Jump to content
BulForum.com

Що е то кандидат-студентът?


Grimjaur

Добре подготвени ли са кандидат-студентите?  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

колко са подготвени и колко не не знам ,но днес това ме уби-влизам аз в wcto един пич след мен,спираме се да пушим и той включва следното:"Коя тема ти се падна?'

аз:ми как коя-северозападен район!гледам тъпо :huh:

той:ааа!ама и на мен,ама ти не си в моята стая,аа!ама те във всички стаи еднакви теми ли се падат?я кажи нещо 4е аз нищо не знам!!"

 

разговора беше съвсем сериозен :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply
колко са подготвени и колко не не знам ,но днес това ме уби-влизам аз в wcto един пич след мен,спираме се да пушим и той включва следното:"Коя тема ти се падна?'

аз:ми как коя-северозападен район!гледам тъпо :huh:

той:ааа!ама и на мен,ама ти не си в моята стая,аа!ама те във всички стаи еднакви теми ли се падат?я кажи нещо 4е аз нищо не знам!!"

 

разговора беше съвсем сериозен :excl:

Тоя те е свалял доста некадърно ;)
Link to comment
Share on other sites

Тоя те е свалял доста некадърно ;)

сериозно,супер сериозно беше,да не говорим,че 20 човека седяха и си бъркаха в носовете 2 часа,докато стане време да могат да напуснат,предадоха си празни листове,други пък писаха,колкото да не е без хич,абе...страшна работа :ghost

Link to comment
Share on other sites

На моята физика пък хората имаха поне вид на подготвени. Е, говорим за СУ все пак, не !@#!% ПУ.

Доста смях ставаше преди да почне изпита, аз скъсах синджира и като почнах с някфи простотии хората около мен изпокапаха.. А кенефа просто е извор на вдъхновение - след посещение в тоалетната и дежурната цигара там ми хрумна решението на задачата...

Link to comment
Share on other sites

Аз бях на изпити по биология в МУ-София и Пловдив на 11ти и 13ти. В София едни тъпаци на най-предния ред седнали и единия на писал дата 11.06.2005 и половината ред преписал от него юни месец. :woot Няква друга тъпа с входящ номер 1500+ беше влезнала в наща аудитория, а в нея бяхме от до 1400. Тея като тая до изпити не трябва да се допускат. :blink:

 

Иначе може да ми стискате палци за химията щот на биологията смятам, че ги изкъртих. :woot :woot :woot

 

Успех на всички :excl:

Link to comment
Share on other sites

Ей, тва с плащането е много глупаво, ей. Просто ако нямаш 6.00 няма как да си сигурен, тва е майна. Като са гледаш кой поред си на изпита, гледаш така (пане аз) : "местата са 30(СУ - Компютърни Науки), аз съм 20-ти (примерно де:), ще влезнат 15 човека от олимпиади и 10 платили си, но едва ли сички преди мен в класирането ще искат там, тъй че имам някакъв шанс." Сестрата сега е седми (за осми) клас и кандидатсва, неска я записахме в МГ-то. И по български и по математика има точно 5.50 (ся след седми клас насякъде се кандидатства и с двата изпита). Неска един пикльо с 3.40 и 3.50 от бившия и вече клас и са похвалил, че е приет в МГ-то с Математика и Английски, щото "баща му там нещо" ... нали ...

Link to comment
Share on other sites

Ей, тва с плащането е много глупаво, ей. Просто ако нямаш 6.00 няма как да си сигурен, тва е майна. Като са гледаш кой поред си на изпита, гледаш така (пане аз) : "местата са 30(СУ - Компютърни Науки), аз съм 20-ти (примерно де:), ще влезнат 15 човека от олимпиади и 10 платили си, но едва ли сички преди мен в класирането ще искат там, тъй че имам някакъв шанс." Сестрата сега е седми (за осми) клас и кандидатсва, неска я записахме в МГ-то. И по български и по математика има точно 5.50 (ся след седми клас насякъде се кандидатства и с двата изпита). Неска един пикльо с 3.40 и 3.50 от бившия и вече клас и са похвалил, че е приет в МГ-то с Математика и Английски, щото "баща му там нещо" ... нали ...

Да не ти пука. Ти си гледай своето да върви, пък дали някой е влезнал с пари не трябва да те засяга. Лошо става когато и твоите места бъдат заети.

