Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

да , работи стабилно от 2 дни без спиране.

вече имам 2 и нещо лайткойна. 

 

утре дори ще му добавя още 2 видеокарти. 

 

 

3ohYkoc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Доволен ли си от ватметъра? Питам защото бях решил да си поръчвам такъв от Китай за 15 доларес - ЦЪК, ама ако този го бива, директно отивам утре в Баумакс да купя един и да си спестя чакането.

Link to comment
Share on other sites

ми тоя от ибей изглежда по-модерен и с по-голям дисплей , незнам дали е по-добър

моя си върши работа , мачкам го с 24/7 на 1.5кВ и даже не е загрял , има си измервания за разход , тарифа и т.н. но не съм ги нагласял 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

То и за Гугъл се говори че уж работели по интеграция но ще видим.

Ако се окаже вЕрно ще направи най-вероятно един 500-600% скок.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Биткойнът получи пореден удар, този път от Централната банка на Русия

 

 

 

Руската централна банка приравнява биткойна към финансовите пирамиди. Това съобщи в рамките на онлайн конференцията "Виртуални валути: възможности и риск" директорът на Департамента по националните платежни системи в ЦБ на РФ Тимур Батирев, цитиран от БНР.

 

Според неговия заместник Андрей Шамраев за разлика от ценните книжа като акции и облигации, биткойните са обезпечени единствено с времето, нужно за техния "добив".

Шамраев направи сравнение и оприличи биткойните на билетите на познатата от близкото минало мащабна финансова пирамида МММ, които също са били "обезпечени с изобретателността на създателя им".

 

На 27-и януари Централната банка на Руската федерация публикува изявление, в което предупреждава банките за употребата на биткойни. В съобщението регулаторът отбелязва, че според федералния закон за Централната банка на Руската федерация пускането в обръщение на парични сурогати на територията на страната е забранено.

 

Във връзка с анонимния характер на дейността по емитирането на виртуалната валута от неограничен кръг от субекти и използването на дигиталната валута за извършване на операции от граждани и юридически лица, в това число непреднамерено, може да ги въведе в противозаконни дейности, включително пране на пари, получени по престъпен път и финансиране на тероризма.

 

====================

 

Доста странно ми е това решение на руснаците, с биткойна можеха да натиснат яко долара...

Явно има нещо под водата, което не се вижда...

Link to comment
Share on other sites

Доста странно ми е това решение на руснаците, с биткойна можеха да натиснат яко долара...

И как смяташ да стане това "натискане", имаш ли идея? Или просто вярваш, защото някакъв шаман е казал, че ще стане?
Link to comment
Share on other sites

Цитирам от друг форум.Описано е много добре случващото се в момента с тия монети:

 

Евентуалното покачване зависи главно от доверието на хората в монетата. Маунт Гокс-а прее*а тотално доверието в боткойн-а, а и други се присетиха за така хубаво изиграната кражба от страна на Марк Керпелес, дето си взе 750 000 койна от неговата борса на 100 долара и ги продаде на останалите на по 500-600 долара парчето, като така завлече всичко надолу в бездната. Сега чакам Крипто-Трейд да повторят далаверата, затворили са врати от 2 дена и май търгуват, че държаха най-висок курс в продължение на 2 седмици когато всичко падаше...повторение на случилото се с гокс. Та, утре трябва да отворят и да възстановят уж 30000 "хакнати" долара на клиентите си...хммм, общо взето доверието във валутката се срина, а и с него цената...в най-добрия случай ще чакаме едно бавно и мъчително и несигурно покачване, както колегата спомена, около 2-3 месеца. За лошия случай няма да говоря..... всички го знаем
Който иска да купува, да купува, аз оставам наблюдател за сега Чиърс!

 

 

Става дума за  MtGox спря да работи

 

П.С. Интересно, че според http://fiatleak.com/ , в момента китайците купуват с кофи от монетите.

Link to comment
Share on other sites

Japan-based Mt.Gox CEO Mike Karpele—who may or may not be Chris Farley reanimated with the soul of Reddit—just copped to some very bad news: yes, he lost all your money.

We still don't know why all the money is gone, or where it went, but a combination of theft and titanic incompetence is likely. The bottom line of anyone who used the Mt.Gox exchange: your account balance is now zero.

