Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

да питам нещо тук, макар че се съмнявам някой да се е занимавал .... ipod touch 1g официално е спрян до iOS 3.1.3. в нета има един неофициален firmware - Whited00r, който общо взето модифицира iOS да изглежда като по-нова версия, ама де факто "ядрото" пак си е 3.1.3.

въпроса ми е - възможно ли е изобщо на ipod touch 1g да се сложи iOS 4>?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Нищо не бъркам, в момента баш с едни push notifications се боря. Спирането на push notifications не е същото като спирането на всякакви notifications за даденото приложение

 

Push-a e да може приложението да получава информация от сървъра без да е необходимо то да прави каквото и да било, т.е. сървъра инициира връзката а не приложението. Това се опитвах да обясня предния път

Ясно ми е какво представлява Push-a. Има една особеност обаче. В новите версии на iOS всичко е обединено в Notification Center-a. Не можеш да разбереш кое използва Push и кое не.

 

да питам нещо тук, макар че се съмнявам някой да се е занимавал .... ipod touch 1g официално е спрян до iOS 3.1.3. в нета има един неофициален firmware - Whited00r, който общо взето модифицира iOS да изглежда като по-нова версия, ама де факто "ядрото" пак си е 3.1.3.

въпроса ми е - възможно ли е изобщо на ipod touch 1g да се сложи iOS 4>?

1g е с хардуера на Iphone 2g. Ще е отчайващо бавно ако сложиш 4. Ама под отчайващо разбирай много отчайващо... По принцип има начин да се инсталира по нова версия от тази която поддържа устройството. Почти съм сигурен, че ще има и за твоят случай. Има ли обаче някаква конкретна причина да искаш да го направиш това нещо? В момента няма да имам време да потърся как точно става. До 1-2 дена ако не ти е късно ще мога да проверя.
Link to comment
Share on other sites

Има ли обаче някаква конкретна причина да искаш да го направиш това нещо? В момента няма да имам време да потърся как точно става. До 1-2 дена ако не ти е късно ще мога да проверя.

съвместимост с разни програми/игри. не, не ми е късно ... по принцип питам. ако не може, здраве да е.

ако имаш нещо предвид, дай линк, аз ще чета кое, как ... :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да се получи добре , даже на 3Г (незнам кой айпод му съответства) 4-ка върви много тегаво на 2Г по-скоро няма да може да се ползва нормално.

Link to comment
Share on other sites

ясно, значи няма смисъл тогава .... @netrootbg, мерси все пак. ще се задоволя с наличните програми/игри, които също не са малко :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да се получи добре , даже на 3Г (незнам кой айпод му съответства) 4-ка върви много тегаво на 2Г по-скоро няма да може да се ползва нормално.

ipod 1g = Iphone 2g

ipod 2g = iphone 3g

Смятай на първият iPhone ако инсталираш 4-ката...

 

съвместимост с разни програми/игри. не, не ми е късно ... по принцип питам. ако не може, здраве да е.

ако имаш нещо предвид, дай линк, аз ще чета кое, как ... :)

Конкретно място няма. По - скоро по разни сайтове и може някои и друг от форумите на темата. Гугъл също доста може да помогне.
Link to comment
Share on other sites

Ясно ми е какво представлява Push-a. Има една особеност обаче. В новите версии на iOS всичко е обединено в Notification Center-a. Не можеш да разбереш кое използва Push и кое не.

Ако плащаш за данните като трафик на МБ тогава push notifications може да ти излезнат доста солено. Другите единствено могат да те нервират ако звъни много, затова за едните те пита а за другите ако толкова ти пречи ходи си ги изключвай сам.
Link to comment
Share on other sites

Ако плащаш за данните като трафик на МБ тогава push notifications може да ти излезнат доста солено. Другите единствено могат да те нервират ако звъни много, затова за едните те пита а за другите ако толкова ти пречи ходи си ги изключвай сам.

