Jump to content
BulForum.com

Избори 2011


Sothbiss

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Най разумно ще да е кмета да е от управляващата партия според мен.Без значение коя е тя.

Така на теория работата му ще е по-лесна.

Сами са се докарали до момента в който няма нищо за крадене,и за да откраднеш трябва да ти пуснат от някъде...така че в един момнет ще трябва да текне това канче.

 

Който и да е следващият кмет се надявам да допринесе с нещо полезно.

 

 

Всички които се коалират колкото да захапят кокала пък са ми направо жалки.

Link to comment
Share on other sites

Волен президент! И за тези които ме биха нападнали,от тук си вадя изводите http://www.ataka.tv/ Сега ще кажете тоя луд,изперкал и т.н , но по добре луд със цели,отколкото потайни измамници.Поразгледайте клипчетата и си направете изводи с какви цели е!Поне им казва истина в очите.Така и така другите не стават,поне ще мъчи нещо.И за тези които мислят да не гласуват, мога да кажа само че правите услуга на купувачите на гласове,гласувайте поне после да псувате с право!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Цветозар Томов сподели как преди време участвал в провеждането на социологическо изследване, в което фигурирал въпросът: “Как смятате, Вие лично имате ли необходимите качества, за да заемете висок държавен пост (например министър)?” Около една четвърт от интервюираните отговорили с “да”. Било е международно сравнително изследване. В Швейцария положителните отговори на подобен въпрос били 2%. „Пак е много, като си помисли човек.” – цъка социологът.

 

Зависи швейцарците на кое му викат качества за висок пост. Те не знаят, пък и откъде да знаят, че има държави, в които здравни министри ги взимат на бензиностанциите, депутатите ги цанят на запои на ловните дружинки. Някои скачат от Денсинг стар направо в министерското кресло. Или обратното беше. Все едно.

 

Абе, то Цецка Цачева можа да стане първа измежду равни. Искра Фидосова се сдоби с правото да „входира” проекти за закони, от които ни зависи държавата. Премиерът тръгна от масажист на ушите на бившия държавен глава, а ние ще му придиряме какъв кабинет да състави. Колко му е да заемеш висок държавен пост. Даже е нисък процентът. Само на 25 от сто като се съизмерят с настоящите първи хора в държавата си помислюват, че стават за управници за челото на държавата.

 

Ни срам, ни сурат – би рекла баба ми за днешните политици. Сурат е лице. Вероятно думата е дошла в нашия език от турския. С какви очи излизат всяка сутрин, обед и вечер, в делник и празник, по нощни радиа и дневни телевизии, от катедрата на парламента? Не, катедрата на парламента, за известно време - не. Цецка Цачева каза. Щото опозицията много взе да вдига врява, и хайде във ваканция.

 

И без една, тази на Народното събрание, трибуните им чет нямат. По изборно време пък и площади, мегдани, кръстовища, вървища – всичко е тяхно.

 

„Срамота е!” и „Грехота е!” - две златни забрани във възпитателната система на старите българи. Срамота е от хората, грехота е от Бога. Всеки от нас ги е чувал от бабите си, от родителите си. Те изчерпваха всичко и представляваха якият темел на обществения морал. Личният пример беше средство за влияние на по-възрастни над деца, на по-знаещи над незнаещи, на по-кадърни над по-неможещи.

 

Нашите управляващи – ни срам, ни грях. Че тяхната религиозност е лицемерна, е вън от съмнение. Ама това да им е кусурът. Това, че целуват кръста и подлагат лоб пред чимширената китка, потопена в светена вода от светиня му, е част от обществения театър и ние си го гледаме като едното нищо.

 

А колкото до срама, него пък хич го няма. То ние не сме хора за тях, а електорат от избирателните списъци. Защо да ги е срам?!

 

Ако все пак на политик му се случи някой да го наплюе с културен гняв и благородно възмущение, той вика: роса ме роси. И продължава нататък.

