Jump to content
BulForum.com

Що е то кандидат-студентът?


Grimjaur

Добре подготвени ли са кандидат-студентите?  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply
Тук не съм съгласен с теб.Не може един,който е завършил английската гимназия да следва компютърни системи и технологии.Просто не се получава.

 

Нямах предвид това. имах на предвид, че някои факултети в един университет са по-добри от другите. Например Филологическия факултет в ПУ е по-добър от този в СУ, но не е по-добър от този в Велико Търново. Това имах на предвид. Със всяка специалност е така.

 

Aми... Аз. Но не се надявам само на Психологията, като завършена специалност, защото смятам да уча и Специална педагогика - за деца с увреждания.

Иначе като специалност Психологията не е особено перспективна, имайки предвид колко завършили студенти по Психология бълва всеки един Университет... Сама по себе си не дава много възможности за реализация. За това я съчетах с това, което искам да уча и с което искам да се занимавам - Специална педагогика.

 

Аз говорех само за Психологията :) Иначе евала, че си решила да учиш успоредно и друга специалност, но:

 

1. ученето на 2 специалности редовно е против правилата

2. не можеш да запишеш 2 специалности още на първа година (до колкото съм запознат)

Link to comment
Share on other sites

w00x аз си мисля, че ако има желание човек може и в два университета едновременно да учи, аз бях в такава ситуация 6 месеца (не защото съм много ученолюбив де) :D А относно правилата, хубаво е да се знаят, за да знаеш как да ги нарушаваш ;)

 

...даже все още се водя в Бургас :blink:

Link to comment
Share on other sites

Против кои правила ?

 

На Пловдивския Университет

 

w00x аз си мисля, че ако има желание човек може и в два университета едновременно да учи, аз бях в такава ситуация 6 месеца (не защото съм много ученолюбив де) :D А относно правилата, хубаво е да се знаят, за да знаеш как да ги нарушаваш ;)

 

...даже все още се водя в Бургас :blink:

 

Ами не трябва ли да имаш 2 дипломи при положение, че ще учиш в два университета, за да може и в двата да има по една? м?

 

Учението паралелно в два университета е невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

На Пловдивския Университет

Ами не трябва ли да имаш 2 дипломи при положение, че ще учиш в два университета, за да може и в двата да има по една? м?

 

Учението паралелно в два университета е невъзможно.

Ами не трябва, затова казах, че е хубаво да се знаят правилата, за да можеш да ги нарушаваш с финес, ако се наложи разбира се. Ако искаш идеи, на кюто мога да ти кажа как става :P

 

Жокер: никой няма право да задържа лични документи (диплома), без твое съгласие (има и изключения разбира се, сещате се кои). Дипломата за средно образование можеш да си я вземеш от унито, когато пожелаеш. И да, мисля че наистина нямаш право да учиш паралелно в два университета...

Link to comment
Share on other sites

Дипломата за средно образование се дава при подаване на документите + едно нейно ксерокопие, а когато сверят данните, тя се връща.

 

Странно. Моята си е в университета, а и GeorgiK днеска ходи да си я взима :)

Link to comment
Share on other sites

Странно. Моята си е в университета, а и GeorgiK днеска ходи да си я взима :)

Мда, ако не я изискаш оригинала остава там.

Link to comment
Share on other sites

Хмм... Не знам на какво основание някой може да ограничава достъпът ти до образование, спирайки те да учиш в друг университет.

Все още не го вярвам и ще го проверя...

А относно това - има си съответните институции, където може да се повдигне въпросът :)

Link to comment
Share on other sites

Агх... Това ме вбесява... Няма такава информация в никой от справочниците, които преглеждах...

Не се вбесявай, задължени са да ти я върнат, ако си я поискаш. В Бургас дори ме накараха да се подпиша с обещанието, че ще я върна до 10 дни :blink:

Link to comment
Share on other sites

"Що е то кандидат-студентът?"

Зблудена овца.

"И има ли той мозък в главата си?"

Не особено.

Казвам го от опит.

Хаха, какъв опит? Ти кандидат-студент ли си? :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Агх... Това ме вбесява... Няма такава информация в никой от справочниците, които преглеждах...

Дават ти я, но с уговорката че ще я върнеш след това. Например да си изкараш ксерокопие. В средното също ни ги взеха, но ни ги върнаха след 1 година с печат "Не е последно", въпреки че това трябва да го има след като завършиш. И за някои стана така че всъщност това си беше последно.

Хаха, какъв опит? Ти кандидат-студент ли си? :bgrin:

Явно съди по себе си. :D
Link to comment
Share on other sites

Не бре студент съм в ТУ София ф-л Пловдив, даже завършвам сега.

Ами аргументирай се тогава....щото аз не се имам за заблудена овца ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз като бях кандидат студент и аз не се смятах за заблидена овца.

Кандидатствах в три университета в града и накрая реших, че ша ставам машинен инженер. А между това и даскал по математика или икономист има голяма разлика.

От всички колеги имам само един, който е искал да се занимава точно с това.

Със израза "заблудена овца" исках да кажа че КД се хваща за първата сламка без да се позамисли дали с това иска да се занимава по нататък в живота.

Кажете вие в колко университета ходихте /или ще ходите/ на изпити?

Link to comment
Share on other sites

Аз като бях кандидат студент и аз не се смятах за заблидена овца.

Кандидатствах в три университета  в града и накрая реших, че ша ставам машинен инженер. А между това и даскал по математика или икономист има голяма разлика.

От всички колеги имам само един, който е искал да се занимава точно с това.

Със израза "заблудена овца" исках да кажа че КД се хваща за първата сламка без да се позамисли дали с това иска да се занимава по нататък в живота.

Кажете вие в колко университета ходихте /или ще ходите/ на изпити?

Аз знам какво искам да уча. Ще ходя на изпити в 2 университета, като единия не го искам много, но все пак ще ми е за подсигуряване.

Link to comment
Share on other sites

Аз отидох само в 2 университета.

В ПУ "Информатика и Математика" задочно и "Информатика"(за нея не помня задочно ли беше и имаше ли такъв вариант), а в ТУ на първо място "Компютърни системи и технологии" задочно, а на второ редовно :) макар че знаех че за редовно се иска по-голям успех. Разбира се имах хубав успех по математика изпита (4,90 в ПУ и 5,10 в ТУ) и се класирах и в двата още на първо класиране. За ПУ незнаех тогава че Информатика и Математика се води по-скоро учителска професия, но разбрах навреме и се записах в ТУ. Пък и да не бях разбрал пак щях да се запиша там, прекалено селска работа ми се струва ПУ за такава специалност. Пък и от горе на това бях на първо място на класирането в ПУ за тази специалност а бала ми беше 26,..(и нещо) не много висок. Като видях какви хора ще влизат още на първо класиране и се отказах (имаше дори с 3,50 от изпита на първо класиране) :huh: . И сега не съжалявам за избора си изобщо. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...