Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

И аз ги гледах тях, ама основно условие ми е затворени...за това, ако ми се отвори парашута -  DT770, а ако шефът не е благосклонен - m40х :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз ги гледах тях, ама основно условие ми е затворени...за това, ако ми се отвори парашута -  DT770, а ако шефът не е благосклонен - m40х :lol:

 

Те не са изцяло отворени. Няма да се чува толкова много. Но пък за толкова пари има и други варианти. :)

Като стигнеш до цената на DT770 пиши пак, може да има и други варианти.

Link to comment
Share on other sites

278лв са. Реално, повечко са от m40x, но пък така или иначе бюджета се раздува, та давай предложения смело. Поне да знам към какво да се целя. Тя работата ясна, пара ще се дава, ма поне да е за правилното нещо. Остава отворен въпросът със звуковата карта. В момента съм на лаптоп, по нататък, като пазаря и РС-то, тогава ще имам поне един PCI слот, който да ползвам за звукова карта, но това отива много напред в бъдещето вече...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

И в двата магазина, 250 омовите са на същите пари. А гледам 32 щото в момента нямам с какво да ги храня по-високите импеданси. Ще трябва звукова карта или усилвател - още 100лв отгоре. То става дявол с рогИ.

 

Иначе, AKG-то - много добре изглеждат на външен вид :D И са по-евтини - 206лв. И вероятно ще са малко по-удобни от 770. 55 омови са, което ще е добре за момента и за напред. Ще почета малко и за тях. Лошото е, че не знам къде бих могъл да ги чуя и двата вида. 

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

И в двата магазина, 250 омовите са на същите пари. А гледам 32 щото в момента нямам с какво да ги храня по-високите импеданси. Ще трябва звукова карта или усилвател - още 100лв отгоре. То става дявол с рогИ.

 

Иначе, AKG-то - много добре изглеждат на външен вид :D И са по-евтини - 206лв. И вероятно ще са малко по-удобни от 770. 55 омови са, което ще е добре за момента и за напред. Ще почета малко и за тях. Лошото е, че не знам къде бих могъл да ги чуя и двата вида. 

 

Ама то не може да вземеш сега 32 ома и после да си ги смениш за 250/600 като имаш пари за усилвател. :D Или поне аз не знам за такава схема. Проблема е, че не можеш и да ги върнеш. Та много внимателно чети.

 

206лв е много добра цена. В Амазон.юк са даже 183лв, което се доближава до сегашният ти бюджет, та не е нужно да събираш и повече пари.

Никъде не можеш да ги чуеш за съжаление. Ще трябва или да търсиш някой, който ги има, или да взимаш по ревюта.

Link to comment
Share on other sites

Ама то не може да вземеш сега 32 ома и после да си ги смениш за 250/600 като имаш пари за усилвател. :D Или поне аз не знам за такава схема. 

 

Наясно съм, че не мога. То не е да запоиш един резистор и да решиш проблема :D  Импеданса е ясно от къде се получава. Та за това казвам, че ще трябват пари и за усилвател - големи рогИ.

 

galaxi - в thomann и в Muziker.bg

Link to comment
Share on other sites

Наясно съм, че не мога. То не е да запоиш един резистор и да решиш проблема :D  Импеданса е ясно от къде се получава. Та за това казвам, че ще трябват пари и за усилвател - големи рогИ.

 

galaxi - в thomann и в Muziker.bg

На мен ми е ясно, че знаеш, че не можеш. Написах го саркастично. :)

 

Усилвателя ти е още 100лв нов. Може да намериш и нещо втора ръка за по-малко пари. Идеалния бюджетен вариант ти е $200 с DAC.

 

Като цяло, тоя Байердинамик го спрягат като много басова слушалка, като 80 омовата версия е най-сериозна в това отношение. Ако не харесваш огромни количества бас, значи не е за теб.

Link to comment
Share on other sites

Аз с баса си говоря редовно - все пак свиря на бас китара :lol:

 

За тоя ценови клас все си мисля, че дори и да е в повечко басът, звукът ще дойде добре балансиран. Но да дам още 200 доларес за усилвател - не'а стане. По-вероятно е да сложа нещо от рода на Audigy RX/FX, но не и отделен усилвател само за слушалките. Ще пиша какво съм решил, че тея АКГ все повече ми 'аресват...на външен вид.

Link to comment
Share on other sites

Аз с баса си говоря редовно - все пак свиря на бас китара :lol:

 

За тоя ценови клас все си мисля, че дори и да е в повечко басът, звукът ще дойде добре балансиран. Но да дам още 200 доларес за усилвател - не'а стане. По-вероятно е да сложа нещо от рода на Audigy RX/FX, но не и отделен усилвател само за слушалките. Ще пиша какво съм решил, че тея АКГ все повече ми 'аресват...на външен вид.

 

Ами то баса го има и в другите слушалки. Има разлика между нормален звук от бас китара и същия звук усилен с доста децибели в ниските честоти. Идеята е, че тук е много окрасен и прочетох 3-4 коментара на хора, които просто не могат да изслушат определени тракове, заради огромното и дразнещо ниво бас.

