Jump to content
BulForum.com

Що е то кандидат-студентът?


Grimjaur

Добре подготвени ли са кандидат-студентите?  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

И би ли се аргументирал защо, че нещо не мога да ти схвана тънката нишка на заяждане.

Между другото и твоя подпис не е много красноречив, но всеки с предпочитанията си.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply
И би ли се аргументирал защо, че нещо не мога да ти схвана тънката нишка на заяждане.

Между другото и твоя подпис не е много красноречив, но всеки с предпочитанията си.

/off Колега да нямаш роднинска връзка с проф. Вучков, на теб как да ти викаме доцент. Breakneck , ххехе шегувка :D :) /off

Link to comment
Share on other sites

/off Колега да нямаш роднинска връзка с проф. Вучков, на теб как да ти викаме доцент. Breakneck , ххехе шегувка  :D  :) /off

Не, ако може да е проф.breakneck. По-добре звучи. Доцент е някак си надменно :) Нямаме роднинска връзка за щастие, кефи ме как се вживява пича и какви глупости приказва в същото време. ;) Ами това ми роди студентската главица. Това е от много учене :P

А какъв е тоя тест по математика за ТУ ?

Теста е много гаден. Много въпроси, различни задачи с много сметки, малко време и накрая изкарваш по-слаб резултат от нормалния изпит. Аз например изкарах 4,30. Доста по-малко от 5,10. :)

Link to comment
Share on other sites

Хмм... Не знам на какво основание някой може да ограничава достъпът ти до образование, спирайки те да учиш в друг университет.

Все още не го вярвам и ще го проверя...

А относно това - има си съответните институции, където може да се повдигне въпросът :)

дипломата за средно образование се задържа в университета, в който запишеш, точно за да не запишеш в друг. прави се, защото всеки студент е на държавна издръжка и университетите биват субсидирани на база броя записани в тях студенти. ако се запишеш в повече от един университет на практика дублираш бройката студенти. в магистърските програми, когато обучението вече е платено дипломата не се задържа, а само се взимат данните от нея.

 

задържането на дипломата не е ограничаване на достъпът ти до образования, а законова гаранция, че няма да шмекеруваш и наистина искаш да учиш това, което си записал. имаш достъп до едно висше образование за сметка на държавата, всяко следващо трябва да си плащаш.....

 

съществува все пак възможността да си вземеш дипломата от канцеларията на университета за определен период от време. това не може да стане непосредствено след записването ти, но на следващата година нямаш проблеми и 10-15 дни са напълно достатъчни да запишеш в друг университет. тогава обаче се появяват проблемите в кой университет да я оставиш защото всеки от тях ще има право поради липсата й след определения срок да ти прекрати студентските права и да обезсмисли ученето там. но това съм го виждал в действие и работи, просто защото администрацията на университетите е много мудна. само че въпросния човек не издържа на натоварването и си завърши само единия университет, а другия още го влачи и май няма намерение да го довършва.

 

дано поне малко съм ти помогнал.

Link to comment
Share on other sites

mobo, благодаря, ще ги измисля някак си...

Тая сутрин се ровя из сайта на ПУ... И се натъквам на това:

Подаване на кандидат-студентски документи за учебната 2005/2006 год.

За да подадете кандидатстудентски документи в Университета имате следните три възможности:

1. В Ректората на Университета.

Срок за подаване:от 20.06. до 07.07.2005 г. (вкл. събота и неделя)

2.В регионалните бюра на Центъра за кандидатстудентска подготовка и информация

2. По Интернет от 20.06. до 05.07.2005 г.

Хм... Това нормално ли е? Все още не са минали същинските изпити...

Съжалявам за глупавите въпроси, но... :confused

Link to comment
Share on other sites

Кои същински изпити?Тези от сесията или кандидатстудентските?Това са документи,за да се запишеш за изпити,нищо странно няма

Link to comment
Share on other sites

Тея от СУ били много нагли!!Който бил доволен от предварителние си изпит и не иска да се явява на редовния пак трябва да си плати такса 15 лева!! :angry1 Както са казва ако щеш !! Сега като се помисля че и на другите места сигурно пак ще е по съшия начин и ми става лошо! :sick

Link to comment
Share on other sites

Kandidat studentite neznaqt v kvo se zabyrkvat...osobeno ako otivat v TU.

breakneck kato ti vida podpisa i trypki me pobivat.

