Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кой от трите вида слушалки ще ме посъветвате да повикам първи за проба, и кой последен?

 

https://www.olx.bg/ad/slushalki-sennheiser-rs-120-ID68H2m.html#6b20bb72ee

https://www.olx.bg/ad/sony-mdr-rf811rk-slushalki-wireless-ID6PIot.html#a443aadeac

https://www.olx.bg/ad/slushalki-filips-philips-wireless-ID6wHME.html#a443aadeac

Link to comment
Share on other sites

Защото са с презареждаема батерия. И защото безжичните слушалки са малко лотария, а сони са се доказали.

Останалото по характеристики няма как да се прецени. Трябва да се слушат.

Link to comment
Share on other sites

Филипсите май и те се презареждат, за Зенхайзера ясно. Сонито пише че е от Англия и на снимките щепселът случайно или не е скрит в найлоните. Не че един преходник е много скъп, ама...

Link to comment
Share on other sites

 

Малко оферти за лимитирано време от амазон ук

 

Sennheiser HD 598SR - 80GBP от 119

 

 

 

Вече са при мен-още сега мога да кажа,че са добър ъпгрейд на Sennheiser HD 212 Pro - предишните ми слушалки :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Понеже точно тези ги водят за смартфони и таблети първо пробвах да слушам от мобилния.Обаче накрайника изскача от жака и не стои стабилно.По-нататък мога и да оправя положението,но не смятам да ги ползвам основно там.Сега съм ги вързал към звуковата карта на компютъра,а там съм с добре познатата Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic.Определено разшириха звуковата картина-чувам фрагменти за първи път,а и са значително по-мощни.Друго нямам у дома,но съм любопитен да пробвам някое усилвателче на FiiO .

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Да ви се похваля, вчера пристигнаха новите ми слушалки - Samsung Level on Wireless EO-PN900BBEGUS, които поръчах от dice.bg. Много съм доволен от слушалките, изключително удобни са и звукът е много чист. За тези, които се колебаят, препоръчвам ви ги :)

Link to comment
Share on other sites

В сайта пише всичко. 

 

"• Производител: Samsung

• Модел: Level On Wireless
• Фабричен номер: EO-PN900BLEGWW
• Предлагайки както жично, така и безжично свързване, тези слушалки са перфектният избор за тези потребители, които искат да съчетаят изключителното аудио качество с елегантен дизайн
• Level On Wireless работят със Samsung Galaxy смартфони и таблети, както и с всяко устройство с вградена Bluetooth технология или 3,5 мм аудо жак
• HD 40 мм говорителите се съчетават с 4 MIC Active Noise Cancellation и aptX звуковата технология, за да осигурят изключително чист звук с пълен динамичен диапазон и мощен бас,  при всякакво ниво на звука. Използвайки модерната технология с двупластови диафрагми, Level On Wireless възпроизвежда балансиран, естествен звук през всички честоти. Допълнително, Samsung Level On Wireless технологията за изолиране на шума (ANC) включва специално разработена EQ схема, поддържаща цветността на звука, дори когато ANC функцията е изключена
• Проектирани, за  да увеличат максимално комфорта при слушане, Level On Wireless са перфевктни за дълги полети или вечер на музика. Меките ушни възглавнички и подплатената лента за главата работят с леко опъната рамка за слушане на музика без изтощение. Ергономичните, интелигентни контроли с тъч управление, вградени в рамката на слушалките, поддържат управлението на музиката и телефона лесно и интуитивно
• Използвайте вашите Samsung Level Wireless слушалки с приложението Samsung Level, което ви осигурява допълнителни функции като SoundAlive (Sound Effect), Volume Monitor и Text-To-Speech (някои функции в това приложение може да не се поддържат, в зависимост от устройството). SoundAlive е специално изработен звуков еквалайзер, разработен, за да осигури по-богат и по-пълен звук чрез оптимизиране на настройките за широк спектър от музикални жанрове. SoundAlive може да се настрои, така че да се променя автоматично с всяка песен или да се регулира ръчно, за да създаде по-уникално преживяване. С 25 различни звукови ефекта, включително рок, поп и джаз, можете да приспособите музиката си към различните си настроения и музикални вкусове
• Активно шумоизолиране за кристално чиста музика и разговори
• 3,5 мм жична или Bluetooth безжична връзка
• 40 мм говорители
• Удобен сгъващ се дизайн

• Съвместимост с всички устройства с Bluetooth технология или 3.5 мм аудио жак"

Link to comment
Share on other sites

В сайта пише всичко.

 

Чак пък всичко. Предимно някакви алабализми прочетох.

Чувал ли си за:

  • Impedance
  • Frequency Response
  • Sensitivity and Sound Pressure Level (SPL)
  • Total Harmonic Distortion (THD)

и т.н.

Ако не си, хвърли един поглед, напр. тук и тук...

Link to comment
Share on other sites

И аз се поразрових, че ми стана интересно, но дори производителя не е дал никакви спецификации, което за парите си е доста странно... Явно са насочени към набор > 2000г.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Доколкото видях това са по-скоро слушалки с компютърна и "телефонна" насоченост, което автоматически ги отдалечава от тези в HiFi областта и няма много смисъл от подробни данни, предвид интересите на тези, които ще си ги купят. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имам възможност да взема Sennheiser HD558 за $60 , но се чудя дали да не чакам Sennheiser HD598, защото ме съмнява да чуя разликата. Така или иначе цената на HD598 ще е поне едни $40 отгоре...

Link to comment
Share on other sites

Разлика ще чуеш. Имай предвид, че и двата чифта слушалки не можеш да ги слушаш със звуковата карта на дъното. Трябва ти най-малкото отделна. Иначе е просто разхищение. А и ще чуваш толкова много артефакти, че ти самия ще се дразниш.

 

Аз бих изчакал за HD598, но ако не ти се дават допълнителните пари - HD558 за $60 са си далавера.

Подготвите са липса на бас обаче и от двата чифта слушалки.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...