Ти не ме разбра аз от какво се оплаква. Инсталирах си няколко приложение. На всичките им дадох, че не искам да ми изпращат каквито и да е известия. Въпреки това обаче ги намирам активирани в Notification Center-a. Започнах буквално след всяка инсталация да проверявам дали случайно няма да са се добавили въпреки изричната ми забрана. В момента не можеш да определиш кое ползва нет и кое не. Просто нямаш опция да ги разделиш. Евентуално ако в самото приложение има някакви допълни настройки, но те ще са за нещо конкретно. Примерно във вайбър има опция да не ти сваля картинките когато си на мобилен интернет.
Link to comment
Share on other sites

Аз продължавам с хитрите въпроси :)

На Ipad-a възможно ли е както при андроида да имам папка My files, в която да си подреждам, местя, слагам файлове от така наличната памет? Или Ipada не позволява такова и управление на файловете?

Link to comment
Share on other sites

Вземи го продай тоя iPad и си вземи един таблет с Андроид. :)

Т.е. да рaзбирам, че не става?

Ооо ако зависеше от мен изобщо нямаше да го взема тоя iPad. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам преки наблюдения като разработчик как се държат някои системи под ipad и под galaxy tab 2 - едната е уеб базирана, а другата е native code. E за андроид не е особено native - там е java все пак, което не е зле но не е native

 

Аз продължавам с хитрите въпроси :)

На Ipad-a възможно ли е както при андроида да имам папка My files, в която да си подреждам, местя, слагам файлове от така наличната памет? Или Ipada не позволява такова и управление на файловете?

Да отговоря на въпроса: Не, на ipad-a няма папка My files, нито My documents, нито някаква друга подобна сбирщина където сипваш всякакви файлове пък после се оправяш кое с какво да се отвори. Всяка програма си има собствени файлове. Виж ако много държиш да се разправяш с файлове е друга тема - dropbox примерно е добра идея хем синхронизира снимките с компютъра пък и се улеснява трансфера, но е-reader-ите, player-ите и т.н обикновенно си имат собствена организация. Затова и стандартно няма файлов мениджър - не ти е необходим. Музиката примерно е по-добре да се организира по автори и албуми или плейлисти, снимките по албуми, дати или места, където са снимани и т.н.

 

Аз не ползвам подобен файлов мениджър на ipad-a си и досега не съм почувствал необходимост от такъв.

Link to comment
Share on other sites

Аз продължавам с хитрите въпроси :)

На Ipad-a възможно ли е както при андроида да имам папка My files, в която да си подреждам, местя, слагам файлове от така наличната памет? Или Ipada не позволява такова и управление на файловете?

Трябва да си jailbreak-нал iPad-а. В Cydia добавяш следното хранилище: cydia.xsellize.com

След това трябва да си инсталираш iFile. Програмата не е просто файлов мениджър, има доста и интересни функции.

Link to comment
Share on other sites

Днес ще обявяват iOS 7. Някой excited или съм само аз?

Не знаех. Потвърждаваш обаче тезата ми, че не-iPhone потребителите са тези които най - много следят новините около тях и са най - запознати с новите им функции и модели.
Link to comment
Share on other sites

Ами те не са всички. Просто ми е интересно развитието на технологията. И WIndows Phone събитията следя.
А и както казах на един приятел днес, ако Apple продължават с Android-изацията в същия дух, след 4-5 години ще можем да си купим iPhone с чиста съвест.

Функциите, за които се спекулира в момента са:
Нов, по-изчистен дизайн (Android)
Възможност за избор на приложение по подразбиране за извършване на определени функции. Ако се цъкне линк, да не зарежда задължително Сафари, а да може да се използва и друг инсталиран браузър.
Имаше и някакви за iCloud и разработчиците.

Новината беше в HiComm.

Моя е грешката. Объркал съм датата. 10-ти Юни е събитието от 8 часа наше време.

Link to comment
Share on other sites

Apple WWDC 2013 отмина, ето и какво ново може да очакваме специално от iOS-а:

 

Какво ще представлява iOS 7 - http://youtu.be/4xzLr7xSr-g

 

С новостите може да се запознаете тук, a за новия дизайн на самата OS може да се прочете тук - клик

 

Ще се поддържа от iPhone 4, 4S и 5 и ще се появи през есента на тази година. 