 

@Viper, с английски и химия ли ти е изпита? Защото аз имам ужасно много материал по химия, но вече е доста късно да си търсиш помощни материали.

Link to comment
Share on other sites

Ей, тва с плащането е много глупаво, ей. Просто ако нямаш 6.00 няма как да си сигурен, тва е майна. Като са гледаш кой поред си на изпита, гледаш така (пане аз) : "местата са 30(СУ - Компютърни Науки), аз съм 20-ти (примерно де:), ще влезнат 15 човека от олимпиади и 10 платили си, но едва ли сички преди мен в класирането ще искат там, тъй че имам някакъв шанс." Сестрата сега е седми (за осми) клас и кандидатсва, неска я записахме в МГ-то. И по български и по математика има точно 5.50 (ся след седми клас насякъде се кандидатства и с двата изпита). Неска един пикльо с 3.40 и 3.50 от бившия и вече клас и са похвалил, че е приет в МГ-то с Математика и Английски, щото "баща му там нещо" ... нали ...

Aко Киро Атанасов е още шеф е нормално с 3.50, защото баща му нали :D

Link to comment
Share on other sites

Ей, тва с плащането е много глупаво, ей. Просто ако нямаш 6.00 няма как да си сигурен, тва е майна. Като са гледаш кой поред си на изпита, гледаш така (пане аз) : "местата са 30(СУ - Компютърни Науки), аз съм 20-ти (примерно де:), ще влезнат 15 човека от олимпиади и 10 платили си, но едва ли сички преди мен в класирането ще искат там, тъй че имам някакъв шанс." Сестрата сега е седми (за осми) клас и кандидатсва, неска я записахме в МГ-то. И по български и по математика има точно 5.50 (ся след седми клас насякъде се кандидатства и с двата изпита). Неска един пикльо с 3.40 и 3.50 от бившия и вече клас и са похвалил, че е приет в МГ-то с Математика и Английски, щото "баща му там нещо" ... нали ...

 

Te тези като влезнат и не могат да излезнат после :)

Link to comment
Share on other sites

Да не ти пука. Ти си гледай своето да върви, пък дали някой е влезнал с пари не трябва да те засяга. Лошо става когато и твоите места бъдат заети.

 

@Viper, с английски и химия ли ти е изпита? Защото аз имам ужасно много материал по химия, но вече е доста късно да си търсиш помощни материали.

 

По математика и англииски. По математика минаха вече (завчера),а по англииски и аз си имам разни работи ама тестове нямам и затва искам да вида поне как изглеждат тестовете.

Link to comment
Share on other sites

Ей, тва с плащането е много глупаво, ей. Просто ако нямаш 6.00 няма как да си сигурен, тва е майна. Като са гледаш кой поред си на изпита, гледаш така (пане аз) : "местата са 30(СУ - Компютърни Науки), аз съм 20-ти (примерно де:), ще влезнат 15 човека от олимпиади и 10 платили си, но едва ли сички преди мен в класирането ще искат там, тъй че имам някакъв шанс." Сестрата сега е седми (за осми) клас и кандидатсва, неска я записахме в МГ-то. И по български и по математика има точно 5.50 (ся след седми клас насякъде се кандидатства и с двата изпита). Неска един пикльо с 3.40 и 3.50 от бившия и вече клас и са похвалил, че е приет в МГ-то с Математика и Английски, щото "баща му там нещо" ... нали ...

 

То туй нормално за мойто вече за съжаление бивше у-ще. Ма там поне тея дет са "спонсори" поне ги приемат извън бройката, демек класа става повече от 26 човека. Или пък отиват в частното МГ. Вий откаде си мислите че МГ-то има такава база. Кирчо постоянно говори колко много спонсори имало. Ми как няма да има като идват толкова много нови. Жалко че не влезна в парламента. Поне можех да си ползвам интернет когато си искам.

 

Иначе за тея от олимпиадите и те тряа да са в класирането щот те са два изпита (химия и биология) и даже да са спечелили нещо ще имат най-много 6 по едното. Ма другия изпит пак тряя го държат. А тея с парите пак ша напраим нещо с тях (даскалката ми по биология проверява в Пловдив, пък баща ми преподава във ВМИ-то, тъй че такива са надявам да не могат да ме изместят).

