Jump to content
BulForum.com

НЕКОРЕКТНИ Продавачи / Купувачи - споделяне на мнения


Recommended Posts

В отговор на колегата plameni,

от когото винаги когато съм купувал ( не помня точно колко неща през годините), нещата са били повече от точни , моля модератор или администратор да редактира този ми пост (и/или който и да било друг ) както намери за добре, включително ако се наложи за мен и най- тежките възможни санкции.(Тъй като почти винаги съм бил купувач , особено тук , си помислих няколко дни преди да дам рапорта , и понеже не бях сигурен дали проблема е в купуването или в продаването, вече съм повече от сигурен , че мога без да харча пари за купуване от продавачи на рискови стоки, при които теста е невъзможен и не обявен като мъни бек, както в моя случай.)

Благодаря !

 

Здравейте,колеги,

Първо към модераторите - дано правилно съм дал рапорт-а от ЛС.

Към другите колеги - кофти вкус в устата на купувач , в мое лице , от продавач Micimeetov .

Става дума за покупка на процесора core I3 от обявата https://www.bulforum.com/topic/141437-core-i3-3220компютър-цялчасти/.

Ако някой има интерес към тест на този процесор мога да го дам за няколко дни, ако му върши работа може да го плати без транспорта от София , както аз го платих , ако не върши - го пускам в стопилката за ценни метали и черпя кутийка бира ! И добре че заработи стария ми процесор , както си беше - благодаря на колегата SteveN, от него купих въпросния компютър за жена ми ( който исках малко да забързам ,с второ поколение процесор от Micimeetov) . Но или незнам как да чета спецификациите на Интел ( по принцип чета спецификации на електронни компоненти повече от 25 години и проблем с разбирането им съм нямал) или нещо с въпросния процесор не е много наред, въпреки уверенията в ЛС и по телефона , че няма абсолютно никакъв проблем с процесора, но колегата не си го иска обратно, щото " минал отдавна на i7 " , да го продавам аз сега на който си искам...

Edited by toncho_b4
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Първо към модераторите - дано правилно съм дал рапорт-а от ЛС.

 

Да, прочетох рапорта и съм го маркирал за доразглеждане от колегите...или поне за тия, които решат да влезнат в модераторския панел с рапортите.

Проблемът тук е, че така отстрани няма как да се вземе отношение, защото всичко е дума срещу дума - ти казваш, че не работи, той твърди, че всичко е било ОК преди да го прати и реално няма как да повярваме сляпо на думите на някой от двамата без да имаме някакви преки наблюдения дали е работел и кога е спрял да работи...разбираш надявам се. ;)

Link to comment
Share on other sites

Да, прочетох рапорта и съм го маркирал за доразглеждане от колегите...или поне за тия, които решат да влезнат в модераторския панел с рапортите.

Проблемът тук е, че така отстрани няма как да се вземе отношение, защото всичко е дума срещу дума - ти казваш, че не работи, той твърди, че всичко е било ОК преди да го прати и реално няма как да повярваме сляпо на думите на някой от двамата без да имаме някакви преки наблюдения дали е работел и кога е спрял да работи...разбираш надявам се. ;)

 

По принцип е така, но процесори не горят току-тъй, още по-малко пък Intel-ските от тези поколения. Не, че не са ми минавали през ръцете изгорели i5/i7, но във всичките от случаите дъната са ги "издумквали". Човекът в случая си е върнал процесора от преди ъгпрейда и компът е "изгрял", демек дъното не е причинило нищо на новия процесор. Решенията разбира се, са си на модераторите, но аз лично вярвам на човека "изгорял" с процесора.

Link to comment
Share on other sites

Аз не видях някъде да е казал, че е изгорял, а само че не е тръгнал на неговия компютър. Не искам да се съмнявам в думите му, но тъй като през годините съм сменил множество машини и съм имал най-различни по естество проблеми, сега примерно ми хрумва, че машината му е била с процесор на Sandy Bridge, а тоя, дето не е тръгнал е на Ivy Bridge. Принципно са на един слот и би трябвало да имат съвместимост, но тъй като вторият е по-нов от първия, би могъл да не се разпознае от биоса ако е някоя по-стара версия и ако в това е проблема - по-добре да си изтегли от сайта последния биос и пак да пробва дали ще тръгне....просто разсъждавам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Всеки мрънка без да провери и без да пита.

Прав е продавачът да не си го иска.

Ако toncho е купил този компютър от Steven, то закупеният процесор никога няма да тръгне, защото дъното поддържа САМО Sandy или т.н. второ поколение.

Не следваше ли поне да провериш този момент?

