Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Мдааа...болидите на Мкл харесват входа към питовете. Перес се хакна в гумите, там където Хамилито загуби титлата през 07-ма :D

Бътън на средата или на края на 5-та на сичката газ му тръгна задницата и как я хвана...по-бавно мигам майна, от реакцията, която извади той.

 

БИАНКИИИ. Това момче трябва да довърши този много добре започнат сезон и час по-скоро да получи шанс в голям отбор. Защо не и Ферари.

Относно Перес...ми към днешна дата Ферари не са сгрешили, но пък и Мкл не е кой знае какво та...може би се получава илюзия.

 

Ботас и Гутиерес нещо са се пренавили...много грешки. До сега не ме впечатляват с нищо. 1 секунда е разликата между Гутиерес и Хълк.

 

https://www.youtube.com/watch?v=L9q_XwauPMs

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Интересно...в шитбула на Уебър не е имало достатъчно тунджа...някой е искал да играе малко след границата на правилата...DSQ хубаво съкращение срещу неговото име.

 

Мерцедес какво са правили за 12 месеца не знам...но в квала са мнооого силни и в състезателно темпо не са зле.

Разочароващи позиции за двете Ферарита - имат още много скорост да наваксват в 1 обиколка.

 

А Фетел защо е без време? Нямал е гуми, ударил се е? Безпомощен е бил?...не ми се сваля цялата квалификация с 300к, за да видя

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Фетел заложи на алтернативна стратегия, заради невероятната деградация на по-мекия коплект гуми и нарочно не записа време, утре ще стартира с твърдите и след 5-6 обиколки, когато водачите влезнат в боксовете ще е лидер на колоната, същото важи и за Бътън.  Иначе, в най-добрият случай щеше да вземе 3-4 позиция.

Link to comment
Share on other sites

РедБул-а се усетиха, че няма да им стигнат гумите. До сега имаха огромен късмет, че имаше променливи условия. От кога чакам изцяло сух укенд.

 

Утре Кими ако не направи грешка или да оплескат боксовете ще ги отвее всички!! :grin:

Link to comment
Share on other sites

РедБул-а се усетиха, че няма да им стигнат гумите. До сега имаха огромен късмет, че имаше променливи условия. От кога чакам изцяло сух укенд.

 

Утре Кими ако не направи грешка или да оплескат боксовете ще ги отвее всички!! :grin:

Ред Бул се уетиха, че нямат нужната скорост в една обиколка, за да вземат пол позиция. От тренировките се видя, че в състезателните симулации Хамилтън и Росберг вървят много добре, ако не се бъркам Хамилтън направи стинт от 27 обиколки и темпото му беше добро от  на Ферари и Лотус.

Link to comment
Share on other sites

Пол-а няма НИКАКВО значение в Китай...и изобщо на всякъде където говорим за ПИСТА, с повече от 1 място за изпреварване. Да беше Монако или Сингапур...- ок

 

едит: ако има порой...тогава би помогнал при един добър старт

 

едит2: колкото повече инфо прочитам...толкова повече виждам думата: "цирк" Правилно решение, че не кибичих до 1 през ноща и да чакам като абдал :D.

 

Хитър ход на Фетел да не кара в К3.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Браво на Алонсо, това е шампионско каране. Очевидно Ферарито бяга добре, щом му казват да не натиска, а той си каза сам, че просто си кара! :grin:

 

Браво и на Кими, въпреки че тоя тъпак Перез иска да го очисти. Дори със счупено крило показа сила. :)

Link to comment
Share on other sites

Сега ще дърпам състезанието, че съм заспал 1 час преди старта...но Маса прекално назад...имат кола за двойни подиуми и не се възползват и това НЕ ми харесва

 

едит. Браво на Алонсо и на Ферари за победата...най-накрая взеха това, което им се полагаше още от началото на сезона

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Мдаа, браво на Алонсо, не остави никакъв шанс на другите. Браво и на Кими, за съжаление изпусна възможността за победа с лошия старт. 

Фетел също се представи повече от добре, ако накрая го бяха вкарали в бокса 2 обиколки по рано, щеше да има време да изпревари Хамилтън и Райконен и алтернативната стратегия да се окаже наистина успешна.

 

Браво и на Бианки, отново солидно представяне от него.

 

П.С. Хамилтън виеше на умряло по радиото за сините флагове на опашкарите, като видя че Фетел го настига.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

То 2 3 обиколки по-рано и Хамилтън не беше толкова бавен. За Фетел това беше максимум, въпреки че пак одари кьоравото със сблъсъка на Уебър.

