Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

От Глобул го взех през фирмата на един приятел , едвам намериха две бройки и то се потрудиха щото е голяма фирма с много карти. Предният ден бях като "простосмъртен" клиент....бройки нямаше искаха да ме запишат да чакам 3-4 седмици за бройка директно ги отсвирих щото да чакам на списъци нещо не ми се видя много оферта. Цената е като на 4С 32Гб.

Иначе като цяло все още нямам впечатления , батерията ми се струва че ще държи повече от 4-ката ми , бързината е несравнима , по бързо зареждане на програмки не съм виждал на телефон , няма нито миг замисляне , изработката също не е лоша и макар че на 100% ще се обели не ме притеснява особено пак е в пъти по добре сглобен от хтц или самсунг. Бях се притеснил че ще стои прейалено лек в ръката но е добре , макар че бих предпочел да е с теглото на 4С.

 

относно навигации и програми мисля че ейпъл са безспорен лидер , вярно не можеш да ровиш по файловата с-ма като андроид (поне аз не съм) но мен простотата ме устройва идеално. ще пиша след 3-4 дни повече.

 

само трябва да си купя преходник от старата към новата букса щото имам бая зарядни и устройства със стария вход но ще го преживея....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Не пиша на теб. Пиша само, за да не подведеш някой с тия глупости дето си ги изписал. Като не разбираш, да беше питал в другата тема.

 

Тва с батерията на Wi-Fi е най-върховната глупост. 4 часа....

Ще командваш сървиси на iPhone... nigga` please. Това само на Андроид го има.

А iPhone може да прави видео разговор само с друг iPhone, та и там не съм сигурен къде си се засилил..

Напиши нещо умно тогава. Да ти дам телефона та да проведеш поне 1 видео разговор? Но, ще снимам с камерата как ще се на@каш и после ще постна клипа в другата тема.

=======

@zlobil,

би ли дал линк към навигацията която ползваш?

=======

Ако Андроид беше направен като хората... нямаше да има нужда да се рови нищо. Аз съм на същия принцип като теб: включваш и ползваш. За всичко останало си има програмисти, инДжИнери и конструктори.

Link to comment
Share on other sites

именно понякога не ти трябва да е по сложно а просто да работи възможно най-безпроблемно.

 

ползвам на 4-ката в момента NAVIGON , 5цата не съм и сложил все още навигация. иГо примо също е добра. По белият свят гледам ползват и Sygic доста нея не съм я пробвал чесно казано.

Link to comment
Share on other sites

Напиши нещо умно тогава. Да ти дам телефона та да проведеш поне 1 видео разговор? Но, ще снимам с камерата как ще се на@каш и после ще постна клипа в другата тема.

Ако Андроид беше направен като хората... нямаше да има нужда да се рови нищо. Аз съм на същия принцип като теб: включваш и ползваш. За всичко останало си има програмисти, инДжИнери и конструктори.

 

Видео разговор няма как да проведеш по GSM мрежата. Не мога да ти кажа защо, но не е опция. Можеш през другите програми.

При iPhone обаче не можеш изобщо, освен ако отсреща нямаш Apple устройство, което е същото като при Android, че и по-зле. Пак не е през мрежата, а по DATA.

Ако искаш да правиш видео разговори по GSM мрежата, не си купувай нито Android телефон, нито iPhone.

Link to comment
Share on other sites

вчера се обзаведох с 5-ца .....ми колкот и да не ми се иска да го казвам по добър телефон не мисля че някога съм държал, уникално мазно работи

Честито!

 

Честито :)

Имам един въпрос. Каква навигация ползваш и въобще как стои въпроса с програмите за навигация. Тъй като се прецаках да си взема Андроид базиран телефон... трябва да взема мерки и да поправя глупостта си. Общо взето съм се насочил към Windows защото там нещата са ясни, но Айфон също ме блазни като избор.

Ще е добре да споделиш и как стои въпроса с издръжливостта на батерията. Андроид базираните телефони са пълни шитни в това отношение. Пуснеш ли WiFi или навигация... 1500 ма/ч батерия отива в киреча след няма и 3-4 часа.

Освен това ме интересува как стои въпроса със стартираните сървиси и приложения. Могат ли да се управляват от потребителя? Ако нещо не ми трябва или не го ползвам да го спра? Защото Андроид стартира всичко което той иска и се стига дотам, че когато искаш да ползваш нещо и ти трябва да стане бързо... не стига оперативна памет и докато Андроид прецени какво да затвори и да освободи памет... ми идва да пратя телефона при Създателя. Абсурд е телефон с 1+ GHz процесор да работи по-бавно от дърт телефон. За липсата на възможност за провеждане на видео разговор да не говорим... направо онемях като ми се наложи да проведа такъв и се оказа, че не може. Еб@ти и Андроида. Добре, че поне може обикновен разговор да се води без да има нужда да инсталираш нещо.

