

Аз пък се надявам да не ти я върнат никога, защото единственият път, когато прояви заинтересованост към този форум - беше като те изритаха и до момента единственото което правиш е да се чепиш в модераторите и се демонстрира същата незаинтересованост към потребителите!

И последно - ай не се ебавай за със "След "рядко" трябва да има запетая", защото малко по-натам трябва да има и втора запетая, която дори не си забелязал!

 

Относно определението "Като нов" и твоето тълкувание - в едни други сайтове, след подобно обяснение, щеше да плащаш пътя в двете посоки!

Ми напишете тогава : този форум е само за фелибето майна ( сори, незнам с и или с й се пише)

Явно там позвате думи като ЧЕПИШ и РИИШ ЛИ , съжалявам не знам каво означават.

Ако, аз имах не заинтересованост едвали щях да отговарям на комплексари и разни псевдоградовисти. Живеем вече в 21 век и отдавна общноста е отворена за всички.

Относно запетаята, и аз не разбрах каде трябва да е втората, но както казах не претендирам да съм професор по български език? Нито пък се ебавам с някой, още повече ако лицето е в мъжки род. А и с кого се ебавам , освен ако не сте Вие, то не е ваша работа. 

Относно известяването и уведомяването, в правилника пише " ...Ако подозирате, че сте измамени от някой продавач или купувач - пуснете рапорт или ЛС до администратор/модератор, като опишете случката и след това отново опишете подробно случката в темата за некоректните продавачи / купувачи. Визираният човек ще бъде приканен да даде неговата гледна точка по случая, като в зависимост от това (и дали изобщо ще реши да отговори), ще се предприемат или не някакви конкретни мерки..." Е аз, не бях приканен!? Нещо по въпроса ми да КАИШ?!

Edited by Georgieva
Link to comment
Share on other sites

Давай бричет! Само така! Покажи на тия хора как се прави :lol: 


Така като чета, явно не си опрял особено до "фелибето майна" и разни псевдоградовисти - та се питам - не върви ли бизнеса в този проспериращ мегаполис - Габрово, та опря до нас?
А относно ебаването - аз така и не разбрах - с Георгиева ли разговарям, или със Стан/маймуната/Мен? Освен ако не е един и същ човек ... нека ги уточним тези неща занапред ... да не става объркване ...
 

Link to comment
Share on other sites

Брей, каква драма съм изпуснал тук..

 

В момента пак не получвам известия, не ли редно когато сте ме споменали или коментирали тема във форума аз да получа съобщение. Мога ли аз да знам в кой подраздел, някой е казал нещо свързано с мен. За мен е важно мнението на клиента и аз имам интерес ако той ме пита аз да направя всичко възможно да отговоря на въпросите му, за да може той евентуално да го купи. Може би има някакъв проблем в сайта, когато ми е писано на лично го виждам и съм отговарял винаги, но няма как да следя 1000 обяви.

 

Не се филмирай. Не е сайтът виновен. Платформата си работи нормално. Просто трябва да натиснеш FOLLOW THIS TOPIC горе в дясно като пускаш темичка, за да ти праща мейл, когато някой пише в нея. Аз така правя, когато продавам ЛИЧНИТЕ СИ вещи и до сега нямам пропуснат пост.

 

И нека ти кажа какво разбират 98% от потребителите под думите "като нов", "геймърски" и "мостра".

като нов - използван ежедневно, но с перфектен външен вид. минимални или никакви следи от употреба. А не "доближава се до нов".

геймърски - такъв, който е бил насочен към гейминг тогава, когато е излезнал. Със собствена видео карта, светлинки и яростно изглеждащ дизайн. Не - "такъв, на който може да се пусне игра".

мострен - такъв, който е стоял и е събирал прах в магазин като МОСТРА. Постоянно е бил включен, пипан е от време на време, но никога за продължително време.

 

Тези думи дори не са въпрос на интерпретация. Има ги в речника. Особено третата. Ако не те кефи какво означават, можеш да използваш други, за да не подвеждаш хора, които не интерпретират думи с установено значение. :) На мен лично ми е достатъчно да се опитвам да разгадавам какво искат да ми кажат разни жени всеки ден, че да се налага да се опитвам да разгадавам какво са се опитали да напишат и в обявите.

