Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Аргументирал съм се с тях само по три въпроса и то единствено, защото смятам, че тяхното мнение е компетентно. Свалянето на самолета в Украйна, мнението им за Радев като колега и командващ, и мнението им за промиването на мозъци в НАТО. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

и мнението им за промиването на мозъци в НАТО. 

Ъъъъ, глей ся, явно нито ти, нито приятелите ти пилоти сте наясно, че НАТО е военно-политически съюз, като фокуса е върху първото. Всяка една военна организация по света се отличава с една основна характерна особеност - следването на заповеди и спазването на стриктна йерархия. В нито една военна организация няма място за различни мнения, лично тълкуване или каквото и да било - просто се изпълняват заповедите спуснати отгоре. Ако твоите приятели симпатизират на сили враждебни на НАТО, то е съвсем естествено да им се струва, че в НАТО "промиват мозъци". По същият начин биха се чувствали и военни, симпатизиращи на НАТО, но попаднали да речем по някакъв неземнослучаен начин в руската или севернокорейската армия. Сега схващаш ли къде точно е проблема? Просто твоите приятели-пилоти не са на правилното мястото. :)

Link to comment
Share on other sites

Кои са силите враждебни на НАТО? Щот аз все си мисля, че НАТО си създава въображаеми врагове, все пак трябва да оправдаят огромните суми които освояват. 

А относно пилотите, те са безпристрастни, дори не обичат много Русия...просто цитирах мнение на хора в системата.

Link to comment
Share on other sites

Кои са силите враждебни на НАТО? Щот аз все си мисля, че НАТО си създава въображаеми врагове, все пак трябва да оправдаят огромните суми които освояват. 

А относно пилотите, те са безпристрастни, дори не обичат много Русия...просто цитирах мнение на хора в системата.

 

Говориш с радио, брат... Тотално промито радио - такова чудо не съм виждал аз...  :laughing:

 

Мисир, продължаваш да ме удивляваш, честно...  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Говориш с радио, брат... Тотално промито радио - такова чудо не съм виждал аз...  :laughing:

 

Мисир, продължаваш да ме удивляваш, честно...  :moon:

Някакви разумни аргументи, или те са само за мисири? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Какви разумни аргументи са необходими??? Всеки твой пост на тази тема сам по себе си е аргумент! Какво повече е нужно?  :laughing:

 

Аз пред теб отдавна съм разбрал, че е безсмислено да се представят аргументи - ти не ги четеш => спрял съм да си губя времето.   :moon:  

Link to comment
Share on other sites

Абе, като сте големи фили 'сичките, 'що защитавате и ревете за руснаци и американци, пък сте българи...., и не защитавате българите и българското....ммм?

Защо едните лайна, са по-добри от другите?Защо комунистическите боклуци от Русия са по-добри от олигархично-"демократичните" дрисни от САЩ?Не ви ли е ясно, че нито на едните, нито на другите им дреме за нас...То на нашите не им дреме за нас, вие очаквате мила дума от другите...На всички ни е ясно защо се серат тези лайна по света...и от двете империи...

Вие не сте у ред, 'чесно...Какви българи сте? Я се замислете...

Link to comment
Share on other sites

Абе, като сте големи фили 'сичките, 'що защитавате и ревете за руснаци и американци, пък сте българи...., и не защитавате българите и българското....ммм?

 

Много добър въпрос!!!

Link to comment
Share on other sites

Абе, като сте големи фили 'сичките, 'що защитавате и ревете за руснаци и американци, пък сте българи...., и не защитавате българите и българското....ммм?

Защо едните лайна, са по-добри от другите?Защо комунистическите боклуци от Русия са по-добри от олигархично-"демократичните" дрисни от САЩ?Не ви ли е ясно, че нито на едните, нито на другите им дреме за нас...То на нашите не им дреме за нас, вие очаквате мила дума от другите...На всички ни е ясно защо се серат тези лайна по света...и от двете империи...

Вие не сте у ред, 'чесно...Какви българи сте? Я се замислете...

Аз постоянно пиша против Русия защото от доста години има и провежда враждебна политика спрямо страната ни. Не съм видял такова нещо от нито една друга държава.
Link to comment
Share on other sites

Абе, като сте големи фили 'сичките, 'що защитавате и ревете за руснаци и американци, пък сте българи...., и не защитавате българите и българското....ммм?

Виж ми подписа. Но тук идва и другия момент, че когато почна твърде много да защитавам българското, автоматически се превръщам в патрЕот.

Link to comment
Share on other sites

Ами поогледай се тогава.