Link to comment
Share on other sites

от многопрофилен универитет като ПУ или СУ титлата "инженер" не можеш да получиш. там можеш да станеш само "бакалавър" или "магистър", ако искаш погледни издадените от тях дипломи. от техническите университети се излиза "инженер-бакалавър" или "инженер-магистър". думичката е много важна според законовата уредба на България и така трябва да е.

Shiro, аз не говорих само за диплома. Ясно е, че излизаш някакъв си там на хартия, но знанията са важни в случая. Много от вас имат по-голям опит в компютрите от хора завършили КСТ, докато машинен инженер не се става лесно :).

:) И какво се получи сега, RIP - КСТ е баси лесната специалност, завършва се супер айляк и само дето се влиза с по-висок бал.

:laughing: Най-важното, което искам да отбележа е, че винаги зависи най-много от самия студент! Инжинер се става и само с 3-ки, особенно машинен, защото там даже и с 3-ка могат да те вземат в университета :P А колкото до КСТ не е особенно лесно, учат се доста нещо, въпреки че доста от тях не са свързани с компютрите, но пък точно за това като завършиш си инжинер. А, че "много от вас имат по-голям опит в компютрите от хора завършили КСТ" - може и така да е, но повечето имат по-голям опит с word-а или някоя програмка. Разбира се не отричам, че има хора с големи познания и умения без въобще да са завършвали КСТ или някаква информатика... но не си въобразявайте, че са много. Има го и обратният ефект - завършил е, но както казва един приятел "за никъв *** не става"...

А това, за което ви намекна mobo e много вярно и доста важно B)

Link to comment
Share on other sites

:) И какво се получи сега, RIP - КСТ е баси лесната специалност, завършва се супер айляк и само дето се влиза с по-висок бал.

:laughing: Най-важното, което искам да отбележа е, че винаги зависи най-много от самия студент! Инжинер се става и само с 3-ки, особенно машинен, защото там даже и с 3-ка могат да те вземат в университета  :P А колкото до КСТ не е особенно лесно, учат се доста нещо, въпреки че доста от тях не са свързани с компютрите, но пък точно за това като завършиш си инжинер. А, че "много от вас имат по-голям опит в компютрите от хора завършили КСТ" - може и така да е, но повечето имат по-голям опит с word-а или някоя програмка. Разбира се не отричам, че има хора с големи познания и умения без въобще да са завършвали КСТ или някаква информатика... но не си въобразявайте, че са много. Има го и обратният ефект - завършил е, но както казва един приятел "за никъв *** не става"...

А това, за което ви намекна mobo e много вярно и доста важно  B)

 

Точно в ТУ Пловдив КСТ са най-толерираната специалност!!Изобщо това не е измишлиотина на някой си там!!Зора е да се влезне после преподавателите има съвсем друго отношение към студентите!!Кофтито е че в тази специалност влизат и хора които нямат кой знае какъв мерак да учат такова нещо а просто защото е нещо си там с компютри!!Неказвам че всички са такива но има и такива!!Такива които имат мерак пък немогат да влезнат защото примерно не могат да изкарат 6.00 на изпита ами каквода се прави!!

 

Да не си помислите че аз съжелявам че не съм тази специалност!!Не аз даже съм е писал доста назад в желанията си защото изобщо на мен не ми допада :)

 

Едит:Днес излезнаха резултатите в Аграрния от математиката и имам 5.05 и съм бая доволен въпреки че можех да имам и 6.00 ако не се бях омотал леко!!Сега единствено чакам в ТУ да видя какво съм направил дано и там съм се справил така :)

Link to comment
Share on other sites

Гледам Новините и се чудя - да се смея ли, да плача ли: Да учиш една година (поне) и да закъснееш за изпита. То не знам тъп ли, къф трябва да си... Седат и плачат, ми кво плачеш бе... баси.

Link to comment
Share on other sites

Точно в ТУ Пловдив КСТ са най-толерираната специалност!!Изобщо това не е измишлиотина на някой си там!!Зора е да се влезне после преподавателите има съвсем друго отношение към студентите!!Кофтито е  че в тази специалност влизат и хора които нямат кой знае какъв мерак да учат такова нещо а просто защото е нещо си там с компютри!!Неказвам че всички са такива но има и такива!!Такива които имат мерак пък немогат да влезнат защото примерно не могат да изкарат 6.00 на изпита ами каквода се прави!!

