Jump to content
BulForum.com

Качествени Headphones


Ferante

Recommended Posts

@midex - абе все си мисля, че е мит с кренвирш цялата работа, но пък нали - сефте ми се случва да имам причина да проследя целия процес :) За мембраните на слушалките някак си мога да намеря елементи на някаква логика, но това, за кабела, как "омеквал" - чак пък...

 

Гаранция! :grin:  Най-просто може да хванеш такива заблудени с тест - 2 чифта еднакви слушалки, едни нови и едни разработени...или както е при тебе с 1 чифт слушалки - даваш ги за седмица на някой да ги "разработи" и ти гарантирам, че когато ти ги върне след седмица високите пак ще са ти остри, но пък след като ти ги "доразработиш" за още 1 седмица (за колкото по принцип слухът привиква към новото звучене)...високите вече ще са ти по-меки. :music

 

@Ангеле, едните от слушалките дето имам (DJ-ски) си дойдоха с мек кожен калъф, който малко ме съмнява да е от естествена кожа - размъквам ги навсякъде по озвучавания и досега калъфът не е мръднал вече втора година.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 584
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Определено не са това което очаквах. И вкъщи, на лаптопа, и на телефона, басът ми се струва прекалено анемичен. Когато трябва да удари касата на произволна рок песен е все едно шляпа по соло барабана. Няма го ефекта бУУм... На Still Dre, басът няма дълбочина - бийта е нещо подобно на ПУФ, а не БУМ. Deadmau5 - Some Chords - супер детайлно се чуват нотите, но като се стигне до бийта, когато трябва да има мощ и сила песента, някак си не се получават нещата. Май този клас слушалки не са за мен или просто конкретния модел - не. Бих се радвал да чуя някой друг чифт слушалки за сравнение, но ако и там положението е същото - ще търся някакво друго решение.

 

edit: Пробвах различни плейъри, настройки, варианти, качество на песните - просто няма. Разочарован съм, честно казано.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Да не би просто да не си пасват с изхода от лаптопа и от телефона ти? Това е напълно е възможно и докато не ги пробваш на изхода за слушалки на някой стандартен усилвател от старата школа (примерно), нищо не може да твърдиш със сигурност. А какви всъщност бяха тия слушалки, че много приказки се изприказваха в тая тема и не ми се търси назад...

Link to comment
Share on other sites

Audio Technica ATH-m40x е точният модел. А какво имаш предвид под "да не си пасват с изхода"? 

Link to comment
Share on other sites

Омово...звуково...както искаш го разбирай - както например едни колони могат да звучат прекрасно с един усилвател и ужасно с друг...нещо подобно. Сега, вярно е, че ги водят мониторни, но ако случат на подходящ изход, нищо чудно и да звукнат - все пак не говорим за слушалки от 20 лева. Ако решиш някой ден ми ги дай за час и ще ти дам отзиви как се държат тук и там.

Link to comment
Share on other sites

Както и преди казах - нямам опит с такава техника. Може и така просто да си звучат тоя тип слушалки. Но ме съмнява. 

На тоя етап съм готов на всякакви проби, за да разбера в мен ли е проблема или просто слушалките са такива. Но ме притиска времето - ако ще ги връщам в магазина, трябва да е скоро, а знам, че пътуваш често и нямам представа когИ бих те сварил в Пловдив :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че очакваш прекалено много бас просто, а толкова много бас, редом с детайлите, има на по-висок тип слушалки. В тоя диапазон или има детайли, или ти се тресе главата и друго не чуваш.

 

Ако искаш ги вземи утре и ела до нас към 21:00, да ги закачим на усилвателя и да им направим прослушване. Ще ги сравниш и с моите.

 

А аз си поръчах един хард кейс в крайна сметка, вместо калъф. $12. Намерих калъфи, каквито търсех - 3бр за $10. Реших обаче, че хард кейса е по-добро решение. На всичкото отгоре, има калъф вътре, който мога да ползвам за единия чифт слушалки. Само новите, които ще дойдат чак Октомври, си нямат калъф (освен ако в комплекта няма включен).

Link to comment
Share on other sites

...знам, че пътуваш често и нямам представа когИ бих те сварил в Пловдив :)

 

Че аз съм си в Пловдив, но понеже точно утре съм доста зает - пробвай ако искаш първо при Ангел.

