Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Магданозчо, това да ти е за урок и следващия път като видиш ляв мигач на автобусна спирка, да знаеш, че автобуса от градския транспорт е с предимство и в 99% от случаите е принуден да влезе в лява лента, заради спрелите пред спирката коли, най-често жълти.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ех Бънди, Бънди.Винаги давам предимството на потеглящ от автобусна спирка автобус.Само че, това се случи точно преди входа на тунела и преди края на мантинелата, някъде малко след отбивката за Железарска.(мисля че, така се казваше)Т.е. бяхме на поне 50 метра след спирката.Както писах скоростта беше към 40км./ч., а автобусите не се изстрелват с такава скорост от спряло положение.

Link to comment
Share on other sites

Имало е причина. Вероятно спрели коли на тротоара. Пак трябваше да предвидиш и да го пуснеш ;) Ако трябва да спре за да минеш ти, то всички пътници щяха да се изсипят пред автобуса. Не случайно им е осигурено предимство по закон.

Link to comment
Share on other sites

Тук въпроса е дали е бил пуснал мигача.

Аз хора без пуснат мигач не пускам, ебал съм ги. Боб ли да хвърля, че да знам на къде ще ходят.

 

Може да е имало коли, завиващи по Железарска и т.к. бакшишите са запушили дясната част на платното завиващите понякога пречат на трафика. Особенно като са повечеко и веднага става задръстване.

Link to comment
Share on other sites

Първо това се случи някъде срещу островчето на Железарска, може би и малко по-надолу.Коли в лентата на автобуса нямаше, спрели на тротоара - нямаше.Препядствия - никакви.Той(автобуса) започна да ме натиска, когато вече бях на едно ниво с предната му лява гума.Не беше дал мигач, а дори и да беше, аз вече съм наравно с него.Ако трябва да го нарисувам.Факт е, че тези хора (шофьорите на автобуси) вярват, че пътя е техен и не се съобразяват с нищо.Дори и с това, че возят хора и са отговорни за тях.

Link to comment
Share on other sites

Сам не помниш дал ли е мигач, но помниш, че вместо да натиснеш спирачката и да изостанеш си стиснал волана и зъби и си си бранил лентата до смърт едва ли не :lol:

Много ми е интересно как някои хора въобще не се осъзнават какви глупости са натворили на пътя, ами и чак се възмущават. Техен е пътя магданозчо - техен е! Когато возиш 30 прави пътника отговаряш единствено за техния живот и можеш да пожертваш ламарините на някой магданозчо дето се вре измежду шамарите. Чувал ли си за понятието толерантност на пътя? Едва ли.

Link to comment
Share on other sites

Днес бях свидетел как на кръстовището В.Априлов към 6ти септември един автобус направи ляв завой от крайно дясна лента... на червено...

 

Т'ва до нас ... и аз го видях - пресичах улицата :pirate

Дебили по автобусите колко щеш!

Link to comment
Share on other sites

Ето, по-ясно от това....

015541545-big.jpg

И би ли ми обяснил, о велики, с толерантност в ситуацията как ще се измъкнеш?Даваш газ и те смачква в мантинелата.Натискаш спирачките - същата работа.Освен да излетя.Мигача е без значение в описаната ситуация.И дали ако ми смачка ламарините, ще се размине без начупени и натъртени из автобуса а?

 

 

П.П. Нека някой мод., да ни премести писаниците в другата тема за змиорките.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Не мога да обясня, защото аз не бих попаднал в такава ситуация. Има 100%-ва причина автобуса да навлезе в твоята лента, но ти си я проспал. Сори но кола се кара с акъл ;)

Link to comment
Share on other sites

Явно не караш кола в града, а прелиташ с нея, над нас простите, лоши шофьори, които хал хабер си нямаме как се управлява МПС.

А 100%-вата причина сигурно е опита да си запали цигара или да увеличи чалгията в кабината.

Link to comment
Share on other sites

Определено се надценяваш като водач на мпс и от там ти идват проблемите ;)

 

Явно не караш кола в града, а прелиташ с нея, над нас простите, лоши шофьори, които хал хабер си нямаме как се управлява МПС.

А 100%-вата причина сигурно е опита да си запали цигара или да увеличи чалгията в кабината.

Link to comment
Share on other sites

AlBundy стига се базикай с момчето, че го изкарваш май извън релси.

