Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Направо не мога да повярвам да сме на едно мнение с Виден. Битката между двамата беше много приятна за гледане. Това ако е пускане нямам думи. За сравнение може да си пуснете произволно видео в което испанският циганин настига градинаря. Това си е явно пускане, това днес не беше. Даже точно обратното. Уебър се защитаваше така както не се защитата срещу съперниците си.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На церемонията, когато Мартин Брандъл ги интервюираше и след това при другите интервюта. Фетел каза, че не знаел, че им е казана за процедура 21(кола №2 преди кола №1), а Хелмут Марко и Хорнер в същото време казаха, че Фетел не е спазил отборната заповед. Уебър е бил уверен от отбора, че след последните стопове няма да има разместване между него и Фетел и започва да кара в режим на пестене на гориво и пазене на гуми. Което си е негов проблем, защото спокойно можеше да натисне и да  запази мястото си като вижда, че Фетел го настига. 

Link to comment
Share on other sites

Ванка, браво бе... Да закриваме Форума направо...

 

Аз не разбирам тоя кретен Уебър на какъв точно се прави? Иска трикратен СШ да му е втори пилот ли? Тоя луд ли е, тъп ли е и как се сети след незнамсиколко години да се прави на амбициран? Ще се напъва за титла ли? Аз съм почти сигурен, че тоя сезон това ще му е. Тоя старт му е първи подобен откакто му знам името. За сметка на това е проспал десетки. Същата тъпотия и в Турция - настига те по-бърз СЪОТБОРНИК. Не може да му се пречкаш и да го удряш! Пускаш го!!! Ако аз бях шеф на Ред Бул още тогава щях да го уволня тоя преди края на сезона даже. Нещастник. Много правилно Иван казва, че срещу никого не прави такива изпълнения. Редовно го минават като спрял, но ако е Фетел вече на нож се скача. Чукундур. Да си ходи да не го гледам повече, австралийски прът некадърен.  

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега като бил трикратен шампион и шпалир да му правят ако иска. В Турция Уебър си пазеше позицията и немското леке сам му се навря и изцяло той си е виновен. Лошото е, че прецака победата на Уебър. Никой не е по-голям от отбора си, лошото е че немското леке ще разбере това в последствие. С нетърпение чакам да го видя в друга кола различна от РедБул е тогава ще го видим що за шампионче е.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай ако звучи грубо, но отношението ти към Фетел е като на кон с капаци! Мнозина са имали възможност да карат най-добрия болид, а не са успяли да постигнат и половината от успехите му. Това говори достатъчно за качествата му.

Link to comment
Share on other sites

Бате, гледай Жак Вильов ... Никой не казва, че не може да кара. Всеки в ф1 може да речем до разлика в 2-5% в абсолютна скорост. Човека с качествата днес беше до Марк Уебър в ляво (наше).

Link to comment
Share on other sites

Уебър "пусна" Фетел точно колкото и аз съм китайски пианист виртуоз! Същото мога да кажа и за турската схема. Жоро, откъде ги вадиш тия съждения - на мен лично не ми е ясно. Цял свят днес коментира как Фетел прегази австралийското леке, самото то реве като ощипано, но се намира един Жоро да каже, че го бил пуснал.  :Facepalm:

 

А Кими днес нещо не беше във форма. Дали заради колата или нещо друго - не знам. Хълкъмър Хомулка обаче е за павета в тиквата - това е сигурно. 

 

ЕДИТ: Кога е успял пък да лъже? Не че следим разговорите им, но му казаха да внимава. И след това с право му намекнаха, че пое излишен и опасен риск. Като цяло обаче повечето хора го похвалиха за борбеността и упоритостта. И всички бяха доволни от битката. Иначе състезанието щеше да се запомни само с тъпотията на Мангала. 

http://www.youtube.com/watch?v=EmTXt5VHUU8

дори без да съм гледал като прочета твой пост или на нетруута знам, че нещата са на 180 градуса различни. Слагайте пред всяко ваше мнение: "иска ми се" - поне да сте достоверни, та да не се налага да правя включване. А пък гледам ли, ще трябва поне 1 седмица да не пишете от сТрам :blush:

 

На церемонията, когато Мартин Брандъл ги интервюираше и след това при другите интервюта. Фетел каза, че не знаел, че им е казана за процедура 21(кола №2 преди кола №1), а Хелмут Марко и Хорнер в същото време казаха, че Фетел не е спазил отборната заповед. Уебър е бил уверен от отбора, че след последните стопове няма да има разместване между него и Фетел и започва да кара в режим на пестене на гориво и пазене на гуми. Което си е негов проблем, защото спокойно можеше да натисне и да  запази мястото си като вижда, че Фетел го настига. 

