Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Феновете на Фетел не плюят по победителите, за разлика от някои други фенове :P

 

Това е стара истина. 

 

Много добро каране на Алонсо и заслужена победа. Аз също не можах да гледам навреме и гледах от 5-та обиколка по БНТ 2... Колко глупости чух - не е истина. 

 

Не знам какво са засрали от Лотус на старта, но за Кими той бе провален. Вероятно щеше да е първи. И го заслужаваше. А това момче Перез започва сериозно да ме дразни. Дано не стане практика подобно поведение, че да не почвам да го кълна и него като Хамилтън. 

 

Всички знаете, че мразя да виждам Мангала на подиума (то и въобще на пистата де), но от Мерцедес имат напредък и си личи сериозно.

 

Фетел взе каквото можа от това състезание, можеше и по-добре, но има време. Действително още една обиколка не му стигна да отнесе Циганина.  

 

Маса, Стефчо, си беше точно на място - СЛЕД всички, които можем да наречем пилоти и пред пълнежа на грида - идеално. Скоро и те ще почнат да го минават най-вероятно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Перес си беше на мястото. Все едно да обвиниш "Жул Верн", че е виновен за удара с Уебър.

 

Кими очакваше, че ще го пуснат сякаш е застигнал някой с обиколка...той го направи абсолютно същото на старта в Япония

Link to comment
Share on other sites

Перез трябва да си гледа в огледалата освен да ги ползва за украса. Той хубаво е на състезателната линия, ама много добре знаеше, че Кими ще е по-бърз.

Link to comment
Share on other sites

Перез трябва да си гледа в огледалата освен да ги ползва за украса. Той хубаво е на състезателната линия, ама много добре знаеше, че Кими ще е по-бърз.

 

155660_525495410829402_947591486_n.jpg

 

е и? Перес настигнат ли е с обиколка..да или не? Длъжен ли е да ОТСТЪПИ ПРАВОТО СИ като ПО-ПРЕДЕН болид в случая(да избира състезателната си траектория)? На завой, който се взима на 8-ма с 400 км в час? И където състзателната линия е точно тая, която Перес изписа?

 

Ужас :(

..............................................................................................

 

BH0d8PdCMAEw2cj.jpg

:D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Много добре си дал снимки от началото на ситуацията. Още в началото Перез трябва да го вижда на къде се запътва. На втората снимка много добре се вижда как Кими е навил волана на дясно да не го измели по-сериозно.

 

Перез длъжен ли е дори и изпреварван да остави място на другия до него? Да или не?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Тук Перез е виновен и по мое мнение. Умишлено попречи на Кими и почти го изхвърли от пистата. Тъпотията на Верн беше друга, той засече завой, а Уебър защо реши, че ще се "телепортира" 3 дължини напред - не мога да кажа. Едно е отвътре, друго е отвън. 

Link to comment
Share on other sites

Перес е предния болид, той има право да избере от къде да мине. Кими трябва да прецени как, кога и къде да започне и да завърши маневрата.

 

А това там е десен вираж...дори не може да се нарече завой щото се минава на пълна газ и се позиционира болида точно там където е Перес....защо? Ами защото следва остър десен завой. ТОЧКА :)

Link to comment
Share on other sites

Перез е предния болид, но е длъжен да остави място ако до него има друга кола. Също така още от преди тая серия завои знае, че бива настиган и ще го изпреварват, защото той е с атернативна стратегия. Има късмет, че Кими продължи иначе щеше да е наказан на 1000%!

 

То и болида се позиционира на едни места като въртиш обиколки, ама като те изпреварват караш по други треактории.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Перез е предния болид, но е длъжен да остави място ако до него има друга кола. Също така още от преди тая серия завои знае, че бива настиган и ще го изпреварват, защото той е с атернативна стратегия. Има късмет, че Кими продължи иначе щеше да е наказан на 1000%!

 

То и болида се позиционира на едни места като въртиш обиколки, ама като те изпреварват караш по други треактории.

 

алооо Жореее...Перес ако ще да с три алтернативни стратегии...не е изостанал с обиколка, дай като е настигнат и да го пропусне с почести дори

Link to comment
Share on other sites

Никой не е казал да го пуска, но трябва да му остави място. Ако може да ускори по-бързо или пък с по-добра позиция да го финтира О.К. Да обаче тук ситуацията е друга и хубаво, че Кими не е катил като някой други иначе и 2-мата щяха да са АУТ.

Link to comment
Share on other sites

Имаше надпис, че се разследва колата на Перез "FORCING CAR OFF THE TRACK" ако добре забелязах. Също така Кими много добре каза "WHAT THE HELL IS HE DOING?!?!?" ТОЧКА

Link to comment
Share on other sites

За теб може да е срамно, за нас и за стюардите не е срамно. Добре че всичко свърши добре. Иначе щеше да има наказание, както каза Жоро. 

Link to comment
Share on other sites

Видяхте кво стана - НИЩО. Срамно е да се разглежда дори това нещо...или поне за мен е срамно

 

Ако го бяха направили срещу Алонсо, едва ли щеше да е срамно според теб.

