Jump to content
BulForum.com

Що е то кандидат-студентът?


Grimjaur

Добре подготвени ли са кандидат-студентите?  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Доколкото знам всяка специалност е с различна такса. В сайта на университета би трябвало да има изнесена информация. В сайта на СУ имаше и беше вярна.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Ами различни са, за редовно бакалавър са 100-200 лева. Аз лично не успях да ги намеря някъде изнесени. Можеш да питаш в банката, която е в ПУ

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам всяка специалност е с различна такса. В сайта на университета би трябвало да има изнесена информация. В сайта на СУ имаше и беше вярна.

Абе бай х♚й, като ще ходиш в СУ, запознай се с една от братовчедките ми, "учи" Математика там и е с една година по-напред от теб и се казва Жасмина ;)

Link to comment
Share on other sites

Хубава ли е ?:P То това познанство би ми било адски полезно, щото хич не я помня деа и математиката, не знам к'во ще правя с тия 7 (ако не се лъжа) визши математики, дето ме чакат...

Link to comment
Share on other sites

Висшите математики не ги мисли, това е най-лесният предмет във ВУЗ!

 

Чул те господ :) А дано е така наистина!

Link to comment
Share on other sites

някой от вас да е учил Международни Отношения...?

да даде мнение как е специалноста, има ли хляб в нея, реализация...

Link to comment
Share on other sites

някой от вас да е учил Международни Отношения...?

да даде мнение как е специалноста, има ли хляб в нея, реализация...

Аз смятах да я пробвам в УНСС, но се отказах, защото прецених, че шансовете за реализация са малки. Сравни колко дипломати имаме с това колко хора излизат от ВУЗ-овете с тази специалност... Освен това се искат и връзки след това!

Link to comment
Share on other sites

Аз смятах да я пробвам в УНСС, но се отказах, защото прецених, че шансовете за реализация са малки. Сравни колко дипломати имаме с това колко хора излизат от ВУЗ-овете с тази специалност... Освен това се искат и връзки след това!

Не е толкова зле, пък и никой не е казал, че трябва дипломат да станеш

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова зле, пък и никой не е казал, че трябва дипломат да станеш

da de, ama neshto ne mi e na surceto...shte si zapisha Angliiskata Filologiq tuka...pak kakvoto stane...

ne mi se hodi chak v Blagoevgrad.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

някой от вас да е учил Международни Отношения...?

да даде мнение как е специалноста, има ли хляб в нея, реализация...

 

Изключително перспективна специалност. Тея дето яплюят - киселко им идва грозденцето. Трябва да си с отлична диплома за да си помислиш да влезеш или пък тате да е посланик, но определено си струва.

А за филологиите в ПУ, просто няма да коментирам... поне гледай да си отебеш, че това ще ти е единствената полза от студентските години...

Link to comment
Share on other sites

Изключително перспективна специалност. Тея дето яплюят - киселко им идва грозденцето. Трябва да си с отлична диплома за да си помислиш да влезеш или пък тате да е посланик, но определено си струва.

А за филологиите в ПУ, просто няма да коментирам... поне гледай да си отебеш, че това ще ти е единствената полза от студентските години...

 

Ами невиждам какво му е преспективното на тая специалност!!Не е задължително да си учил това нещо за да се занимаваш Международни отношения!!Ако си имаш добра престава от право и знаеш перфеткно няколко езика мисля че много лесно ще можеш да се напасваш към такъв вид работа!!Невиждам защото да си гудя времето 4 години и да си мисля че някой ще ме научи на Международни отношения като самите преподаватели не ги разбират в което съм убеден!!Тва е кофтито в България сега че всеки Университет слага някакви такива примамливи специалности при положение че нямат изобщо преподаватели за тях :angry:

 

Също така много хора си мислят че като завършат тва и ей на веднага едва ли не ша идат на мястото на Миглена Кунева и ша преговаря с Европейския съюз!!За да се стигне до там първо трябва да имаш мерак някак си да научиш нещо а не да учиш Международни отношения само защото звучи хубавко :)

Link to comment
Share on other sites

Е да ама някак си ти като нямаш диплома и 15 езика да знаеш няма до никъде да я докараш ;)Пък и си излизаш икономист и можеш да работиш още 1000 други неща...така че специалността е добра. Само че трудничко се влиза. Демек гроздето е киселко :)

Link to comment
Share on other sites

Е да ама някак си ти като нямаш диплома и 15 езика да знаеш няма до никъде да я докараш ;)Пък и си излизаш икономист и можеш да работиш още 1000 други неща...така че специалността е добра. Само че трудничко се влиза. Демек гроздето е киселко :)

 

Aз никога не съм искал да уча тази специалност така че горздедо може да е кисело но не и за мен!!Аз каквото исках да уча се записах и средно сега и висше и ако съм сбъркал може да се ядосвам сам на себе си!! :punk

Link to comment
Share on other sites

някой от вас да е учил Международни Отношения...?

да даде мнение как е специалноста, има ли хляб в нея, реализация...

В кой университет? В УНСС е много добре според мен.
Link to comment
Share on other sites

В кой университет? В УНСС е много добре според мен.

v Blagoevgradskiq 'Neofit Rilski'...

no kakto i da e...reshih che Angliiskata Filologiq po mi prilqga...veche se zapisah tuk,tai che...ako sum sburkal,zdrave da e...:)

 

Edit:kak da vi kaja, ne mi haresa Blagoevgrad...stava za 2-3 dena, no za poveche...

puk i Neta im e baven... :P

Link to comment
Share on other sites

Тука било много ниско нивото на английската филология

 

И не само на английската, и не само тук ;)

Учим по остарели методики, остарял материал, никой не разгръща широка дейност, никой не обяснява какво се иска от студента. После нивото било ниско, студентите ги мързяло.Да бе!!!На скъсан студент плащат по 5лв за поправка и 5лв за ликвидация на преподавателя.Най-пресен пример - 3 курса преписват!!!Хванаха само 2 души от близо 120.И накрая като изнесоха резултатите - 45% накъсани.А се преписваше от единствения учебник, издаван някога по този материал.Ама...нищо де.То промоция.Само дето прасето го няма.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

малко въпросче...

къде трябваше да се дават удостоверенията за военните, че си студент..говорим за Кичука... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

И не само на английската, и не само тук ;)

Учим по остарели методики, остарял материал, никой не разгръща широка дейност, никой не обяснява какво се иска от студента. После нивото било ниско, студентите ги мързяло.Да бе!!!На скъсан студент плащат по 5лв за поправка и 5лв за ликвидация на преподавателя.Най-пресен пример - 3 курса преписват!!!Хванаха само 2 души от близо 120.И накрая като изнесоха резултатите - 45% накъсани.А се преписваше от единствения учебник, издаван някога по този материал.Ама...нищо де.То промоция.Само дето прасето го няма.

Кофти тръпка. Във всички специалности ли е така ? Сега ще съм първа година в ПУ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...