Jump to content
BulForum.com

Bitcoin - валутата на бъдещето


torbalan

Recommended Posts

И сега какво, да си го преместим. Все ще има начин да си вземе парите човек.

 

Това се подразбира.

Опитах се да обърна внимание на малоумната формулировка:

 

Банката не приема клиенти, свързани по какъвто и да е начин с дейности с виртуални валути...

 

В тази графа не попадат ли всички доставчици на електроенергия, всички доставчици на геймърски карти и т.н.

За интернет доставчиците също ли важи? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Явно са го направили обобщено и да се подразбира (според тях), за да не изброяват множество конкретни точки, но реално така написано може да обхване и повече субекти, от тези, които те имат предвид. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Говориш неподготвен ми се струва. :)

Нито знаеш какво съм купил, нито за колко пари, нито какво съм направил от тогава до сега.

Link to comment
Share on other sites

Скочили сме няколко човека. Чакаме светото чудо :)

 

Гледай да не стане като с колата само! Никви партии!  :D

 

(всъщност какво стана с колата?)

Link to comment
Share on other sites

Гледай да не стане като с колата само! Никви партии! :D

 

(всъщност какво стана с колата?)

Ще пиша след работа.

 

В криптовалута съм сложил под хилядарка и чакам края на годината

Link to comment
Share on other sites

Говориш неподготвен ми се струва. :)

Нито знаеш какво съм купил, нито за колко пари, нито какво съм направил от тогава до сега.

На колко си купил? Купил си някъде на 13-14к, щом на тази стойност твърдеше, че си на 0.

За колко си купил - няма никакво значение за мен. За теб има - колкото повече си купил, толкова повече губиш.

Какво си направил..., ако си продал - супер, но ме съмнява да си го направил. Ако не си продал, загубите ти растат всеки час.

 

Въпросът тук е чичо Сам какво е решил да прави.

Китай, заедно с Япония са най-големите кредитори на САЩ в момента: над 30 трилиона долара.

Най-големите ферми са в Китай.

Чичо Сам започна конфискацията на криптовалутата още миналата година. Само, че тя трабва да се осребри.

Интересно за мен е какво решение е взето: да се продаде всичко без оглед на цената (малко вероятно) или да се продава контролирано за да не се стигне до масова паника, оттам обезценка и на практика ликвидация на криптовалутите.

Според мен, критичното ниво ще бъде под 1000 долара. Тогава ще започне психозата и масовите продажби. Няма да се учудя ако курса стане и 1 долар за 100 биткоина :lol:

Link to comment
Share on other sites

По отношение на купуващите, Вокса не е толкова интересен случай. Далеч по-любопитно е как се чувстват тези, дето купиха биткоини на нива от почти $20,000 някъде през декември (понеже никак не са малко като бройка)? Дали има някой от тях, който все още "стиска бузи" и се надява? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Защо ли си мисля, че сега е моментът да се купува :D

Едва ли...

https://www.investor.bg/kriptovaluti/491/a/amerikanski-i-britanski-banki-zabraniha-pokupkite-na-bitkoin-s-kreditni-karti-255219/

 

Половината свят,забрани и пречки,нарастващо потребление на ток (как не са скокнали още еко организациите не знам)...нищо хубаво не ги чака тия "монетки"

Link to comment
Share on other sites

Що с банка. Има си хора, от които да си купиш, че дори са в Пловдив... Плащаш кеш и ти прехвърлят. Въпросът е колко ще се срине още, защото няма да е това. Още ще пада.

Link to comment
Share on other sites

По отношение на купуващите, Вокса не е толкова интересен случай. Далеч по-любопитно е как се чувстват тези, дето купиха биткоини на нива от почти $20,000 някъде през декември (понеже никак не са малко като бройка)? Дали има някой от тях, който все още "стиска бузи" и се надява? :lol:

Стискат бузи и се надяват на чудо. Обаче, във финансовата сфера чудеса не стават. При големите пари всичко се контролира. Там няма пазарни правила.