да да...то и Хамилтън едно време, в Австралия 09-та..да ти помогна не за друго и не знаеше едни неща, та се наложи официално освен крадци и лъжци да станат...ама няма нищо. ти си от глорихънтърите...ще ти мине

 

Колега, нещо не ти разбирам приказките. Първо - нищо съществено не е станало в Мерцедес, просто добро състезание, но накрая видяхме, че колите се засраха. Особено мангалската. Явно нямаше гориво, а вероятно и гуми. Насила задържаха Нико отзад, което си е разбира се тяхна работа. Решили - направили. 

 

Ако имаш предвид пък Ред Бул - баш ма курац боли какви ги е вършил австралийския пън и защо. Фетел го изяде и точка. Да се спасява. 

да се връщам ли назад в стари мнения или ще почерпиш едно пълнолетно уиски? :D Естествено, че е работа на отбора да НАРЕДЯТ на пилотите си какво да правят...ако искат и на МАЙМУНИ ще ги направят. На който не му изнася - пътя, чантата и за хляб или в Маруся ГП. Естествено за Германия мнението ти е друго. Сладури :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

Състезанието в Малайзия в края си бе решено не от възможностите на

състезателите, а от заповедите в екипите, намиращи се в челото. И докато

Фетел не се съобрази с нарежданията от питуола и изпревари съотборника

си Марк Уебър, Нико Розберг се съобрази с екипа си и завърши на четвърто

място. Въпреки това обаче той не бе доволен от постигнатото, защото бе

наясно, че може да се качи и на подиума.

 

Ако си бяхте мълчали за Германия ся намаше да ви трия сол на главата...съжалявам не мога да се сдържа. Къде са ви коментарите? Няма ги, така както и очаквах да се случи КОГАТО(не ако) палачинката се завърти.

Link to comment
Share on other sites

За кое триеш сол? Тук всички сме твърдяли едно - когато са забранени, са забранени за всички. Когато са позволени, са позволени за всички. Ама ти отказваш да го проумееш това!

Link to comment
Share on other sites

Той Чефо не може да схване огромната разлика между ситуацията когато Фетел не се подчинява на заповед в случай на легално разрешени заповеди в правилника и ситуацията, когато Маса покорно се подчинява на заповед да пропусне Алонсо, в случая на забранени в правилника отборни заповеди. Разлика от земята до небето, невидима единствено за заклети сектанти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Извинявай ако звучи грубо, но отношението ти към Фетел е като на кон с капаци! Мнозина са имали възможност да карат най-добрия болид, а не са успяли да постигнат и половината от успехите му. Това говори достатъчно за качествата му.

 

Извинявай ако прозвучи грубо, ама в случая става: "Присмял се хърбел на щърбел!". Не говоря конкретно за теб, а за всички фенове на немското леке. Той винаги е онеправдан, невинен и най-великия на пистата. Е да ама не.

 

 

 

Бате, гледай Жак Вильов ... Никой не казва, че не може да кара. Всеки в ф1 може да речем до разлика в 2-5% в абсолютна скорост. Човека с качествата днес беше до Марк Уебър в ляво (наше).

 

Именно. С най-добрия болид и Жак Вилньов може. 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Шшш ей, спрете се малко за Фетел!!!

Кой и кога в историята на Ф1 е ставал 3 пъти поред световен шампион  при наличието на толкова много световни шампиони на пистата?

Последната година бяха 6.

Щото е некадърен и късметлия може би...

 Точно защото може да кара и е кадърен,затова няма нужда да не зачита отбора и съотборника си и да побеждава по този супер срамен начин ! Постъпи като алчно леке,а не като световен шампион !

Link to comment
Share on other sites

Стефчо пак с кофата с глупостите - чак от Чикаго при това...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Стефчо, ако ми кажеш и ти, че Уебър е ПУСНАЛ Фетел да го изпревари, повече никога няма да обръщам сериозно внимание на мненията ти за Ф1. Между другото с Иван миналата година ни се искаше Фетел да е СШ и той взе че стана. В смисъл дори и без да казваме "иска ми се" нещата се случват. :laughing: 

 

За отборни заповеди няма какво да коментираме - дъвкано е достатъчно. В момента са позволени и толкова. Всеки отбор може да прави каквото реши. 