Link to comment
Share on other sites

Колегата slick е прав, дъното не поддържа IVY Bridge процесори, но в нито един момент не съм разбрал, че колегата  планира да сменя процесора, иначе със сигурност щях да го предупредя!

 

EDIT:

Като "компенсация", мога да го изкупя процесора, ако е излишен

Edited by SteveN
Link to comment
Share on other sites

Аз честно да си кажа смяната на i3 2100 с i3 3220 не мисля че чак толкова много ще подобри положението! По скоро ще даде една идея по добро вградено видео а не някакъв особено бууст в производителноста или по скоро минимален. По скоро да се беше насочил към една i5-ца от второто поколение щеше да е по добър вариянт. Поздрави 

Link to comment
Share on other sites

Колеги, благодаря за коментарите.

Извинявам се за набеждаването на колегата търговец , от когото купих процесора.

Доверих се на официалната документация на Интел, където от средно по 120 страници за процесор съществената разлика между двете поколения беше DMI и FDI и малко по-доброто видео в 3-то поколение. Четох и документацията на Леново , където не намерих данни да се поддържа или да не се поддържа въпросния процесор.

А урок за 25 лв почти е по-добре отколкото неведение за цял живот ;-) .

Иначе процесора като че ли няма да го продавам , ще си купя вероятно подходящ сокет или дори друго дъно , с което да пробвам да го гръмна ако друго не стане, пък и горелката за стопяване на благородни метали винаги ми работи.

С уважение :

toncho_b4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вземал съм от него PC, даже го ползвам като основно и всичко беше точно, както бе описано.

Опакован беше много добре, вид, състояние тн... безупречни.

Здравейте, аз съм st@nmen ,ваш съфорумник съм от дълги години. Преди повече от месец спрях да мога да ползвам профила си при Вас. Няколко Пъти писах имейли за причината за това, но те останаха без отговор. Днес реших да се регистрирам с друг имейл и виждам, че в темата некоректни потребители mrdds ме е обрисувал като некоректен продавач.Не беше ли редно преди да ме банвате, да попитате и за мойто становище? Защото в правилника сте написали :
"...Ако подозирате, че сте измамени от някой продавач или купувач - пуснете рапорт или ЛС до администратор/модератор, като опишете случката и след това отново опишете подробно случката в темата за некоректните продавачи / купувачи. Визираният човек ще бъде приканен да даде неговата гледна точка по случая, като в зависимост от това (и дали изобщо ще реши да отговори), ще се предприемат или не някакви конкретни мерки.(край на цитата)
 Вярно е, че имахме недоразумения, но те не бяха само от моя страна. Първо в обявата никаде не съм писал,че лаптопът е L540, ясно е описано че е 520 (обявата все още стой и това може да се провери). Нито пък имаше изгорели пиксели по дисплея, след като го върна, те се оказаха се 4 прашинки (бяха толкова нищожни и аз найстина не съм ги видял). Нито пък лаптопа беше надран, имаше минимални следи, които бяха като няколко косъмчета, но все пак лаптопа е ползван и не е нов, а и аз никаде не съм писал, че е неупотребяван.Предложих да намаля цената, след като клиентът не е удолетворен, като той отказа. Понеже една от причините бе, че лаптопът не е модел 540, предложих да разделим куриерските такси. Лъжа е и че той е платил всичките разноски по куриера, аз платих връщането на пратката, макар че можех да го накарам да плати и връщането!
В заключение, искам да благодаря на Grosmaster за добрите думи за мен, винаги съм държал да бъда коректен и очаквам това и от другите. Бих желал да вземете становище по казуса и да ме уведомите тук или на stanimir.georgiev@start.bg Благодаря Ви за вниманието, надявам се да ме подкрепят и други мои клиенти от този форум.
Edited by Georgieva
Link to comment
Share on other sites

Колегата mrdds е едната страна, аз също вече описах случая по горе, но защо не потърсихте и мойто мнение, преди да ми налагате рестрикции? При 1000 пуснати поста във този форум, за 1ви път има подадено оплакване от мен! Защо не банвате потребители като 

popodopolo и biodesign, които насърчават хората да поръчват и да не си вземат пратките, а това че единият от тях ме е нарекъл мангал , не е ли против правилата? Защо Вие ме наричате тарикат без да ме познавате или да сте купували от мен някога нещо, за 10 години съм продал толкова машини, че ако аз бях такъв едвали щях да съм още в бранша? Това, че някой си "смятал" какви са ми били гаранциите не е ли спам? За него ще кажа че, задължително издавам  гаранционна карта , печат на фирмата ми и касов бон, можете да проверите в КЗП дали имам подаден сигнал или жалба относно неспазване на правата на клиентите, е нямам! А, защо не взехте под внимание думите на колегата Grosmaster, според който нито съм мошеник, нито съм тарикат?! Вярвайте ми имам още стотици доволни клиенти, но съвсем нормално е да има и някой недоволен! Понякога сме виновни ние, друг път клиентите, но това не Ви дава право да охарактеризирвате и маскарите преди да сте чули и другата страна! Желая Ви успешни сделки и ползутворен ден! Благодаря Ви за вниманието!
Link to comment
Share on other sites