But at least we know Karpele hasn't fled the country, yet. AFP reports Mt.Gox is doing more than just bowing with shame: the virtual currency exchange is bankrupt, and is seeking court protection accordingly. Funny, how these people only want anything to do with the government after they've fucked themselves over into another dimension. That dimension is filled with dreams of Kickstarter projects backed with internet money, Dorito-crusted sushi, Doge posters, and now lots of shame and backtracking.

 

Алеле мале....  :laughing:

 

 

Shoulda invested in art, dudes: the world's most prominent online Bitcoin exchange shut itself down last night. This would be the final punchline to a long-running business farce, but there are a lot of people who are now missing a lot of money.

Go to MtGox.com, and you'll see nothing. If you've been using the site to invest your money in Bitcoin, this is a nightmare.

According to a leaked document, purportedly from Mt.Gox itself, the exchange has lost 744,408 BTC (around $350 million) in theft and fraud that was never reported, and has nowhere near enough real money to satisfy all its existing customers who want to pull their virtual money out. In short: Mt.Gox users are fucked, and Mark Karpele (above), the exchange's CEO, is gone without owing anything to anyone. Whether he disappeared with millions of dollars of his customers' money is anyone's guess—it sure looks bad. Financial regulators in Japan, where Mt.Gox was based, say they won't intervene, because virtual money is not their problem.

In the meantime, the Bitcoin community—that's a real thing!—is trying to salvage its legitimacy, and appear as anything other than a group of internet Monopoly money speculators. In a joint statement, the heads of several other Bitcoin services and exchanges tried to comfort bleary eyed Reddit hounds:

This tragic violation of the trust of users of Mt.Gox was the result of one company's actions and does not reflect the resilience or value of bitcoin and the digital currency industry. There are hundreds of trustworthy and responsible companies involved in bitcoin. These companies will continue to build the future of money by making bitcoin more secure and easy to use for consumers and merchants. As with any new industry, there are certain bad actors that need to be weeded out, and that is what we are seeing today.

Bad actors! But given that Bitcoin transactions are only a few levels of integrity above trading Pokemon cards and speculative greed is still rampant, it's easy to see how anyone could very quickly become a "bad actor."

 

Link to comment
Share on other sites

Мда... някой направи доста парички.

Добре изигран сценарий , хората останали без стотинки са си виновни сами до някъде , тази борса я хакваха още лятото но поради курса който е +100$ повече от другите доста хора спекулираха с продажба на койни и си ги държаха там. Мен не ме бърка , просто повлякоха курса доста надолу , хубавото е че малко по малко започна да се нормализира. Абсурдно е да твърдят че са изчезнали 700К койна от проблема с двойните транзакции.

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, гледам, че в тази тема ти си един от "главните поддръжници" на биткойна и не мога да разбера от къде идва цялата тази ирония и сарказъм към тази виртуална валута? Някога да си правил опити да "копаеш"? Да си наясно как точно стоят нещата? Да си инвестирал нещо - било то пари или собствена техника, годна за добиване на биткойни или друга виртуална валута, че си толкова категоричен в това, което казваш/пишеш?

Предполагам че не и си нямаш грам идея въобще как стоят нещата.

Но да ти кажа, че аз съм много наясно и биткойна въобще не е онази ужасна пирамида и схема, която се опитват да я изкарат. Като на шега започнах да копая с наличните си 2 карти в края на лятото и от тогава до този момент вече мога да отворя малка игрална зала :). Два пъти съм инвестирал малки суми, които после са ми са се върнали в пъти и то първия път беше, когато биткойна се търгуваше по 95 евро.

Да, не отричам, че това което стана в последните 2-3 месеца си беше балон, от който много хора бързо забогатяха, а други искаха бързо да забогатеят, но ако си умерен играч, не си много лаком и си достатъчно гъвкав, за да следиш пазара, то може да си докарваш едни хубави пари всеки месец, за които не се налага да си прецакал някого или да си теглил кредит, или да си си продал органите, или всякакви други извращения, за които се сетиш.

Това ти го казвам от първо лице... пък ти ако искаш продължавай да злобееш и да се правиш на интересен.

Link to comment
Share on other sites

Кръстник, гледам, че в тази тема ти си един от "главните поддръжници" на биткойна и не мога да разбера от къде идва цялата тази ирония и сарказъм към тази виртуална валута?

Това ти го казвам от първо лице... пък ти ако искаш продължавай да злобееш и да се правиш на интересен.

