Jump to content
BulForum.com

Избори 2011


Sothbiss

Recommended Posts

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Видене, имайки предвид, че президента е втория по важност пост в държавата, да кажеш че е незначима фигура е меко казано тъпо. Мисля, че не е необходимо да се изредим всички да го повтаряме. Между Плевнелиев/Попова и Калфин/Данаилов избора според мен доста лесен - против ГЕРБ и пълното узорпиране на властта.

 

П.С. И аз чакам едни 5л от ферментиралата течност :)

Link to comment
Share on other sites

Още 10л от Мавруд-каберне, но ме интересува за кой ден говорим др. седмица? Защото до петък съм разпнат по задачи.

 

като дойде доставката пиши да ида да го прибирам ;)

 

______________________

 

А тия като ги гледам как си вярват, оня "специалиста" Станишев, Воленчо и к'ви ли не... ужасТ.

Link to comment
Share on other sites

Хиподилеца верно ли има над 1%...майко мила......

 

По скоро близо 2% laughing.gif

 

като дойде доставката пиши да ида да го прибирам ;)

 

Ще пиша преди да отида, за да не стават разминавки. Абе хора, аз с един багажник вино требе да слизам от Брестник laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ще пиша преди да отида, за да не стават разминавки. Абе хора, аз с един багажник вино требе да слизам от Брестник laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Нали отрази и моята заявка?

Link to comment
Share on other sites

Хиподилеца верно ли има над 1%...майко мила......

 

Гласувах за него, в последните минути на изборния ден. Ала ,нагласена работа.2 % това реално си е към 40 ~ 50 000 вота .

Link to comment
Share on other sites

Видене, имайки предвид, че президента е втория по важност пост в държавата, да кажеш че е незначима фигура е меко казано тъпо. Мисля, че не е необходимо да се изредим всички да го повтаряме. Между Плевнелиев/Попова и Калфин/Данаилов избора според мен доста лесен - против ГЕРБ и пълното узорпиране на властта.

 

Като е втори по важност би ли обяснил какво зависи от него?

Link to comment
Share on other sites

Президента си е представителна фигура.

Все пак сме парламентарна република, та поне да си изберем някой изглеждащ по-представително :))))

Link to comment
Share on other sites

При кой кмет панаира отиде при Гергов ?

Панаирчето винаги е било държавно и общината не е имала нищо общо с него. Приватизираха го по време на 3-ната коалиция. За инфо, тогава кмет беше Чомаков.

 

3960275S.jpg

 

Кой каквото иска да ми говори, но да си кандидат за кмет и да гласуваш (а после и по ТВ да се появиш) с дънки и спортно горнище... е доста смешно. Ако беше топло... кой знае, можеше по джапанки и къси гащи. Явно в ГЕРБ никой не трябва да се различава от бате Бойко по стил.

Link to comment
Share on other sites

...

+1

Това е следствието от умишленото затъпяване на населението. Простакът налузил ХанцуНг и дънки и тръгнал да го видят Ората колко е народен. И тъпата пача отзад му се радва...

Упадъкът е тотален. Щом никой не прозира отвратителната евтина манипулация... горко ни!

П.П. Познавам един човек без никакви качества, когото каунът от горната снимка уреди на управленска позиция в администрацията.

Познавам също така друг човек (познат и признат от много хора), който бе издигнат за депутат и отиде в парламента. Престоят му там обаче бе кратък, понеже като честен човек не се вписа в игрите на далавераджиите и буквално му стъжниха живота. Сега този достоен човек живее в Германия.

Кога ли ще прогледнем, и кога ли ще променим нещо?

Link to comment
Share on other sites

 

Кога ли ще прогледнем, и кога ли ще променим нещо?

 

Пази боже, сляпо да прогледа ph34r.gif

 

За много неща съм съгласен с Виден. България е парламентарна република, не президентска. Ама президента имал право на вето! Глупости. Миналата година ли беше, дето Първанов 2 пъти наложи вето и двата пъти му го отхвърлиха. И с всичко останало е така. Назначавал тоя, назначавал оня...по предложение на ония. Съдбата на страната се решава в парламента, не от президента. Много филми гледате за хамериканците, огледайте се около себе си. Чухте ли Бойко кво рече, вчера като слезе от самолета...Аз по случайност чух. Уж не знае за нарушенията в изборния ден, знае само за голямата избирателна активност...Дето нямаше и 50%.