Аз се интересувам от мнението на потребителите на ТОЗИ Форум. Вашата кариера и история слабо ме интересува, пардон - никак не ме интересува. Масово хората се оплакват от вас поради една или друга причина. Репорти се получаваха с месеци. Не съм ви секретарка, че да ви правя справки и проверки. Аз гледам хората във Форума какво коментират. Колегата mrdds бе просто капката, която преля чашата. Имаше ПРЕдостатъчно време да се намесите и да обясните, макар дори в момента да не го правите, а философствате на тема вашата кариера. В нито една обява в този Форум не сте написали два реда на потребителите. Нямам намерение повече да обяснявам. Успех в бизнеса... 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря Ви за "изчерпателният" отговор на мойте въпроси! Макар, че не отговорихте на нито 1 мой въпрос, аз ще продължа да питам, защо след като е имало толкова много репорти аз не съм бил уведумен нито веднъж за това? Каде, кога и на кого трябваше да напиша два реда, след като не ми е поискано разсяснение за каквото и да е било? Вие просто ме баннахте без да ме предупредите и без да имам право да се защитя. А какво Вас интересува, мен също не ме касае, но е редно Вие като модератор да бъдете малко по-учтив и любезен и най вече безпристрастен пред всички нас. И когато Вие имате двоен аршин към потребителите Ви, честно казано обижда не само Вас но и Вашите съфорумници! 

Относно обяснението, ако си направите труда да прочетете по горе , ще видите, че  съм се постарал да опиша ситуацията! Редно би било да вземете под внимание и моето становище, ако то Ви се струва философско, то вашето мнение може само да ме ласкае! Аз също спирам да се обяснявам, предполагам че продажбите ми са бръкнали под лъжичката на някой мой конкурент и цялата дъндания е да освободя пазарно място на някой Ваш съгражданин. Относно кариерата ми, аз работа имам достатъчно, дай боже всеки му поне толкова, ако нямах може би и аз бих станал модератор. Тръгвам си с високо дигната глава, мога да живея и без вашите комплексарски филми. Моля, да бъда извинен ако някого съм огорчил, обидил или просто отегчил! Бих искал да мога да бъда безразличен към зависта, злобата и простотията, но не мога!

Link to comment
Share on other sites

Да - разкрити сме! Отворихме пазарна ниша за Технополис понеже им подбивате пазара с огромните си продажби... Както казах - успех с бизнеса. 

Link to comment
Share on other sites

Ако си бяхте направили труда да погледнали обявите ми, щяхте да видите, че продавам само употребявани компютри и шегата Ви с тази хипер верига е най-малко не уместна!

Link to comment
Share on other sites

много е вероятно да съм си направил труда да гледам ваши обяви и което много по-важно - за разлика ота вас, който подмята обяви и изчезва и нито отговаря на въпроси, нито следи какво се случва, нито комуникира (вероятно в десетки сайтове и форуми са пуснати въдици) , аз следя какво коментират юзърите на Булфорум. 

Link to comment
Share on other sites

Да бяхте си направили труда тогава и да отговорите на въпросите ми, а не само да хвърляте някакви безпочвени изречения. Не, не съм аз, този който не отговаря на въпроси! Посочете ми един отговор на който Вие отговорихте на зададените от мен въпроси?

Link to comment
Share on other sites

Нито един смислен въпрос не сте задали. НИТО един! Аз вече няколко пъти обясних моите съображения и повече нямам нито какво да дискутирам, нито да се занимавам с въпроси. И тъй като ние няма какво да си кажем, концетрирайте се върху това да обясните ситуацията с mrdds например. Излъгал ли ни е той или това, което казва е истина? Оставяме настрана факта, че сте фирма и въртите търговия... 

Междувременно един цитат:
 

Едва ли има по-обсъждан индивид в тази тема, но модераторите не искат да го баннат.

 

Та къде блеете вие, та веднъж за спорта не се появихте да напишете две думи през всичкото това време? Случайно да сте наясно в колко точно ваши обяви потребителите освен че намират неточности и невярна информация, но и не са получили нито веднъж нито един отговор на нито един свой въпрос - ФАКТ!!! Този номер с хвърлянето на въдицата и изчезване, па ако върже тук не върви. Хората не желаят подобни номера и няма да допусна да ги има.  