Дай някакви примери и факти, че не успявам да намеря.

 

edit:

Предполагам ще посочиш бай Ерди и ДОСТ. Тяхното е малко смешно на фона на путлерчо.

Link to comment
Share on other sites

 

Я ми кажи за гражданската война в Либия. Страна с добър стандарт на живот, добро здравеопазване и образование, права на жените и християните...как така изведнъж се въвлича в гражданска война??? И как така изведнъж американците взимат страната на ислямистите. Същото се отнася и за Ирак. А тва за лошия диктатор го обяснявай на някой друг. Питам те като умен и интелигентен човек и като такъв ми отговори без стандартните заучени фрази. Също така на теб какво ти говори думата гражданска? Не е ли нещо което трябва да се реши от населението на една държава?

Link to comment
Share on other sites

edit:

Предполагам ще посочиш бай Ерди и ДОСТ. Тяхното е малко смешно на фона на путлерчо.

 

Тия изобщо няма да ги споменавам, че ще подивея. Те са по-напред от американци и руснаци взети заедно. 

 

За примери - виж кой без пари (заради Мангала) купи тецовете и в момента продава най-скъпия ток на Бълария. 

 

Кой копае и изнася златото на България също може да видиш и срещу какво. 

 

Кой има военни бази в страната ни? За без пари? 

 

След това може да се поразгледаш защо така дори и леко да се кривне погледа само на изток и от САЩ си чупят краката да дотърчат определени нахални лица, които най-нагло тропат по масата със заповеднически тон и като си отидат всичко се променя и нашите тука козируват като напикани. Всъщност знаем защо - защото на ония боклуци службите знаят всички схеми и сметки на нашите продажници. А ако тая информация вземе, че случайно изтече, нъли... Мисля е ясно. 

Link to comment
Share on other sites

Тия изобщо няма да ги споменавам, че ще подивея. Те са по-напред от американци и руснаци взети заедно. 

 

За примери - виж кой без пари (заради Мангала) купи тецовете и в момента продава най-скъпия ток на Бълария. 

 

Кой копае и изнася златото на България също може да видиш и срещу какво. 

 

Кой има военни бази в страната ни? За без пари? 

 

След това може да се поразгледаш защо така дори и леко да се кривне погледа само на изток и от САЩ си чупят краката да дотърчат определени нахални лица, които най-нагло тропат по масата със заповеднически тон и като си отидат всичко се променя и нашите тука козируват като напикани. Всъщност знаем защо - защото на ония боклуци службите знаят всички схеми и сметки на нашите продажници. А ако тая онформация вземе, че случайно изтече, нъли... Мисля е ясно.

За ТЕЦ-овете. Трябва да се радваш, че ги имаше американските, че щеше да ти измръзне задника миналата зима. "Българските" се видя колко са готови. Толкова, че не успяха даже да ги запалят. За сметка на това Ковачки си прибира милионите всяка зима, но хората само за тези американски тецове говорят. Никой не споменава обаче колко пари са инвестирани и как в момента са единствените които отговарят на еконормите и пак единствените които имат системи за филтрация на отровите. Важното е, че били американци. Хората искат без пари да им е ток-а и даже някой да го плаща вместо тях. Те и покрай ЕВН пискат много, но реално от както са ЕВН аз съм супер доволен. Качеството се подобри в пъти спрямо преди. Дано не успеят да ги изгонят. Това със златото ми е любимото. Нали не мислиш, че стоят чужденци зад Дънди? Трябва да си много наивен ако си мислиш, че са канадци(както официално се водят). За военните бази не съм сигурен до колко са без пари и не мога да кажа нищо по темата. Не забравяй обаче икономическият ефект за местното население от такива бази. Другото е, че се използват само за обучение и тренировки. Не са активни бази от които да се провеждат бойни операции.
Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ, глей ся, явно нито ти, нито приятелите ти пилоти сте наясно, че НАТО е военно-политически съюз, като фокуса е върху първото. Всяка една военна организация по света се отличава с една основна характерна особеност - следването на заповеди и спазването на стриктна йерархия. В нито една военна организация няма място за различни мнения, лично тълкуване или каквото и да било - просто се изпълняват заповедите спуснати отгоре. Ако твоите приятели симпатизират на сили враждебни на НАТО, то е съвсем естествено да им се струва, че в НАТО "промиват мозъци". По същият начин биха се чувствали и военни, симпатизиращи на НАТО, но попаднали да речем по някакъв неземнослучаен начин в руската или севернокорейската армия. Сега схващаш ли къде точно е проблема? Просто твоите приятели-пилоти не са на правилното мястото. :)