 

Със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Като е втори по важност би ли обяснил какво зависи от него?

Видене, съвсем не съм съгласен! Жалко, че много хора мислят като теб!

 

Право на вето?

Назначение на посланици?

Утвърждаване на промени в границите и центровете на административно-териториалните единици?

Върховен главнокомандващ на въоръжените сили?

Назначаване на правителство при предсрочни избори?

И назначава:

Председателя на Върховния касационен съд (по предложение на Висшия съдебен съвет); председателя на Върховния административен съд (по предложение на Висшия съдебен съвет); главния прокурор (по предложение на Висшия съдебен съвет); четирима съдии от състава на Конституционния съд; трима членове от Управителния съвет на БНБ; всички членове на Централни избирателни комисии (ЦИК, ЦИКМИ и ЦИКЕП); главен секретар на МВР (по предложение на Министерски съвет); началник на отбраната (по предложение на Министерски съвет); висшия команден състав на въоръжените сили (по предложение на Министерски съвет); един член на Комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност; четирима членове на Съвета за електронни медии; председателя на ДАНС (по предложение на Министерски съвет); един член на Комисията за регулиране на съобщенията; четирима членове на Комисията за защита от дискриминация.

 

Ти искаш всичко това да го прави Бойко!?

Благодаря на Асасина, че е написал тази част от неговитие права и задължения. Освен това той свиква Консултативния съвет по национална сигурност(За Виден това се случи по време на протестите след Катуница) и едно от най-важните неща е, че определя до някъде и външната политика на държавата. След премиера това е фигурата която има най-много правомощия

Link to comment
Share on other sites

Истината е проста. Президента има много функции и правомощия, АКО е силна личност.

Ако е марионетка, тогава е, както казва Виден.

Първанов беше по-ярка фигура от Серго, затова имахме ПРЕЗИДЕНТ!

Сега, ако стане Плевнелиев, няма да имаме.

 

Да се уточним, аз много харесвам Плевнелиев. Той за мен е най-успешния министър в отбора на Бойко. Само че човекът е експерт, на него му дай работа да върши, не политика. Бойко на практика няма лице за президент, затова просто издигна най-успешния си министър. Сега ще видите дали ще вървят магистралите все така добре...

 

Слушайте много добре:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lxDFKYlAqqA

Link to comment
Share on other sites

Основния ми аргумент против Плевнелиев е че е е твърде бойкопослушен. А тиквеника вземе ли и този пост и властта която му дава директно си формира тоталитарно управление и няма никой за нищо да му пречи. те тогава ша има да рупаме асфалт от тук до следващата гладна зима.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на Асасина, че е написал тази част от неговитие права и задължения. Освен това той свиква Консултативния съвет по национална сигурност(За Виден това се случи по време на протестите след Катуница) и едно от най-важните неща е, че определя до някъде и външната политика на държавата. След премиера това е фигурата която има най-много правомощия

 

Момчета, опитайте са малко да мислите с главите си, свалете си капаците и се поогледайте. Правомощия на книга имат много хора.

 

Както каза някой по-назад, единственото важно неще е да се избере представителен, интелигентен и симпатичен човек, за да не ставаме за резил като едно време, когато като се появеше Зелката с жена му някъде и си потъвах в земята от срам...

 

Истината е проста. Президента има много функции и правомощия, АКО е силна личност.

Ако е марионетка, тогава е, както казва Виден.

Първанов беше по-ярка фигура от Серго, затова имахме ПРЕЗИДЕНТ!

Сега, ако стане Плевнелиев, няма да имаме.

 

Да се уточним, аз много харесвам Плевнелиев. Той за мен е най-успешния министър в отбора на Бойко. Само че човекът е експерт, на него му дай работа да върши, не политика. Бойко на практика няма лице за президент, затова просто издигна най-успешния си министър. Сега ще видите дали ще вървят магистралите все така добре...