 

А това как да го коментираме? Пардон, как ще го коментирате вие?
 

Не му е за пръв път на този на снимките да е друг лаптоп. Дори като модел.

 

 

Няма никакъв смисъл да ми се обяснявате на мене - обяснете на всички потребители тук как се получават тия работи. Ще им е интересно да научат, сигурен съм. 

Link to comment
Share on other sites

Аз доказателства за нищо не видях, има само думи който нямат нищо срещу себе си. Коя обява ми е с неправилен модел и марка, нека колегата да каже? Дори за лаптопа за който уж е преляла чашата е описан като L520, a не L540, както твърди другият потребител (вижте обявата тя още стой)! A oтносно обсъждането, то започва когато точно той го е пуснал! Не съм блеел никаде, просто в репорта не съм отбелязан като трябва за да получа съобщение , че някой е писал за мен, както вече няколко пъти казах дори и от вас не съм получил предупреждение! Ако бях го прочел тогава, а не вчера , вярвайте ми че нямаше да мълча! 

Защо другите колеги вече втори ден , никой нищо не казава, а само ние двата с Вас си пишем? Ако искате да минем на лично, поне да не занимаваме другите? :) 

П.п Моля, поне кажете до кога съм баннат, ако мога да смятам 100 дни отдавна минаха?

Link to comment
Share on other sites

100-те дни не мисля, че имат нещо общо с вас изобщо. Относно останалите, няма как аз да знам кой, кога и как ще влезне и дали и какво ще реши да пише. Самият аз понякога не влизам с дни. Когато влезнат и прочетат, те ще си решат какво да пишат. За мен този разговор е приключен към този момент. И принципно бан е бан завинаги. 

Link to comment
Share on other sites

Винаги е добре да се изслушват и двете гледни точки. Нямал съм взимане даване със Станмен.

Но това, което прави впечатление, поне на човек като мен.

Защо се е регистрирал с женски никнейм? Човек първосигнално очаква жена зад профила, и особено ако ще правиш или смяташ да правиш, бизнес зад този профил, това ми се струва ненормално.

Второ, наистина от години винаги ми е правило неприятно впечатление как никога, ама никога не съм видял да е отговарял или писал или коментирал, или дори да е "затварял" теми, в които е продавал лаптопи, и да каже или напише, че е продадено.

Вече не си спомням дали и снимки е качвал директно в темите или е давал линкове към ОЛХ да се гледат снимките, което също е супер неприятно, но специално за него не се сещам дали процедираше така.

Това са само лични впечатления от темите. Мисля, че поне едното нещо го имаше предвид и Раптор преди няколко поста.

И наистина човекът явно е влизал единствено в собствените си теми, защото наистина отдавна е обсъждан във форума, и не съм видял да е влизал да се защити поне.

Може да е коректен, не знам, но такива "признаци" често будят някакво недоверие в потребителите.

Link to comment
Share on other sites

https://www.bulforum.com/topic/139994-продавам-мострен-геймърски-гаранционен-лаптоп/

 

 

Георгиева, тази обява ти ли си я писала?

Някъде надолу съм направил запитване за процесора, защото знам, че заблуждаваш хората.

Появява се човек/който не е много в час, но са му изпаднали парички, които иска да инвестира в лаптоп/, който се примамва от страхотното ти описание за четириядрен лаптоп.

Човека поръчва, плаща транспорт...

Мислиш ли, че предложенията ти от сорта да си поделите 8-те лева обратен транспорт компенсира разочарованието от подобна покупка?

Ето, това дразни.

Link to comment
Share on other sites

Относно начина на оформяне на обявите на st@nmen, многократно съм отговарял на зададените за негови обяви въпроси в темата за коментиране на проблемите в раздела. Хората основно се оплакваха от т.нар. "геймърски" или "мострени" лаптопи, както и от това, че той никога не отговаря на това, което го питат или каквото се коментира за неговите обяви. Лично на мен обявите му за лаптопи не ми пречеха, макар и да бяха в голямо количество, защото бяха разпределени във времето. Именно заради това просто поправях всяка негова обява за лаптоп, в която беше анонсиран като "геймърски" или пък където беше обявено, че процесорът е 4-ядрен, а той реално е двуядрен с HT, както и разни други дребни поправки. Към банването на акаунта нямам отношение и не искам да се меся в действията на колегите, но като цяло смятам, че след като имаш голямо количество пуснати обяви в някой сайт е добра идея не само да си гледаш личните съобщения, но и съответните теми, в които се коментират твои действия или обяви.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...