Jump to content
BulForum.com

Що е то кандидат-студентът?


Grimjaur

Добре подготвени ли са кандидат-студентите?  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Moйте уважения, а да си чувал че за определена длъжност по даден стандарт има определени изисквания и ако сега не ги спазват и може да минеш метър то занапред ще се и като не отговориш на тези изисквания , гений да си няма да получиш работата, това също ти го говоря от личен опит, това че сме си губили времето не значи, че ядем доматите с коловете и не знаем що е това работа и има ли то почва у нас :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply
Разходи се по сайтовете за работа и ми намери една обява на сериозна фирма за някаква по-сериозна позиция в която не искат висше образование ;)

 

 

 

tztztzt .to4no tova o4akvah .e tva ve4e e lo6o da si tarsi6 work po internet .pri uslovie 4e si obrazovan

 

 

 

P.S> ne se zaqjdam .az ni6to hubavo ne sdam vidql ot na6eto obrazovane i spodelqm

Link to comment
Share on other sites

Аз работа си имам, не си търся, просто показвам защо не си прав, но пък щом си намерил друг начин да се оправиш- поздравления, и това не е лесно, малко хора успяват.

Link to comment
Share on other sites

Moйте уважения, а да си чувал че за определена длъжност по даден стандарт има определени изисквания и ако сега не ги спазват и може да минеш метър то занапред ще се и като не отговориш на тези изисквания , гений да си няма да получиш работата, това също ти го говоря от личен опит, това че сме си губили времето не значи, че ядем доматите с коловете и не знаем що е това работа и има ли то почва у нас  :punk

 

 

eee iu ti me zaqde,a takava hubava tatuirovka ima6 ;)

tva v kraga na 6egata

da poglednem naprimer v qponiq koi e student?

ami tozo koqto dadena firma si go e izbrala o6te kato u4enik i go finansira .

taka trqbva i da e

za6toto ako nqkoi ne pretzeni otrano,6te se zabludi drug po laskavata ti diploma naprimer

Link to comment
Share on other sites

Аз работа си имам, не си търся, просто показвам защо не си прав, но пък щом си намерил друг начин да се оправиш- поздравления, и това не е лесно, малко хора успяват.

 

10x,mai prekalih,no sam ql huq s izvinenie i na daskaloto i na jivota

v momenta sam po dovolen 4e ne sam u4il .tva be6e .ako sam obidil nqkopi sory

 

 

i pak po temata:)

za men kanditat studentite NE SA PODGOTVENI

Link to comment
Share on other sites

Относно бъдещата реализация - и идея нямам дали ще имам такава, насочила съм се към Специална педагогика и паралелно с това - Психология... За да се допълват по някакъв начин...

Колкото до нивото на кандидат-студентите - не мога да говоря като цяло, имам наблюдения само върху бившия ми клас... Всички цяло година се тупаха по гърдите и накрая изкараха оценки под 4.00 на изпит, на който се явих "за спорта" и взех с 5,30...

Всъщност може да се каже, че нивото на образованието е паднало драстично, съдейки първо по нивото в училищата и второ - по това в университетите.

Да кандидатствам с химия, физика или математика за Философия в уж престижния Софийски университет? Абсурдно е.

Link to comment
Share on other sites

eee iu ti me zaqde,a takava hubava tatuirovka ima6 ;)

tva v kraga na 6egata

da poglednem naprimer v qponiq koi e student?

ami tozo koqto dadena firma si go e izbrala o6te kato u4enik i go finansira .

taka trqbva i da e

za6toto ako nqkoi ne pretzeni otrano,6te se zabludi drug po laskavata ti diploma naprimer

Ама тука не е Япония, недей ги гледай тях, никога няма да ги стигнем. Каквото е - такова, като не ти харесва винаги можеш да емигрираш. Но не и в Япония, там никой не щат :) Ако се случи така, както го описа, шефа каже работи един ден да видя какво можеш, но другия ти конкурент е с диплома и покаже същото сети се кой ще вземат ;)

Link to comment
Share on other sites

eee iu ti me zaqde,a takava hubava tatuirovka ima6 ;)

tva v kraga na 6egata

da poglednem naprimer v qponiq koi e student?

ami tozo koqto dadena firma si go e izbrala o6te kato u4enik i go finansira .

taka trqbva i da e

za6toto ako nqkoi ne pretzeni otrano,6te se zabludi drug po laskavata ti diploma naprimer

Значи аз съм твърдо против големия брой на висшистите , поне при нас е ненормално сигурно 80% са такива, то не остана кой да работи ;) , всеки шеф иска да бъде, но пък и има друго просто динамиката на живота и изискванията отхвърлят малко по - малко тези, които се водят само такива, поне това са мои наблюдения. :D

Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм твърдо против големия брой на висшистите , поне при нас е ненормално сигурно 80% са такива, то не остана кой да работи  ;) , всеки шеф иска да бъде, но пък и има друго просто динамиката на живота и изискванията отхвърлят малко по - малко тези, които се водят само такива, поне това са мои наблюдения. :D

Аз съм шев и без висше образование.И смея да твърдя,че разбирам повече от електроника от 90% завършилите шибания технически университет :sick Много врякане за няма нищо е там ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама разбира се.. Те законите на джунглата си същестуват в обществото. Нормално е при такава конкуренция да успеят само най-способните, най-хитрите и т.н.