И много моля да не пишат Андроид фенове, щото тях не ги питам, нито ме интересува мнението им.

 

Благодаря предварително.

Windows проспаха целият бум на смартфоните. Бяха едни от водещите в един момент(2006-2007), но после просто не се развиха. Андроид аз не бих си взел. Айфоните са доста оптимизирани по отношение на консумацията. Няма нужда да спираш всичко за да може да изкараш до края на деня. Какво по - точно имаш в предвид сървиси и стартирани приложения. Със системата не се зареждат никакви приложения. Използва се друг принцип на Push известявания. Имаш пълен контрол дали дадено приложение ще ги използва или не. Можеш във всеки един момент да променяш тази настройка. Когато разрешиш на приложение да ги използва, самото приложение не е включено. Самият център за известяване следи дали има за какво да те уведоми. Веднага ще ти дам и пример за какво говоря. Позволил съм на Viber, Mail и F1Live да ми изпращат нотификации, но съм забранил такива за Facebook. Всички приложения са изключени и няма нито то тях включено. Когато настъпи ново събитие бивам известяван по някакъв начин. Може да си избираш за всяко отделно приложение как да е. Може да е на различни места по екрана и по различен начин. Също така колко известявания да се появяват наведнъж. Та примерно някой ми пише писмо във facebook. Няма да ме извести по никакъв начин телефонът. Ако обаче ми изпратиш съобщение във Viber веднага ще бъда уведомен. Това не значи, че приложението ще се стартира. Мога да го игнорирам и Viber си остава изключен. Ще видя после да ти изпратя някое клипче как точно се получава. Кажи речи е невъзможно да си докараш до там iOS устройството, че да ти лагва. Няма такъв проблем като недостигане на системна памет и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Напиши нещо умно тогава. Да ти дам телефона та да проведеш поне 1 видео разговор? Но, ще снимам с камерата как ще се на@каш и после ще постна клипа в другата тема.

=======

@zlobil,

би ли дал линк към навигацията която ползваш?

=======

Ако Андроид беше направен като хората... нямаше да има нужда да се рови нищо. Аз съм на същия принцип като теб: включваш и ползваш. За всичко останало си има програмисти, инДжИнери и конструктори.

 

Първо се извинявам за офтопика!

Честито на злобил за телефона!!

 

@future - Купи си телефон на който да пише, че поддържа 3g video calls, и тогава се оплаквай. Специално погледнах, за твоят не се споменава такава екстра. Та нз какво очакваш точно, да се пръкне с висше защото на теб ти се иска ли ?

Никой не те е карал да си купуваш смотан телефон в крайна сметка, ама толкова си имал толкова си дал. Не схващам какво общо има това с андроид като такъв.

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда да спираш всичко за да може да изкараш до края на деня.

 

А има ли нужда да гледаш дали лапето ти е натиснало "home" бутона преди да цъкне копчето за спиране на екрана преди да ти върне екрана, защото е играло някоя малоумна игра, която продължава да работи в background, нищо че екрана е изключен и съответно ти стопява батерията за 2часа някъде... то и скайп го правеше преди време (после ужким го оправиха но аз го разкарах)

Link to comment
Share on other sites

стопява друг път

имал съм по 20 програми в бекграунд включително 2-3 доста лакоми игри и стопяване няма , има малко по бързо падане на батерията но не и осезаемо "стопяване"

 

 

пс: за цялото време с 4 съм го лагвал веднъж и то щото ми беше интересно колко може да понесе , при андроид си се лагва периодично и почва да цикли , тва е ако ще и 17 ядрен процесор да им боднат като няма нужната оптимизация софтуер ---> хардуер нещата не са толкова гладки и никога няма да бъдат. не и докато за всяко/всеки хтц/самсунг не почне да му се пише специално за него операционната.

Link to comment
Share on other sites

стопява друг път

имал съм по 20 програми в бекграунд включително 2-3 доста лакоми игри и стопяване няма , има малко по бързо падане на батерията но не и осезаемо "стопяване"

 

 

пс: за цялото време с 4 съм го лагвал веднъж и то щото ми беше интересно колко може да понесе , при андроид си се лагва периодично и почва да цикли , тва е ако ще и 17 ядрен процесор да им боднат като няма нужната оптимизация софтуер ---> хардуер нещата не са толкова гладки и никога няма да бъдат. не и докато за всяко/всеки хтц/самсунг не почне да му се пише специално за него операционната.

