Jump to content
BulForum.com

НЕКОРЕКТНИ Продавачи / Купувачи - споделяне на мнения


Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някои хора трият също така от темите и снимките на продаваните неща, те също трябва да стоят. Ако ще се изменя или добавя правило ще е добре и това със снимките да се обхване.

Link to comment
Share on other sites

Някои хора трият също така от темите и снимките на продаваните неща, те също трябва да стоят. Ако ще се изменя или добавя правило ще е добре и това със снимките да се обхване.

 

И какво ще се случва ако снимките вече не са видими, въпреки че потребителят не е ги е премахнал?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

ОК, ако си ги оставяш на външен сървър/сайт снимките е нормално да ти се изтрият по някое време. Обаче чисто статистически погледнато не би трябвало всеки път този момент да съвпада и външният сървър от само себе си да ги изтрива снимките ти баш когато ти си влезнал в темата да напишеш, че артикулът е продаден :)

Link to comment
Share on other sites

Желая ти успех, с формулирането на точката в Правилата.  :D


Мога да сложа снимките на мой (или под мой контрол) сървър и след продажба, веднага да ги изтрия.

Линковете ще си стоят в обявата и формално няма да съм нарушил нищо, но снимки няма да има.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, това за снимките може и да е изсилено, но иначе съм съгласен, че е абсолютно нередно и некоректно да се изтрива цялата история на движението на цените, и най-вече - последната обявена цена. Да не говорим за останалата история, ако е имало такава в темата, която също е от значение, ако някой иска да си изгради мнение за купувач и/или продавач....

Link to comment
Share on other sites

Един от вариантите (ако IP Board има такава функция), е забрана за редактиране на постовете в раздела, след определено време от публикуването.

В някой форуми, можеш да редактираш поста си до 15 - 30 мин. след публикуване (ако се усетиш, че си допуснал грешка) и после край... остава си така.

Link to comment
Share on other sites

Това със снимките наистина като че ли почти не може да стане надеждно като "закон". Макар че се сещам за случаи, в които и снимките има смисъл да не се махат дълго време.

Забраната за редактиране след определено време е добър метод, но не знам дали може само за даден раздел, а не глобално.

Защото най-лесно е просто ако е празен поста или само с една точка (изтрит т.е.) да наложиш наказанието. Но той може да ги промени накрая без да ги изпразва, към нещо друго.. Но пък дали нямаше правило в първия пост да се редактира цената като история, а дори да няма, е добра практика и в първия пост да се "натрупва" ценова история, или когато се добавят неща и т.н., така че малко трудно ми се вижда с подобна забрана да стане, така че пак ще остане на преценката на модераторите, но пък изцяло изпразнените постове си е ачик просто...

Link to comment
Share on other sites

Темите трябва да могат да се редактират!
Първи пример: Продам ли нещо - единственото което трия е телефонния номер.
Всичко друго като "история" си остава и смятам, че това е най-доброто.
Втори пример: Продавате нещо с някаква забележка/примерно лаптоп с лош хард диск. След 5 дена намирате добър диск и го монтирате! Ако не е налична редакцията на темите и е нужно ново мнение да се упомене "тази замяна" директно се смята за ЪП, нещо което пак не е добро.
За момента всичко си е ОК според мен!
 

Link to comment
Share on other sites

Почти си прав. Но не всичко е наред.

Както накрая на предния пост споменах, за мен ще е добре просто да се въведе някакво правило срещу изцяло изпразнени постове (или дори заменени с някакви безсмислици за да не са празни все пак), и това да остане на преценката (човешката) на модераторите. Редактиране и т.н. съм съгласен, че не е добре да се премахва.

За тел. номер специално аз лично никога не бих го написал в подобна обява, и винаги съм го давал на ЛС :) , но за търговците е оправдано да го дадат, но пък те така или иначе постоянно имат някакви активни обяви, така че..

Но в интерес на истината съм го дал в разни обяви в OLX, и някои май още си стоят и досега не съм получил нито един спам call, за разлика от имейл адресите, макар че спам филтрите на gmail си вършат работата с изключително малко "true negatives".

Link to comment
Share on other sites

1. Отдавна и нееднократно сме помолили потребителите без изрично да го записваме в Правилата да не изтриват по никакъв начин съдържанието на обявите си след приключване на сделка. Може би наистина не е лоша идея да се добави официално. Ще го предложа на колегите.

 

2. Това със снимките е безсмислено и не смятам, че заслужава внимание. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Аз пък ще се оплача и тук от колегата Kaponete, изглеждаше ми на надежден продавач, а и всеки може да допусне грешка, на клавиатурата за лаптоп която ми изпрати наистина на лепенка на ръка е написано N5010/M5010, но оригиналните лепенки с модел МР-10К7 водят към клавиатура за Dell N5110.

Разбрахме се. Весели празници!

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 months later...

Здравейте!