 

Ужас е, да. Лошото е, че кандидат-студентите нямат голям избор. Или ще се трепат за икономики, филологии и т.н., или ще стават инженери. Който иска нещо различно ей го на НБУ с чудесните 810лв. на семестър.

Аз вече завърших първа година студент в УХТ, но съм 86 :). Понеже си падам техничар нямах голям избор измежду КСТ в ТУ, УХТ и Информатика в ПУ. Лошото е, че страстите ми като 3D, 2D или въобще графичен дизайн, фотография и т.н. ги има само в някой скъпоплатени колежи и университети. Накрая с голям зор ме приеха в УХТ Машиностроене. Специалността не ми е мечта и уча 90% глупости които първо не ми трябват и второ въобще не ме интерсуват. Това прави следването ужасно трудно. Но няма как, трябваше да влезна някъде за да оттърва казармата. Сега имам възможност да се преместя в Компютърни системи и технологии, но защо? Първите 2 години се учат същите неща каквито и аз. Разликата е, че със сегашната специалност ще излезна Машинен инженер, а в КСТ-то буквално никакъв. И докато машинните инженери не се хващат на работа под 700-800лв, то завършилите КСТ с лопата да ги ринеш. Миналата година са се дипломирали само 2-ма човека от моята специалност и сега всеги ги гони, тъй като няма работна ръка. Може би те са бъдещата средна класа, не знам. Извода ми е, че много малко хора учат това което искат, благодарение на парите. Тогава ако ще записвате нещо, записвайте трудното, а не там където всички се хврълят. Тези пък които нямат голям зор и не ги приемат където искат, да отслужат първо и после пак да пробват. За жените нещата миналата година бяха доста лесни, влизат си където искат със невероятно слаби оценки, но само и само да запълнят квотата, дори това да попречи на някой много по-добре представил се мъж.

Абе общо взето образованието е супер зле измислено, като в страната има много малко работодадели които могат да предложат работа на завършилите. За това държавата прави хора за износ и няма развитие в страната. Докато не се подменят старомодните професори из уни-тата ще си караме по бабешки стандарт. Трябват ни нови специалисти и нови и разнообразни специалности. Но стига толкова с офф-а :).

Link to comment
Share on other sites

Тея от СУ били много нагли!!Който бил доволен от предварителние си изпит и не иска да се явява на редовния пак трябва да си плати такса 15 лева!! :angry1  Както са казва ако щеш !! Сега като се помисля че и на другите места сигурно пак ще е по съшия начин и ми става лошо! :sick

На това му се вика легална корупция или легални подкупи. :)
Сега имам възможност да се преместя в Компютърни системи и технологии, но защо? Първите 2 години се учат същите неща каквито и аз. Разликата е, че със сегашната специалност ще излезна Машинен инженер, а в КСТ-то буквално никакъв. И докато машинните инженери не се хващат на работа под 700-800лв, то завършилите КСТ с лопата да ги ринеш.

Като завършиш и отидеш в ТУ, тези изпити които си учил се признават и не се взимат наново. Демек може да си почнеш направо от втори курс, или трети и не само в ТУ е така. ;) И не виждам защо отново трябва да се води спор за обучението между обучението в ТУ и...Не един път се е коментирало в други теми, ходете и спорете там. Това е друга тема.
Link to comment
Share on other sites

Правят си парички хората :) Ти защо мислиш, че в ПУ на предварителния имаше 6 задачи ?

Не съм се явявал на изпит в ПУ, но погледнах задачите - всички бяха по учебния материал на ниво тройка. И btw, дано не те притеснявам, но и на основния ще има минимум 5 задачи (от сигурен източник е информацията)

 

Разликата е, че със сегашната специалност ще излезна Машинен инженер, а в КСТ-то буквално никакъв.