 

Аз за моето HTC One X говорех. Стои си в джоба и ми пари... като го отключих играта на екрана. Натиснах home бутона, заключвам го и след минута престана да пари... половината батерия беше отишла за има-няма час в ръцете на малкиа и половин час в джоба ми.

 

А за лагването - нормално е да тормози процесора повече - все пак всичко е java, а не native code като при ios. Колкото и да се оптимизира една програма на java все пак минава през виртуална машина, jit компилатори и прочее. Не знам защо са преценили да заложат на java - вероятно защото е по-удобна за разработка и на процесори като core i5/i7 с повечко памет грам не им пука какво се случва с паметта и колко виртуални машини им пуснеш...

Link to comment
Share on other sites

Честито!

 

 

Windows проспаха целият бум на смартфоните. Бяха едни от водещите в един момент(2006-2007), но после просто не се развиха. Андроид аз не бих си взел. Айфоните са доста оптимизирани по отношение на консумацията. Няма нужда да спираш всичко за да може да изкараш до края на деня. Какво по - точно имаш в предвид сървиси и стартирани приложения. Със системата не се зареждат никакви приложения. Използва се друг принцип на Push известявания. Имаш пълен контрол дали дадено приложение ще ги използва или не. Можеш във всеки един момент да променяш тази настройка. Когато разрешиш на приложение да ги използва, самото приложение не е включено. Самият център за известяване следи дали има за какво да те уведоми. Веднага ще ти дам и пример за какво говоря. Позволил съм на Viber, Mail и F1Live да ми изпращат нотификации, но съм забранил такива за Facebook. Всички приложения са изключени и няма нито то тях включено. Когато настъпи ново събитие бивам известяван по някакъв начин. Може да си избираш за всяко отделно приложение как да е. Може да е на различни места по екрана и по различен начин. Също така колко известявания да се появяват наведнъж. Та примерно някой ми пише писмо във facebook. Няма да ме извести по никакъв начин телефонът. Ако обаче ми изпратиш съобщение във Viber веднага ще бъда уведомен. Това не значи, че приложението ще се стартира. Мога да го игнорирам и Viber си остава изключен. Ще видя после да ти изпратя някое клипче как точно се получава. Кажи речи е невъзможно да си докараш до там iOS устройството, че да ти лагва. Няма такъв проблем като недостигане на системна памет и т.н.

Ще ти кажа какво имам в предвид. В момента се използват 228МБ от 420 физическа памет. С таск килъра съм убил всичко, което е възможно (за него). В един момент (да кажем ден, два след рестарт на телефона) тази свободна памет пада до 90-100 мегабайта. Не знам защо. Няма стартирани приложения, но паметта липсва. Явно се стартират системни сървиси. Сега си представи, че си отворил галерията и търсиш нещо в нея. Изведнъж получаваш входящо обаждане. Галерията застива (блокира) за секунда, две, три. Слайдера за приема на обаждането - също. Излиза системно съобщение, че са затворени 0 апликации... и след 5-6-7 секунди може и да направиш нещо с телефона. След това, ако не го рестартираш... е пълен кенеф. Работи бавно, лагва... какво да ти кажа. Е, това за мен е голям проблем. Физически съм премахнал всичко излишно, не ползвам фейсбук, скайп, месинджъри, тапети, модификации на хоум скрийна и други подобни. Имам инсталирани само навигация, инженерен калкулатор, Abbyy card reader, офис пакета и пдф рийдър. Всичко без навигацията е платено, т.е. няма реклами и други шитни.

Е, това на какво прилича? Еб@х ти операционната система. Да си я ползва който иска. Аз такова чудо не искам. Искам нормален телефон.

По тази причина търся алтернатива. Ако към момента няма - Нокия Е51 си ми върши прекрасна работа, ще се върна на него. Но повече за Андроид не искам и да чуя.

========

@zlobil,

Всички тези навигационни пакети ги изпробвах. Най-доволен съм от Сиджик. Щом го има и за Айфон - качи го. Вярвам, че ще ти хареса. Навигон работи по-бавно при мен, трябва му 2-3 пъти повече време за първоначално позициониране а и по време на работа чат пат губи връзка със спътниците. В края на краищата е въпрос на вкус все пак.