А дали няма шанс, да са чисто и просто мислещи безпристрастни хора, които не приемат за чиста монета и 100% истина всичко, което им казват американските медии, които служат като пресцентър на правителството и настройват населението срещу всеки "нов враг на човечеството и демокрацията", който всъщност чисто и просто по някакъв начин противоречи на американските интереси някъде? Кажи честно ти вярваш ли, че това което казват за Асад и химическите атаки е истината? А за оръжията за масово поразяване на Саддам? А това, че една чалма от пещерите на Тора Бора - Осама, спонсориран от техен близък съюзник - Саудистска Арабия, успя да се изпикае на една от най-модерните противовъздушни отбрани и да причини атентатите от 11 септември? И последно вярваш ли, че наистина САЩ влизат във всички тези войни в името на демокрацията, правдата и защита на хората? Ако отговора навсякъде е ДА, ти си напълно завършен робот и нямаш нужда от повече облъчване! :D И преди да си ми върнал контра, че съм путлерист или нещо подобно, не не съм! Русия върши горе-долу същите лайна и не са по-стока от САЩ!

Link to comment
Share on other sites

Това за тецовете искрено ме разсмя. Щял съм бил да измръзна - къде го чете това, Бедров ли го каза? Дай да видим как точно е щяла да стане тази работа, че се притесних. Факт е че са подарени, факт е, че ни продават най-скъпия ток! (което лично мен не ме касае технически). Колко пари са инвестирани? Я да видим и какво е съотношението с извляканите като с трал от кожодерските цени пари - да не споменаваме пак, че изначало са подарък централите. Пък и то е близко до акъла, че ще се инвестира - дойна крава някой да не е луд да я държи гладна? 

 

Ти верно ли си въобразявш, че зад Дънди стоят българи? Това и от третокласник не бих го възприел! Ще запомня тоя лаф завинаги... ТАКА като гледам сите са от Челопеч, верятно някои са руснаци. Естествено, че никога не бих помислил, че са канадци. Едва ли някой ще размаха списък с акционерите, но обичайните заподозрени редом с евреите там знаем добре какви са.

 

Военните бази са без пари и може би единственото свясно нещо, което Болен е свършил през живота си е тряскането на оная папка на масата на щатския посланик. Много правилно! Да си платят! Ефект за местното население - ВЕРНО?!? Както казва леля Катя - КОГА!?! Дай моля те да го видя тоя ефект за кое население е и за кой местен бизнес. И викаш тренировки и обучение - пак въздухарски лафове. А какво, откъде и накъде пренасят тия Херкулеси, питам аз? Хумана и памперси? Аре молим. И какво се учат тук, дето не могат го научи у тях? Да пият по баровете ли? Как ти хрумват тия не знам. 

 

Ето как моменталически като всеки път изпадаш в глуха защита на САЩ. И после не бил поклонник. Да бе. Сега чакам и мисирски, баш шампиона, да свърши работа и да почне и той. Отсега знам цялото съдържание на поста му довечера...  

 

ЕДИТ: NEO, той не е завършен робот, той е Скайнет!!!

 

ЕДИТ 2: На какво попадаме като потърсим кои са акционерите на Дънди ТУК и ТУК? Колко ли от тия са американски се чудя ей така... Повече безплатни финансови проучвания не правя. Който иска да чете - да чете. И се научете вече, че съм прав.  

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да осъзная, да разбера, но....

Какво лошо има в това, човек да е патриот?

Както се казва народ без минало, не е народ...и все пак го има и това, че не можем да лежим само на миналото...но въпреки всичко, всичко и всички се дели и делят в защита на два полюса. Защо не се защитава това което сме направили някога и защо не се говори за това, че трябва да сме горди с това което сме дали на света. Факт е, че сега държавата я няма никаква и в момента можем да се гордеем само с някакви частни случаи..., но къде са ви главите? Русия си присвои кирилицата, пък вие мълчите, запада си играе с нас спрямо неговите интереси, вие отново мълчите...някой ходи ли на протест, някой ходи ли да гласува?

Не знам хора, всеки си гледа паницата, завижда ако на другия е по-голяма и се влияе от външните намеси...

Проумейте и разберете, че нито Русия ни е дала нещо, нито запада...

Т.нар. освободителна война е била окупация...

Защо гледате къде, кой какъв военен конфликт е направил? Какво ни бърка нас това? Пак ли гледаме по-голямото канче на другия...себе си не можем да оправим пък сме се загрижили за Ирак, Либия и не знам си още кой...

