Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Да отбележа, че и аз смятам да взимам петицата. Така имам намерение да сравня за себе си предимствата и недостатъците на топ джиджавките в битката на двата гиганта, превърнали се във върли врагове. Вече имам един месец опит с Galaxy S3, та да видим какви ще са ми впечатленията и от iPhone 5. Който ми хареса повече остава за мен, а другия заминава на ротационен принцип в семейството. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Да отбележа, че и аз смятам да взимам петицата. Така имам намерение да сравня за себе си предимствата и недостатъците на топ джиджавките в битката на двата гиганта, превърнали се във върли врагове. Вече имам един месец опит с Galaxy S3, та да видим какви ще са ми впечатленията и от iPhone 5. Който ми хареса повече остава за мен, а другия заминава на ротационен принцип в семейството. :laughing1:

 

Няма ли да ти е малко терсене прехвърлянето на всичко от едната еко-система в другата за единия тест?

Link to comment
Share on other sites

Няма ли да ти е малко терсене прехвърлянето на всичко от едната еко-система в другата за единия тест?

Нямам идея колко ще ми е терсене, тепърва ще видим. С MAC OS-а свикнах бързо, но ако има много неща да ме дразнят, както вече казах ще замине на ротационен принцип. Май приордърите ще започнат още в деня на обявяването другата сряда, но първите доставки едва ли ще пристигнат преди края на месеца.

Link to comment
Share on other sites

Имам много голям и спешен въпрос: помолиха ме неска да кача на Айфон програма, която да чете уърдовски файлове. Става въпрос за 4S(въпреки, че едва ли има значение), викам лесна работа, щото на моя Айфон(3GS) си качих такава програма със ап. стора. След като взех телефона обаче, видях, че е хакван и не е с оригинален софтуер. И като го свържа телефона на компа с Айтюнс нито го разпознава, за да се конектне и да ги синхронизиран, нито имам някаква представа от къде и по какъв начин да кача програмата. Някой ако може да ми обясни .

Link to comment
Share on other sites

В Cydia (алтернативата на Apple app store за "jailbrаke-нати" устройства) най-вероятно има програма, която чете word-овски файл. Другото решение е от App store-а, който ти е на телефона да си дръпнеш програма. Няма нужда да връзваш телефона с комп и т.н., защото едно погрешно кликване и нещата ще се омажат.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, ти ще го взимаш ли и ако да - пак ли от UK. Аз 4-ката ще я дам на половинката и се чудя пак от М-Тел или направо да Paypal-на.

Ако всичко е наред в първите дни на октомрви месец ще ми бъде доставен в Бг. Този път ще е от Канада :). Това е при положение, че го пуснат в продажба до края на месеца. Ако не стане това, вероятно ще го поръчам пак от Англия. След 3 дена ще се разбере от къде ще.

 

Имам много голям и спешен въпрос: помолиха ме неска да кача на Айфон програма, която да чете уърдовски файлове. Става въпрос за 4S(въпреки, че едва ли има значение), викам лесна работа, щото на моя Айфон(3GS) си качих такава програма със ап. стора. След като взех телефона обаче, видях, че е хакван и не е с оригинален софтуер. И като го свържа телефона на компа с Айтюнс нито го разпознава, за да се конектне и да ги синхронизиран, нито имам някаква представа от къде и по какъв начин да кача програмата. Някой ако може да ми обясни .

Най - добрата програма за редактиране на word файлове е Documents To Go. Не знам дали има безплатна версия. Ако няма трябва в Cydia да добавиш едно хранилище. От него да инсталираш Installous. След това от там можеш да си свалиш кракната версия. Виж все пак дали го няма инсталиран. Не знам обаче за каква цел ти е iTunes за да инсталираш програми. Всичко се прави през AppStore-a.