 

Не виждам нищо срамно да се обсъжда състезателен инцидент.

Link to comment
Share on other sites

Ако го бяха направили срещу Алонсо, едва ли щеше да е срамно според теб.

 

Не виждам нищо срамно да се обсъжда състезателен инцидент.

направиха го...два пъти и сега Фетел е трикратен, а не Алонсо. Единия път имаше БАН, втория път беше на старта...където ситауацията е по-различна(нормално) и са с малко по-отпуснати юзди.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо е прав! Перез е преден пилот, той избира състезателна линия и той затваря а не избутва пилота от пистата. Перез има право на 1 промяна на траекторията по време на изпреварване.

BTW Избутва не е това

http://www.youtube.com/watch?v=z2YmTUEIens

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ми не съм съгласен, че затварял баш си го избутва извън пистата. Ако го затварящеше, щеше да почне по-рано тая маневра. Има право на 1 маневра, което видимо не използва, че и без друго се опитва да ги очисти.

Link to comment
Share on other sites

 

Матешиц заплашил да оттегли подкрепата си за екипа на Ред Бул при нови заповеди от питуола17.04.2013 | Й. Севов, снимка: Ред Бул | 1 коментара tmp_13_17.jpg

Според последните слухове, появили се след Гран при на Китай, Дитрих Матешиц е заплашил да оттегли подкрепата си от екипа на Ред Бул, ако в бъдеще отново се стигне до заповеди от бокса.

Австрийският милиардер бил изключително изнервен от негативните отзиви, появили се в цял свят след Гран при на Малайзия и разигралата се драма между съотборниците Себастиян Фетел и Марк Уебър. Матешиц специално пътувал до Англия, където на среща в базата на екипа е забранил взимането на подобни решения. В противен случай той щял да се откаже от спорта.

Ники Лауда явно е взел пример от своя сънародник и пред RTL също обясни, че очаква в отбора му в бъдеще да няма подобни практики. Това решение обаче явно не се харесва на Рос Браун, който призна:

„И в бъдеще ще има ситуации, в които ще трябва да се намеся от питуола. Представете си, какво щеше да стане, ако колите ни бяха останали без гориво в Малайзия. Тогава щеше да има доста интересни материали в пресата.“

 

 

Хахах...Ф1 не е само позитиви мистър ДИДИ :D. Като не можеш да понесеш негативите - марш, еднодневке такава. Само дето и аз и ти и целия свят знае, че докато печелиш от Ф1, макар и по-малкото от Ферари...няма да се оттеглиш. Тия заплахи ги приказвай на хорските седянки в Австрия. КОГАТО спреш да печелиш...тогава ще се откажеш

Link to comment
Share on other sites

 

Най-интересна ще ви е последната част. О, чудо. Аз и инж. Тенчев и скай сме на еднакво мнение относно "Перес-Райконен".

 

Първата част е породена от глупостта на един човек в клубс1 форума. Подобно отваряне на ДРС е имало не веднъж. А специално в Китай се случи два пъти ако правилно помня.

Link to comment
Share on other sites

Първия въпрос е мой, просто иксах да го лепна във форОма за ония пич   :D..обаче май не ме е разбрал точно какъв бе въпроса, Не му бях писал, че АЛО е влезнал в 12 завой с отворен ДРС а просто, че там е детекшън зоната и там го изпреварва....

 

Върпоса:

 

Rumen Emilov (Ru Dee) <...@gmail.com>
Apr 16 (2 days ago)

to ask

Здравейте! Тъй като във форума на клъбс1 се породиха спорове около изпреварването на Алосно срещу Фетел, или по-точно не до самото изпреварване, а използването на DRS от Алонсо след самото изпреварване. На практика се получи така, че в детекшън зоната в 12 завой Алонсо е на по-малко от секунда зад Фетел, но го изпреварва в 13 и чак след това започва DRS активейшън зоната. В правилата е записано, че се ползва DRS само за улесняване на изпреварването. Та, в случея, Алосно имаше ли право да ползва DRS въпреки, че пред него няма никой, но в същия момент в детекшън зоната е бил зад Фетел? Дупка в правилата ли е това, или затваряне на очите от ФИА...

 

 

----

С въпроса се опитах да бъда 50/50.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Правилата са ясни, а Алонсо най-хитро ползва ДРС...виждал съм го много пъти да се случва същото когато изпреварва изостанали, виждал съм и преди да се случва изпревараващия да е ПРЕД изпреварвания в зоната, която позволява ОТВАРЯНЕ на крилото. А това позволяване ясно е формулирано -> под 1 секунда в зоната на засичане. ТОЧКА :).

 

Не му се вързвай на Колеца. Лидера и той е дръвце, но го прави нарочно, докато Колеца май си е с отклонения(не го казвам като подигравка ;) )

Link to comment
Share on other sites

Мене ми е ясно, аз си му казах каквото трябваше да си му го кажа :D.. Той май е любимец на Свиленчето :D. Правя кафето и засядам да зяпам тренировки.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...