Имай предвид, че баса заглушава важните честоти с вибрацията си, та балансиран звук - това не е.

Балансиран е звука на AKG-тата, като гледам коментарите и графиките.

Link to comment
Share on other sites

От твоите слушалки, кои би определил като най-балансирани. Да погледна и тяхните графики за сравнение, че ми е интересно.

Link to comment
Share on other sites

Най-балансирани, имаш предвид най-равни като звук без оцветяване на честоти?

 

AKG Q701 са най-равни, но са им малко пищящи високите и на определени тракове чак ти пробиват мозъка. Може и от усилвателя да е, но не е ясно.

 

Най-балансирани като звук, смисъл да няма честота, която да е значително по-силна от останалите, но да не са напълно плоски като графика, са Philips Fidelio X2.

Тях си ги ползвам за игра, за филми и за електронна музика, защото имат доста по-добър бас от AKG-то. Средите и високите им обаче не са толкова изразени, колкото на AKG-тата и си ползвам AKG-то за слушане на класическа музика, чилаут, инструментали и музика с вокали.

 

Освен това в звука на AKG-тата има много повече въздух и пространство. Ако затвориш очи, точно 3 минути слушане са достатъчни, за да се почувстваш все едно си в една голяма зала и музикантите са пред теб. Можеш да посочиш с точност къде в пространствоот се намира всеки инструмент, особено на качествени живи записи. С AKG-то обаче всеки един дефект в записа/качеството излиза на яве и дразни. Кашляне от публиката, бучене в студиото, бучене при миксирането, бял шум и т.н. Всичко уловено от микрофона се чува. 128кбит мп3-ки направо ти пилят ушите и са болезнени за слушане.

 

В офиса слушам със Sennheiser HD25. Бях си ги взел за диджейство, но усетих как си седят просто и реших да ги оползотворя. :)

Звука им е супер. Карат те да се движиш докато слушаш музиката, което е добър знак. :) Изолират околните шумове, а и околните хора не те чуват изобщо. Също са и много силни, ако някой иска да си пука тъпанчетата. Нямат толкова въздух и пространство, колкото другите 2 модела, дори не са и близко, но това е нормално, защото са затворени. Ако не бяха толкова неудобни за продължително носене (повече от час), особено с очила, бих ти ги препоръчал. :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

С AKG-то обаче всеки един дефект в записа/качеството излиза на яве и дразни. Кашляне от публиката, бучене в студиото, бучене при миксирането, бял шум и т.н. Всичко уловено от микрофона се чува.

 

Това не е проблем на слушалките, а на тоя дето е правил записа - аз в моите записи бучене нямам, бял шум още по-малко, кашлянията в живи записи ги режа от раз дори и да са върху музиката и т.н. :)

 

П.П. Между другото от доста време съм почти сигурен, че някои ходят на концерти с класическа музика единствено за да могат да кашлят по време на изпълнението....той и затова Караян е раздавал още на входа таблетки против кашлица. :P

Link to comment
Share on other sites

Това не е проблем на слушалките, а на тоя дето е правил записа - аз в моите записи бучене нямам, бял шум още по-малко, кашлянията в живи записи ги режа от раз дори и да са върху музиката и т.н. :)

 

П.П. Между другото от доста време съм почти сигурен, че някои ходят на концерти с класическа музика единствено за да могат да кашлят по време на изпълнението....той и затова Караян е раздавал още на входа таблетки против кашлица. :P

 

Нали и аз това съм написал. Че е дефект в записа и единствения проблем със слушалките е, че са прекалено детайлни и показват тия неща. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За хората, които искат да използват хубави слушалки и имат нужда от микрофон:

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-mini-mic

 

Микрофона е като ModMic: https://antlionaudio.com/products/modmic-4 но на по-ниска цена.

Има семпъли на запис в описанието.

 

Цената се вижда като се регистрирате, но за да не се налага да го правите само заради това: цената е $24.99, а доставката до BG е $3.80.

Аз лично си поръчах един. Много пъти ми се е налагало да ползвам микрофон, а да нямам под ръка и да се налага да импровизирам. Взех си наскоро един Zalman (14лв), който се закача на блузата/кабела на слушалките и върши работа, но този ще е по-добър.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ем, да. Защото се изработват след като свърши кампанията. :)

Ще чакам, какво да се прави. Алтернативата, както виждаш, е $50. На всичкото отгоре не звучи толкова добре. Слушах тестовете.

Link to comment
Share on other sites

В момента в muziker.bg върви някаква отстъпка 20лв - ето линк към сайта> https://www.muziker.bg/election-off

 

А аз мисля да поръчвам бейерите, но 32Ohm версията. Трябва да слушам и от бас кубето, а високите импеданси няма да мога да ги храня без амп. 

 

Edit: И все още се чудя за бейера или акг-то... А няма как да ги чуя, това е най-дразнещото.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка, нито едно от двете. ATH-m40x мисля, че ще е най-доброто. Хем е с 3.5mm сменяем кабел, хем е с добър звук, хем е с нисък импеданс. Единствено пластмасарията е спорна, но ще видим.

 

Иначе АКГ-то ми е много на сърце от към визия, но тоя анемичен бас ме отказа.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...