Така, за злобата ще го подмина, явно твърде лично си захапал биткоин манията.

Доста неща се опитах да обясня, но явно повечето в тази тема са само писатели, в което няма нищо лошо де. Но е хубаво човек от време навреме да се опитва да си отговаря на някои важни въпроси. Като например, на какво се държи пазара на биткоини? Всеки пазар на реална валута се крепи на простичкия факт, че зад въпросната валута стои КОНКРЕТНА ИКОНОМИКА от стоки и услуги. Защо даден индивид или стопански субект би си купил евро срещу някаква друга конвертируема валута? Отговорът е прост - защото това евро му трябва, за да си купи произволна европейска стока или услуга от европейска компания, като обемът на стоки и услуги, стоящи зад въпросната икономика се равнява на 13 трилиона евро. Има разбира се и друг тип играчи, тези които купуват/продават евро изцяло с идеята да спечелят от покачването/понижението на курса или спекуланти, както са изветни.

Хайде сега се опитай да си обясниш коя от тия двете групи присъства единствено на пазара на биткоини и може ли в този случай подобен пазар да е изобщо стабилен, без фундаменталната основа на реалната икономика и какви изобщо са рисковете в този случай? Простички въпроси, ама когато си взел нещата твърде лично е трудно да им обърнеш внимание.

Що се отнася до самата технология е твърде смешно да ми задаваш подобни въпроси, защото съвременните математическите модели в криптографията са една от основните ми специалности и нещо, с което се занимавам ежедневно през последните 10 години. Тези технологии обаче мога да ти гарантирам, че нямат НИЩО ОБЩО с функционирането на самия биткоин пазар, освен разбира се да добавят някой и друг риск, свързан с различни видове уязвимости, които бяха в основата на редица инциденти с пресушаване на биткоинови порфейли напоследък.

Link to comment
Share on other sites

Не съм захапал прекалено лично биткойн манията, защото по някои въпроси мислим идентично, но ме подразни фактът, че толкова много я очерняш тази виртуална валута. На какво се държи икономика й? - в момента на идеята и лакомията на хората. Да, пазарът на биткойн не е подплатен със злато (примерно) и е ужасно нестабилен и спекулативен, благодарение на което много хора направиха страшно много пари, някои дори станаха милионери, НО според мен в биткойна има хляб и бъдеще. Имай предвид, че тази валута съществува (като идея) от бая време и от четири-пет години насам все "мре" според много хора, включително и теб.

А това което го прави толкова привлекателен в момента е цената, това, че е необлагаем с данък и не напоследно, че с тази валута малко или много прецакваш системата :).

И като казах системата - веднага се сещам за великия долар и твоята обичана и безгрешна Америка. Тази валутна единица от какво е подплатена? Питам сериозно, защото доларите от много време се печатат като вестници и имайки предвид, че е "обезпечен", то всекидневно играе - да, в тесни граници, но играе...

Затова се надявам някой ден биткойна да се стабилизира на едно ниво (лятото няколко месеца играеше 90-100 евро, сега от януари от 6-ти февруари беше 580-620 евро, от месец близо е 460-420), евентуално да бъде подплатен с някаква валута или злато и т.н., но тогава пък ще се изгуби кефа, така че нека се спекулира, нека бъде анархия :).

Link to comment
Share on other sites

Това че не е обезпечена с нищо е безспорен факт.

В момента истерията се дължи на огромният скок през изминалата година основно , има още доста път да се извърви докато Bitcoina ще има възможност да се използва като платежно средство най-вече заради непостоянната цена и борсовите спекуланти , но според мен също има бъдеще поне още 2-3 години , доста онлайн магазини започнаха да го предлагат като метод за плащане и ако слуховете че Ибей Англия ще откритват раздел само за търгуване на стоки с Биткойн се окажат вЕрни най-вероятно цената ще направи още поне 1 сериозен скок.

 

Не мога да си кривя душата че донякъде съм съгласен с Годфадъра но чесно казано ми е все тая какво ще се случи , аз за момента съм направил 3К лв инвестиция която избих още миналият месец благодарение на една моя "проба" какво е Биткойн преди 3-4 години.

И въпреки това анатемосването без никви факти е малко крайно. 

Link to comment
Share on other sites

А това което го прави толкова привлекателен в момента е цената, това, че е необлагаем с данък и не напоследно, че с тази валута малко или много прецакваш системата :).