Link to comment
Share on other sites

Ами на моя телефон май точно тази е програмата Documets to go и е безплатна. Иначе iTunes-а ми трябваше за синхронизацията. Както и да е, благодаря на отзовалите се... :D

Link to comment
Share on other sites

Ами на моя телефон май точно тази е програмата Documets to go и е безплатна. Иначе iTunes-а ми трябваше за синхронизацията. Както и да е, благодаря на отзовалите се... :D

 

Каква синхронизация?

Link to comment
Share on other sites

Синхронизираш си тела със iTunes-а на компа, за да си качиш снимки, музика, програми, игри и т.н. и т.н.

Тъй като този телефон който бях взел нямаше интернет, щото не е вързан към оператор, идеята ми беше да го синхронизирам със моя профил, за да може да се качи програмата, но както казах тъй като беше хакнат, програмата въобще не го разпозна и тоя метод отпадна.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, на мен всичко друго ми се вижда по-лесно от въпросната синхронизация. Пускаш му WiFi и сваляш програма. Искаш да прехвърлиш нещо - DropBox... iTunes ми задава емнайсе излишни въпроса, има емнайсе излишни менюта и честно казано да виждам едновременно и компютъра и устройството ми е някак терсене.

Link to comment
Share on other sites

Синхронизираш си тела със iTunes-а на компа, за да си качиш снимки, музика, програми, игри и т.н. и т.н.

Тъй като този телефон който бях взел нямаше интернет, щото не е вързан към оператор, идеята ми беше да го синхронизирам със моя профил, за да може да се качи програмата, но както казах тъй като беше хакнат, програмата въобще не го разпозна и тоя метод отпадна.

Това, че телефона е jailbreak-нат по никакъв начин не пречи на връзката с iTunes. Имаш някакъв друг проблем. От доста време има и възможност за връзка през wifi. Говоря за връзка между телефона и iTunes на компютъра.

Link to comment
Share on other sites

оказа се, че версията на телефона е 5.1.1, за която jailbreak-ването в момента се тествало ... така че човека ще чака :)

http://www.myapplebg.com/2012/05/jailbreak-ios-511-absinthe.html

 

доколкото разбирам вече има jailbreak за 5.1.1 ....

Link to comment
Share on other sites

iPhone5_0106.jpg

 

"iPad accounts for 91% of all the web traffic from tablets. I don't know what these other tables are doing."

 

iPhone5_0169.jpg

 

 

10:16:02 AM PDT “This is the monumental challenge we had — can you make a phone with more features that is smaller and lighter. Anyone can make a bigger phone.”

 

 

 

iPhone5_0266.jpg

Link to comment
Share on other sites

С "нововъведенията". Преди винаги е имало нещо, което да е една стъпка пред останалите. Дори едно едничко да е било.

 

Тъч екран, ретина дисплей, Сири. А сега?

 

Само мен ли ме дразни как се връткат Епъл като госпожици?

 

"Ние доказахме научно, че 3,5 инча е оптималния размер и просто няма нужда от по-голям."

"Философията на iPhone е да има само един бутон, защото той е толкова елементарен, че повече не е нужно."

 

Кое от двете се е запазило до момента, някой ще се опита ли да познае?

 

За съжаление не мога да видя устройството, но явно ще го гледам утре в техния сайт.

Link to comment
Share on other sites

Ванка, в този случай вокса е прав. С поредния айфон Епъл вече са в ролята на догонващи в иновациите, което изобщо не е добър сигнал. Очевидно липсата на Стив Джобс вече почва да оказва влияние върху корпоративната култура.

Link to comment
Share on other sites

Е обори ме де. Нали дискутираме тука. Кое не ти хареса от това, което казах? Кое не беше вярно? Искаш да ти намеря цитатите от прес-конференциите на Епъл, където казват това, което съм цитирал?

 

Така или иначе само ти и ТАЗ ползвате iPhone и темата няма развитие. :)

Link to comment
Share on other sites

"Ние доказахме научно, че 3,5 инча е оптималния размер и просто няма нужда от по-голям."

"Философията на iPhone е да има само един бутон, защото той е толкова елементарен, че повече не е нужно."