 

Защото си има еталони за поведение. Че Цветан Цветанов (или, както изписва инициалите на името си по маншетите на марковите си ризи Tzv Tzv) се сдобил с шест апартамента за има-няма и половин избирателен мандат, то има друг, който овреме се уредил със същия брой заводи, яхти, хотели. А бе, каквото се сетиш из областта на материалното.

 

Те, политиците, вкупом са срещу нас. Те ни изпращат послания за добри намерения в лице, а в гръб ни търсят цаката.

 

Те срещу нас, но защо ние помежду си?

 

Опитайте се да свършите някаква работа преди избори. Почукайте в което и да е ведомство, позвънете от приемната на което и да е министерство, агенция, централа, служба и потърсете тогова, към когото имате молба. Или са по срещи, или са по задачи, или са в заседания. В най-добрия случай ще ви кажат, че вашият въпрос е на бюрото на главния секретар, или там на някаква си клечка. От тази клечка понякога ви зависи хляба, бъдещето, живота дори, но тя е заета. Той е важен. Той е значим. Вие сте никой и затова единствено ви се полага да чакате. Да се гърчите. Да се питате какво иска да ви каже с това безкрайно отклоняване решението на вашия въпрос. Дали пък не иска... Сакън!

 

Купуването на гласове е престъпление!

 

Не са ли това малките корупцийки, които формират големия терор. Не, не онзи зловещият от книгата на Роберт Конквест „Големият терор”. Лагери, процеси срещу лекари, офицери на разстрел, писателски съпруги в Сибир – вече са история и предмет на художествена интерпретация.

 

Под какъв гнет живеем всеки божи ден! Какъв малък, но не пресекващ терор на малките корупцийки.

 

Ако малко ни бяха разхлабили около врата, можехме и сеир да си гледаме. Не е дотам скучно. В дебатите, вярно, нагласени и лъскави, издокарват ни се. Целуват съпрузите по чело, правят кафе на съпругите, развеждат ни из домовете си. Подредено и в къщите им, и в душите им. Скучновато, но все някой изкрещи нещо нецензурно. Все изпадне от някъде някоя флашка, някоя мизерийка и става интересно. Забавно дори.

 

Ех, само ако ни беше по-хлабаво около врата!

 


 
Link to comment
Share on other sites

За президент Светльо Витков (само той може да ме изкара от вкъщи да гласувам на 23-ти)

За кмет - нямам представа, вероятно тоя Славчо, като се надявам да се е оял достатъчно един мандат за да свърши нещо и за нас (просто нямам представа какви са кандидатите и не ме интересува като цяло, но тоя Тотев ми е адски мазаен и противен и толкова много пари му наливат, че чак дразни)

 

Ако имате интересни препоръки за кметските избори, давайте.

Link to comment
Share on other sites

Е, па гласувах.

За кмет пуснах за ДСБ, ама после като видях, че се опитват пак да вкарат оная свиня Гърневски и отидох диаметрално за общински съвет...

За президент пуснах за Калфин. В никакъв случай ГЕРБ не трябва да взимат президентския пост.

Link to comment
Share on other sites

И нашето гласувахме. Имаше доста хора, което ми вдъхва надежда, че даден полицистин, който строеше магистрали, няма да има шанс. Или поне така се надявам. Колкото по-малко хора са гласували за хиподилина, толкова по-голям шанс има гербер да НЕ е лидер.

Link to comment
Share on other sites

Дали само при моята секция беше така, но чакането на опашка беше огромно. Другите години по-малка изборна активност ли е имало или незнам какво ама за първи път ми се случва такова чакане, някъде към 50 минути.

Link to comment
Share on other sites

И аз забелязах такова нещо...Явно народеца е живнал. А при мен бяха и само млади хора, явно има значение, че наблизо има студентско общежитие.

Link to comment
Share on other sites

Дано по другите градове да е по-добре, щото в Пловдив до момента е доста ниска избирателната активност. Да не говорим, че има места, където разликата в гласувалите за президент и гласувалите за кмет са в проценти!