И като казах системата - веднага се сещам за великия долар и твоята обичана и безгрешна Америка. Тази валутна единица от какво е подплатена? Питам сериозно, защото доларите от много време се печатат като вестници и имайки предвид, че е "обезпечен", то всекидневно играе - да, в тесни граници, но играе...

:Facepalm: :Facepalm: :Facepalm:

Изобщо как си ги ръсите тези мантри за "прецакване на системата", не е истина. Явно не можеш да схванеш концепцията, че биткоина не е истинска валута, а е просто една стока, която се търгува като всички останали стоки - от сирене до BMW-та. Валута може да бъде само нещо, зад което е застанала някоя държава,в която валутата е официално разплащателно средство и в която всички си получават доходите в тази валута. А това, че не си плащал данъци е най-големия майтап. Нали се сещаш, че абсолютно същото е ако правиш сирене, вместо да копаш биткоини. Няма да платиш и стотинка данък, ако сиренето единствено си го складираш в избата, но в момента, в който продадеш първата тенекия със сирене и хоп - данъка е неизбежен, както и продажбата на сиренето, щото за кво ти е да ти стои в склада. Същото е и с биткоините. Рано или късно трябва да ги продадеш и точно в този момент НЯМА как да прецакаш системата, защото срещу тези биткоини ВИНАГИ ще ти трябва нормална валута. И докато сиренето все пак можеш да го изядеш, ако не успееш да го продадеш, то виртуалния биткоин ако не успееш да го продадеш, можеш единствено да си го ... сещаш се какво.

А сега се опитай да си отговориш сам на въпроса, може ли цената на една реална валута като еврото и долара да падне до нула една спрямо друга? Да ти го разшифровам на езика на търсенето и предлагането, т.е. в един моменд да се случи така, че НИКОЙ да не търси евро или долари? А биткоини?

Мислете бе хора, стига сте се хващали на безумните мантри за прецакването на системата, защото накрая не системата, а балъците винаги излизат прецакани.

 

Затова се надявам някой ден биткойна да се стабилизира на едно ниво (лятото няколко месеца играеше 90-100 евро, сега от януари от 6-ти февруари беше 580-620 евро, от месец близо е 460-420), евентуално да бъде подплатен с някаква валута или злато и т.н., но тогава пък ще се изгуби кефа, така че нека се спекулира, нека бъде анархия :).

И как смяташ ще се стабилизира? Най-големият фундаментален проблем пред биткоина е, че НЕ Е ЕДИНСТВЕН подобен инструмент. Могат да се създадат стотици подобни на него и с подобни криптографски характеристики, например защо някой трябва да предпочете биткоин пред лайткоин, можеш ли да отговориш на този въпрос? Когато един пазар се движи единствено от надеждата, че нещо ще струва по-скъпо след време, а не на някакви фундаментални причини, като простичкия факт, че винаги ще ти трябват долари, за да си купиш най-новия айфон и винаги ще ти трябва евро, за да си купиш най-новото BMW, то тогава изхода рано или късно е ясен - когато всички разберат, че само с мантри за прецакване на системата не става.
Link to comment
Share on other sites

 А това, че не си плащал данъци е най-големия майтап. Нали се сещаш, че абсолютно същото е ако правиш сирене, вместо да копаш биткоини. Няма да платиш и стотинка данък, ако сиренето единствено си го складираш в избата, но в момента, в който продадеш първата тенекия със сирене и хоп - данъка е неизбежен, както и продажбата на сиренето, щото за кво ти е да ти стои в склада. Същото е и с биткоините. Рано или късно трябва да ги продадеш и точно в този момент НЯМА как да прецакаш системата, защото срещу тези биткоини ВИНАГИ ще ти трябва нормална валута. И докато сиренето все пак можеш да го изядеш, ако не успееш да го продадеш, то виртуалния биткоин ако не успееш да го продадеш, можеш единствено да си го ... сещаш се какво.

 

Боже помилуй... След този пост ми е пределно ясно, че разбираш от биткойни колкото аз от ядрена физика...

И само една подсказка - имам приключени 15 биткойн сделки до момента. Айде познай колко данък съм платил на парите, които съм прибрал от тях.

Както и да е, аз приключих дискусията тук. Повече на тема биткойни няма да ти отговарям, не си заслужава просто...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...