Jump to content
BulForum.com

Що е то кандидат-студентът?


Grimjaur

Добре подготвени ли са кандидат-студентите?  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Аз като кандидат-студент мога да ви кажа пък друго нещо. В България нито един университет не заслужава напъна, за влизането в него! Аз не съм се спукал от учене, но има хора, които са и естествено ще влезнат там, където искат, но в последствие ще се окаже, че са се блъскали напразно! Напоследък се отчайвам всеки път когато заговорим на тема 'образование в България'....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply
и все пак иска ми се да я обсъдим тази "днешна младеж".............

Kaкво да я обсъждаме, тя е под всякаква критика, което от една страна е добре за бизнес. Колкото повече овце има толкова по - лесно може да ги излъжеш да им продадеш нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

Уф, много заяждане и спам в тая тема! Чак ми стана кофти, докато я четях. Добре, че е кратичка поне!

Стремежът към познание и към самоусъвършенстване е нещо индивидуално! Който има амбиция и не го мързи да чете, ще успее! Доброто образование все повече ще се цени в бъдеще! Трудно ми е да отговоря за интелектуалното ниво на днешните кандидат-студенти, защото нямам преки впечатления, а и не обичам да обобщавам! Така че Null vote от мен!

Link to comment
Share on other sites

Защо бе. То че някой малоумник който е решил че иска да стане студент и е трупнал някой бисер и хайде веднага кандидат студентите били тъпи. В България има незнам колко хиляди кандидат студенти всяка година, а бисерите не вярвам да са чак пък толкоз. :) Между другото и моя отговор го няма в гласуването. Според мен са 50-50. Някой са наистина подготвени до като други просто си опитват късмета. Пък и нищо не му струва на някой който е видял че няма да се справи с изпита да започне да трупа бисери, колкото за шоуто.

Link to comment
Share on other sites

Да и според мен не може да се говори генерално за студентите, има много които се скъсват от учене, а има и такива които отиват на изпит просто да си опитат късмета или за шоу, щото извинявайте ама ако си учил за изпит и изкараш 2 тряя да си много тъп...

Link to comment
Share on other sites

99 % преписват , не са подготвени и няма да бъдат.

Ще продължат да преписват и лъжат до като се дипломират!

 

Що е то ? :)

 

Отговора го знаете , а това е моето мнение по - въпроса.

Link to comment
Share on other sites

не са подготвени и няма да бъдат.

 

 

100% вярно.Аз днес на магия си взех изпита.А бях за двойка.Но -шанс :)

Иначе за кандидат-студентите - ужас.Как си представяте да се влиза българска филология с тест по литература? :blink:

Link to comment
Share on other sites

99 % преписват , не са подготвени и няма да бъдат.

Ти ако си преписвал не значи че и другите го правят. А например на изпит по математика или физика и други предмети не може да се препише. Аз например изкарах 5,10 в ТУ и 4,90 в ПУ когато кандидатствах и изобщо не съм се замислял за пищови, поради причината че беше по математика. А дори и да беше по литература или нещо от сорта, при което може и да действат пищови не бих го направил, пък и по принцип не обичам да ползвам пищови, освен ако не разбера, че даскала едва ли не е "съгласен". Не искам да си спомням след това как съм си провалил бъдещето заради някакъв скапан пищов.
Link to comment
Share on other sites

Малко са тези които наистина са подготвени за кандидат-студентските изпити.Малко ще си останат успелите да вземат изпитите.Аз като кандидат студен тази година не се чуствам готов.Надявам се да успея да се подготвя навреме.Ако не...незнам какво ще става... :cry

Link to comment
Share on other sites

Аз като кандидат-студент мога да ви кажа пък друго нещо. В България нито един университет не заслужава напъна, за влизането в него! Аз не съм се спукал от учене, но има хора, които са и естествено ще влезнат там, където искат, но в последствие ще се окаже, че са се блъскали напразно! Напоследък се отчайвам всеки път когато заговорим на тема 'образование в България'....

 

Единственият смислен пост в тази тема!

 

Но това ще го разберете като завършите хехехех

Link to comment
Share on other sites

Ти ако си преписвал не значи че и другите го правят. А например на изпит по математика или физика и други предмети не може да се препише. Аз например изкарах 5,10 в ТУ и 4,90 в ПУ когато кандидатствах и изобщо не съм се замислял за пищови, поради причината че беше по математика. А дори и да беше по литература или нещо от сорта, при което може и да действат пищови не бих го направил, пък и по принцип не обичам да ползвам пищови, освен ако не разбера, че даскала едва ли не е "съгласен". Не искам да си спомням след това как съм си провалил бъдещето заради някакъв скапан пищов.