 

Да не си помислите че аз съжелявам че не съм тази специалност!!Не аз даже съм е писал доста назад в желанията си защото изобщо на мен не ми допада :)

 

Едит:Днес излезнаха резултатите в Аграрния от математиката и имам 5.05 и съм бая доволен въпреки че можех да имам и 6.00 ако не се бях омотал леко!!Сега единствено чакам в ТУ да видя какво съм направил дано и там съм се справил така :)

Eeeee, айде пак старите спорове на нов глас. И от къде пък реши че КСТ са най-толерираната специалност. Най-елитната в ТУ да (заедно с комуникационна техника и технологии), но най-лесната, не бих казал. Отношението на преподавателите към студентите е бих казал никакво. Преподават само по 1 семестър и не може да се опознаят толкова със студентите, за да имат някакво отношение. А тези които са влезнали само заради дипломата и си мислят че без учене ще го изкарат още от сега да Ви предопредя че няма да стане. Тези които си го мислиха останаха в първи курс още. А това бяха почти половината (от задочното бяхме 35 човека, останахме 20). Но бройката се попълва после от тези които идват от колежа. Имаше и още наколко късметлии които изкараха до втори курс и до там. Сега почти всички от тези или са прекъснали или са се отказали. Незнам с какво е по-тежко в другите специалности, след като и в КСТ не е никак лесно.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се... да се радвам ли, или да не.

Имам 5.00 на първия изпит по физика. Имайки в предвид моите лични впечатления - оценката е по-висока, отколкото сам се преценях. Дали ще стигне... а и има и друг изпит :)

Link to comment
Share on other sites

Чудя се... да се радвам ли, или да не.

Имам 5.00 на първия изпит по физика. Имайки в предвид моите лични впечатления - оценката е по-висока, отколкото сам се преценях. Дали ще стигне... а и има и друг изпит :)

браво,бе скорпионе!висока ми се струва,ама деа знам :confused все за нещо ша стигне,въпросът е ти кво искаш :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе по принцип т'ва дето го искам - Физика - лесно се влиза, но се завършва трудно. Проблема при мен е дипломата - 3.33 по математика, 5.33 по физика. Е, относно въпроса на Grimjaur, може би въпреки всичко имам нещо в главата ^^

Иначе по думите на вуйчо ми, който е преподавател в химическия факултет в СУ, физическия е най-труден за завършване - успеваемостта е около 1/3 от приетите студенти...

Link to comment
Share on other sites

Точно в ТУ Пловдив КСТ са най-толерираната специалност!!Изобщо това не е измишлиотина на някой си там!!Зора е да се влезне после преподавателите има съвсем друго отношение към студентите!!Кофтито е  че в тази специалност влизат и хора които нямат кой знае какъв мерак да учат такова нещо а просто защото е нещо си там с компютри!!Неказвам че всички са такива но има и такива!!Такива които имат мерак пък немогат да влезнат защото примерно не могат да изкарат 6.00 на изпита ами каквода се прави!!

 

Да не си помислите че аз съжелявам че не съм тази специалност!!Не аз даже съм е писал доста назад в желанията си защото изобщо на мен не ми допада :)

 

Само ще ти кажа БЯГАЙ!!! не ти трябва тоя технически. Психическите вреди които нанася са непоправими питай карамана. Половината група от ТУ се преместихме в ПУ, има и хора от КСТ.

Link to comment
Share on other sites

Само ще ти кажа БЯГАЙ!!! не ти трябва тоя технически. Психическите вреди които нанася са непоправими питай карамана. Половината група от ТУ се преместихме в ПУ, има и хора от КСТ.

А хората от ПУ в ТУ КСТ броиш ли ги? ;)
Link to comment
Share on other sites

А хората от ПУ в ТУ КСТ броиш ли ги? ;)

 

За такива животни не съм чувал. Сигурно са някакви дето въобще не им дреме за образованието, а само гледат да изклинчат от казармата и да вземата "сносна" диплома.

Link to comment
Share on other sites

А бе незнам какви цели имат, ама един много се прочу във втори курс редовното. Дошъл от ПУ Информатика в ТУ КСТ и не можа да завърши годината и се отказа. Незнам по-нататък какво е направил, може би се е върнал в ПУ или е прекъснал, ама много разправяше колко било айляк в ПУ информатика. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нискам да се разправяме за глупости. Бил съм и в двата ВУЗ-а и разликата е огромна.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...