Link to comment
Share on other sites

Много добро. Сега ако му сложат анимиран wallpaper и desktop widgets и ще стане съвсем като андроид :)

 

В случая анти-феновете на епъл пак ще скочат, че една част от тези неща андроида ги има от доста отдавна, но историята е като с windows/linux. В случая iOS ми изглежда доста по-изпипано от андроида, където google оставят всеки производител да си нагоди интерфейса както прецени и всички повече или по-малко омазват по нещо ако ще и дребно.

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че и OS-а ще е направен за въпросният хардуер и нещата ще работят, няма да топят батерията и да забиват. 

Определено са попроменили нещата и тук не става въпрос само за редизайна на иконките. Новостите, които са вкарали в операционната система не са малко. Изглежда ми интересно и различно от това, което гледам вече 6 години на екрана. 

Link to comment
Share on other sites

Ще ме извинявате, но тоя път вече се оляха.

 

Всяка една новодобавена функция е взета от Андроид или Windows Phone. Най-смешното е, че преди няколко години, те плюеха по това, което снощи самите те представиха. Сега като пуснат и по-евтин модел... След това ще пуснат общо 3 модела и ето ви фрагментация и тук. Вече се изгуби конкуренцията, която преди движеше развитието на софтуера, или поне Епъл не са част от развитието. Епъл са изцяло догонващи в момента и тоя плосък интерфейс определено не им е силата. Message приложението е много грозно и разхвърляно. Това, което на мен главно ми харесваше в iOS, дизайна, вече го няма. Да не говорим, че сега тия 900 000 приложения ще са с различен дизайн от този на основната операционна система, от което ще се загуби и друго важно нещо, заради което iOS се биеха в гърдите. Унифициран интерфейс през всичките приложения.

 

Дано скоро се махнат от тая догонваща позиция, защото и тези от Гугъл ще заспят.

 

А статистиките им по време на конференцията бяха просто жалки, не само като категориите, в които бяха събирани, а и заради грешната информация, която показваха.

 

Link to comment
Share on other sites

Добре, че "приложи" цитати към описаното по-горе, с което наистина доказваш, че са смешни и плюещи. Ама той и дадомраз си го е написал, че сега ще се почне плюнченето кой - какво е откраднал, кой - колко е жалък и посредствен и догонващ и т.н. 

 

Защо да го няма дизайна според теб, какво е изчезнало? Не може да очакваш да има развитие на една операционна система и тя да работи на хардуер от преди 4 - 6 години. Няма логика в това. От една страна преди се твърдеше, че Apple нямали развитие, всичко било със смешни кутийки и детско. Сега го променят това и се започва  - "оф, ама то това е супер смешно бе, какви са тези измислици сега и този нов интерфейс".

 

Според мен Jonathan Ive и неговия екип са свършили доста добра работа в създаването на stunningly simple iOS. За сега се виждат поне 7 неща в новата операционна система, които са взаимствани от jailbreak общността, но ти можеш да решиш Ангеле, че това е ексклузивен продукт на други фирми, знам ли.

Link to comment
Share on other sites

Идеални са новите промени. Единствено новите икони са ми малко странни. Все пак ще видим как е когато излезе официално и си го инсталирам. Новият control center е огромна придобивка. Няма да има нужда вече от SBSettings. То и от там идва идеята за него :).

На Ангел изобщо не му обръщайте внимание когато говори на тема iOS и техните устройства. Най - добре го игнорирайте и не му отговаряйте в темата. Голяма част от мненията му тук също така изчезват безследно ;).

Link to comment
Share on other sites

Е не става да го игнорираме, все пак той е тук да си даде мнението и да ни понаплюе малко като юзъри на ябълковата секта ;) То ако няма поне един да ни казва какви сме iSheeps и колко много Apple краде от всички останали - няма да има движение в темата ;) (нищо лично Ангеле, малко закачка да има) А и той е човек, който рядко, но все пак от време на време казва какво му харесва в iOS и какво не. Но не трябва да забравяме, че на сърце му е новото HTC.

 

На мен лично много ми допадат новостите за камерата и това, че вкарват iBlacklist официално в iOS.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично много ми допадат новостите за камерата и това, че вкарват iBlacklist официално в iOS.

Къде го видя това за iBlacklist? Не го видях в линковете които си дал.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...