Jump to content
BulForum.com

Що е то кандидат-студентът?


Grimjaur

Добре подготвени ли са кандидат-студентите?  

219 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Защо пък си мислиш че в чужбина са по-умни. С какво те са по-различни от нас? То си е до човека. Има ли желание ще се научи. И не си мислете че в по-известните университети ще те научат по-добре. И там се набляга на самоподготовката.

 

В чужбина образованието е на по-ниско ниво отколкото у нас. говоря за САЩ примерно. в 10 клас учат координатни системи, а тук 10-класниците учат синуси/косинуси. В Англия изобщо няма Кандидатстудентски изпит... държат си изпити след (забравих му името точно, но се равнява на нашето средно образование и е доста скъпо) средно образование, които изпити са едни и същи за всички, независимо за къде се кандидатства. после се гледат точки (като TOEFL, SAT и т.н.) Затова мисля, че образованието ни е прекалено силно, но няма база за развитие и практикум.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply
То си е до човека. Има ли желание ще се научи. И не си мислете че в по-известните университети ще те научат по-добре. И там се набляга на самоподготовката.

Истина е, че си зависи от човека, но също така е истина, че образователната ни система е архаична, сбъркана и пълна с корупция! И още по-голяма истина е, че става все по-зле положението и все по-лошо образованието в Бг. Не само висшето, но и средното! :angry1
Link to comment
Share on other sites

Общо взето имаи подготвени студенти,неподготвени и такива каквито симислят че са подготвени.

Аз бях от треятия вид и ми се затапи яко самучуствието на знаещ.

 

Българския студентне може да се опише просто с една анкета .Има ги всякви все пак.

Link to comment
Share on other sites

Истина е, че си зависи от човека, но също така е истина, че образователната ни система е архаична, сбъркана и пълна с корупция! И още по-голяма истина е, че става все по-зле положението и все по-лошо образованието в Бг. Не само висшето, но и средното! :angry1

Да и средното!Аз имам "привилегията" да съм част от него вече единадесета година! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Да и средното!Аз имам "привилегията" да съм част от него вече единадесета година! :angry1

 

Единадесет години учиш средно образование?

Link to comment
Share on other sites

Защо пък си мислиш че в чужбина са по-умни. С какво те са по-различни от нас?
Никъде не съм казал, че са по-умни. Ние живеем върху уранови полета и сме много умни :) Майтап няма. Само че в чужбина се учи много, ама много повече от тук. Хората са много по-трудолюбиви. В бг сме супер разпуснати, на повечето хора хич не им пука колко знаят или какво ще научат. Просто в тази държава всичко се урежда с пари. Айде почти всичко.

И който не знае как е образованието в чужбина, а само е чул някви слухове, да не се обажда. Там средно се учи поне 3 пъти колкото тука. Средно.

Link to comment
Share on other sites

Еми с такова убеждение останах от поста ти. В чужбина не един каза че там обучението е по-зле от тук. Там също се набляга на самообучението, но просто желанието на хората да се научат е по-голямо. Пък и невиждам колко по-затрупан може да бъде един студент в ТУ(просто пример). Преди сесия се затварям поне 1 месец в къщи, за да уча и пак не ми е достатъчно.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм кандидат-студент и засега смятам, че съм що годе добре с подготовката (с математика ще кандидатствам). Но като гледам оценките по стените на плача направо ми се плаче :) Много сме зле българите в образованието. Това, че наще се прославяли в чужбина да не ви заблуждава. Да, българинът е много умен, НО САМО като единици. Като средно ниво сме на едно от последните места в европа.

 

 

А ти как ги реши тези работи, като нито тук си учил нито навън.. За справка преди да ме заклеймиш и тук и там съм учил ... Айде поблъскай се малко, мини втори курс в някой добър български универистет пък тогава кажи как и защо... Бтв тази статистика за средното ниво и последното място сам ли си я направи или я изкара от някъде, ако е второто може да ми дадеш линк или книжката да прочета, защото ми стана любопитно :excl:

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че се намесвам с пълен OffTopic, но четейки писанията на горецитирания индивид - според мен за въпросното средно равнище е счел своето.

Link to comment
Share on other sites

Охоо, така ли ... Щом ще си говорим така и щом си казал ТУ, дай поне да спомена, че на изпита там 6.00 и дипломата ми е 6.00, тъй че кандидатствам с бал 30.00. Уча (учех) в МГ-то в програмистка паралелка и ако смяташ, че това е средното ниво .. яж ми пишката. Просто ... The`ScorpioN ... изявлението ти беше доста ТЪПО.

@Aggressiv: тая статистика ми я каза баща ми, когато правеше един подбор на кадрови войници. Ще говоря с него и ще ти кажа откъде точно е.

Link to comment
Share on other sites

Охоо, така ли ... Щом ще си говорим така и щом си казал ТУ, дай поне да спомена, че на изпита там 6.00 и дипломата ми е 6.00, тъй че кандидатствам с бал 30.00.