Link to comment
Share on other sites

Ще го оставим за друг ден. На репетиции съм до 22:00, а след това става късно. Ще пиша направо на лични и на двама ви, за да не спамим темата излишно :)

Link to comment
Share on other sites

Хора, свикнете че има слушалки за гейминг и слушалки за слушане - всеки вид с различно предназначение...доколкото разбрах Чистача не търси да си говори с някой съекипник, че да му трябва и микрофон. ;)

 

P.S. А на дистанционни слушалки в тоя форум слуша единствено Виден...ама...простено му е... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Хора, свикнете да не се захващате на контра на всеки пост в тоя форум.

Темата нали е за "Качествени Headphones"? Не ги препоръчвам на никой за нищо. Просто за цената си в момента и това което предлагат за гейминг са много добра оферта.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

 

 

P.S. А на дистанционни слушалки в тоя форум слуша единствено Виден...ама...простено му е... :laughing1:

Че какво им има на безжичните? Тъкмо няма да чакаш да се преподреждат атомите в кабела :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Хора, свикнете да не се захващате на контра на всеки пост в тоя форум.

Темата нали е за "Качествени Headphones"? Не ги препоръчвам на никой за нищо. Просто за цената си в момента и това което предлагат за гейминг са много добра оферта.

 

Написах поста, защото твоят беше поместен точно след километричната дискусия за слушалките на Чистача и това ме заблуди, че визираш дискусията...всъщност съвсем ясно е от поста ми по-горе какво съм бил разбрал, иначе просто нямаше да спомена за микрофона и слушалките на Чистача. ;)

 

Че какво им има на безжичните? Тъкмо няма да чакаш да се преподреждат атомите в кабела :laughing:

 

Да, ама преподреждането на атомите във въздуха отнема повече време пък и като стане течение, отново се разбъркват. :D

Link to comment
Share on other sites

Хора, свикнете да не се захващате на контра на всеки пост в тоя форум.

Темата нали е за "Качествени Headphones"? Не ги препоръчвам на никой за нищо. Просто за цената си в момента и това което предлагат за гейминг са много добра оферта.

 

За 90лв са супер, но на тоя линк са 91 паунда.

 

А ако на някой му трябва да ползва микрофон с не-геймърски слушалки, поместил съм по-горе решението срещу 50лв. Тъй като това за 50лв вече го няма, алтернативата от друга марка е $40.

Link to comment
Share on other sites

....поместил съм по-горе...

 

Мнооого по-горе...предвид дължината на дискусията. :)

 

А иначе той вероятно говори за ония дето са секънд хенд и почват от 35 паунда, понеже другите в групата с "поправените" са с още 20 паунда отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Слушалките свършиха за 20-30мин. Продаваха ги директно от амазон, като разликата с тези на 35GBP е , че бяха нови. Най-вероятно са имали дузина бр от някой FBA

 

575bcd1c97fb68e0.png

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

И поредното развитие по темата:

 

След като сглобих новия комп и ги включих на него - положението е коренно различно. Midex позна проблемът ;) В момента съм много доволен и супер щастлив от тея слушалки. Наистина всичко е било в "Правилният изход". Включих ги на звуковата карта на дъното (asrock ab350 gaming k4), която се води Creative Sound Blaster Cinema 3 и нищо повече. А не е като да съм слушал на тях една седмица и да съм им свикнал на звученето. От последното ми мнение седяха в кутията, готови за връщане в магазина. Изобщо не става въпрос за "burn in" или каквито и да е щуротии, нито пък психологическо свикване със звука.  :beer:Басът "магически" се появи и то при спрян всякакъв софтуер за "тунинговане" на звука. 

 

Благодаря и на двама ви за мненията и предложената помощ. Въпреки, че вече всичко е наред, не ми пречи да се видим на по бира някоя вечер, че да почерпя  :shy:

 

 

Edit: След малко слушане на различни стилове - друго си е да чуеш как се разгръщат партитури в концертната зала (за кашляне да не говорим :lol: ). ;)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Значи ако вземеш усилвател, ще свирят още по-добре. Явно предните ти звукови карти не са могли да ги захранят.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Активира се, 30 дена е безплатно. След като напазариш се деактивира. Ако забравиш да го деактивираш, след 30тия ден те таксуват.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...