Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Темата малко е позамряла, пък тестове вървят. Днес гледах статистиката от дните в Барселона. Най-много обиколки има Алонсо, който е врътнал 283 обиколки, като най-доброто му време е с меките гуми от 1.21.875. Най-бърза обиколка е завъртял Перез 1.21.848 пак с меки гуми и има 173 обиколки. Чилтън явно и той е бил доста активен с 241 обиколки.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Най-лошото, което може да се случи е тия по чуждите форуми да познаят...а то е, че РБР бил като на релси(от хора били по пистите). Странна работа честно казано.

Следващия тест ще е критично важен за Ферари. Нещо около изпускателната с-ма ми се струва, че не са се получили нещата от към температура. Ще видим.

 

А да....гумите. Отново тия пусти гуми. Отново НЕ най-бързата кола и пилот ще са шампиони...аман вече от изкуствен

цирк.

 

едит: Шитбулите нещо пак искали да обдухват. Що не дойдат и групово да ми обдухат "израстъка на скоростната кутия" :D

 

едит2: Жоре, не е мъртвило бре. Аз ги следя тестовете. Така и така съм на уволнявка :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

Рено представи официално своят турбо двигател за 2014 г. Новият агрегат ще замени през следващия сезон използваните от 2006 г. 2,4-литрови атмосферни V8 мотори. Новият 1,6-литров V6 двигател вече се тества на стендовете във Вири Шатийон.

„Двигателят е с мощност около 550 к.с., като тази стойност се ограничава посредством притока на бензин“, обясни техническият шеф на Рено, Роб Уайт. При сегашните двигатели, където притока не е ограничен се харчат около 100 кг гориво на състезание. През следващата година обаче и горивото ще бъде ограничено, като колите ще стартират с максимално 100 кг. бензин.

В квалификациите обаче мощността ще достига близо до сегашната или около 750 к.с. Това ще става благодарение не на последно място и на новите хибридни системи, като мощността им ще е приблизително двойна на използваната досега. Ако сегашният KERS дава на пилотите допълнителни 80 к.с., догодина ERS-K ще дава 160 к.с. За разлика от сегашната система, бъдещата ще използва значително повече компоненти. На обиколка пилотите ще могат да използват по 4 мегаджаула (MJ), което отговаря на време от 34 сек или повече от пет пъти повече от досегашните 6,4 сек.

 

 

rip.jpg

 

Почивай в мир някогашен моторен спорт.

 

едит: Правилни се оказаха предположенията, че притока на тунджа допълнително ще е*е мамата на ситуцията и нещата станаха както в МотоГП - вдигнаха обема на двигателя, но запазиха обема на резервоара същия. Кел файда, че ги направиха 1000-ки.

 

едит2: Захласналите се по тубро ерата(предимно сиФи фенове - разбираемо заради успеха на Мп4-4), могат да си махнат вече лигавниците.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

http://www1.skysports.com/formula-1/news/12474/8531827/Fernando-Alonso-tells-Sky-Sports-that-Ferrari-are-a-little-bit-behind-frontrunners

 

Алонсо отново мрънка, че колата е по-бавна от другите в началото на колоната, докато Маса е много обнадежден. Дано да са само празни приказки за пред медиите и Ферари изкарат добър болид. Да ги видим тогава ако не спечелят с какво ще се оправдават. 

 

Edit - Като се замисля, едва ли има по голям мрънкалник във Ф1 от Алонсо и пилот, който се дисоциира повече с отбора си.   Все води една политика, видиш ли колко добър пилот  съм, успявам даже с много бавна кола да съм в борбата за титлата, а не отдава дължимото на отбора. 

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде ще може да се гледа новия сезон (ако изключим като възможност тв+ или филм+) ?

 

Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

 

Edited by lukather
Link to comment
Share on other sites

Чудна чудесия...1 камион новини има за четене и то само при два дни вън от цивилизацията. Мързи ме обаче. Браво на Бианки(Ферари), че е получил кокпит. Да видим дали си струва инвестицията.

Link to comment
Share on other sites

 

Fry added: “During these days of testing we have just concentrated on

our own work programme. There are some quick cars but frankly our

attention has been very much on the work linked to the F138’s

development, collecting data on the new parts that we have brought,

especially in this final test. The positive thing is that our

aerodynamic simulations – both from the wind tunnel and CFD – have given

us the results we had been hoping to see on the track. You can never

have a 100% correlation but this is an encouraging sign for the new

parts that we aim to bring to the first races, starting in Melbourne.”

най-накрая нещо що годе нормално за тая пуста връзка между писта и "солида"

 

 

 

Иначе щом ви влече едно счупено окачване.....

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Я да видим Раптора как ще коментира това: http://www.autosport.com/news/report.php/id/105827

 

едит: Мисля, че на един трикратен СШ може да му се има вяра за гумите. Как пък един път някой не излезе и не каза - чувствам се прекрасно като ударя газчицата в кИшето, двигателя има огромна сила....свински мъденца. Като чуя 2 пъти думата "гуми" и знам, че става дума за Ф1 :D :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Името на статията в клъбс:

 

 

Фетел разочарован от последните дни на тестовете.

 

И от долу коментар: 

 

 

Ох, милото то! Иска някой да го гушне!

 

Link to comment
Share on other sites

Копирано от друг форум. Много се посмях :D

 

"Felipe, your tyre is faster than you, can you confirm you understand that message?"