 

Сладур :love

:devil

Нека само да кажа че бала.. нищо не значи после ;) аз имах 5.80 по математика (е.. бала ми беше 26 и нещо заради дипломата..) но все тая, след това гърча е еднакъв за всички. Тактиката е да свикнеш по новия студентски начин за учене. А какъв е той - ще разбереш сам. Успех! (и кажи после къде си записал)

Link to comment
Share on other sites

Охоо, така ли ... Щом ще си говорим така и щом си казал ТУ, дай поне да спомена, че на изпита там 6.00 и дипломата ми е 6.00, тъй че кандидатствам с бал 30.00. Уча (учех) в МГ-то в програмистка паралелка и ако смяташ, че това е средното ниво .. яж ми пишката. Просто ... The`ScorpioN ... изявлението ти беше доста ТЪПО.

@Aggressiv: тая статистика ми я каза баща ми, когато правеше един подбор на кадрови войници. Ще говоря с него и ще ти кажа откъде точно е.

Мойте поздравления но aph3x е прав, мини втори курс и пак ще си говорим, освен ако не си някаква супер голяма читанка :D :) , аз едвам успях да докарам до 4.40 , а имам колеги машинни инжинери с 3.60 диплома, смях но факт :D

Link to comment
Share on other sites

имам колеги машинни инжинери с 3.60 диплома, смях но факт  :D

 

На мен обаче никак не ми е смешно, след като ме скъсаха по Ел. Измерване, Теоретична Електротехника 2 и Електромеханични Устрйства

 

Гепи тая ликвидация! :devil

 

Едит: нека да добавя че една от основните причини за неуспеха (освен мързела разбира се) е и липсата на късмет тази сесия :( как пък ми се паднаха най-гадните варианти. Гррр :angry:

 

(сега олекна малко...)

Link to comment
Share on other sites

Ах май ви късат гъза в ТУ..ама така трябва :)

За мен вече е минало, да му мислят колегите, иначе ще видя сега в Пу как е :D :P

 

aph3x при Илиев ли си .... пфффффф мойте съболезнования, аз го взех 4ти курс ;)

Link to comment
Share on other sites

Наблягало се на математиката, така че трябва да разчита на самообучението твоят приятел. Ама то навсякъде е така, не само в ПУ, ако не учиш сам нищо няма да стане от теб.

Link to comment
Share on other sites

За мен вече е минало, да му мислят колегите, иначе ще видя сега в Пу как е  :D  :P

Сакън. Недей. Кажи че се майтапиш. Студент от ТУ да отиде в ПУ. slap.gif Просто ми е под достойнството.
И аз в ПУ ще видя...отказаха ме от ТУ. МНого учене, и май само глупости се учат. Само да си взема изпитите сега :)

В ТУ може да ти скъсат гъза, ама след това поне ще се гордееш че си го завършил. До като в ПУ е обратното ("може би" ще учите по-малко, но след това ще те е срам да кажеш че си завършил там), т.е. фалшиво самочувствие.

А бе аман. Що ли пък и аз си рекламирам даскалото. По-малко завършили там, по-малко конкуренция за мен за в бъдеще. :bgrin:

Наблягало се на математиката

Аз незнам компютърна специалност, в която да не се изучава математика. В ТУ (а предполагам и ПУ) са 4. Но това не значи че свършва до тук.
Link to comment
Share on other sites

Сакън. Недей. Кажи че се майтапиш. Студент от ТУ да отиде в ПУ. slap.gif Просто ми е под достойнството.

В ТУ може да ти скъсат гъза, ама след това поне ще се гордееш че си го завършил. До като в ПУ е обратното ("може би" ще учите по-малко, но след това ще те е срам да кажеш че си завършил там), т.е. фалшиво самочувствие.

А бе аман. Що ли пък и аз си рекламирам даскалото. По-малко завършили там, по-малко конкуренция за мен за в бъдеще. :bgrin:

Аз незнам компютърна специалност, в която да не се изучава математика. В ТУ (а предполагам и ПУ) са 4. Но това не значи че свършва до тук.

Преувеличаваш ;) Пък и след това като си изкарам магистратурата в Швеция изобщо няма да ме е срам

Link to comment
Share on other sites

ne sam 4el temat a i nqmam interes.no iskam da spodelq moeto mnenie.

az sam varl protivnik na na6ata obrazovatelna sistema -tq e ravnosilna na onq laf laje da te maje ili ne6to podobno be6e

daskal sas 300 lv zaplata nemoje da dade obrazovanie na u4enik sas GSM za 1000 lv ,primerno. ili obratnoto,daskala pak ne satava ama u4enika 6te go kupi

abe vsi4ko e punta mara

a otnosno temata

kanditat studenta e neizjivqno detstvo i ligavi me4ti na rodite li te si.

az nqma vishe i se gordeq s tova ,pone ne si izgubih godinite v gluposti a si naredih jivota kakto az iskam.

i ot opit da spodelq ,edno vreme vseki ti gleda6e diplomata no ot li4en opit spodelqm 4e tova otdavna otmina ,taka 4e zubari stqgaite se za6toto trqbva i da ba4kate

az kato kandidastvah za rabota mu razpravqm na 6eva razbiram tova onova imam kitab za tova i onova-toi vika ne me interesuva sqda6 worka6 1 den i az pretcenqvam

taka 4e uspeh na vsi4ki koito po nevolq ili svoq volq si gubqt vremeto :punk

Link to comment
Share on other sites

Разходи се по сайтовете за работа и ми намери една обява на сериозна фирма за някаква по-сериозна позиция в която не искат висше образование ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...