За мен момчето е право,след като се е изравнил с рейса оня е длъжен да го пропусне.Имал съм и аз такива случай в Пловдив и в повечето случай аз отстъпвам ,защото ги знам тези ШОФЬОРИ какви дебелоглави селяни са

Link to comment
Share on other sites

Абе, не знам ама аз днес станах свидетел как МЕЖДУГРАДСКИ автобус (от онези едва ли не двуетажните) правеше ужасяващи змиорки на "6ти Септември" точно до дюнерджийницата на Аладин.... :wacko: . А, най - интересното беше, че точно когато рейса стигна (карах зад него) до дюнера и един селянин с А-3 както си дремеше пред него, изведнъж реши да се изстреля и да направи обратен завой за да се включи в моята и на рейса посока :woot !

Link to comment
Share on other sites

един селянин с А-3 както си дремеше пред него, изведнъж реши да се изстреля и да направи обратен завой за да се включи в моята и на рейса посока :woot !

 

Чакай, чакай.

Искаш да кажеш, че А3 е било паркирано пред Аладина срещу движението и с обратен завой е потеглило в посока запад (към кръстовището на 6ти Септ. и Руски). :blink: :blink: :blink:

 

@AlBundy

Не мога да обясня, защото аз не бих попаднал в такава ситуация.

 

Ти си ебаси шампиона.

Link to comment
Share on other sites

бънди, рейса е с предимство само когато потегля и се включва в движението. вече когато е участник в него си е нормален такъв без специален режим на движение. за престрояването към лява лента е бил длъжен да се съобрази с намиращите се в нея МПСта и да не им пречи.

да, според последните изменения при престрояване между равнозначни еднопосочни ленти отново с предимство е този който от дясна се престроява в лява, а не обратното, но точно на онова място липсва оня знак Д1, който да определи лентите като равнозначни, т.е. магданозчо реално го е изпреварвал и рейса е бил длъжен да не му пречи да си завърши маневрата.

както и да го въртим рейсиста е проспал момента с поглеждането в лявото странично огледало или просто не му е пукало за намиращите се там и е решил да пести от спирачки и гуми.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ииииии ама всичките сте големи лигли значи ... как не ви писна да обсъждате на кой ква змиорка или гаден номер са му направили . Ами хубаво де , теглете им по една майна на момента и забравете ... ебахти и пиклите дето сте , ако карате така , както и се държите тука ( като жени ) , нормално да ви правят номера !

 

ПП. Само на мен ли не ми правят впечатление такива номера или съм свикнал от ежедневието в подписа ми ... :lol:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

ПП. Само на мен ли не ми правят впечатление такива номера или съм свикнал от ежедневието в подписа ми ... :lol:

 

Е хайде сега - автобус правещ ляв завой на червено от крайно дясна лента (от общо 3) няма ли да ти направи впечатление?

 

Мен като не ми пречат не се дразня или поне когато не ми пречат много, правят ми обаче впечатление най-бруталните идиотизми

Link to comment
Share on other sites

AlBundy стига се базикай с момчето, че го изкарваш май извън релси.

....................

Мнеее.Аз съм тук (във форума), за да се забавлявам.Пък и трудно някой би ме изкарал извън релси.Особено някакъв ник, на непознат(в реалния живот)човек.Факт е, че независимо от това дали аз съм направил нещо грешно в ситуацията или не,онез шапшали(шофьорите на автобуси) са си е**ли мамицата.

Link to comment
Share on other sites

Вчера следобед на връщане от работа мернах ТОВА

 

Доплака ми се за тая хубава седмица. Това отдясно смачканото и драното беше в примес боя бордо, но втори участник не видях. Дали се е врязал през бордюра в острова или я е качил сам там не успях да разбера. Естествено ма'алата беше наизлязла да зяпа...

Link to comment
Share on other sites

Вчера следобед на връщане от работа мернах ТОВА

 

Доплака ми се за тая хубава седмица. Това отдясно смачканото и драното беше в примес боя бордо, но втори участник не видях. Дали се е врязал през бордюра в острова или я е качил сам там не успях да разбера. Естествено ма'алата беше наизлязла да зяпа...

Когато аз минах от там и вторият участник беше на лице ;) - един бус!

 

П.п. Пък аз си мислих, че си минал преди мен.... и бях убеден, че ще има и снимки :laughing: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз там работя ,но като се прибирах втория участник липсваше. Първо си помислих че баварката се е опитал да прави непозволен обратен завой и му се е сторило тясно и се е качил на бордюра. После видях вратите че са леш.

Link to comment
Share on other sites

Има някаква катастрофа, която е станала най-много преди 30-40 минути между спирката на тунела и спирката на Тримонциум. Имаше един мотор на земята, но не знам как е станало.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...