Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

Здрасти,

 

Слушалките са силни, volume-а не мога да го вдигна над 60% щото ще ми гръмне главата. Баса ми идва тих, иначе е плътен, няма бучене.

 

Относно бюджета - мога да отделя около 250-300лв и малко повече, ако наистина си струва.

Не е нужно да имат микрофон. Тези даже като ги взимах не знаех, че имат, в последствие го видях. :)

Усилвателя ми е до компютъра, така че ако Creative-а на компа идва слаб, винаги мога да ги бучна в усилвателя.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То идва един момент, в който баса изчезва при увеличаване на нивото на звука. И това не е само при слушалки.

 

Аз предпочитам слушалките от отворен тип, защото дават повече "въздух" и "пространство" на звука. При тях бас няма, та не мога да ти предложа нищо, което ще ти допадне.

Имам обаче и 2 чифта затворени. Едните са на Sennheiser HD25-II, а другите са Fostex планар-магнитни. И двете слушалки имат добър бас, но определено не ти тресат черепа. За мен е задоволителен обаче, защото не обичам изразен бас. Скопява другите честоти.

Докато Fostex-а няма как да го вземеш, тъй като е лимитиран модифициран вариант, Sennheiser-а е наличен по магазините. До колкото видях има и някаква нова версия, която спестява малко аксесоари, но е на по-ниска цена. Не е особено красив обаче и е неудобен за продължително слушане. Не мога да го държа на главата си повече от 2 часа, защото ме заболяват ушите. Има много добра изолация и от двете страни обаче. И ти не чуваш околните и околните не чуват теб.

 

От опит това. Слушах и Maze 99 в Киров Аудио в София. Звука е много мек и приятен, но не бих платил 600-те лева за тях, при положение, че вече имам слушалки с 90% подобно звучене.

 

От това, което съм прочел, мога да те насоча към Audio-Technica M40x.

chistacha си купи такива преди време, по-напред (10-11 страница в тази тема) може да намериш мнението му и дискусията. Сега ако се появи, може да сподели и мнение след 6 месеца слушане. :)

 

Ако не ти допадне Audio-Technica-та, ще изнамерим нещо друго.

Има прекалено много слушалки обаче на пазара и е много трудно да се даде винаги мнение от личен опит. Аз чета ревютата и гледам сравнения с моделите, които имам, като на тази база вече мога да добия някаква по-реална представа.

 

Ако харесаш модел - препоръчвам ти ето този канал: https://www.youtube.com/channel/UC3XdYJjWliOdKuZMNaTiP8Q

Обосновани и добри ревюта, както и саунд тестове. Няма да добиеш перфектна представа за звука, но определено се усеща разликата между различните слушалки и можеш да видиш каквото ти е нужно.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

То идва един момент, в който баса изчезва при увеличаване на нивото на звука. И това не е само при слушалки.

 

Психоакустика + още някои фактори. :) Реално при достатъчно мощен басов говорител и добър кросоувър, при повече усилване басът не би трябвало да "изчезва"...особено при по-мощни колони дори би трябвало да те разтърсва физически. :))

Link to comment
Share on other sites

Да де. Идеята ми беше, че при евтините колони и слушалки - басът изчезва в един момент след увеличаване на нивата.

 

Имах една съраунд система преди години, която при увеличаване към края, просто изнемогваше и вуферът изчезваше от уравнението.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Каква е разликата между това слушалките да се свързват към лаптопа чрез жак и усб?

Какви са разликите в качеството на звука при положение, че няма усилвател?
 

Link to comment
Share on other sites

В единия случай ползваш ЦАП-а на усилвателя, в другия - на слушалката.

Извинявай, но нещо не си ме разбрал или аз не те разбирам.

 

Имам лаптоп с жак за слушалки и усбита.

 

Гледам различни слушалки и някои се свързват с усб други с жак.

 

Ето два напълно произволни примера:

1. USB - https://www.emag.bg/slushalki-s-mikrofon-microsoft-lifechat-lx-3000-cherni-jug-00014/pd/E5B9NBBBM/

2. Жак 3.5мм - https://www.emag.bg/slushalki-s-mikrofon-a4tech-hs-800/pd/E0VR3BBBM/

Кой вид връзка лаптоп -> слушалки има по-добро качество на звука 3.5мм или USB?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Кой вид връзка лаптоп -> слушалки има по-добро качество на звука 3.5мм или USB?

 

Няма константа при това сравнение. Всичко зависи от техниката.

 

В конкретния случай с двата посочени чифта - USB.

Link to comment
Share on other sites

ЦАП-МАП не знам, но слушайте JDFU - такива хай-тек неща произвеждат във фирмата им, че на човек автоматически му се приисква да има поне едно от тях. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Ти поне имаш представа от качествено аудио и фирми - я да ти тествам IQ-то с един хинт и да видя ще се сетиш ли (произвеждат само продукти с хай-енд компоненти)... :evil

02.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Може ли малко превод в ефир за негермано четящите? Има ли инфо защо доставката е до 3 месеца?

Доколкото превежда гоогле, доставката е безплатна над 29Е, че и ДДС трябвало да се преизчислява (в сайта цената  е с германско ДДС)

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

За това взимаш два чифта и идва безплатна доставката до склад на Габиели в Германия ;)

 

П.С. вече ги няма налични.

 

EDIT: анулираха поръчките, грешна цена били сложили.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги. Наумил съм си да закупя безжични bluetooth слушалки за слушане на музика от смартфон/таблет. Тоя път обаче ще потърся мнение от участниците във форума.  Дотук от мои колеги пробвах 2 чифта:

 

Първите са съвсем неизвестната ми марка Zealot B19 elegiant , които не се представиха според очакванията ми. Въпреки че на първи поглед са натоварени с много екстри при прослушване просто режеха и високите и ниските честоти на аудиото.

 

Вторите са Sony MDR-ZX330BT които са доста по добре като звук от първите но също са леко утихнали при басите. Все пак ниските честоти се чуваха.

 

Засега съм се спрял на Sony MDR-XB650BT които обаче няма откъде да взема за проба. Разчитам само на описанието им че са с усилени баси. Ще се радвам ако някой сподели мнение и даде предложение за нещо което е пробвал. Бюджета не мисля да е повече от 200 лева. Bluetooth-а от смартфон по мое мнение няма да даде достатъчно качествен звук за да се хвърлям на нещо по скъпо.

Link to comment
Share on other sites

Преди време ми попаднаха в полезрението поради високата потребителска оценка слушалките на Avantree.Има модели предлагани в Емаг,а там можеш и да връщаш в 30-дневен срок  :rolleyes: 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...