Link to comment
Share on other sites

Той Чефо не може да схване огромната разлика между ситуацията когато Фетел не се подчинява на заповед в случай на легално разрешени заповеди в правилника и ситуацията, когато Маса покорно се подчинява на заповед да пропусне Алонсо, в случая на забранени в правилника отборни заповеди. Разлика от земята до небето, невидима единствено за заклети сектанти. :lol:

айде като е разлика от тук до небето...кажи ми защо не наложиха БАН на Ферари. А само 100 бона за семки? Искаш ли жокер...ще ти подскажа. Директна заповед от бокса или ORDER както искаш го наречи - НЯМА. Проумейте го най-накрая. Това какво е казал Стела, и как вие го тълкувате....грам не ме е*е. Точно и заради това ФИА наложи санкция от 100 бона, а не им анулира резултатите. Не ми казвайте аз да правя разликите - аз ги знам чудесно...вие понаучете това и онова, че да има поне дискусия

 

За кое триеш сол? Тук всички сме твърдяли едно - когато са забранени, са забранени за всички. Когато са позволени, са позволени за всички. Ама ти отказваш да го проумееш това!

тая вода от 11-тия кладенец и 13-тата планина...не на мен ;) На някое дете дето сега е пуснало ТВ-то и е питало татко си - що е то болид ;)

 

Шшш ей, спрете се малко за Фетел!!!

Кой и кога в историята на Ф1 е ставал 3 пъти поред световен шампион  при наличието на толкова много световни шампиони на пистата?

Последната година бяха 6.

Щото е некадърен и късметлия може би...

MalaysianGP-Webber-finger.jpg

 

Ето мнението на едната лимонка :D

 

64747_348762805244558_1618165534_n.jpg

 

А това е моето мнение за "състезанието"

 

Дано ти е светнало Румба, че така гръмко се изряза с тия СШ, че за малко да ти повярвам.

Link to comment
Share on other sites

Уебер след последния пит изключил 2 цилиндъра на двигателя и хайде бебенцето го изпреварило и направило голямо зрелище за псевдо фенчетата. 3 пъти УРА за БЕБЕто ЙЕЕЕЕЕЙ!

Вярвам сега разбирате каква е разликата между ФЕРАРИ и всички останали. Аз досега не бях виждал толкова ревливи физиономии на Хорнер, Нюй и дядо Марко, въпреки, че двата им пилота са на подиума.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо пак с кофата с глупостите - чак от Чикаго при това...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Стефчо, ако ми кажеш и ти, че Уебър е ПУСНАЛ Фетел да го изпревари, повече никога няма да обръщам сериозно внимание на мненията ти за Ф1. Между другото с Иван миналата година ни се искаше Фетел да е СШ и той взе че стана. В смисъл дори и без да казваме "иска ми се" нещата се случват. :laughing:

 

За отборни заповеди няма какво да коментираме - дъвкано е достатъчно. В момента са позволени и толкова. Всеки отбор може да прави каквото реши. 

Не ме интересува нито Уебър, нито Фетел(докато кара за РБР). Смешен ми е ония клоун Марко и другия клоун Хорнер като ги дупят журналята. Днеска отпадна Алонсо, утре ще е Фетел...нивата е дълга. Искам само да НЕ се успокоявате ;)

 

Уебер след последния пит изключил 2 цилиндъра на двигателя и хайде бебенцето го изпреварило и направило голямо зрелище за псевдо фенчетата. 3 пъти УРА за БЕБЕто ЙЕЕЕЕЕЙ!

Вярвам сега разбирате каква е разликата между ФЕРАРИ и всички останали. Аз досега не бях виждал толкова ревливи физиономии на Хорнер, Нюй и дядо Марко, въпреки, че двата им пилота са на подиума.

ти какво очакваш от насаден тъп отбор черешка...дават им - печелят(за сега)

Link to comment
Share on other sites

айде като е разлика от тук до небето...кажи ми защо не наложиха БАН на Ферари. А само 100 бона за семки? Искаш ли жокер...ще ти подскажа. Директна заповед от бокса или ORDER както искаш го наречи - НЯМА. Проумейте го най-накрая. Това какво е казал Стела, и как вие го тълкувате....грам не ме е*е. Точно и заради това ФИА наложи санкция от 100 бона, а не им анулира резултатите. Не ми казвайте аз да правя разликите - аз ги знам чудесно...вие понаучете това и онова, че да има поне дискусия

 

Дано ти е светнало Румба, че така гръмко се изряза с тия СШ, че за малко да ти повярвам.