Амухахаха :lol: От КСТ излизаш Компютърен инжинер приятел. Погледни си добре нещата. И не знам как ше бълва толкоз много хора, като миналата година за КСТ в ТУ-София минималния бал за момчетата е 29.50 от 30 :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм се явявал на изпит в ПУ, но погледнах задачите - всички бяха по учебния материал на ниво тройка. И btw, дано не те притеснявам, но и на основния ще има минимум 5 задачи (от сигурен източник е информацията)

Е айде недей на ниво тройка де, по-леко. А тези сигурни източници ги знаем, като ти е казал за пет задачи поне да каже и задачите ;)

Я погледни от СУ, и от там ли са за тройка ?

Link to comment
Share on other sites

..........

Амухахаха :lol: От КСТ излизаш Компютърен инжинер приятел. Погледни си добре нещата. ....................

човека казва, че "инженер" се излиза само от технически университет - УХТ също е такъв. от многопрофилен универитет като ПУ или СУ титлата "инженер" не можеш да получиш. там можеш да станеш само "бакалавър" или "магистър", ако искаш погледни издадените от тях дипломи. от техническите университети се излиза "инженер-бакалавър" или "инженер-магистър". думичката е много важна според законовата уредба на България и така трябва да е.

Link to comment
Share on other sites

Shiro, аз не говорих само за диплома. Ясно е, че излизаш някакъв си там на хартия, но знанията са важни в случая. Много от вас имат по-голям опит в компютрите от хора завършили КСТ, докато машинен инженер не се става лесно :).

Link to comment
Share on other sites

mobo?! "човека казва, че "инженер" се излиза само от технически университет" != "Разликата е, че със сегашната специалност ще излезна Машинен инженер, а в КСТ-то буквално никакъв". Или мислиш, че КСТ не е в ТУ? :)

stefan: задачките в СУ бяха кофти, да :)

Link to comment
Share on other sites

а на васко088 шапка му свалям, но не е хубаво да изразяваш такова пренебрежение към околните. хората се променят и колежката, на която днес се смееш, че е взела изпита с чисто зубрене, утре може вече да е наваксала в мениджмънта и да дойде да ти доизкупи фирмичката като представител на някоя банка, която ти държи ипотеката......

 

 

Благодаря ти за подкрепата,но знай,че при моя занаят никога никой не може да ме изкупи ;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за подкрепата,но знай,че при моя занаят никога никой не може да ме изкупи  ;)

 

Да не си водач на борческа организация :)

Link to comment
Share on other sites

Shiro, идеята ми беше, че именно всички се хвърлят на КСТ и бал-а е висок, докато в трудните специалности се влиза лесно, но после ти късат гъзЪ. Ти пак се хващаш за дипломата и какъв излизаш :).

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за подкрепата,но знай,че при моя занаят никога никой не може да ме изкупи  ;)

никога не казвай никога! ;)

а между другото колко струваш? може да реша да инвестирам в теб :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Хора, pls стискайте ми палци!

Днес ми е първия изпит по физика, от 14:00. Разчитам на (м)орална подкрепа :P

 

Желая успех на farrell !

Link to comment
Share on other sites

Хора, pls стискайте ми палци!

Днес ми е първия изпит по физика, от 14:00. Разчитам на (м)орална подкрепа :P

 

Желая успех на farrell !

стискаме,стискаме! :D

Link to comment
Share on other sites

Моите изпити бяха в понеделник и петък по математика и бая осерация имаше :) да се надявам да вляза в нещо по-нормално.

Link to comment
Share on other sites

Аз за всеки случаи ще напиша въпроса си и в тази тема за да видят повече хора :

Който ще кандидатства в ВХВП (УХТ) с изпит по Англииски случаино има Примерните тестове от книжарницата щото вече не работи тая книжарница и няма откаде да си взема . Ако може някои да ми даде да си го снимам аз ще си платя ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...