Освен това има вишисти и вишисти - все пак университетите не са еднакво престижни.

 

@vasil088 - ама разбира се. това че на колежката и писаха 6 по теоретична електротехника е похвала единствено колко добре е назубрила нещата. Ако и дам две жици най-много да ги върже на фльонга. Прав си че опита си е опит - и за него са необходими други способности който нямат общо със запомнянето наизуст на огромен набор от формули и техническа плява.

Link to comment
Share on other sites

Относно бъдещата реализация - и идея нямам дали ще имам такава, насочила съм се към Специална педагогика и паралелно с това - Психология... За да се допълват  по някакъв начин...

Колкото до нивото на кандидат-студентите - не мога да говоря като цяло, имам наблюдения само върху бившия ми клас... Всички цяло година се тупаха по гърдите и накрая изкараха оценки под 4.00 на изпит, на който се явих "за спорта" и взех с 5,30...

Всъщност може да се каже, че нивото на образованието е паднало драстично, съдейки първо по нивото в училищата и второ - по това в университетите.

Да кандидатствам с химия, физика или математика за Философия в уж престижния Софийски университет? Абсурдно е.

 

Е супер си се насочила, ставаш една учителка по психология да натрупаш малко стаж, докато го натрупаш специалността ти ще е станала достатъчно търсена. Психолози трябват на много места, ще трябват на още повече в бъдеще. Примери много.

 

Значи аз съм твърдо против големия брой на висшистите , поне при нас е ненормално сигурно 80% са такива, то не остана кой да работи  ;) , всеки шеф иска да бъде, но пък и има друго просто динамиката на живота и изискванията отхвърлят малко по - малко тези, които се водят само такива, поне това са мои наблюдения. :D

Какво от това, половината( от мъжете) са се записали само и само да не ходят в казарма, други да живеят на гърба на родителите и т.н. , та процента на наистина студентите не е чак толкова голям.

 

То ще се измени образованието, но на наш гръб. Аз от шести клас съм опитно зайче, за всяка година имаше нова изненада от МОН.

Link to comment
Share on other sites

@vasil088 - ама разбира се. това че на колежката и писаха 6 по теоретична електротехника е похвала единствено колко добре е назубрила нещата. Ако и дам две жици най-много да ги върже на фльонга. Прав си че опита си е опит - и за него са необходими други способности който нямат общо със запомнянето наизуст на огромен набор от формули и техническа плява.

 

Вярно е аз бях там и докато чаках видях как 5 момчета седяха и зубриха преди изпит.Въпроса беше за електромагнитната индукция.Та единия беше прочел нещо,а останалите гледаха като абсолютни телета.Ама нали са е казало,че трябва да земат висше.Аре не искам да обидя някой ;)

А формулите са си важни Афекс,но практически като ти потрябват много лесно се намират в нета.Например сме решили да изчислим просто един тороидален трансформатор,като пример.В руските сайтове има всичко необходимо практически ако си я забравил някоя формула,което е кабилно разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Вярно е аз бях там и докато чаках видях как 5 момчета седяха и зубриха преди изпит.Въпроса беше за електромагнитната индукция.Та единия беше прочел нещо,а останалите гледаха като абсолютни телета.Ама нали са е казало,че трябва да земат висше.Аре не искам да обидя някой  ;)

Аз лично запомних най важното от електротехниката, честота на тока е 50 херца :P ... това в кръга на шегата...

 

Не всичко което се учи в това висше ще ти свърши работа в практиката и по дадената специалност :D

Link to comment
Share on other sites

Всяко висше си е само по себе си важно/маловажно. примерно има висши образования дето просто нямат реализация после. Философия за пример. Психология също. кой ще стане Психолог? Това не е САЩ все пак, тук хората пари за Психолози нямат. Също така, всеки ВУЗ си има добри и лоши факултети. Друг е въпроса, че човек не може да знае кое къде е добро и къде не.

 

Колкото до реализацията - висшето образование не винаги е необходимост, но в повечето случаи е, защото като ти погледнат хората автобиографията и може изобщо да не стигнеш до интервю. после, ако започнеш работа, може да седиш на по-ниска заплата само защото повече не могат да ти дадат заради образованието, независимо колко работа вършиш.