Надявам се да пишеш по-често и да оставяш впечатленията си от 5-та :)

Link to comment
Share on other sites

Ще ти кажа какво имам в предвид. В момента се използват 228МБ от 420 физическа памет. С таск килъра съм убил всичко, което е възможно (за него). В един момент (да кажем ден, два след рестарт на телефона) тази свободна памет пада до 90-100 мегабайта. Не знам защо. Няма стартирани приложения, но паметта липсва. Явно се стартират системни сървиси. Сега си представи, че си отворил галерията и търсиш нещо в нея. Изведнъж получаваш входящо обаждане. Галерията застива (блокира) за секунда, две, три. Слайдера за приема на обаждането - също. Излиза системно съобщение, че са затворени 0 апликации... и след 5-6-7 секунди може и да направиш нещо с телефона. След това, ако не го рестартираш... е пълен кенеф. Работи бавно, лагва... какво да ти кажа. Е, това за мен е голям проблем. Физически съм премахнал всичко излишно, не ползвам фейсбук, скайп, месинджъри, тапети, модификации на хоум скрийна и други подобни. Имам инсталирани само навигация, инженерен калкулатор, Abbyy card reader, офис пакета и пдф рийдър. Всичко без навигацията е платено, т.е. няма реклами и други шитни.

Е, това на какво прилича? Еб@х ти операционната система. Да си я ползва който иска. Аз такова чудо не искам. Искам нормален телефон.

По тази причина търся алтернатива. Ако към момента няма - Нокия Е51 си ми върши прекрасна работа, ще се върна на него. Но повече за Андроид не искам и да чуя.

Така описаните неща няма как да ти се случат с iPhone. Ама шанса е буквално нулев.

Link to comment
Share on other sites

Ще ти кажа какво имам в предвид. В момента се използват 228МБ от 420 физическа памет. С таск килъра съм убил всичко, което е възможно (за него). В един момент (да кажем ден, два след рестарт на телефона) тази свободна памет пада до 90-100 мегабайта. Не знам защо.

 

java garbage collector

 

Но както го описваш определено има нещо не-наред с твоя телефон, защото при мен чак такива проблеми няма. На моменти може и да лагне, но чак толкова да лагва не е било (само първия ми самсунг преди 4тия ъпдейт някъде)

Link to comment
Share on other sites

пс: при андроид си се лагва периодично и почва да цикли , тва е ако ще и 17 ядрен процесор да им боднат като няма нужната оптимизация софтуер ---> хардуер нещата не са толкова гладки и никога няма да бъдат. не и докато за всяко/всеки хтц/самсунг не почне да му се пише специално за него операционната.

 

Колкото и да се оптимизира за хардуера, пак няма да стане. При последните 2 версии на Android, lag-а в интерфейса го няма и телефоните са много бързи. Не знам какво става като са натоварени обаче с много приложения, защото моя ъпдейт още си го чакам..

 

java garbage collector

 

Но както го описваш определено има нещо не-наред с твоя телефон, защото при мен чак такива проблеми няма. На моменти може и да лагне, но чак толкова да лагва не е било (само първия ми самсунг преди 4тия ъпдейт някъде)

 

Телефона му просто е стар и слаб модел, а от Sony Ericsson решиха да му сложат Ice Cream Sandwich, което не беше в негово преимущество, защото ICS иска много РАМ като се зареди в паметта и не му остава особено свободно място за нормална работа. Плюс това, интерфейса на Сони е по-тежък. Като цяло телефона изобщо не ми хареса и не бих го препоръчал на никой.

Link to comment
Share on other sites

java garbage collector

 

Но както го описваш определено има нещо не-наред с твоя телефон, защото при мен чак такива проблеми няма. На моменти може и да лагне, но чак толкова да лагва не е било (само първия ми самсунг преди 4тия ъпдейт някъде)

Ами дедо, телефона съм го купил нов. Ъпдейтнал съм го до v2.3.4. Като прочетох как се държи с 4.0.4 се отказах изобщо от идеята да мина на 4-та.

Мислиш ли че ако го дам в сервиза ще го приемат изобщо?

Почти съм сигурен, че не е хардуерен проблем. Просто калпаво написана ОС, това е. Ненапразно излизат ъпдейти по 2 пъти на месеца.

Link to comment
Share on other sites

Ами дедо, телефона съм го купил нов. Ъпдейтнал съм го до v2.3.4. Като прочетох как се държи с 4.0.4 се отказах изобщо от идеята да мина на 4-та.

Мислиш ли че ако го дам в сервиза ще го приемат изобщо?

Почти съм сигурен, че не е хардуерен проблем. Просто калпаво написана ОС, това е. Ненапразно излизат ъпдейти по 2 пъти на месеца.

 

Eдна не-калпаво написана ОС няма. Свиквай. Всичките си имат кусури. Просто едните пускат полу-бета версии нон-стоп, другите пускат по 1 версия на година и чат-пат някой пач по изключение. Не е ясно кое е по-добрия вариант

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

След известно време ползване на 5-цата мога да кажа само.