 

П.П. То и Перез ако не се пречкаше на Райконен нямаше да ми чупи носа. Също така Кими ако не беше пропаднал на старта. Всичко е в сверата на вероятностите.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

То 2 3 обиколки по-рано и Хамилтън не беше толкова бавен. За Фетел това беше максимум, въпреки че пак одари кьоравото със сблъсъка на Уебър.

Пак ли късмет бре майна...ай сиктир.

 

...................................................................

 

А за сините флагове - дойдохте на моето. Когато в Канада това се случи на Алонсо...нямаше проблеми. Палачинката е хубаво нещо като се върти...и аз съм кофти пич, за да напомням :D

 

На Бианки май това ще му е последния сезон в кофти отбор. Някой ще спечели ако го привлече.

Link to comment
Share on other sites

Наказания за Уебър и Гутиерез за Бахрейн....

 

http://www.formula1.com/news/headlines/2013/4/14460.html

 

Още не видях дали ще има действия за тея дето ползваха ДРС при жълт флаг...

Link to comment
Share on other sites

Ако правилно прочетох - не. Ама ще видим де. Аз съм още сънен :D :D :D.

 

Tъпото състезание се сваля със 160к...баси ще ида пеша до Китай и ще се върна преди да се е свалило :D

 

Кими обаче от де я изкара тая скорост, че и с повреден нос...чудна работа

Link to comment
Share on other sites

Тогава тръгвай от сега за Бахрейн. :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Кими си я има тая скорост още от началото на сезона. Също така Лотуса умее да пази гумите. Обаче с това променливо време нищо първите състезания всичко беше ези/тура.

Link to comment
Share on other sites

Пак ли късмет бре майна...ай сиктир.

 

...................................................................

 

А за сините флагове - дойдохте на моето. Когато в Канада това се случи на Алонсо...нямаше проблеми. Палачинката е хубаво нещо като се върти...и аз съм кофти пич, за да напомням :D

 

То и в САЩ като се случи на Фетел нямаше проблеми, днес се случи и на Хамилтън. Нормално е пилотът да мрънка, че е забавен от изпреварен вече с обиколка пилот, не е нормално да се надсмиваме, че се е оплаквал. 

 

@jozo обясни ми моляте какъв късмет е извадил Фетел? 

Link to comment
Share on other sites

Ами ако не помниш Верн и Уебър бяха пред него, като се учистиха си ги изпревари най-спокойно. Иначе щеше да се позабави малко.

Link to comment
Share on other sites

Това го помня много добре, но чак пък да е ударил кьоравото. Фетел и Уебър бяха с различни стратегии и нямаше да има битка между тях, Уебър щеше да напъва, а Фетел да си поддържа делта времена. Което ми напомня за едно изказване на Бътън днес - Стратегията, а не състезателно темпо ни осигуриха 5 място. Същото е и при Фетел. Двамата си дондуркаха гумите и не се състезаваха с никой през по-голямата част от състезанието.

Link to comment
Share on other sites

Чудесно състезание, с тримата най-добри пилоти на подиумa. И още по-якото, че тоя път не показваха през 5 минути маймуните на хамилтън в бокса, нито мазната муцуна на хьорнър.

Link to comment
Share on other sites

Питбулските фенове само при победа ли се появяват? Да знам за другия път :D

Няма кой знае какво да се коментира. Ядосваме се заради забавянето със смяната на гумите. Можеше къде по - добро класиране да е. Все пак си взе точки.

Link to comment
Share on other sites

Питбулските фенове само при победа ли се появяват? Да знам за другия път :D

 

Те се появяват само ако Вилньов 2 от 1-ви завърши 1-ви.  :grin:

 

П.П. Немското леке ако беше влезнало по-рано щеше да остане без гуми накрая. Явно не сте гледали, че меките гуми деградираха доста бързо тоя уикенд.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

П.П. Немското леке ако беше влезнало по-рано щеше да остане без гуми накрая. Явно не сте гледали, че меките гуми деградираха доста бързо тоя уикенд.

Той завърши с гуми които не бяха деградирали. От там дойде и тънкият момент с премереният риск. Решиха да играят на сигурно и загубиха 2 позиции. Пак е по - добре от нищо.
Link to comment
Share on other sites

Няма кой знае какво да се коментира. Ядосваме се заради забавянето със смяната на гумите. Можеше къде по - добро класиране да е. Все пак си взе точки.

 

ясно...разбирам. В смисъл такъв - ако говориш за последната смяна, но Джозо автоматично става прав. Защо...той го е обяснил, няма да откривам топлата вода. Че и инженера на Фетел му "позволи" да кара на макс(ясно и точно се чу по радиото).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...