Защо ли си мисля, че сега е моментът да се купува :D

Купи, купи. Никога не е късно да се посмеем малко :P

Въпросът е колко ще се срине още, защото няма да е това. Още ще пада.

Зависи на кой етап ще настъпи паниката.
Link to comment
Share on other sites

Такъв тип инвестиция се прави с пари без който така или иначе ще си ОК. Никой не може да каже кога колко ще бъде и всеки си прави преценката сам. Аз смятам, че ще се вдигне, дори над 20к. Сега се моля да падне още за да си купя пак. А дали ще е след година, 2 или 5 никой не може да каже, но рано или късно цената ще се повиши. А за краткосрочните "инвестиции" си е чист късмет и много хазарт. Който е нацелил момента да продаде на 20к не нищо повече от късметлия. 

 

 

 

Що с банка. Има си хора, от които да си купиш, че дори са в Пловдив... Плащаш кеш и ти прехвърлят. Въпросът е колко ще се срине още, защото няма да е това. Още ще пада.

 

Къде ги тия хора? Щото аз съм търсил ама точно в Пловдив не намерих. 

Link to comment
Share on other sites

Мдам, продължавам да съм скептично настроен към цялата история. Но толкова лесно се правят пари от цялата койн среда....

Нека се разясни какво става с регулациите и ще видим на къде ще тръгнат пак. 

За мoе съжаление, въпреки падането на цените, трудността не пада. Няма да има лесни койни за сега :))

Link to comment
Share on other sites

Мдам, продължавам да съм скептично настроен към цялата история. Но толкова лесно се правят пари от цялата койн среда....

Нека се разясни какво става с регулациите и ще видим на къде ще тръгнат пак. 

За мoе съжаление, въпреки падането на цените, трудността не пада. Няма да има лесни койни за сега :))

Защо скептично?

Нищо нелогично няма тук. Просто липсва информация, която няма как да се достигне.

В момента никой не иска да продава защото загубите ще бъдат големи (макар че ще бъдат по-малки днес, отколкото след ден, два). Но, когато курса падне под 4 цифрената граница, ще се продава истерично.

Който иска да купува в момента - да купува. Ако иска и кредит да тегли. Само после да няма: ама що така стана?!

Препоръчай ме де. :)

Колко пари искаш да вложиш, да знам дали си струва труда да ти намеря човек?
Link to comment
Share on other sites

На колко си купил? Купил си някъде на 13-14к, щом на тази стойност твърдеше, че си на 0.

За колко си купил - няма никакво значение за мен. За теб има - колкото повече си купил, толкова повече губиш.

Какво си направил..., ако си продал - супер, но ме съмнява да си го направил. Ако не си продал, загубите ти растат всеки час.

 

Не съм купувал биткойн. Тая технология е антична и крайно нерентабилна.

Казах ти, че се изказваш неподготвен.

 

Никой не може да каже кога колко ще бъде и всеки си прави преценката сам.

 

Напротив. biodesign може да ти каже!

 

Колко пари искаш да вложиш, да знам дали си струва труда да ти намеря човек?

 

Защо изобщо трябва да му търсиш човек, при положение, че продажбата е свободна и можеш съвсем спокойно да си купиш каквото си пожелаеш?

Link to comment
Share on other sites

Защо скептично?

Нищо нелогично няма тук. Просто липсва информация, която няма как да се достигне.

В момента никой не иска да продава защото загубите ще бъдат големи (макар че ще бъдат по-малки днес, отколкото след ден, два). Но, когато курса падне под 4 цифрената граница, ще се продава истерично.

Който иска да купува в момента - да купува. Ако иска и кредит да тегли. Само после да няма: ама що така стана?!

Колко пари искаш да вложиш, да знам дали си струва труда да ти намеря човек?

Скептично относно бъдещето му. 

Но от друга страна, блокчейн технологията намира приложение : https://www.royalmint.com/invest/bullion/digital-gold/

 

Разбира се много хора ще се опарят, особено с новата мода за ICO, и многото алткойни. :) 

Dogecoin е перфектният пример за ненормалността на пазара :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...