Заслужава си всеки лев , сразяващо по-бърз е от 4С по всички възможни параграфи , където каквото е можело да се направо по-добро е направено , даже и изключително оплютата "панорама моуд" работи много добре и няма нищо общо с програмите които правеха такова нещо за андроинд и иОС преди това. Камерата също е значително по-добра , особено пък на слаба светлина. Изработката на телефона мисля няма какво да я споменавам - абсолютно ненадмината е , повечето "актуални" андроиди изглеждат като от лего до айфона.

Днес в Глобул са почнали да ги продават свободно - бегайте , телефона е уникален въпреки всичките лайна които се избълваха по негов адрес, аз лично не бих могъл да искам нещо повече :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз на няколко пъти използвах картите на Apple. На местата на които ги използвах бяха по - нови отколкото тези на гугъл...

Link to comment
Share on other sites

/offtopic

Тези дни гугъл пуснаха обновление на картите за някои страни, включително Бг. Новото е, че ми разрешиха дори да подам сигнал за неточност, а до преди няколко месеца не даваха.

Link to comment
Share on other sites

Аз на няколко пъти използвах картите на Apple. На местата на които ги използвах бяха по - нови отколкото тези на гугъл...

Ванка, голям i-сектант си станал значи. :laughing1:

Цял свят недвусмислено показа раздразнението си и изобщо тоталната издънка на приложението, което в крайна сметка доведе до уволнението на шефа на отдела. Наистина е хубаво, че са се разбрали с Гугъл да върнат тяхното приложение, което показва, че последните не са толкова запънати в отношенията си с основния конкурент.

Последната забавна случка беше буквално този вторник. С колеги отивахме на обяд в един непознат ресторант във Ванкувър. Този, който ни водеше с колата си беше пуснал маршрута на айфона. В един момент забелязах, че ни насочва в обратната посока на магистралата, където от страната на пътя има само една индустриална зона. Почнахме спор, който завърши с майтап, защото адреса, който епълското приложение даде беше точно на единствения затревен празен парцел в средата на индустриалната зона. Скъсах го от бъзик, предлагайки му да остане на полянката за един приятен обяд под сипещия се дъжд. Разбира се правилният адрес беше точно в обратната посока от другата страна на магистралата, както го показваше Гугъл Мапс. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Вече си е официално - Google maps е top free приложение в App Store. Момчиле, направо на твоя колега му казвай да си я сваля и да не ви води на пикник отново ;)

То определено си стана нарицателно - даже и Дрийм като взе да ми разглежда 5-цата и той първото нещо, което направи бе да пусне картата и да види дали ни показва на точното място - голяма хиена, ама аз го видях :rolleyes: :laughing:

 

Най-важното е, че сега вече всеки може да ползва каквото си иска, поне за картите няма да ни сочите с пръст ;)

Link to comment
Share on other sites

Ванка, голям i-сектант си станал значи. :laughing1:

След около 2 часа ще се прибера вкъщи и ще ти направя няколко снимки. Вие не сте перспективен пазар и затова явно не ви обръщат внимание. Картите за БГ на Епъл са много по актуални от тези на гугъл.

 

То определено си стана нарицателно - даже и Дрийм като взе да ми разглежда 5-цата и той първото нещо, което направи бе да пусне картата и да види дали ни показва на точното място - голяма хиена, ама аз го видях :rolleyes: :laughing:

Той отдавна иска да смени платформата, но след толкова бъзици по негов адрес му е неудобно вече. За съжаление трябва да си седи на гадната марка още доста време.

Link to comment
Share on other sites

Той отдавна иска да смени платформата, но след толкова бъзици по негов адрес му е неудобно вече. За съжаление трябва да си седи на гадната марка още доста време.

Да пие 3 пъти дневно презкурин за 3 дни и ще спре да му пука какво говорят хората, и да вземе да си вземе какво му харесва. Аз и на Любо при редовните ни заяждания за Андроид/Айфон му казах- че съм с този телефон, защото когато ми трябваше нов този беше най-изгоден и си взех него. Като ми изтрещи и почна пак да гледам, ако ми е изгодно Айфон, ще взема айфон, ако е изгодно Андроид нещо - него ще взема. Та Dreamer да не ви се връзва на приказките и да си вземе даже 2 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колеги, някой може ли да ми прати две Gift cards от BG Store към два акаунта, че стана гаф и нямам друг начин да си оправя задълженията? Ако може колегата да е от Пловдив за да мога да му дам парички ръчно говорим за 10€ на акаунт. Благодаря предварително може да ми пишете на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...