 

Айде не говори глупости !

Не говорим за теб. Може би ти влизаш в тоя 1 процент който оставих за нормални хора!

А и винаги можеш да препишеш от този отпред или отзад. ;)

Това дали ще е вярно.. не го коментираме.

Link to comment
Share on other sites

Аз като кандидат-студент мога да ви кажа пък друго нещо. В България нито един университет не заслужава напъна, за влизането в него! Аз не съм се спукал от учене, но има хора, които са и естествено ще влезнат там, където искат, но в последствие ще се окаже, че са се блъскали напразно! Напоследък се отчайвам всеки път когато заговорим на тема 'образование в България'....

и аз като такава,трябва да се съглася с теб,но помисли и напъна за толкова "елитните училища" е същата работа!обаче без тва скапано висше кво моге да правим-нищо,а без него пък още по-зле-едно голямо нищоооо

трагедия е цялата образователна система

Link to comment
Share on other sites

Колкото и висшета да имаш, ако почнеш работа по специалността то тогава си проличава колко знаеш. Този който е гледал само да избута и да кара на пищови дълго няма да го траят, като видят че не разбира, освен ако не е пуснал солидни връзки. Според мен човек трябва да учи това което го влече, колкото и време да струва това. А не само просто заради дипломата. Така има повече желание да се научи нещо. Не съм провеждал разследване за да разбера колко кандидат студенти не преписват на изпит, но със сигурност не са 1 %. Не си мислете че щом вие преписвате значи всички са така. Има хора които наистина искат да се научат на нещо. Но най - вече бих казал че това са хора повечето от задочното обучение. Защото са малко по-големи вече и знаят какво е работа, за това и имат повече желание.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и рядко да се случва - в случая съм 100% съгласен и с двете мнения на breakneck.

Хора, замислете се само, колко хора кандидатстват с една единствена идея - да отървът казармата? Друга част - хора, канидатстващи, просто за да вземат по-лесно виза за чужбина. И какво, мислите си, че тези хора ще се подготвят сериозно?? Разбира се, че има, имало е и винаги ще има такива кандидат-студентски бисери - това е нормално. Но по наличието на такива, не смятам, че трябва да се глобализира за всички кандидат-студенти. Аз самия отново съм такъв и мога да ти кажа, Наско, че си скъсвам гъ*а от учене, от задачи и т.н. И това изказване ме обижда, но все пак разултатите ще са налице август...

Отчетете и друго нещо - ВУЗ-овете са прекалено много! До такава степен, че се борят за всеки бъдещ студент, при което летвата за влизане е прекалено ниска и сульо и пульо влиза... точно като мен 2000-та година - кандидатствах с обща култура, без грам потготовка и на първо класиране влезнах БЕАЕ...

Link to comment
Share on other sites

Както каза The`ScorpioN днес вузовете се борят за всеки кандидат студент!!Има толкова много места че от тази година някои вузове направиха по 3 предварителни изпити само и само да има много тройки и да си напълнят бройките!!Може много от тези кандидат-студенти да не искат да учат други както казахте да отърват казармата но аз се скъсвам от решаване на задачи само и само да влезна хубава специалност!!Сега си давам як зор на като гледам мненията на повечето студенти след време май ще разбера че след като са ме приели ще съм разочарован от малкото знания които ще получа :sick

Link to comment
Share on other sites

Отчетете и друго нещо - ВУЗ-овете са прекалено много! До такава степен, че се борят за всеки бъдещ студент, при което летвата за влизане е прекалено ниска и сульо и пульо влиза... точно като мен 2000-та година - кандидатствах с обща култура, без грам потготовка и на първо класиране влезнах БЕАЕ...

Напълно съм съгласен със Скорпиона! Половината Вузове са за закриване, защото само перат пари и не дават никакво качествено образование! И се получава така, че се влиза с 3ки или дори само с диплома,или още по-лошо - с пари. Дори и в уж престижни специалности е пълно с парашутисти, които никой не знае откъде са спуснати, но всеки знае, че са платили за това. Първоначално обявените бройки не се спазват никога. Обявяват се примерно 50 места за дадена специалност, а в трети курс има вече 150 студенти в същата. Това е изключително порочна практика, но държавата няма воля да се справи с нея явно!
Link to comment
Share on other sites

Аз самия отново съм такъв и мога да ти кажа, Наско, че си скъсвам гъ*а от учене, от задачи и т.н. И това изказване ме обижда, но все пак разултатите

 

 

Пешо - не забравяй единиците, които сам спомена.Масата е ужасно неподготвена.