Искам да споделя и оплача от некоректен потребител на форума и по ирония точно последния пост е от него - jorobekam

Накратко историята –Купих от въпросния Jorobekam, който всъщност е Митко Димитров,  3.5" хард диск 4тб от тази обява, като преди това по Вайбър ми потвърди, че няма проблеми по него и е на 633 дни работа. На следващия ден ми звъни малко преди обяд и ме пита няма ли да ходя да го взимам. Трябваше да ми пресветне лампичка, но… При взимането имаше само опция преглед и без тест. От друг форум директно бих върнал, но досега от тук съм взимал доста неща и има потребители, с които нямам нужда и да се уточняваме за нещата и взимам без уговорки. Та взех въпросния хард и при включването – „изненада”  7 слаби (weak) сектора и работа 1633 дни (хиляда отгоре на неговите думи и скрийншот) На моя скрийншот е видно, че е само с един старт повече.

HDD.thumb.jpg.7450b0d26e9683ec3fb04f9fae936f88.jpg

Веднага се свързах с въпросния Jorobekam и думите му бяха, виж може жената..., може куриерите… Да възможно да влошат здраве, но не и да променят СМАРТ-а като отработени часове. Сега нямал друг да ми го подмени и да съм чакал. Тъй като приятеля ми, за когото го взех, си поиска парите, а не да чака някога си, поисках да върне парите и да му върна диска. Не би… при него бил ок, а при мен един вид – оправяй се, макар че снимка може да се манипулира по много начини, но СМАРТ не. Спря и да отговаря след това. Не съм толкова за парите, колко против дребните хитреци, които мислех, че ги няма тук. За всяка написана дума мога да потвърдя с копие от кореспонденцията във Вайбър.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Foxyto said:

Здравейте!

Искам да споделя и оплача от некоректен потребител на форума и по ирония точно последния пост е от него - jorobekam

Накратко историята –Купих от въпросния Jorobekam, който всъщност е Митко Димитров,  3.5" хард диск 4тб от тази обява, като преди това по Вайбър ми потвърди, че няма проблеми по него и е на 633 дни работа. На следващия ден ми звъни малко преди обяд и ме пита няма ли да ходя да го взимам. Трябваше да ми пресветне лампичка, но… При взимането имаше само опция преглед и без тест. От друг форум директно бих върнал, но досега от тук съм взимал доста неща и има потребители, с които нямам нужда и да се уточняваме за нещата и взимам без уговорки. Та взех въпросния хард и при включването – „изненада”  7 слаби (weak) сектора и работа 1633 дни (хиляда отгоре на неговите думи и скрийншот) На моя скрийншот е видно, че е само с един старт повече.

HDD.thumb.jpg.7450b0d26e9683ec3fb04f9fae936f88.jpg

Веднага се свързах с въпросния Jorobekam и думите му бяха, виж може жената..., може куриерите… Да възможно да влошат здраве, но не и да променят СМАРТ-а като отработени часове. Сега нямал друг да ми го подмени и да съм чакал. Тъй като приятеля ми, за когото го взех, си поиска парите, а не да чака някога си, поисках да върне парите и да му върна диска. Не би… при него бил ок, а при мен един вид – оправяй се, макар че снимка може да се манипулира по много начини, но СМАРТ не. Спря и да отговаря след това. Не съм толкова за парите, колко против дребните хитреци, които мислех, че ги няма тук. За всяка написана дума мога да потвърдя с копие от кореспонденцията във Вайбър.

 

Да може да се влоши здравето при транспорт ако не е достатъчно добре опакован , НО и аз досега не съм попадал и не ми се вярва да се променят отработените дни/часове на диска при транспорт!!! За мен явна измама ... би следвал заслужен бан ако не върне парите.

Link to comment
Share on other sites

Foxiyto... колега още на тази снимка не ти ли светна лампичка.... да се запиташ какво му се е случило и колко е въртян свалян и разнасян този диск?

За съжаление и тук изкачат чат пат по някой тарикат.... и други сме горяли :D

https://www.bulforum.com/uploads/monthly_2021_01/IMG-5abf62e860895e2ad106e67acd96ad00-V.jpg.f7f3f4e8be907c489b2530e736a4d721.jpg

Edited by muhaha
Link to comment
Share on other sites

Принципно за да е на толкова малко старт/стоп цикли се очаква да е бил или на сървър, или на охранителна техника. На някои от тях на етикета записват разни данни и след това така решават да ги откъснат или отлепят направо. Взимал съм такива по 2 тб и етикета не ме притесни.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
1 hour ago, jorobekam said:

За кое точно да дам обяснение..

Че пращам изправни части и излизам виновен,че са неправилни монтирани или нещо им е направено.. След това въпростният иска замяна,която не му отказах(въпреки,че мога и имам право да откажа замяна),но той ми постави ултиматуми някакви.. 

Вече единствено,ако закупува някой да си тества.. 

@Foxyto, искал ли си замяна и била ли ти е предложена такава?

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че първо поисках замяна. Беше ми отговорено - "когато имам - тогава" Към края на месеца очаквал да има пак хардове, което означаваше почти месец да се чака я камилата, я камиларя.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Foxyto said:

И как може да стане от неправилно монтиране или друго от 633 на 1633 дни работата на диска?!

Аз също мисля, че няма как да стане. Бекъма ще си отнесе наказанието.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...