 

Лаф на месеца!!!  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

 

==================================

 

Стефчо, какво да коментирам? Това, което всички знаем ли? Очевадното ли да коментирам? Защо продължаваш да го повтаряш не ми е ясно. Никъде никой не е казвал нещо различно. 

Link to comment
Share on other sites

Лаф на месеца!!!  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

 

==================================

 

Стефчо, какво да коментирам? Това, което всички знаем ли? Очевадното ли да коментирам? Защо продължаваш да го повтаряш не ми е ясно. Никъде никой не е казвал нещо различно. 

Защото това НЕ е спорт. Или по-точно не е спорта, който започнах да гледам, а сега всякви "глорихънтъри" през глава ми изпълзяват от кви ли не миши дупки и критикуват ли критикуват....

Link to comment
Share on other sites

Ми гледай си спорта и не ги слушай. Ситуацията ние не можем да я променим. Ако е неправилна, нещата ще се регулират от самосебе си. Като им писне на хораа и почне Гнома сам да си гледа състезанията бързо ще се оправят. Засега обаче това не е станало. Безсмислено е да се кахърим за неща, които никога не можем да контролираме.

Link to comment
Share on other sites

Ми гледай си спорта и не ги слушай. Ситуацията ние не можем да я променим. Ако е неправилна, нещата ще се регулират от самосебе си. Като им писне на хораа и почне Гнома сам да си гледа състезанията бързо ще се оправят. Засега обаче това не е станало. Безсмислено е да се кахърим за неща, които никога не можем да контролираме.

Това не е баш така. На места има регистрирани спадове и то сериозни. Подозирам, че сега след като французи и италианци ще гледат Ф1 само по платени канали - интереса още ще падне. Трудно ми е да го повярвам де като знам каква религия е Ферари за Тифозите. Статистиката ще покаже как седят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Тая религия ти е само в главата. На тебе и на отбрана (като цифра) група хубостници. Огромната маса фенове са нормални хора. Казвам го, защото вие не сте. В крайна сметка публиката ще покаже дали дивотията с гумите ще остане или не. Видя се, че много интересни и изненадващи неща се случват. Видяхме доста екшън последния сезон и много изненади. Това е интересно за всички. Защото както съм казвал и преди, никой няма да седне да гледа Ф1, при положение, че още от старта е ясен финала. Понякога и от квала. 

Link to comment
Share on other sites

Тая религия ти е само в главата. На тебе и на отбрана (като цифра) група хубостници. Огромната маса фенове са нормални хора. Казвам го, защото вие не сте. В крайна сметка публиката ще покаже дали дивотията с гумите ще остане или не. Видя се, че много интересни и изненадващи неща се случват. Видяхме доста екшън последния сезон и много изненади. Това е интересно за всички. Защото както съм казвал и преди, никой няма да седне да гледа Ф1, при положение, че още от старта е ясен финала. Понякога и от квала. 

 

Ще направя един едит, че на пияно всяка втора дума ми беше грешна :D. Не си много прав. Виж какво се случи след първата пилотска титла на Шумахер с Ферари :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз го помня. С едно Уиски просто се разделеш и си готов :D :D :D. А защо го казах...заради случките веднага след титлата, която беше първа пилотска след 21 години. Тифозите бяха изкукали буквално. Някви баснословни литри бира бяха се изпили, една улица май си смени името и имаше още нещо обаче не помня - казаха го по новините чак :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Това са дребни работи на фона на цял свят. На 10 фанатици има 10000 нормални, може би и повече. Така че по-полека. Да не олекнеш ти с някое уиски. То не че няма да го изпием заедно де...

Link to comment
Share on other sites

Отсега ви предупреждавам - 17-ти март, неделя! Обичайното МОЩНО откриване на сезона. Засега мястото е Пловдив у дома, но ако удари някакво ранно лято може и на беседката. Помнете, че ще правим Булфорум шейк! 

 

Стартът е в 8 сутринта, което ще рече, че към 7.30 ви искам на линия. Отсега отчитам бройка. 

Link to comment
Share on other sites

Отсега ви предупреждавам - 17-ти март, неделя! Обичайното МОЩНО откриване на сезона. Засега мястото е Пловдив у дома, но ако удари някакво ранно лято може и на беседката. Помнете, че ще правим Булфорум шейк! 

 

Стартът е в 8 сутринта, което ще рече, че към 7.30 ви искам на линия. Отсега отчитам бройка.

Има голям шанс да дойда, но веднага след състезанието ще трябва да си тръгна.
Link to comment
Share on other sites

Отсега ви предупреждавам - 17-ти март, неделя! Обичайното МОЩНО откриване на сезона. Засега мястото е Пловдив у дома, но ако удари някакво ранно лято може и на беседката. Помнете, че ще правим Булфорум шейк! 

 

Стартът е в 8 сутринта, което ще рече, че към 7.30 ви искам на линия. Отсега отчитам бройка. 

Заеби тоя шейк. Би трябвало и аз да дойда. Планувал съм до тогава всичко да ми е готово без багажа(да не ме чуе дявола) :)

Link to comment
Share on other sites

Всички сте ми добре дошли! А ако не направим Булфорум шейк след състезанието - чеп за зеле не става от нас...

Аз през седмицата ще ходя да се гмуркам и мога да дойда с оборудване за шейка. Не с цялото де, но поне костюма, боне, маска, плавници и компютри мога да сложа. Трябва обаче да сме бързи и да е проветриво помещението защото ще се сваря.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...