 

Това е /беше/ форум на скромна пловдивска общност, в която 3/4 от потребителите се познаваха и си имаха доверие! Не е форума на Габрово, не е hardwarebg форума, нито laptop форума!

 

Ама много моля, какви са тия минали времена?!

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ей габровски тарикат , много добре ти помня обявата дето беше изтипосал един E4300 като Е4310 с i5.

Да, тука е фИлибе парти и селски пинизи не харесваме ...

Link to comment
Share on other sites

Значи габровският тарикат се оказа освен нагъл мошеник и долен лъжец! Днес обръщам внимание на един репорт и какво да видя след прегледа:

kcPalLu.jpg

Оставям коментарите на вас, а аз междувременно ще банна всичко и ще обърна внимание на колегите да блокират това IP. Ще ви моля и да следите дали мръсният нахалник няма да се появи отново. 
 

Link to comment
Share on other sites

Еее, ама и Вие нямате угодия! Че, захранването е сертифицирано, ами сертифицирано е! Каде е проблема?

 

И ти pavlan като ти гледам обявите не си безгрешен :

>>> """ Posted 27 March 2018 - 19:56

Hitachi 2.5" 160GB 5400 SATA2

Модел HTS545016B9A300

Без лоши сектори.":"""

В спецификацията на производителя няма SATA2, там пише :

Disk Interface

  Serial-ATA/300

Айде, оправи си първо твоите теми и после вземи пиши срещу другите!

Аман от разни хейтъри и зависници!

 

Защо сега пак съм баннат? Оня, там със чашата в ръка, явно пак е злоупотребил с количествата! Наздраве "доброжелателю", свали си шапката, че явно тя ти е спарила мозъка и много те ограничава във мирогледът ти! То бива комплексари, ама то тук с лопатата да ги ринеш!

 

Здраве и щастие Ви желая!

st@nmen

Link to comment
Share on other sites

В спецификацията на производителя няма SATA2, там пише :

 

Disk Interface

  Serial-ATA/300

 

Айде, оправи си първо твоите теми и после вземи пиши срещу другите!

Аман от разни хейтъри и зависници!

GeneralSneakyGnu-size_restricted.gif

 

SATA revision 2.0 (3 Gbit/s, 300 MB/s, Serial ATA-300)

 

SATA revision 2.0 was released in April 2004, introducing Native Command Queuing (NCQ). It is backward compatible with SATA 1.5 Gbit/s.[14]

Second-generation SATA interfaces run with a native transfer rate of 3.0 Gbit/s that, when accounted for the 8b/10b encoding scheme, equals to the maximum uncoded transfer rate of 2.4 Gbit/s (300 MB/s)

Link to comment
Share on other sites

Не видях някаде да давате описание за SATA2,  правилно трябва да се напише SATA revision 2.0 .

Няма такъв термин SATA2.

Виждате, че и аз мога да се заяждам за глупости.

Както вече казах ,всеки може да сгреши.

 

А за обявата ми за захранването, няма ли и Вие нещо да кажете?

Сертифицирано ли е, или не?

 

st@nmen

Edited by user73
Link to comment
Share on other sites

Няма термин SATA2, като една дума.

Стига си се излагал..Голям разбирач си.Всички разбрахме!!!Само ти не разбра, че има правила и една ТЪНКА граница,след която се спира със спора и се пие една ракия със салата.

Link to comment
Share on other sites

Няма термин SATA2, като една дума.

Би могъл да се скараш на производители (ASRock, GIGABYTE и други) и търговци (JAR Computers и много други), че са ни научили на грешно изписване.

... и наистина, спри да излагаш на показ нивото си на (не)компетентност. 

Link to comment
Share on other sites

Според мен пък той не излага некомпетентност. Просто избра доста неподходящ пример да се заяде и да върне заяждането по повод сертифицирането.

Да, това "сертифициране" е "на ръба" някак, подобно на геймърските продукти, но според мен всички малко тръгнаха прекалено да overract.

Без да го защитавам, картинката горе на Раптор не показва недвусмислено, че е искал да лъже, да заблуждава и т.н. Не на 100%. Може да има поне 10 причини да има няколко подобни регистрации, една от които се вижда, че е Pending, за да сме толкова категорични.

Повтарям, че съм нямал взимане-даване с човека, само като страничен наблюдател споделям.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...