Никога не съм влизал в спорове за запада и изтока, но вече се прекалява с цялото това филство, а никой не милее за България, най-малкото като страна, като родина...я вземете се осъзнайте...

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да осъзная, да разбера, но....

Какво лошо има в това, човек да е патриот?

Както се казва народ без минало, не е народ...и все пак го има и това, че не можем да лежим само на миналото...но въпреки всичко, всичко и всички се дели и делят в защита на два полюса. Защо не се защитава това което сме направили някога и защо не се говори за това, че трябва да сме горди с това което сме дали на света. Факт е, че сега държавата я няма никаква и в момента можем да се гордеем само с някакви частни случаи..., но къде са ви главите? Русия си присвои кирилицата, пък вие мълчите, запада си играе с нас спрямо неговите интереси, вие отново мълчите...някой ходи ли на протест, някой ходи ли да гласува?

Не знам хора, всеки си гледа паницата, завижда ако на другия е по-голяма и се влияе от външните намеси...

Проумейте и разберете, че нито Русия ни е дала нещо, нито запада...

Т.нар. освободителна война е била окупация...

Защо гледате къде, кой какъв военен конфликт е направил? Какво ни бърка нас това? Пак ли гледаме по-голямото канче на другия...себе си не можем да оправим пък сме се загрижили за Ирак, Либия и не знам си още кой...

Никога не съм влизал в спорове за запада и изтока, но вече се прекалява с цялото това филство, а никой не милее за България, най-малкото като страна, като родина...я вземете се осъзнайте...

Ако погледнеш малко по-мащабно на нещата, външното вмешателство на двете държави ни бърка доста, по най-различни начини! Нашите политици са винаги надупени нанякъде или на САЩ или на Русия! Това е главния проблем! Как ни бърка ли ами директно ти казвам - тук ще трябва да поемем N на брой емигранти според разпоредбата гласувана в ЕС, от държавата се взеха вече над 181 милиона лева, за построяване на телена ограда по границата, която нито е ефективна, нито е завършена. Загубата на милиарди от започнати и недовършени АЕЦ-и, газопроводи и какво ли още не, не ни ли бърка според теб? Защото тези неща се случват точно пак заради надупването ту натам, ту насам! Какво значи да си гледаш канчето? Сега не сме 1700 година! Всичко е глобално и като някой пръцне някъде, се отразява малко или много на голяма част от света!

Link to comment
Share on other sites

Нео, ясно ми е това. Но факта, че и едните и другите ни дупят, пък ни ги филстваме какво говори?

Защо се говори в защита на едните и другите, но не се говори в защита на нас? А за политиците изобщо не ми се говори. Толкова слаби и безволеви, че няма накъде...Факт е, че политиката е световна и не може да се затворим като Северна Корея, но пък факта, че българина защитава техните гледни точки, а не нашата собствена какво говори?

На какво разчитаме, те да дойдат и да ни оправят? О да, те ни "оправят" много добре, но ние какво правим?

Link to comment
Share on other sites

Нео, ясно ми е това. Но факта, че и едните и другите ни дупят, пък ни ги филстваме какво говори?

Защо се говори в защита на едните и другите, но не се говори в защита на нас? А за политиците изобщо не ми се говори. Толкова слаби и безволеви, че няма накъде...Факт е, че политиката е световна и не може да се затворим като Северна Корея, но пък факта, че българина защитава техните гледни точки, а не нашата собствена какво говори?

На какво разчитаме, те да дойдат и да ни оправят? О да, те ни "оправят" много добре, но ние какво правим?

Ами и аз това се опитвам да разбера! И аз многократно питах и едните и другите, защо се филства и защо като се заговори против едните, започват да се плюят другите, все едно злините сътворени от едните се оправдават с това, че другите са направили по-големи...

Link to comment
Share on other sites

Аз нема да забравя за газа, който требеше да минава от тук, как оная мишка джон кери дойде на гости при боко и от тагава тръгна да дава заден и се почна с конфликта, та и въздушно пространство забранявахме, та какво ли не....за чий чеп ... американската зган е в пъти по-безкруполна от всичко...то от разсекретените документи от цру от преди 40 години и ти се досира...

То какво чудо си причиниха на нацията с 9/11...какво да говорим... Само путин им виновен...да и той е виновен за ураганите също...

Link to comment
Share on other sites

Ако отговора навсякъде е ДА, ти си напълно завършен робот и нямаш нужда от повече облъчване! :D

А ако отговора е навсякъде не или резултатите са в най-лошия случай смесени, какво правим? Сменяме опорната точка? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...