 

zx450y250_1084414.jpg

 

ти какво очакваш от насаден тъп отбор черешка...дават им - печелят(за сега)

 

618x346.jpg

Link to comment
Share on other sites

И да я удряш тая глава - няма значка. Камъните са във вашата градина - свободни сте да вадите смешни доводи...както намерите за добре...дори да си ги измисляте.


 

 

В Таймс се отбелязва, че с действията си германецът е съсипал досегашния си публичен образ:


- Има заповед от бокса и след това двойна игра. Такава бе
издадена вчера и Себастиан Фетел демонстрира тази страна от характера
си, която унищожи приятния, жизнерадостен имидж на най-младия трикратен
световен шампион. Хорнер от своя страна се превърна в своеобразен доктор
Франкенщайн, който не е в състояние да контролира създаденото от него
чудовище. Той трябва бързо да оправи отношенията между пилотите си,
които никога не са били най-добрите на света. Фетел и Уебър имат и
предишни разправии, но изглеждаше като че ли са решили да работят по
най-добрия възможен начин.


Неизбежни са и сравненията с Михаел Шумахер (при това далеч не само в британските медии).


- Той следваше изцяло стъпките на
идола си, предавайки съотборника си Марк Уебър, отбора си Ред Бул, шефа
Кристиан Хорнер и милиардера-собственик Дитрих Матешиц, който финансира
състезателната му кариера от 13-годишна възраст. Маневрата от Гран при
на Малайзия бе като по учебника на Михаел Шумахер за световна доминация:
напълно безскрупулна и морално осъдителна. Всъщност вчерашните действия
на Фетел в изгарящата малайзийска жега бяха може би по-лоши от повечето
постъпки на Шумахер. Неговите (на Михаел – б.р.) обикновено бяха
прилагани спрямо съперници на пистата (от друг отбор). Изглежда лек
шамар през ръката пък ще е всичко, което един импотентен тийм бос ще
направи по отношение на звездата си
– пише Дейли Мирър.

 

А ти наричаш най-успелия пилот - БОКЛУК. Чудно нещо е историята....само трябва да се почака и нещата се повтарят с други герои. Между другото ако питам това на коя постъпка ви напомня и дам като жокер пистата Имола...дали някой изобщо ще се сети?

 

Всъщност глупавата постъпка на Фетел идва дюшеш. Надявам се сега Марки да е бая ядосан и да направи една, две глупости на съотборника си :D
 

 


        Доменикали: Ние като отбор поемаме цялата отговорност за решението    
    
          25.03.2013 | Й. Севов, снимка: Mirko Stange | 0 коментара    
    


tmp_RACEPRESS_65306.jpg

Гран
при номер 200 в кариерата на Фернандо Алонсо определено не му донесе
късмет. След малко повече от една обиколка състезанието за испанецът
приключи. Пилотът на Ферари стартира от трета позиция, но още в първия
завой успя да изпревари съотборника си Фелипе Маса.


Във втория завой обаче се стигна до удар. Колата на Ферари се хлъзна
при спирането и се удари в задната част на болида на Фетел. По този
начин се стигна до счупването на предното крило на испанеца. Влизане в
бокса след края на първата обиколка не последва и точно когато Марк
Уебър изпревари Алонсо на старт финалната права, крилото на испанеца се
счупи и той приключи участието си в състезанието.


„Предприехме риск, който за съжаление не се изплати“, заяви тим шефът
Стефано Доменикали след състезанието. След докосването, състезанието за
нас не бе свършило. Взехме предвид изсъхването на пистата и затова
решихме да не вкарваме Фернандо веднага в бокса.“


От екипа се надявали смяната на крилото да стане няколко обиколки
по-късно заедно със смяната на гумите интермедия. Този план обаче се
оказа губещ.


„При нормални обстоятелства трябваше да го вкараме в бокса, но заради
изсъхващото трасе можеше да се превърнем в героите на уикенда с това
решение. Ако крилото бе издържало. За съжаление това не се случи.
Решението бе взето от питуола. Наистина Фернандо усеща колата по-добре,
но пък от кокпита не може да види какви са повредите. Ние като тим
поемаме отговорността за това си решение. За съжаление то се оказа
губещо. Съжаляваме също така, че подобен лек удар ни коства загубата на
доста точки.“

 

Ето пример за ОТБОР. А не сбирщина п**ки в лилаво-синьо начело с Хорнер, който е срамно да бъде наричан шеф на отбор. Това отговаря на въпроса ти защо не са го вкарали в бокса. На мен ми стана ясно още снощи каква е ситуацията, но все пак реших да изчакам

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Вървят някакви слухове по чуждестраните форуми, че от пита се наредили на Алонсо да мине през бокса, за да му сменят крилото, но той е отказал.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

И да я удряш тая глава - няма значка. Камъните са във вашата градина - свободни сте да вадите смешни доводи...както намерите за добре...дори да си ги измисляте.