Link to comment
Share on other sites

За мен цялата тази КСК е пълна глупост. Защо трябва да има такава цедка на входа, а след това всеки да може да си кара през просото, да си изкласи и да си вземе дипломата, с която да може да постъпи само в статистиката колко хиляди млади вишисти били безработни...

Просто цедката трябва да е в хода на обучението, както е по нормалните държави.

Link to comment
Share on other sites

Прав си,stefan,какъв е смисълът от толкова много зор на входа?!То затова вече всеки си вика "Бе аз веднъж да влеза,от там нататък е лесно".Цялата система е обърната наопаки и в крайна сметка вместо учени хора от университетите излизат тарикати.

Иначе не е вярно,че всички са толкова зле.Тия статии за кандидатстудентските бисери ги чета вече 5-6 година и не знам още колко преди това са почнали да ги публикуват.Някои от бисерите вече съм ги чувал и като вицове,така,че по-скоро е преувеличение на вестникарите.

А те пък горките(вестникарите),направо не мога да им са начудя с какъв акъл тръгват да критикуват!Да си погледнат най-напред собствените статии,които бъкат от грешки-и правописни,и смислови,и какви ли не.Ситуацията е малко като "Присмял се хърбел на щърбел".

Link to comment
Share on other sites

Да, не всички са толкова зле, но повечето нямат никаква култура. Аз не претендирам да съм някакъв гений, даже имам двойка на предварителния по математика ;) Но поне нямам някакво огромно самочувствие с липса на покритие. Като подавах документи за изпита имаше един пред мен, който незнаеше по какво ще се явява..Та това, което пишат вестникарите никак не е преувеличено. Положението си е трагично. Но за това не са виновни кандидатстващите. Виновни са родителите, учителите и безхаберието на държавата. Което май е умишлено...

Link to comment
Share on other sites

Да и според мен не може да се говори генерално за студентите, има много които се скъсват от учене, а има и такива които отиват на изпит просто да си опитат късмета или за шоу, щото извинявайте ама ако си учил за изпит и изкараш 2 тряя да си много тъп...

 

Тук много бъркаш. на изпита по БЕ миналата година .. зад мен имаше едно момиче, което от 3 години се явяваше и все не и достигаше за там където иска.

 

Този който е гледал само да избута и да кара на пищови дълго няма да го траят, като видят че не разбира, освен ако не е пуснал солидни връзки. Според мен човек трябва да учи това което го влече, колкото и време да струва това. А не само просто заради дипломата. Така има повече желание да се научи нещо. Не съм провеждал разследване за да разбера колко кандидат студенти не преписват на изпит, но със сигурност не са 1 %. Не си мислете че щом вие преписвате значи всички са така. Има хора които наистина искат да се научат на нещо.

 

Никой на никой няма да дава от собствения си хляб, само защото онзи бил син на еди кой си. Ако не знаеш и с връзки не можеш да се задържиш. Винаги обаче, всичко се научава в процес на практика. На теория е прекалено сухо. Аз лично се явих на 5 кандидатстудентски изпита и на нито един от тях не преписах, а нямах и намерение, че и възможност нямах.

 

Отчетете и друго нещо - ВУЗ-овете са прекалено много! До такава степен, че се борят за всеки бъдещ студент, при което летвата за влизане е прекалено ниска и сульо и пульо влиза... точно като мен 2000-та година - кандидатствах с обща култура, без грам потготовка и на първо класиране влезнах БЕАЕ...

 

Миналата година за 1 място в ПУ се бореха 60 човека. В БЕАЕ в ПУ, миналата година беше достатъчно и 3.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм кандидат-студент и засега смятам, че съм що годе добре с подготовката (с математика ще кандидатствам). Но като гледам оценките по стените на плача направо ми се плаче :) Много сме зле българите в образованието. Това, че наще се прославяли в чужбина да не ви заблуждава. Да, българинът е много умен, НО САМО като единици. Като средно ниво сме на едно от последните места в европа.

Link to comment
Share on other sites

Защо пък си мислиш че в чужбина са по-умни. С какво те са по-различни от нас? То си е до човека. Има ли желание ще се научи. И не си мислете че в по-известните университети ще те научат по-добре. И там се набляга на самоподготовката.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...