 

Жоре, какви силни личности бе, брат? Кой президент (или в тая връзка какъвто и да е държавник) кога е бил независим? Всички са издигани от основните политически сили, респективно всички им слугуват по време на мандатите си. Първанов стана известен покрай разправиите вътре в БСП, не като президент.

 

Основния ми аргумент против Плевнелиев е че е е твърде бойкопослушен. А тиквеника вземе ли и този пост и властта която му дава директно си формира тоталитарно управление и няма никой за нищо да му пречи. те тогава ша има да рупаме асфалт от тук до следващата гладна зима.

 

Всички в тая партия са послушни - иначе просто не са в нея....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха, независим президент, хахахахахаха. Направо не мога. Тва е като да кажеш независим депутат, хахахахаха. Абе я се събудете бе ей. Да не живеете на Луната , ебахти. Няма независим политик. Всички ги издигат от партията, с всичките му предварителни уговорки и ги издигат с парите на тия дето спонсорират партията. А те не дават пари за да произвеждат независими политици. ВСЕКИ ЕДИН шибан политик в тая шибана държава, е финансиран и издигнат от парите на тия дето го финансират. И като влезне във властта, продължава да взима пари и слуша какво му се казва. Така се купува влияние в тая жалка държава, както и във всяка друга държава по света. Разликата е, че в другите държави народа не е сбирщина чалгари и винаги е готов да защити правата си. Така има някакъв контрол над политиците, защото ония политици знаят, че хората няма да ги търпят, както търпи робската маса в България. На тоя свят няма независим политик, освен ако не е кмет на някое село в централната градска част на Сахара. Толкова ли акъл нямате за 5 пари, да му еба майката.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че всеки е зависим от нещо в някаква степен.

Мисълта ми е, че Първанова беше относително много по-независим, отколкото ще бъде Плевнелиев, който въобще се кандидатира пряко желанието си. На него не му се занимава с тая работа.

Link to comment
Share on other sites

Не ни трябва червен президент според мен,не ни трябва и не знаен войн за кмет.

 

Защо от цялата полемика се изплъзна кой захапва асъл общините...ако забравихте гласувахме с 3 бюлетини една от които беше за ОБЩИНСКИ СЪВЕТ т.е органа който действително има власт в общината.

 

Някой вижда ли какво става в русия...с рокадите в правителството ?! Да ви е познато :)

Това,че Витков има 1+% глас означава ,че 1+% от хората изобщо не трябва да имат право на глас преди психиатрична експертиза.

 

И понеже гледам е много адски модерно да се говори за политическият спектър /ляво от центъра, дясно/ прилагам самият модел и нека всеки си направи извода тия дето го говорят изобщо знаят ли кво казват и могат ли да се посочат те къде /и защо/ са там.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Political_spectrum

Link to comment
Share on other sites

Аз от политика не разбирам, но тук освен, че обсъждате правомощията на президента, за друго какво спорите?

 

Аз лично, като човек, който не гледа много новини и не го вълнуват политическите случки в страната ни, мога да кажа, че до преди сегашното правителство на ГЕРБ, за другите нищо не бях чул. Идваха на власт и 4 години изчезваха от хоризонта. Тези поне си дават някакъв зор и симулират работа. Или поне се стараят да се отразява в медийното пространство. Какво не им харесвате?

Link to comment
Share on other sites

При миналото влянахме у евросаиуза. У по-миналото влянохме у нато саиуза... У т'ва влянохме при Фалитсаиуза... Пак добре, че знаеш миналите к'во са направили? И викаш... Нато и ЕУ сами идват при нас. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кажи? Нещо грешно ли говоря? Какво са направили ГЕРБ? Може би греша? Хайде, налей си словото Виденово! Що не си станал министър до сега кат толкоз много ги отбираш тез работи/

 

БТВ, това да спорим за политика е меко казано глупаво. Всеки има убеждения. Просто на всички останали освен моето са грешни. :)

 

Както и да е. По-добре да спрем подобни коментари, а да коментираме реалната ситуация.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...