 

А ти наричаш най-успелия пилот - БОКЛУК. Чудно нещо е историята....само трябва да се почака и нещата се повтарят с други герои. Между другото ако питам това на коя постъпка ви напомня и дам като жокер пистата Имола...дали някой изобщо ще се сети?

 

Всъщност глупавата постъпка на Фетел идва дюшеш. Надявам се сега Марки да е бая ядосан и да направи една, две глупости на съотборника си :D

 

 

Ето пример за ОТБОР. А не сбирщина п**ки в лилаво-синьо начело с Хорнер, който е срамно да бъде наричан шеф на отбор. Това отговаря на въпроса ти защо не са го вкарали в бокса. На мен ми стана ясно още снощи каква е ситуацията, но все пак реших да изчакам

 

Че е боклук, боклук е. А аз не визирам подобни постъпки. Най-малкото съм го отсвирил и не съм му следил поведението. Себастиан е пълнолетен и може да носи отговорност за действията си. Може да не е постъпил правилно, но направи шоу, каквото отбор Ягодка няма как да направи. Оттук нататък ако е сбъркал - да се извини и да се оправят. За австралийското дърво НЕ МИ ПУКА лично на мене. Даже бих искал да е вън от отбора.

 

============================

 

Типично в Стефчов стил - Ферари се обясняват като шугави шунди за безумната тъпотия, която сътвориха (пак казвам, добре че Алонсо не удари лошо себе си или друг пилот), той ги изкарва герои!  

Link to comment
Share on other sites

Огромната издънка в случая е най-вече на Хорнер. Заповедта към Фетел да не изпреварва Уебър е безумна и безсмислена, вместо да беше точно обратното - да заповяда на Уебър да пропусне Фетел. Сега ще си сърба последствията за абсолютно нелогичното решение.

Link to comment
Share on other sites

Аз между другото се притеснявах, че след тая битка ще стане фал с гумите на Фетел, но нищо подобно не се случи, даже дръпна на дъската. Което на практика показва, че наистина вероятно грешката идва откъм ръководството. 

Link to comment
Share on other sites

Че е боклук, боклук е. А аз не визирам подобни постъпки. Най-малкото съм го отсвирил и не съм му следил поведението. Себастиан е пълнолетен и може да носи отговорност за действията си. Може да не е постъпил правилно, но направи шоу, каквото отбор Ягодка няма как да направи. Оттук нататък ако е сбъркал - да се извини и да се оправят. За австралийското дърво НЕ МИ ПУКА лично на мене. Даже бих искал да е вън от отбора.

 

============================

 

Типично в Стефчов стил - Ферари се обясняват като шугави шунди за безумната тъпотия, която сътвориха (пак казвам, добре че Алонсо не удари лошо себе си или друг пилот), той ги изкарва герои!  

 

Да бе да...нали видя кога влезнаха в бокса за смяна на гуми....точно това са искали. Не мога да рисувам ;)

 

Огромната издънка в случая е най-вече на Хорнер. Заповедта към Фетел да не изпреварва Уебър е безумна и безсмислена, вместо да беше точно обратното - да заповяда на Уебър да пропусне Фетел. Сега ще си сърба последствията за абсолютно нелогичното решение.

и защо...нали не са хубави тия неща...нека са борят хахахахах

Link to comment
Share on other sites

Видене за какво шоу пак говориш, никой не се е състезавал, Фетел си реши, че трябва да го мине и го направи, но чак ужесточена борба не е имало, нито е имало контра атака нито нищо, УЕБ си е карал на друг режим на колата, ясно, точно и правилно. Кви сейри, кво чудо..

Link to comment
Share on other sites

Видене за какво шоу пак говориш, никой не се е състезавал, Фетел си реши, че трябва да го мине и го направи, но чак ужесточена борба не е имало, нито е имало контра атака нито нищо, УЕБ си е карал на друг режим на колата, ясно, точно и правилно. Кви сейри, кво чудо..

 

Ти май друго състезание си гледал... Има запис - пусни си го. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...