Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Мисире, ако не си забелязъл (съвсем нормално понеже мисирщината ти пречи), моят модел е различен от твоя. :lol:

 

С колко по-точно? В корубата се мъдри същото лайно. Ако напичането ти е проблем, той ще е тоталка - няма да работи, не да ти дава наклон как ще работи. 

Какво по-точно - високата температура, слънчевата радиация, магнитните бури, какво ще да е?

Питам щото тука е бая по-топло га напече. В смисъл стигал съм 70 по целзий в колата. Не аз - Слънциту. И онва не си мени настроението. Пак неговото си знае, ама точно както и при минус 22. Та как реши, че е баш от Слънциту?  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

С колко по-точно?

 

Таман с 1 модел отгоре...което ще рече известна промяна в хардуера + нов софтуер....или ако не си убеден в разликата, що не вземеш да флашнеш твоя с неговия фърмуер?

Link to comment
Share on other sites

И като е "един модел отгоре" какво? Същите, абсолютно същите говна - ама на 100000%.... Естествено всяко решение на уреда е уникално, но някак си моят и момчиловият вършат ЕДНИ И СЪЩИ тъпотии. 

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ето едно клипче, което скалъпих тия дни. С него показвам няколко различни ситуации на светлина за камерката.

Бях много горд със първия отрязък, докато не го видях в тубата - тотално омазано. Аз не съм ги конвертирал, а само съм ги разрязъл без да ги прекодирам тоест качеството не съм го пипал.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AqH1oB3mRPg

 

1 - Слънчево планинско каране - тук не достигнах даже лимита на 10 минути, ударих 4гб лимита на файла на 8та минута, докато при нормално градски условия са малко на 2гб. Има много информация с тия дървета - впечатлен съм.

2 - На свечеряване при лек дъжд.

3 - Пълен мрак зад кола, голям филм от разпрашена вода.

4 - Тунела на Траянови Врата.

5 - Нощно време на осветена улица.

 

Всичките видеа отгоре съм ги правил с един стоп по-надолу експозиция. -03EV. Което ще рече, че в тъмни градски условия би било една идея по-светло.

 

Пускам линк за сваляне към клипчето без загуба на качеството.

Link to comment
Share on other sites

Малко кофти с номерата на колите, които почти не се четат и трябва да попаднат в точно определен ъгъл, за да се разчете евентуално някой номер...може би един CPL филтър би подобрил малко четимостта...

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ето едно клипче, което скалъпих тия дни. С него показвам няколко различни ситуации на светлина за камерката.

Бях много горд със първия отрязък, докато не го видях в тубата - тотално омазано. Аз не съм ги конвертирал, а само съм ги разрязъл без да ги прекодирам тоест качеството не съм го пипал.

 

https://www.youtube.com/watch?v=AqH1oB3mRPg

 

1 - Слънчево планинско каране - тук не достигнах даже лимита на 10 минути, ударих 4гб лимита на файла на 8та минута, докато при нормално градски условия са малко на 2гб. Има много информация с тия дървета - впечатлен съм.

2 - На свечеряване при лек дъжд.

3 - Пълен мрак зад кола, голям филм от разпрашена вода.

4 - Тунела на Траянови Врата.

5 - Нощно време на осветена улица.

 

Всичките видеа отгоре съм ги правил с един стоп по-надолу експозиция. -03EV. Което ще рече, че в тъмни градски условия би било една идея по-светло.

 

Пускам линк за сваляне към клипчето без загуба на качеството.

 

Модел, марка, от къде? :)

Link to comment
Share on other sites

Ти пак залиташ към китайски боклуци? Малко ти е било явно.  :lol:

 

Естествено че не - не гледаш ли какво пиша? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Край, китайския боклук си заминава. Вчера му дадох последен шанс с чисто нова UHS-1 карта на SanDIsk. Явно проблема си е чисто софтуерен и няма нищо общо с картата, както и с вдигането на висока температура, защото таралясника работи, макар и странно. Освен това спира винаги точно в момента, когато трябва да отвори нов файл, демек последния записан клип си е цял до секундата на зададения размер. Изцяло софтуерна недомислица, създадена от китайски некадърници. Вчера не ми записа най-интересните неща от една разходка до Уистлър. :devil

 

ПП. Жълтурите явно са разбрали, че ги псувам много и са пуснали буквално тези дни нов ъпдейт, който уж оправя въпросните проблеми. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Казах ти аз, че топлината не е проблем. Аз съм щастлив откак мога да го рестартирам като блокира. Доволен съм вече. 

 

Ти ако го хвърляш твоя, прати го насам  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Защо избра такъв с M-JPEG компресия?

 

Предполагам заради цената. За 60лв ми се стори доста добра оферта. Имаш предвид, че ще прави големи файлове ли?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Да, файловете се получават много големи, а и качеството също отстъпва...освен това за 60 лв. без никакви черни петъци се взима доста по-добър, ама карай - ще ти върши работа...само трудно ще четеш номерата на колите и вечер ще е още по-зле, но все това си е базов клас DVR. ;)

Link to comment
Share on other sites

По клипчета в интернет се представя доста добре. За дормата уж пишат, че се ползва за високо качество . Утре ще взема една 32Gb карта да видя как ще се представи. Ако не ми хареса, най-лесно е да я засиля към olx :)

 

П.С. В ръководството пише avi

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

По клипчета в интернет се представя доста добре.

 

П.С. В ръководството пише avi

 

Същото е - AVI контейнер за файл с M-JPEG компресия и много голям обем (имал съм и такъв с такава компресия, който продадох във форума). Клипчета за всеки един регистратор има безброй и вероятно си изгледал всичките за твоя модел, но щом ти допада качеството на картината им - ОК, важното е на теб да ти харесва. :) За мен това е качество на базов модел регистратор, на стойност не повече от 30-40 лв. - забележи, че на клипа част от номерата се виждат единствено, защото той е спрял или кара много бавно...при скорост 70-80 км/ч нещата коренно се изменят. ;) Моят също е базов клас (в момента цената му е ~$35), но не използва M-JPEG и респ. картината е много по-детайлна, клиповете са малки по обем и има WDR, който дава задоволителни резултати нощем. Среден клас е примерно на Раптора, където детайлността на картината е несравнима с тази от клипа, а нощните кадри вероятно са на около 5 светлинни години. :)

 

П.П. И най-интересното при онзи DVR с M-JPEG компресията, който продадох във форума беше, че предупредих съфорумеца, който го купи, че файловете са големи, че няма детайлност на картината и т.н. (пък и го бях описал в самата обява), а на следващия ден той ми пусна ЛС, че много бил доволен от регистратора...така че всеки си има различни претенции или пък взима нещо си за различни цели. ;)

Link to comment
Share on other sites

Направи даже 2 - дневно и нощно (когато имаш възможност де ;)). В интерес на истината при доста уж еднакви модели съм забелязвал известни разлики в качеството, в зависимост от конкретния производител и конкретната партида.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...