Link to comment
Share on other sites

кой ще стане Психолог? Това не е САЩ все пак, тук хората пари за Психолози нямат.

 

Много филми гледаш, това далеч не е единственото приложение на психологията. Психолози има при военните, в големите фирми, в агенциите за подбор на персонал, които ще стават все повече, в училищата, в полицията и така нататък.

Link to comment
Share on other sites

Много филми гледаш, това далеч не е единственото приложение на психологията. Психолози има при военните, в големите фирми, в агенциите за подбор на персонал, които ще стават все повече, в училищата, в полицията и така нататък.

 

Добре. Съгласен съм, но защо да гледам много филми? нима няма много психолози на свободна практика в САЩ?

Link to comment
Share on other sites

Друг е въпроса, че човек не може да знае кое къде е добро и къде не.

 

Тук не съм съгласен с теб.Не може един,който е завършил английската гимназия да следва компютърни системи и технологии.Просто не се получава.

А по въпроса за интервютата,защо w00x примерно да не помислиш за работа след висшето си образование при която няма да има интервю,а ти ще започнеш собствен бизнес.Незнам дали съм прав,но моята гледна точка е да не бъда аргатин на никой.

Link to comment
Share on other sites

Защо да не може да почне друга специалност. Ами ако човека си го влече, защо не. Много повече ще научи от колкото някой който е влвзнал само за да отбие номера.

Link to comment
Share on other sites

То не е толкова просто със собствения бизнес, все пак живеем в държава с антибизнес закони :) Мога да ти изброя поне 10 пречки, които ще те бутнат още преди да си започнал. И какво като е завършил английската, ако иска и ядрена физика може да следва, стига да му се отдава и да се подготви.

Link to comment
Share on other sites

То не е толкова просто със собствения бизнес, все пак живеем в държава с антибизнес закони :) Мога да ти изброя поне 10 пречки, които ще те бутнат още преди да си започнал. И какво като е завършил английската, ако иска и ядрена физика може да следва, стига да му се отдава и да се подготви.

е точно с тази негативна нагласа не можеш да успееш. ако преди да си почнал виждаш веднага само причините да не успееш въобще не се захващай.

 

а на васко088 шапка му свалям, но не е хубаво да изразяваш такова пренебрежение към околните. хората се променят и колежката, на която днес се смееш, че е взела изпита с чисто зубрене, утре може вече да е наваксала в мениджмънта и да дойде да ти доизкупи фирмичката като представител на някоя банка, която ти държи ипотеката......

 

онтопик: веднъж ако си кандидат-студент, винаги си оставаш такъв. и това че бисерите ти не са всеобщо достояние, не ги прави по-малко малоумни. всеки прави грешки, а кандидатстудентите ги правят на изпита при силен стрес....

дилемата която обсъждате е стара като света. всеки преминал през някакво "изпитание" гледа на страха на преминаващите го някак пренебрежително. been there, done that - така мислите. поучили една-две години, някои дори завършили и вече гледате на новопостъпващите с пренебрежение, забравяйки че и вие сте се притеснявали, че и вие сте писали глупости в един или друг момент. но вече сте стари кучета, а "днешната младеж" нищо не знае и е супертъпа. тази тема е посветена на вечния сблъсък на поколенията и желание за себеизтъкване, чрез подчертаване на недостатъците на всички останали.

аз съм бил кандидат студент няколко пъти. догодина пак ще бъда. ще се явявам по изпити, докато имам време и възможности за да покривам празнотите в познанията си в областите, които са ми интересни. а междувременно ще творя бисери с незнанието си....

аз знам, че нищо не знам, ама другите и тва не знаят.

Пийс!

Link to comment
Share on other sites

кой ще стане Психолог?

Aми... Аз. Но не се надявам само на Психологията, като завършена специалност, защото смятам да уча и Специална педагогика - за деца с увреждания.

Иначе като специалност Психологията не е особено перспективна, имайки предвид колко завършили студенти по Психология бълва всеки един Университет... Сама по себе си не дава много възможности за реализация. За това я съчетах с това, което искам да уча и с което искам да се занимавам - Специална педагогика.

Link to comment
Share on other sites

е точно с тази негативна нагласа не можеш да успееш. ако преди да си почнал виждаш веднага само причините да не успееш въобще не се захващай.

 

 

 

Аз не гледам негативно и не съм се отказал, просто съм наясно как стоят нещата ;)

Link to comment
Share on other sites

смятам да уча и Специална педагогика - за деца с увреждания.

 

Е.. освен да се поклоня.. няма друго. :punk

Малко хора имат кураж за това. Човек трябва да има подход и .. много здрава психика. Успех :excl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...