 

OMFG! Това истина ли е? Тия направо оправдаха всички скечове насреща им! wacko.gif

Link to comment
Share on other sites

Ми ние с Ванката сме точно като Apple - няма развитие в смартфона, няма развитие и по темата. Хубавото е, че има кои да пише освен нас, kuddos w00x.

 

Колкото до дизайна на новия iPhone - аз си харесвах първия, който имах преди години. Харесваше ми, че е с алуминиев капак. 4-ката е със стъкло, което беше отново добро - това е лично мое мнение. Но имаше дори и в този форум големи караници какво ще стане, ако си изпуснем телефоните - мерене на пишки, ама с телефони. Та сега отново минават на алуминий - супер, поне няма да е като телефоните на други компании, които предлагат топ моделите си с долнокачествени капаци, гадна пласмаса, която започва да скърца веднага след като сглобиш телефона за първи път.

 

Относно хардуера - по-добър е от 4S, по-бърз, по-лек, 16 х 9, по-добър звук. Аз лично ще си сменя 4-ката с 5-ца и ще продължа да съм 50% от пишещите в темата, които не я развиват.

 

Да, 5-цата няма да е революционен, ще има и по-добри устройства от него, но аз не крада парите, с които ще си го купя, а и не ме интересува колко още змии и гущери ще избълвате, явно в това сте силни, а и това ви доставя удоволствие, така че успех и дерзайте.

 

Хубаво щеше да е да си останем с Иван единствено пишещите тук, но уви - няма да имам такъв късмет.

 

Foo Fighters!

Link to comment
Share on other sites

OMFG! Това истина ли е? Тия направо оправдаха всички скечове насреща им! wacko.gif

 

Истина е, разбира се. Не ти ли звучи като Епъл?

 

Колкото до дизайна на новия iPhone - аз си харесвах първия, който имах преди години. Харесваше ми, че е с алуминиев капак. 4-ката е със стъкло, което беше отново добро - това е лично мое мнение. Но имаше дори и в този форум големи караници какво ще стане, ако си изпуснем телефоните - мерене на пишки, ама с телефони. Та сега отново минават на алуминий - супер, поне няма да е като телефоните на други компании, които предлагат топ моделите си с долнокачествени капаци, гадна пласмаса, която започва да скърца веднага след като сглобиш телефона за първи път.

 

Относно хардуера - по-добър е от 4S, по-бърз, по-лек, 16 х 9, по-добър звук. Аз лично ще си сменя 4-ката с 5-ца и ще продължа да съм 50% от пишещите в темата, които не я развиват.

 

Да, 5-цата няма да е революционен, ще има и по-добри устройства от него, но аз не крада парите, с които ще си го купя, а и не ме интересува колко още змии и гущери ще избълвате, явно в това сте силни, а и това ви доставя удоволствие, така че успех и дерзайте.

 

Не се засягай де. Аз не го казах с лошо. Просто изтъкнах факт.

 

Ами с премахването на стълкото, те самите, един вид, признават, че е било лоша идея. За гадната пластмаса на другите компании - няма как да съм по-съгласен просто. Ужасно е положението.

 

Нищо де. Сега Самсунг и HTC като ги осъдят, че им използват LTE (4G) патентите, всичко ще си дойде по местата и Епъл ще се освестят.

 

А, да. И най-тънкия телефон не е особено най-тънкия, защото Motorola Razr преди година беше 7,1мм, а Huawei Ascent е 6,8. Та... Лъжи в пресконференцията.

 

Edit:

Аз говоря ама..

 

Who posted in: iPhone

 

djadomraz 35

Krassy 30

TAZ 25

w00x 25

netrootbg 22

Godfather 17

 

lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Apple сериозно ли написаха "all new design" при положение, че изглежда досущ като стария. Как не ги беше срам! Точно толкова ръбест и квадратен е. Много ме кефеше първия как беше заоблен и за малко да го купя в един момент, 4ката хич не ме кефеше, надявах се новия да е по-загладен ама не би.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...