Link to comment
Share on other sites

И аз забелязах такова нещо...Явно народеца е живнал. А при мен бяха и само млади хора, явно има значение, че наблизо има студентско общежитие.

Студентското общежитие едва ли има нещо общо, защото щом са на общежития значи не са от Пловдив и не могат да гласуват тук. Но наистина ми направи впечатление, че младите хора преобладават, което е хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Oпашка има , когато някой не знае за кой иска да гласува или влезне някой пенсионер и не може да прочете бюлетината . Преди 30 мин гласувах и ситуацията беше следната . На 1-та опашка бях аз и пред мене имаше 5 човека , в другата опашка пред една позната имаше 10 човека . Тя успя да гласува преди мене . Но явно всички като мене са чакали да дойде вечерта , че да гласуват , което е много глупаво :)

Link to comment
Share on other sites

XMD, не е вярно. Изваждаш си едно разрешително и можеш да гласуваш и на Марс ако искаш. 10 минути работа е.

Знам, че може да си извадиш разрешително за гласуване на друго място, но се съмнявам болшинството от студенти от друг град да са го направили. Първо, защото не всички студенти се прибират по родните си места за уикенда, че да си вземат такава бележка и отделно от тези дето са се прибрали сигурно и половината не са взели, заети да се надпиват с авери в родния град/село. Да не се впускаме още в офтопик, ще добавя, че се радвам много като виждам млади хора да гласуват и дано да ставаме все повече.

Link to comment
Share on other sites

За президент пуснах за Калфин. В никакъв случай ГЕРБ не трябва да взимат президентския пост.

 

confused.gif

 

XMD, не е вярно. Изваждаш си едно разрешително и можеш да гласуваш и на Марс ако искаш. 10 минути работа е.

 

Да ама не.

 

При произвеждане на избори за общински съветници и кметове удостоверения за гласуване на друго място не се издават.

 

... освен на членов на ЦИК, ОИК, наблюдатели и прочее.

 

Относно избор на президент - минимум 15 дни преди изборния ден.

 

--------------------------------------

 

Народа гледам пак вдига среден пръст на политиците. Избирателна активност под 25%. Което е притеснително. Напълно е възможно да се намърдат пълшоци от листите във властта. Изборите са откровено платени и поне на пръв поглед е ясно кой ще спечели. Да видим дали ще има някакви изненади.

Link to comment
Share on other sites

confused.gif

 

 

 

Да ама не.

 

 

... освен на членов на ЦИК, ОИК, наблюдатели и прочее.

 

Относно избор на президент - минимум 15 дни преди изборния ден.

 

--------------------------------------

 

Народа гледам пак вдига среден пръст на политиците. Избирателна активност под 25%. Което е притеснително. Напълно е възможно да се намърдат пълшоци от листите във властта. Изборите са откровено платени и поне на пръв поглед е ясно кой ще спечели. Да видим дали ще има някакви изненади.

http://www.dnes.bg/prezidentski-novini/2011/10/23/cik-udylji-izborniia-den.132050

40% е избирателната активност в страната към 17 часа, съобщиха от ЦИК.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4233531

Избирателната активност към 17.00 часа според постъпилите до момента данни от общинските избирателни комисии в страната е над 40 на сто, съобщи говорителят на Централната избирателна комисия Бисер Троянов.

 

А относно да ама не-то:

Ти сам пишеш, че може да се гласува.

Също така аз съм казал КОЛКО време отнема процедурата, а не колко време по-рано трябва да се направи. Но давай така... Казах ти. Някой ден ще се сетиш "ех, к'во прави този Ванчо, дет все на контра му вървях..."

Link to comment
Share on other sites

в моята изборна секция 1075 гласоподаватели.

към 17 ч. гласували 340.

аз изчаках опашка от около 35-40 гласоподаватели +компанията им за около 35 минути.

ша взема да им повярвам на замерванията, в нашата секция наистина до 19 часа трудно ще се стигне и до 50% изб. активност.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...